Noble fund Miś

Mamuśka / 89.78.144.* / 2007-08-09 17:59
zakupiłem dziś fundy za 4 tys w noble fund... zainwestowałem w Miś czy to był dobry pomysł w tym czasie kiedy mamy korekte? (a może już jest po niej;P) zostawiłęm sobie jeszcze 6 tys gdyż nie jestem do końca przekonany w inwestowanie w Misia... zastanawiam sie czy dołożyć tą pozostałą kase do misia czy zainwestować w coś innego...
Wyświetlaj:
Aras85 / 2007-08-10 13:15
Przytocze tutaj słowa jednego kolegi z innego postu "lepiej wspiąć sie od 0% do 20% niż od -20% do 20%" ja poki co dalem wszystko w pieniezne, obligacyjne, stab. wzr.(ale skarbiec och. kapitału) zrobilem konwersje akcyjnych i czekam

pozdrawiam
Burn / 2007-08-10 16:51
Czy konwersja jest wykonywana na koniec dnia w którym ją zlecono,
czy działa to tak samo jak w przypadku zakupu funduszy - tj. na koniec następnego dnia?

pozdrawiam
TaS / 2007-08-09 23:39 / Tysiącznik na forum
tjaaa...

wszystko wrzuc w jeden fundusz i to mis...

nie bede sie tysiac razy powtarzal...

GŁUPOTA :)

choc tfi niezłe.
sebastian.drutowski / 2007-08-10 10:58 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Towarzystwo dobre, fundusz też może być dobry, czas inwestycji fatalny. Trend jest w tym momencie raczej odwrotny - ludzie uciekają od akcji i co za tym idzie od f. akcyjnych, a od miśków to już w szczególności. Na szczęście zainwestowana kwota nie jest duża. Gdyby Pan zainwestowała w jakiegoś miśka np. przez mbank to raczej bym doradził żeby jednak zastanowić się nad sensownością tej inwestycji i się wycofać. Ale wygląda na to, że jest Pan "lżejszy" o 5% opłaty dystrybucyjnej. Jeżeli zacznie lecieć dalej konkretnie na dół - a moim zdaniem zacznie, to odżałował bym te 200pln opłaty dystrybucyjnej i się ewakuował. Jedyną nadzieją może być to, że nie będzie w przypadku tego fundu leciało zbyt szybko, bo działa dopiero kilka dni na rynku, ma malusieńkie aktywa i co za tym idzie może jakoś tam minimalizować skalę spadków. Proszę pamiętać o jednym - Miśki to w tej chwili "gorący kartofel". Wiele osób zainwestowało ogromne sumy na górce tuż przed spadkami. Niektórzy tylko przez miesiąc mają już stratę powyżej 10%. Większość z nich to osoby zupełnie nowe w tej branży, skuszone wizją kolosalnych zysków. Jeśli sytuacja się nie poprawi to nie sądzę, aby były w stanie psychicznie wytrzymać na dłuższą metę takich strat w portfelu. Będą uciekać od tych inwestycji, a to naprawdę może zachwiać indeksami "maluchów".
To nie jest dobry czas na inwestycje w akcje. W tej chwili naprawdę najsensowniejszym rozwiązaniem wydają się fundy bezpieczne (obligacyjno-pieniężne), ewentualnie aktywnej alokacji, a także stare poczciwe lokaty. Pozdrawiam
TaS / 2007-08-10 15:19 / Tysiącznik na forum
powoli sam zaczynam sie martwic :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy