Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nocne głosowania i dziesiątki poprawek odrzuconych. Co dalej z budżetem?

Nocne głosowania i dziesiątki poprawek odrzuconych. Co dalej z budżetem?

Wyświetlaj:
Bronia13 / 164.127.8.* / 2016-01-29 11:47
puszczą nas z torbami...................
bronek 567 / 89.76.25.* / 2016-01-29 08:02
Może ktoś mi wytłumaczy. Rządzę budżetem rodzinnym i nigdy nie wydaję więcej niż mam dochodu. Nigdy nie biorę kredytów. Zawsze, bez względu na dochody mam odłożone pieniądze na niespodziewane wydatki. Może żyję skromnie, ale bezstresowo, bo nie mam żadnych nie zapłaconych rachunków. Jak kupuję auto ( używane) to stać mnie na takie dwa, więc nawet jak coś trzeba naprawić to nie mam z tym problemów finansowych. Zresztą prowadzę taką rodzinną politykę finansową, że nigdy nie mam problemów z brakiem pieniędzy, a wcale dużo nie zarabiam..................Dlaczego więc państwo wydaje więcej niż ma dochodu( z podatków)???...Przecież każdy kredyt to duże odsetki i jeżeli nie jest dobrze zainwestowany to płaci się mnóstwo pieniędzy - korzystają tylko banki. Ja mogę prowadzić "biznes" domowy w sposób zrównoważony i bez debetu, a państwo nie? Przecież każdy rząd ma super wykształconych ekonomistów, a ja na ekonomi się nie znam, bo jestem fachowcem w innej branży.......Więc pytam się dlaczego ja jako obywatel mam spłacać długi zaciągnięte przez nieodpowiedzialnych polityków???
skjot51 / 5.174.116.* / 2016-01-31 23:31
Bo politycy wydaja nie swoje pieniądze!!!!!!!!!!!!!!!!!
janusz Malantowicz / 83.31.14.* / 2016-01-31 16:20
Pana wpis jest tak piękny że nic dodać nic ująć, chyba tylko to że Pan odpowiada za siebie ,rodzinę i swoje życie a polityk nie odpowiada za nic,co z tego że zadłuży kraj na całe pokolenie?czy on będzie spłacał?on będzie otrzymywał pensję na czas do końca swoich dni choćbyśmy mieli gryżć trawę z głodu jego pensja jest nienaruszalna.
ja58 / 188.146.130.* / 2016-01-29 12:15

.Dlaczego więc państwo wydaje więcej niż ma dochodu( z podatków)???

Ano dlatego, że więcej ludzi pracuje w budżetówce która nic nie wytwarza niż tych co coś wytwarzają. Do tego przerosty stanowisk kierowniczych nad robotniczymi.To tak jakby u Ciebie w domu było z 10 dzieci i żona na utrzymaniu a tylko Ty byś pracował. Ciągle musiałbyś pożyczać aby przeżyć, albo głod. Państwo jako państwo na ogół nie ma problemu z pożyczaniem pieniędzy, gorzej natomiast z oddawaniem. Mam nadzieję że Ci to w miarę prosty sposób wytłumaczyłem. Pozdrawiam.
Henrysław / 178.159.136.* / 2016-01-29 11:22
Ponieważ nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za złe decyzje, z drugiej strony nie wydają swojej kasy więc się nie przejmują wydatkami. Tu się podniesie o kilka % podatek, tam się wrzuci nowy, społeczeństwo i tak zapłaci bo musi...
Waniek / 2016-01-29 10:35 / Bywalec forum
Problemem w Polsce są stałe pieniądze pakowane do zus. Które nigdy się nie zwrócą a idą na renty emerytury macierzyńskie. Państwo od wielu lat z poprawności politycznej ludzią wmawia że na wszystko wystarczy a pierwszy objaw nieprawdy tych słów zauważalny juz jest w zus. Nakładanie większych podatków niczego nie zmieni co najwyżej nie zarobimy a kapitał i ludzie zwieją gdzie indziej.
Louisgust / 83.10.130.* / 2016-01-29 08:49
...nie jest sztuką zrobić porządek i wszystko naprawić i ustawić na właściwe tory. To jest interes prowadzony na rachunek państwa za pieniądze obywateli. Jeśli obywatele zarabiają - to państwo może zaciągać kredyty aby budować pływalnie, drogi i rozdawać 500 zł każdemu z dzieckiem. Dług zostaje w kraju... spłaca się go z budżetu i chodzi o to aby nigdy go nie spłacić. Lobby bankowe zadbało już dawno o bezpieczną przyszłość swoich instytucji. Kredyty należy brać jak złotówka jest słaba ! Dług publiczny odsługiwany jest przede wszystkim w walutach obcych. Jeśli Euro rośnie - koszt obsługi staje się droższy. Na świecie jest tak, że wszyscy(państwa) są sobie winni wzajemnie, mniej lub więcej. Do też jest forma trzymania się za lejce i ryzach.
Postanowiłem odpisać gdyż tak jak ty nie zarabiam wiele a jednak nie mam długów i rozsądnie wydatkuje moje pieniądze za które kupuję wszystko co mi potrzeba.
Pamiętaj Kennedy został zastrzelony bo chciał zlikwidować zadłużenie usa.

Marcin
Waniek / 2016-01-29 10:46 / Bywalec forum
"Korzystajcie z banków, my je zbankrutujemy". Taki masz przekaz państwa polskiego ustalającego 15 tyś dla firm limitu transakcji gotówkowe - bezgotówkowe.
soltys1950 / 2016-01-29 07:32
W nocy wielkie robią hece czyli udawają że pracują a właściwie śpią przynajmniej nie muszą opłacać noclegownie w BURSIE. Tanie PAŃSTWO tanie NOCLEGI..........................
tralala / 84.179.206.* / 2016-01-29 06:38
To tak jakby policja planowała ilość wykrytych morderstw , napadów i gwałtów.

Najnowsze wpisy