Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Noga: Jak najszybciej trzeba podnieść stopy

Noga: Jak najszybciej trzeba podnieść stopy

Money.pl / 2008-09-01 12:31
Komentarze do wiadomości: Noga: Jak najszybciej trzeba podnieść stopy.
Wyświetlaj:
Ave Cezar / 2008-09-01 21:54
Panie profesorze prosze sobie nie zalowac i od razu podniesc o 100pkt do 7% - bedzie Pan mial najnizsza inflacje w europie a moze nawet na swiecie. Wprawdzie nasza gospodarka bedzie za jakis czas wspomnieniem i znana jedynie z opowiadan dziadkow ale w koncu liczy sie tylko dobre samopoczucie RPP z dobrze wykonanego zadania wykonczenia polskich przedsiebiorcow. Jak juz dzis pisalem z ekonomii noga z Pana, Panie Noga.
plem / 80.53.108.* / 2008-09-02 12:07
Nie wiem ja Ciebie ale mnie już denerwuje drożejący ser, batoniki, ciasteczka, chleb, bułki, cukier, mąka ... Zarabiam coraz więcej ale to nie wiele zmienia. Należy zerwać z tym błędnym kołem inaczej nie zarobimy na flamastry i papier na te nowe etykiety z cenami.
Ave Cezar / 2008-09-02 12:26
Masz racje ale podwyzszac stopy trzeba bylo w zeszlym roku i to po 50pkt bazowych kiedy nasza zlotowka miala realna wartosc i eksporterzy napedzali gospodarke - teraz to juz troche jest na to za pozno bo grozi zapascia naszej gospodarki. Co z tego ze bedziesz mial tansze produkty skoro nie bedziesz mial pieniedzy aby je kupic ? Kazdy kij ma dwa konce. Chodzi mi o to aby dostosowac polityke RPP do realiow naszego zycia bo mam wrazenie ze cala ta zaloga jest oderwana od rzeczywistosci. Sorry ale teraz jest juz za pozno na gaszenie ogniska kiedy knieje sie juz pala...
kosmand1 / 80.55.33.* / 2008-09-01 18:02
Eeeee ...., myślałem , że to wywiada z naszym płotkarzem , olimpijczykiem . Nawet tytuł wskazywał na to , że sportowiec dzieli się z czytelnikami uwagami na temat techniki pokonywania płotków . A tu co ?
janke / 62.141.246.* / 2008-09-01 17:36
http://pl.youtube.com/watch?v=ro_rlphazH4
attacc / 85.232.249.* / 2008-09-01 17:35
Trzeba chronić EKSPORT, Cieszę sie z bardzo drogiej złotówki, ale dzięki niej możemy mieć wzrost gospodarczy poniżej 3 % już od stycznia-marca 2010. Inflacja to okropna rzecz ale jak walczyć stopą procentową ze wzrostem cen światowych.
alex z manhatanu / 77.112.147.* / 2008-09-01 17:01
inflacja podchodzi pod 5%
a oni się dopiero obudzili że trzeba podnosić
lexx / 194.114.151.* / 2008-09-01 16:28
ludzie jak tacy ludzie nauczeni jeszcze za komuny mogą decydować o wolnej gospodarce przecież temu facetowi to PZPR z buziaczka patrzy
ludzie ratujcie się.......
99 / 80.68.236.* / 2008-09-01 13:32
Podniesc stopy ? A moze wyciagnac nogi ?
JX / 212.191.170.* / 2008-09-01 12:49
"Wskaźnik aktywności gospodarczej PMI zasygnalizował pogorszenie warunków gospodarczych w ostatnich czterech miesiącach, a najnowszy odczyt był najniższy od grudnia 2002 roku - tak wynika z najnowszego badania menagerów logistyki ABN AMRO/Markit". W tej sytuacji jest Pan za zwiększaniem stóp w imię redukcji inflacji? Co kryje się za Pana stanowiskiem i czy na pewno opinia publiczna wie o wszystkim? Jedno wydaje mi się pewne: nie działa Pan w interesie polskiej gospodarki.
sceptyk / 2008-09-01 12:31 / Tysiącznik na forum
Nogo i Filarze,
chłopaki kochane, idźcie już umyć rączki i spatuńci.
Tam, w łóżeczku pod kołderką możecie sobie pofantazjowac do woli.
Ale teraz już dajcie spokój temu umęczonemu krajowi swoimi durnymi analizami.
Właśnie ukazały się prgnozy sprzedaży przemysłu w sierpniu, z których wynika, że sprzedaż SPADŁA r/r po raz pierwszy od 3 lat!!!!
Nie widzice bałwany związku, między waszym zacieśnianiem, a spadkiem sprzedaży?
Czy Polska jest naprawdę tak bogatym krajem, że za wszelką cenę trzeba ZMNIEJSZAĆ podaz dóbr i usług????
Balcerowicz, taki sam szkodnik gospodarczy jak wy, miał przynajmniej jedną zaletę" utrzymywał wartośc pieniądza na rozsądnym poziomie względnej równowagi.
Wasz, Nogo i Filarze, decyzje destabilizują walutę powodując nieuzasadnione umocnienie złotego.

No i jeszcze do kompletu ta wasza kumpela Wasilewska-Trenkner: formalnie oskarżona o cięzkie nadużycia w aferze LFO, ze strachu o własną skórę też gęga o schładzaniu gospodarki...

Zadam pytanie, Nogo i Filarze:
w czyim interesie działacie?
Bo napewno nie w interesie polskiej gospodarki!
andy2024 / 213.199.195.* / 2008-09-02 14:26
Nie wiem jak gdzie indziej ale w mojej firmie przemysłowej eksportowej to sprzedaż ciągle rośnie już od 5 lat i nic nie wskazuje żeby to miało się urwać - fakt że jest ciężej z mocnym złotym ale ciągle jest możliwy zysk i rozwój produkcji...
debil z pis / 157.25.157.* / 2008-09-01 15:34
Tak! Tak! oni są do niczego. Tylko Skrzypek to jedyny fachowiec!
Ave Cezar / 77.252.35.* / 2008-09-01 12:41
Zapewne w interesie spekulantów giełdowych, bo inaczej tego sie nie da wytłumaczyć - ewntualnie chorobą psychiczną lub co bardziej jest prawdopodobne brakiem wiedzy na temat podstaw ekonomii bo na wiecej nawet nie licze.
Zreszta nasz rzad tez zbytnio nie przejmuje sia losem gospodarki (moze poza Pawlakiem) poniewaz maja wazniejsze sprawy na glowie jak np grafik lotow rzadowym samolotem - kto kiedy gdzie i dlaczego razem ?
KAP / 2008-09-01 12:35 / Tysiącznik na forum
w interesie ukladu pewnie, albo niemców, albo rosjan, albo olgarchów, albo nie daj boze michnika -:) . masz jedynie sluszny poglad, to i odpowiedzi ci wymienilem z 'rozdzielnika'....

Najnowsze wpisy