Forum Forum emerytalneOFE

Nordea najlepsza dla stażysty???

Nordea najlepsza dla stażysty???

joanna me / 2009-10-07 15:30
Odwiedził mnie pan z GFI, który twierdzi, że powinnam zapisać się do Nordei, bo podobno pobiorą ode mnie najmniej opłat za zarządzanie itp., co jest dla mnie najbardziej korzystne z uwagi na to, że zarabiam na stażu niecałe 700 zł netto, kończę staż w czerwcu i nie wiadomo czy znajdę wtedy jakąś nową formę zatrudnienia. Sprawdzałam te opłaty w internecie i wygląda na to, że pan mnie lekko okłamał, bo wszyscy pobierają takie same opłaty??? Wyniki na stronach knf też ten fundusz ma moim zdaniem nieszczególne. Ale jestem po polonistyce, więc się nie znam:( Zanim ten pan przyszedł, zastanawiałam się nad Generali, ale oni podobno mają dla mnie za duże opłaty. Czego ja nie widzę, ale - się nie znam... Czy mógłby mi ktoś doradzić?
Wyświetlaj:
kynek6966 / 79.187.236.* / 2010-01-22 14:35
tez jestem na stazu ile wynoszą opłatyt miesięczne w NORDEII??
członek ofe / 95.49.195.* / 2010-01-22 22:29
Jeżeli chodzi ci o opłatę od składki to jest stałą prowizja od 01.01.2010 dla Wszystkich TE i wynosi max 3,5%.
A Nordea, hmmnn najprawdopodobniej jedyny fundusz który nie ucierpiał i trzyma stabilność od przeszło dziesięciu lat, polecam z czystym sumieniem, ja sam jestem obsługiwany przez agentów KAZ tego ofe i jestem bardzo zadowolony z małżonką i znajomymi. Pozdrawiam
multiofe.pl / 89.206.32.* / 2009-10-08 12:33
Nordea nie ma najmniejszych opłat za zarzadzanie. Najmniejsze opłaty mają fundusze największe (AVIVA OFE, ING OFE, OFE PZU "Złota Jesień" i AIG OFE) oraz te, które same ograniczyły sobie te wpływy w statucie (AIG OFE, Generali OFE i ING OFE).
Najniższą zaś prowizję od skłądki ma Allianz.

zestawienie kosztów z KNF
http://multiofe.pl/porownanie.OFE.koszty-oplaty.shtml
NAJTANIEJ (łącznie biorac pod uwagę prowizję od składki oraz opłaty za zarzadzanie) w 2008 było w AVIVA, Allianz, AIG OFE, Generali i ING.
eme / 83.22.36.* / 2009-10-08 13:45
multiofe.pl
Najniższą zaś prowizję od skłądki ma Allianz.

Czyżby??? doprecyzuj jezeli mozesz.
lezdrub / 79.185.71.* / 2009-10-08 20:46
Eme. Czyżby Inny ofe niż Allianz pobieral od nowego klienta mniej niż Allianz.
Przecież pani Joanna bedzie wybierać ofe pierwszy raz.

Znów jakieś braki w wiedzy Eme????
Co niby miał doprecyzować??????
calinka84 / 2009-10-07 20:31
Nordea to najwieksi naciagacze jesli chodzi o pracowników.
wejdz sobie na ranking onet kliknij biznes emerytury nordea przedostatnia.
Jak juz zapisesz sie do Nordea to ciezko sie wypisac.
POlecam Generali potem Axa i Aig .
Chociaz nigdy nie pracowalam dla Generali to szczerze zaluje ze nie pracowalam dla nich bo oni najmniej bajeryja klientów.Reszta to wiekszy mniejsze klamstwa
Co do prowizji tylko Alianz pobiera mniejsza prowizje reszta tyle samo.
Pan z Nordea klamie.
misiulek_ / 217.144.201.* / 2010-01-23 15:54
Od stycznia weszła ustawa, że każde towarzystwo emerytalne może pobierać max 3,5% prowizji związanej z opłatą za zarządzanie!
Co do ofe Nordea, przyznaję pracuję dla konkurencji i w życiu nie spotkałam sie z takimi kłamstwami jak właśnie w nordei. Bardzo często wmawiają klientą, że jedynie przepisując się do nich do funduszu zus ureguluje im wszystkie zaległości, nawet sprawdzając człowiekowi składki wmawiają że braki są znaaaaaaaaaaacznie większe - jednemu Panu powiedzieli, że Zus zalega mu ponad 2000zł, a po sprawdzeniu w obecności świadków i dokładnym podsumowaniu wyszło, że to jest 22zł!!! Żerują na naiwności klientów pokazując zestawienia za odpowiedni dla nich okres. Ja zawsze odsyłam do strony knf tam nikt niczego nie sponsoruje i źródło jest wiarygodne!
Największą bajeczką odnośnie Nordea jaką usłyszałam od mojej klientki, to to, że Pani z nordea powiedziałą jej kiedyś, że Nacjonale Nederlanden podzieliło się na ING i Nordea teraz to są dwa fundusze dla tego aktualizację z NN zrobi jej na formularzach nordei. i w ten sposób niczego nieświadoma klientka została przepisana z ING DO Nordea.

Patrząc na wyniki polecam link:
http://www.knf.gov.pl/system_emerytalny/Dane_o_rynku/Dane_miesieczne/dane_miesieczne.html

Najnowsze wpisy