Forum Forum inwestycyjneFundusze

Nordea portfel zrównoważony

Nordea portfel zrównoważony

wojciara / 2008-03-08 23:39
Czy ktoś zna taki portfel i ma tam włożoną kasę? Dajcie znać
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-03-10 17:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jest taki. A co potrzebujesz wiedzieć?
wojciara / 2008-03-11 19:02
założyłem taki fundusz i jestem ciekaw ile jestem w stanie zarobić za rok czasu. Fundusz jest 10 letni więc pewnie coś urośnie powiedzieli mi że około 13% w skali roku, wiem że teraz są ciężkie czasy dla funduszu ale mam nadzieję że teraz jest dobry czas na kupowanie i może za jakiś czas zacznie mi się wracać
miki3d / 2008-03-12 00:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak na prawdę to nie jest fundusz. To jest portfel - czyli zarządzający dobiera wg. strategii zrównoważonej jednostki innych funduszy. Nie wiem, skąd wziąłeś te 13%. Średnio fundusze zrównoważone dają wyniki na poziomie 10% za rok, a w przypadku polis, może on być jescze niższy z uwagi na opłaty. Znam gościa, który zarządzał tym funduszem w zeszłym roku - ale przeszedł do OFE Nordei, tak więc nie mam pojęcia, kto teraz za tym stoi. Tym nie mniej jest szansa, że portfel zrównoważony osiągnei wynik wyższy niż większość funduszy zrównoważonych.
wojciara / 2008-03-12 21:30
Dzięki za odpowiedź te 13% to mi powiedzieli przy zakładaniu tego portfela, oczywiście powiedzieli mi że nie na pewno ale tak mniej więcej. Ja wiem że to jest tylko założenie, i zalezy od roku czy dobry czy zły. No zobaczymy jak to bedzie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy