Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Norwegia: W zarządach korporacji muszą być kobiety

Norwegia: W zarządach korporacji muszą być kobiety

Wyświetlaj:
Raczejjj / 77.254.36.* / 2008-08-31 21:33
Regulacja prawna stricte faszystowska. Nawet Hitler by się jej nie powstydził. Czekam tylko kiedy parlamentarzyści norwescy uchwalą, że 90% kadry zarządzajacej mają stanowić nordycy posługujący się biegle norweskim !
lee / 217.115.75.* / 2007-12-14 15:28
dajmy na to, ze mezczyzna przychodzi na rozwmowe kwalifikacyjna na wysokie stanowisko . Wypadsa swietnie ale po dluzszym zastanowieniu stanowisko dostaje gorsza technicznie i gorzej przygotoawana na to stanowisko - kobieta. Sama jestem kobietą ale mysle ze to niesprawiedliwość.
lciesiel / 2007-12-13 11:39 / Bywalec forum
"Kobiety na traktory!"
i jakoś mało kto sie martwi tym, że jest to oczywista dyskryminacja płci.
arek72 / 212.160.172.* / 2007-12-13 11:08
wymyśleć. Chory jest ten rządzony przez feministki świat. Dzisiaj mężczyźni są dyskryminowani, a ten przepis to już szczyt. Super menedzęr mężczyzna nie będzie mógł być w zarządzie ale głupia kobieta będzie musiała być. Poza tym jak otwieram firmę i angazuję moje pieniądze to dlaczego ktoś narzuca mi kogo zatrudniam? Akcjonariusze powinni wycoofać swoje udziały, firmy zbankrutuja i wtedy rząd się wycoifa z idiotycznego prawa
szul / 80.48.251.* / 2007-12-13 15:03
Trudno zapewne to zrozumieć, przynajmniej Panom, ale inteligentną menager kobietę na stanowisko jest równie łatwo znaleźć jak i mężczyznę, nie trzeba od razu zatrudniać "głupich"!
mo / 212.76.47.* / 2007-12-18 23:50
Zgodzę się z twierdzeniem, że inteligentną panią manager można łatwo znaleźć. Takie kobiety są i zajmują już wysokie stanowiska. Ale dobry manager to ten, który sam poprzez swoją ciężką pracę i charyzmę osiąga sukces, a nie ten, którego trzeba przyjąć bo takie są przepisy.
R-2oor / 2007-12-14 11:34
A gdzie ją można znaleźć? Poza tym już widzę jak teraz wzrośnie popyt skoro 'muszą' być a więc i żądania płacowe.
lciesiel / 2007-12-19 14:53 / Bywalec forum
Chyba Ci Norwegowie, to aż tak głupi nie są.
W Polsce zrobiono by tak: "wsadziliby" do zarzadu swoje żony, z pensją 1000 zł. za to, aby sie na posiedzeniach zarzadu nie pojawiały i w ogóle aby nie przychodziły do pracy. Przepis byłby przestrzegany, a wszystko zostałoby "po staremu". Taka jest właśnie moc przepisów, gdy reguluje się coś, co powinno być regulowane przez rynek.
Raczejjj / 77.254.36.* / 2008-08-31 21:37
Ludzie o czym wy mówicie?! Przecież to faszystowski zakaz zatrudniania mężczyzn jeśli stanowią już w 60% kadry kierowniczej
Andre7 / 2007-12-13 10:43 / Tysiącznik na forum
przepis narusza zasady równouprawnienia,
powinno być co najmniej 40% w Zarządzie stanowią osoby przeciwnej płci
w co najmniej paru firmach kosmetycznych trzeba by zwolnić 40% Zarządu :-)
R-2oor / 2007-12-14 11:36
Zapewne tak właśnie mówi przepis tylko autorka artykułu jest kobietą i się omskło ;)
asas / 83.12.121.* / 2007-12-13 08:23
kolejny bzdurny przykład poprawnosci politycznej.Biała rasa stacza sie po rowni pochyłej. Z tego dobrobytu mam sie juz w dupach poprzewracało wiec w przeciagu kilku pokolen zaleje nas zdrowa islamska masa. Własciwie to juz teraz przy pełnej mobilizacji obywateli wyznania muzułmańskiego i tradycyjnym "rozbełtaniu" wyborców rasy białej np we Francji muzułmanie mogliby przejąć w wyborach parlamentarnych władzę. Przy ich dzietności za kilka lat przejma te władze i bez mobilizacji. Potem zmiana konstytucji i wprowadzenie panstwa wyznaniowego. A potem to juz tylko krew niewiernych na ulicach Paryża.
R-2oor / 2007-12-14 11:38
Co potwierdza teorię pewnego publicysty polityka: Demokracja = Dupokracja
/ 89.171.80.* / 2007-12-12 19:13
proponuję również obowiązkowo: 40% szambiarzy, śmieciarzy, kanałonurków, obsady męskich burdeli, górników dołowych (1000m pod ziemią, stała temp. 55 st. C, zagrożenie metanowe)
NIECH ŻYJE SOCJALIZM
piskorze / 2007-12-12 19:48
a co z kominiarzami? zapomniałeś o kominiarzach !!!!!!
(co za dyskryminacja kominiarzy)
olosław / 193.200.232.* / 2007-12-18 01:44
a straż pożarna? tam też brakuje kobiet:)
olosław / 193.200.232.* / 2007-12-18 01:44
no jeszcze do straży pożarnej niech przyjmą 40% kobiet
maras_money / 2007-12-12 22:07
Dlaczego seksizm jest OK a rasizm nie ? Wyobrażacie sobie wymóg 1 murzyna w zarządzie - to już przesada, ale wymóg seksistowski jest OK.
Pracuję z kobietami i muszę powiedzieć, że te które chcą to osiągają tyle co faceci. Większość jednak nie chce się tak angażować i oczekuje taryfy ulgowej. Poza tym stanowisko kobiery jest średnio mniej rentowne - stąd wynikają też różnice w zarobkach. Myślę to o minimum kilku latach pracy - gdzie z reguły kobiety generują więcej kosztów (choćby więcej zwolnień lekarskich) i dodatkowo powodują więcej problemów organizacyjnych.
kasiaptasia / 2007-12-13 09:08
Mimo, że jestem kobietą, zgadzam się z Tobą. Fakt, że z jednej strony 'uwarunkowania życiowe, społeczne' sprawiają, że kobieta częściej korzysta np. ze zwolnień lekarskich - ale wszem wiadomo, z czego to wynika i nie nalezy tego negować. Napewno za kobietą (muszę oczywiście jako kobieta o tym wspomnieć) świadczy sumienność i zaangażowanie w pracę, czego bardzo często brakuje mężczyznom. Jednak rozważając problem, nie należy uwzględniać go tylko jednej strony. A z punktu widzenia tej drugiej strony - strony pracodawcy kobieta niewątpliwie jest droższym pracownikiem, i tutaj należy rozpatrzyć możliwości wprowadzenia regulacji poprzez rząd aby wspomóc korporacje. Napewno decyzja rządu / króla Norwegii uważam, że nie jest właściwa.
Woytec13 / 80.50.236.* / 2007-12-13 04:26
A kto maras_money Ci będzie rodził dzieci tak, żeby pracowały na Twoją emeryturę ??? Kto będzie napędzał konsumpcję, inwestycje, rozwój budownictwa ??? Afrykanie ? Turcy ? Chińczycy ? Póki co, to tylko kobiety rodzą dzieci, no ale nie wykluczone, że jak tak myślących będzie więcej to jeszcze coś innego (br.... ) wymyślą . Może coś jak z filmu seksmisja (-;
R-2oor / 2007-12-14 11:44
Czyli wniosek z Twojej wypowiedzi, że nie powinny w ogóle pracować tylko zajmować się dziećmi. OK - tylko dlaczego ton jakbyś się nie zgadzał z maras'em ?
Menim / 91.4.129.* / 2007-12-14 08:03
Dziecko rodzi się od 2 do 24 godzin (przeważnie w wielkich bólach) załóżmy ze statystycznie kobieta urodzi trójkę dzieci to są aż trzy dni, dodajmy do tego okres połogowy i karmienia piersią po 3 miesiące na każde dziecko to jest 9 miesięcy. Z cala reszta pracy i obowiązków wychowawczych można się dzielić z partnerem, albo korzystać z pomocy babć lub opiekunek. Wiec gdzie tu jest problem, chyba mężczyźni poczuli się zagrożeni w swoich męskich rolach... ale to proces nieodwracalny, to by było dopiero kosztowne utrzymywać żyjące po 80 lat kobiety które nie pracują zawodowo i nie robią kariery zawodowej.
R-2oor / 2007-12-14 11:48
A tak w ogóle o co Tobie chodzi skoro komentujesz wypowiedź marasa? Czyżby 'Menim" to kobieta z jej sposobem wypowiedzi i logiki ??? :)
jliber / 212.180.147.* / 2007-12-12 16:30
Tak własnie historycznie wygladaly wszystkie "zdobycze" lewicy. Jak juz udzial kobiet jest 35%, to zrobmy prawo ze musi byc 40%. Jak juz praktycznie nie bylo pracy dzieci, uchwalmy prawo ze dzieci nie moga pracowac. Jak sie podniasa place, podniesmy place minimalna. I tak dalej, i tym podobne. Caly Kodeks Pracy w ten sposob byl tworzony w ubieglym wieku (przynajmniej na Zachodzie, bo u nas nie bylo kapitalizmu). Oczywiscie skutki jakichkolwiek interwencji i przymusu panstwa sa zawsze negatywne (zwiekszone bezrobocie, nizsze place itd), a wszelkie "zdobycze" swiata pracy wypracowali tak naprawde kapitalisci i kapitalizm, ale lewica zawsze bedzie mylic przyczyny ze skutkami.
sceptyk / 2007-12-12 16:06 / Tysiącznik na forum
Jak im się gaz i ropa skończą, to wrócą do swoich stateczków, rybek, sieci, lasów i siekier.
Od tego dobrobytu we łbach im się pomieszało.
Ale rok 2012 nadchodzi...
Znaki już są. Na przykład baby w zarządach.
Centopus / 83.136.224.* / 2007-12-12 14:57
1. Brak wykwalifikowanych kobiet na te stanowiska
2. Ustawa powinna zapewniać również co najmniej 40% udział mężczyzn w zarządach.
3. Wiele osób będzie zwolnionych tylko dlatego, że powstał ten bzdurny przepis..

Współczucia dla Norwegów.
kobieta / 62.87.236.* / 2007-12-13 08:51
Panowie
Mówicie o czymś o czym nie chcecie mieć pojęcia, kobiet która ma wyższe kwalifikację niż facet prawie nigdy nie wygra ubiegając się o pracę. Raz zadzwoniła do firmy, która szukała pacowników poprzez ogłoszenia prasowe i usłyszałam że oni wyraźnie napsali, że chcą pracownika a nie kobietę. Mnie się trochę udało i doszłam do stanowiska, które mnie satysfakconuje ale droga była zdecydowanie dłuższa ni moich kolegów. Panowie opiekujcie się dziećmi w chorobie, bierzcie opiekę kiedy jest potrzeba a potem próbujcie być dorze postrzegani. Chyba, że następne pokolenia są nam niepotrzebne.
Nie wiem czy pomysł norweski jest dobry ale jak wam w główkach poprzestawiać jak sami nie umiecie oczek otworzyć.
R-2oor / 2007-12-14 11:57
Jak widać LOGIKA kobiecie jest obca. Koncerny kosmetyczne moga mieć 100% zarządu kobiet tak? Natomiast koncern załóżmy zajmujący się produkcją części do maszyn wydobywczych MUSI mieć 40% kobiet? Właśnie pisząc takie wypowiedzi dajesz świadectwo o kobietach. Załóż, (że tak też kobieco użyję zdrobnień) kochaniutka swoją firemkę, zatrudnij kobietki i sprawdź jak bardziusio wydajniusie są i jak bardziusio przekonane są o swojej wielkiej wiedzusi bo otóż papierek jakiś tam zdobyły. Skończcie te brednie o wykształceniu i kwalifikacjach bo to MIT!
tatuś / 82.177.227.* / 2007-12-13 12:03
Oczek to ty chyba nie możesz otworzyc.Powinien być obowiązek zatrudnienia 40% płci przeciwnej jeśli już.dzisiejsze kobiety w niczym nie odrozniaja sie od mężczn.Oglądasz za duzo rodziny "Kiepskich" ja wychowuje dzieci ,jestem z nimi w chorobie tak jak piszesz i jeszcze musze zarobić na chleb i nikt mnie do Loreala nie chce tylko dlatego ze jestem facetem.
Chciałyście rownouprawnienia to macie. Wolny rynek jest częścia waszego rowno uprawnienia.
przestań sie skarzyć tylko zakasaj rękawy walcz jak rowny z rownym o dobrą pposade.poza tym kobiety mają sexapil czy jak to sie pisze wiec możesz go używać w walce o prace.
przemyj oczy

Najnowsze wpisy