Forum Polityka, aktualnościKraj

Norwegowie chcą kupić nasze stocznie

Norwegowie chcą kupić nasze stocznie

Money.pl / 2008-06-17 15:26
Komentarze do wiadomości: Norwegowie chcą kupić nasze stocznie.
Wyświetlaj:
ja_jo / 82.160.200.* / 2008-07-10 22:41
Nareszcie ktoś zrobi porządek z tymi bastionami komuny. Zarząd z PZPR, myślenie z czasów Gierka. Brak pojęcia o mechanizmach rynkowych. Przeciz stocznie to świetny biznes. Tylko u nas niestety nie. Sprywatyzować, sprzedać, niech politycy nie mają tam dostępu, skończą sie dla nich jedne z ostatnich kur znoszących złote jajka. Biedni związkowcy, zamiast strajkować w imię miejsc pracy i podwyżek - powinni strajkować w imię kompetentnych zarządów i dyrektorów a nie wybieranych co sezon wśród bandy nieuków którzy nie wiedzą co ze soba zrobić więc zapisują się do partii. Związki zawodowe tym samym podcinają gałąź na której siedzą - też próbują wyciągnąć jakąś kasę zamiast uzdrowić firmę - paranoja.
mkg / 2008-11-30 16:17 / Bywalec forum
Bredzisz ja-jo, zanim sie odezwiesz to sprobuj pomyslec i moze przyjdzie Ci do glowy najpierw zebrac informacje ne temat , na który chcesz sie wypowiedziec a wtedy dojdziesz do tego kto wykonczyl dobrze prosperujaca stocznie odmawiajac jej kredytu kupieckiego w wysokosci 180 mln pln.
Tomasz.S. / 83.7.33.* / 2008-06-17 20:17
Sprzedać na pniu, póki się nie rozmyślili. Jeśli nie teraz, to potem będzie "po herbacie".
kozyk / 77.115.120.* / 2008-06-17 20:00
Rok temu pracowałem na terenie stoczni gdynia. Sama stocznia to już nie to co kiedyś teraz na jej terenie jest 50-100 spółek, spółeczek i każdy kręci swoje lody a stocznie upadają, może i sprzedaż stoczni to dobry pomysł, dobry zagraniczny nadzór wywali na zbity pysk cwaniaków a porządni podwykonawcy zostaną
goscgosc / 89.171.49.* / 2008-06-17 18:21
Interes jak z hutami jest jeszcze raz do zrobienia, tym razem na Pomorzu. Warszawo do boju.

Z drugiej strony dla mnie jako podatnika chyba to lepsze niż ciągłe dotowanie armatorów przez warszawskich nieudaczników. Ile kasy z pomocy dla Stoczni zostało w samej Stoczni??? ZERO !!! Wszystko poszło na dotacje dla Wybranych Panów Armatorów. I tak Warszawa robi biznes. Komisja Europejska powinna zwrócić sie do Wybranych Panów Armatorów o zwrot dotacji nie do Stoczni.
Wapniak / 83.28.110.* / 2008-06-17 17:16
Tzn., że im się będzie opłacać, a nam nie?... Polska to jednak piękny kraj... Bismarcka maksyma jak widać, ciągle aktualna.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-06-17 20:34
ta opłacalność mnie zawsze zastanawia.
W Czechach, a nawet w Rumunii uratowano wiele firm u nas geniusze ekonomii nie są w stanie sobie z nimi poradzić bez ich uprzedniego zniszczenie, a potem nie ma firmy to i nie ma sprawy. ot ekonomia.
A i jeszcze jedno Słowacja bez Balcerowicza wprowadza Euro.
jak śmie bez niego.
KAP / 2008-06-17 15:26 / Tysiącznik na forum
sprzeda i zapomniec.

Najnowsze wpisy