Forum Forum inwestycyjneFundusze

Nowa Energia co myslicie

Nowa Energia co myslicie

krzysiek29 / 2007-09-21 06:55
wedlug mnie to calkiem ciekawy produkt warty zainteresowania
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-09-21 07:37 / Uznany Gracz Giełdowy
i moze wiecie gdzie mozna to kupic czy tylko w handlowym
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-21 10:15
Na pewno w Xelionie. I chyba w DB. Być może jest też wśród UFK w Aegonie, ale głowy uciąć sobie za to nie dam.

Produkt ciekawy. Jak rośnie cena ropy, to rosną też ceny spółek inwestujących w alternatywne źródła energii. A ropa na razie rośnie. Tym nie mniej wyraźne zyski z tego typu inwestycji będzie można odczuć za kilkanaście lat. Poczekasz?
krzysiek29 / 2007-09-21 11:29 / Uznany Gracz Giełdowy
to jest produkt na 3 lata
krzysiek29 / 2007-09-21 11:29 / Uznany Gracz Giełdowy
i jest on w citi plynnosciowy i wykorzystuje spolki z energi alternatywnej sloneczna wiatrowa biomasa itd
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-21 11:45
OK, teraz doczytałem. Ja miałem na mysli fundusze Merill Lynch New Energy ;)

Ten produkt Citibanku to polisa strukturyzowana. Jest to produkt o małej płynności (opłaty likwidacyjne), pełnej gwarancji kapitału na koniec umowy, ew. zyski są zwolnione z podatku Belki. Potencjalne zyski są nieporównywalnie mniejsze z zysków w same akcje/fundusze - jak zauwazyłeś zapewne, zyski to średnia koszyka akcji z 12 okresów roliczeniowych, a nie przyrost 3-letni jako taki.

Produkt ma dwa wazne atuty: jest gwarantowany - warto w niego zainwestować o ile masz poza tym jakieś dodatkowe środki w postaci gotowki na wszelki wypadek (tak, żebyś nie musiał likwidować produktu). Po drugie ma szansę zapewnić zysk większy niż z lokaty.
krzysiek29 / 2007-09-21 12:30 / Uznany Gracz Giełdowy
a ten produkt co wspomniales Merlin lynch New Energy czy moglbys napisac cos wiecej gdzie kupic jakie oplaty i tak dalej z gory dzieki
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-21 13:37
Rozmawiałem własnie z kolegami w pracy nt polis strukturyzowanych. Wiekszość z nich już przerabiała ten temat u swoich klientów. Niestety jak dotąd lepsza inwestycją były fundusze pieniężne.

Co do ML - jest tylko kilku dystrybutorów w Polsce. Dystrybutorzy mogą mieć różne palety funduszów, w różnych klasach j.u. i róznych walutach. Jeśli potrzebujesz więcej informacji zamailuj do mnie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy