Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Nowa firma - import odziezy z UE/sprzedaz w e-sklepie

Nowa firma - import odziezy z UE/sprzedaz w e-sklepie

Asfaltooo / 94.254.191.* / 2018-03-14 14:18
Witam

Jestem tu pierwszy raz, ale z racji tego, iz zakladam firme, pewnie nie ostatni.

Od razu przejde do sedna sprawy. Mam sporo pytan odnosnie zalozenia nowej firmy.

A wiec chcialbym zalozyc firme. Nigdy wczesniej takiej nie prowadzilem. Jezeli chodzi o jej profil, to glownie chcialbym nabywac nowa odziez z krajow UE, glownie z Wloch. Jezeli chodzi o miejsce prowadzenia, chcialbym firme zarejestrowac na wlasne, dwupokojowe mieszkanie (mam nadzieje, ze istnieje taka opcja?), a odziez sprzedawac chcialbym na allegro, instagramie oraz przez facebooka. Glownie bedzie to dzialalnosc internetowa. Po towar chcialbym jezdzic wlasnym, prywatnym samochodem. W skrocie. Tankuje za wlasne pieniadze, jade do wloch gdzie spie za wlasne pieniadze w hotelu, nabywam towar, przyjezdzam do polski, promuje go, robie dobre foto i opisy towarow - wystawiam na allegro oraz we wlasnym sklepie internetowym. Czynnosc powtarzam wielokrotnie, byc moze kiedys, w pozniejszym czasie, jesli Bog da, otworze sklep stacjonarny czy powieksze firme o zewnetrzny magazyn.

Moje pytanie, jaka firme opodatkowania powinienem wybrac? Dodam, ze chcialbym prowadzic firme 100% legalnie, jednoczesnie chcialbym maksymnalizowac zyski, aby byc konkurencyjny. Jaka forme opodatkowania powinienem wybrac? Dodam, iz posiadam wlasne mieszkanie, gdzie bedzie siedziba firmy, mam prywatny samochod, wlasny komputer, sprzet taki jak drukarka itp. Raczej nie bede inwestowal w firme na razie. Moje pytanie nadal aktualna - jaka forma rozliczania sie dla nowej firmy z nie wielkim obrotem? Czy musze byc VATowcem jesli chce kupowac legalnie w UE? Czy legalnie moge kupic tylko na fakture 0%? Jak w przypadki outletow, ktore nie wystawia faktury 0%, a jedynie paragon? Jak z kasa fiskalna? Sprzedajac wystawiam paragony czy inne dokumenty?

Wiem, duzo pytam, pewnie dla Panstwa prostych, dla mnie to jednak na prawde zagmatwane, takze na prawde bede rad z kazdej Panstwa rady.

Z pokora pozdrawiam :)

Najnowsze wpisy