Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowa Kompania Węglowa wciąż budzi kontrowersje. Górnicy nie wierzą w słowa rządu

Nowa Kompania Węglowa wciąż budzi kontrowersje. Górnicy nie wierzą w słowa rządu

Wyświetlaj:
JAK1961 / 87.207.234.* / 2015-08-27 10:29
Panowie górnicy, a także wszelcy inni oczekujący cudów, poczekajcie na cuda PIS. Wtedy Polska szybko spłynie miodem, mlekiem i wszelkim dobrem.
Polska prawica do której należy PO i PSL to sami złodzieje, nieroby, wiecznie usprawiedliwiające swoje niepowodzenia działaniami innych.
Poczekajcie i pozostali Polacy. Europa jest na początku prawdziwej katastrofy. Europejczycy musza walczyć o przeżycie, a Polacy .... jak zwykle skupiają się na różnicach pomiędzy PIS a PO, ci źli, a ci wspaniali. I na odwrót. To wszystko łajzy. Górnicy walczą o emerytury? Czy pomyślał ktoś, że do Europy, czyli zaraz też do Polski wchodzą miliony ludzi, bez edukacji, bez zawodu, bez wpłat do systemu emerytalnego, ochrony zdrowia. Jeśli górnicy mają dostać emerytury z Państwowego to co z czego mają je dostać imigranci? NO I NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE: DLACZEGO ZA WSZYSTKO MAM PŁACIĆ JA, POLAK BEZ PRZYWILEJÓW, TYRAJĄCY OD 30 LAT
rz-suv / 91.196.11.* / 2015-08-27 10:28
Energetyka może być oparta na węglu ale niekoniecznie drogim polskim. Można zrobić tak jak mądre Niemcy. Zostawili elektrownie węglowe ale pozamykali wszystkie kopalnie poza jedną, która ma jeszcze chyba 2 lata ciągnąć i też koniec. Importują tani amerykański węgiel i mają pieniądze na budowę elektrowni odnawialnych. U nas cała kasę przejadają górnicy i związkowcy nie zarabiając na pensje ani na wypasione emerytury dla młodych chłopów.
M.B.1234 / 77.115.42.* / 2015-08-27 11:34
Dobrze, że szukasz wzorców u sąsiadów ale trochę mijasz się z prawdą. Makrela w zeszłym tygodniu zapowiedziała otwarcie nowej kopalni w DE. W imię przepisów UE zakazywano nam dofinansowywanie stoczni z budżetu państwa, chyba, że chodzi o likwidację a sami to robili. Podobna sprawa wyszła ostatnio z marketami (Kaufland i Lidl), wpompowywali kasę by wykończyć konkurencję - polski handel.
wedkarz123 / 83.5.212.* / 2015-08-27 10:25
Bezrobotni wszystkich gmin łączcie się - jedziemy do Warszawy, to może rząd ze strach, tak jak przed górnikami, weźmie się za rozwiązanie problemu
CyNick666 / 178.19.176.* / 2015-08-27 10:19
Po co ciągniecie na dno w miarę jeszcze prosperujące spółki energetyczne. Tu też pracują ojcowie i matki, który mają na utrzymaniu dzieci!!! Taka sytuacja kopalń wynika, ze złego zarządzania i braku rozwoju. Dostosujcie do rynku i sukcesywnie przekwalifikowujcie w stronę innych odnawialnych źródeł energii. Przecież był kiedyś Program Dobrowolnych Odejść i co? Przejedliście wypłaty i teraz znowu chcecie więcej? Tak jak Grecja... Odstawiajcie sukcesywnie węgiel, a nie trzymacie się kurczowo wydobycia jak swojego status quo. Pomyślcie jak zbudować nową rzeczywistość bez węgla. Obecnie mamy gospodarkę rynkową i kto tego nie rozumie niestety jest i zostanie pasożytem.
leszek 619 / 77.114.57.* / 2015-08-27 10:16
Górnicy niech przestaną straszyć strajkami ,a wezmą się za robotę.Popieram Sabinę z Lublina w jej wypowiedzi. Niech związkowcy działają i rządzą kopalnią. Różne przywileje 13, 14 ,deputaty itd. Pan Duda z Solidarności chce obniżyć wiek emerytalny ok.On ma 15 tysięcy na rękę i z takimi zarobkami marzy mu się wcześnie odejść.Co ma mówić przeciętny obywatel o najniższej krajowej. Tylko płakać .Może wystarczy na przeżycie.Solidarność już rządziła.Miała Prezydenta,Sejm,Senat i co z tego.Utrzymywała i finansowała górnictwo i stocznie.Tam płynęły miliardy z budżetu na ,który my wszyscy płacimy.Jak słyszę te ciągłe straszenie to krew mnie zalewa. Ja pracowałem od 15 roku życia do 67 roku.Myślałem ,że w nowej Polsce będzie lepiej,sprawiedliwiej .Jak zwykle cwaniactwo ,koledzy ,przywileje i straszenie strajkiem.Mogła solidarność wszystko zmieniać jak była przy władzy.Ale zabrakło dla wszystkich dobrze płatnych stołków i zaczęli brać się za pyski.Ot taka prawda.My Polacy chyba już nigdy nie nauczymy się cieszyć wolnością.Być dla siebie życzliwi,przyjacielscy i wyrozumiali dla drugiego człowieka,
wet / 178.42.71.* / 2015-08-27 10:14
Pamiętamy::; Świete krowy,co mieli WSZYSTKO górnicy za Gierka.!!! Teraz mam dość Górników,dopłacania do trzynastek,czternastek,premii,deputatów,emerytur,przywilejów wszelkich,dopłacania z naszych pieniędzy !!!! Niech na wszystko SAMI zapracują !!!!
bongos / 89.70.111.* / 2015-08-27 10:08
daj spokoj,jestescie w bogdance firma,a inne firmy sa konkurencja dla was,dobrze sie pwodzilo i sie skonczylo...
ole 33 / 77.45.45.* / 2015-08-27 10:06
a nie mogą zaczekać do jesieni - wtedy manna spłynie z nieba
Jasia2011 / 89.76.53.* / 2015-08-27 10:05
Kiełbasa wyborcza. Na kilkanaście miesięcy przed wyborami, wszystkie ceny stopniowo szybują do góry. Na dwa, trzy miesiące przed urnami spadają. Jaki ten rząd jest wspaniałomyślny, widzimy tytuły we wszystkich niemal periodykach. Ludzie, myślimy trochę i glosujemy przeciw lub za złodziejami. Zależy od zasobności portfela lub od wyobraźni i perspektywami naszych dzieci. Miały być autostrady, zmienia się na ekspresowe. A co będzie? Niewyremontowane dziury w starych jezdniach. Tak będzie i z górnikami.
Sabina z Lubina / 83.21.119.* / 2015-08-27 09:40
ciekawe, że w prywatnych kopalniach (np. czeskich) się opłaca, a w państwowych nie. Sprzedać za złotówkę kopalnie związkowcom i niech wtedy działają. Mi Państwo do niczego nie dokłada, tylko coraz głębiej sięga do kieszeni, żeby dotować górnictwo. Jak ktoś nie chce być górnikiem to droga wolna. Przymusu pracy nie ma!!!!!!
czeski górnik / 93.179.254.* / 2015-08-27 11:18
czeskie kopalnie prędzej zbankrutują niż Polskie. Widać jaką masz wiedzę. NWR akcje 3gr, na skraju bankructwa a ty tu takie banialuki ludziom opowiadasz, co za nieuki, jak stado małp powtarzają to czym je media nakarmią, i zieją zazdrością.
intro1212 / 195.191.162.* / 2015-08-27 09:39
SPRZEDAĆ KOPALNIE BEZ BALASTY-ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH!!!
np. elektrowniom
artttt / 164.126.35.* / 2015-08-27 09:36
To tylko niecałe 100tys. robili, czego się bać, pacyfikowac holote !!!!
Gonzo744 / 212.160.172.* / 2015-08-27 09:35
Rządy Tuska a obecnie Kopacz doprowadziły do tego, że Polska nie ma już własnego majątku - nie ma już co sprzedać. Żeby czynić kolejne "szemrane inwestycje" zmierzające do dalszego utrzymania władzy przez obóz PO, będą dalej pożyczać pieniądze od zachodniego kapitału. Już teraz Polska jest w gorszej sytuacji niż Grecja i jedziemy tylko na pożyczkach. Trzeba z tym natychmiast skończyć i odciąć tych ludzi od koryta.
Wp934 / 87.192.220.* / 2015-08-27 10:02
Normalnie geniusz Jesteś na doradcę Dudy się nadajesz !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
hajer287 / 91.231.71.* / 2015-08-27 09:25
To górnicy i ich przywileje rozwalają system emerytalny, to dzieki nim będziemy mieć śmieszne emerytury a oni wypasione juz po 40 roku życia, jak oni śmią wciąż szumieć, wciąż ręce wyciagać po kasę? Mało to w kraju ludzi ciężko pracujących? Tylko oni haruja a budowlańcy, rolnicy to już nie? A drogowcy, co w upałach łatają nędne drogi? Nie, tylko górnicy mają ciężko. Tylko oni biedacy, co na chleb nie mają.
Rozwalili mi dom szkodami górniczymi, za tonę węgla wołają 1000 zł a mieszkam 10 km od dwóch kopalń i co, jeszcze mam dopłacać do tego interesu?? Dajcie już spokój, to śmiech na sali. Kiedy wreszcie się znajdzie ktoś, to towarzycho rozgoni? Wiem, wiem, bronią miejsc pracy, ale jak mnie zwalniali to ktoś mi pytał, czy mam za co żyć? Do innej roboty się poszło i jakoś można. Tylko górnik nie może.
Piada / 5.172.252.* / 2015-08-27 07:48
Brak kontroli wydatków i brak kontroli sprzedaży to problem kopalń, do tego dochodzą spadochroniarze z Warszawy co tylko się dotkną to spier....
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy