Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowa ordynacja podatkowa. Eksperci chwalą inicjatywę, ale ich zdaniem rząd robi za mało

Nowa ordynacja podatkowa. Eksperci chwalą inicjatywę, ale ich zdaniem rząd robi za mało

Wyświetlaj:
cha cha / 178.214.13.* / 2015-04-09 22:33
a ja robie na czarno i jestem zadowolony.
Waniek / 2015-04-09 22:47 / Bywalec forum
Ja zwiałem z bantustanu zwanego polską i zarejestrowałem firmę poza jej granicami. Siedzę sobie gdzie mi wygodnie pracuję po 10-12 godz państwo pomaga mi od dłużników wydębić forsę nie ważne skąd jest dłużnik. Mają bardzo proste prawo płacisz podatek w wysokości 11% od wszystkiego. Jeśli dłużnik jest nieściągalny mogę liczyć na umorzenie zapłaty podatku . Ale to robi za mnie państwo nie mam pitów ani inny dziwnych podatków od firm ludzi na etacie od nieruchomości i co można można tylko trzeba chcieć.
Waniek / 2015-04-09 22:51 / Bywalec forum
Ten kraj ma 10 mln ludzi ale jego pkb to prawie 3X pkb polski!!!!
andrzej K73 / 89.73.194.* / 2015-04-09 22:33
Łukaszenka chce karać ludzi za to że nie chcą pracować kwotą ok.1000zł.Polski rząd karze ZUSem tych którzy pracują. Nie wiem co o tym myśleć.
Waniek / 2015-04-09 22:24 / Bywalec forum
Naprawa systemu podatkowego niewiele da trzeba wymienić sędziów prokuratorów komorników i polityków. Wtedy może da się zastosować obecne prawo!!!!
asdsdas / 193.239.56.* / 2015-04-09 22:16
tu nie am co wymyślać, skopiować system z krajów gdzie to funkcjonuje dobrze np. Anglia
ale nie trzeba tworzyć kolejne cudaki
żal mi samego siebie / 80.55.63.* / 2015-04-09 22:41
KTO SIE NA TO ODWARZY??? KUMOTERSTWO I LAPOWKARSTWO TYLE TASM DOWODOW PRZESTĘPSTWA I CO NA NASZYCH OCZACH TO ROBIA I MOWIA ZE TO NIE TAK JAK WIDAC.TO TAK JAKBY MAZ ZLAPAL ZONE Z INNYM NA GORACYM A ONA DO NIEGO TO NIE TAK JAK MYŚLISZ KOTKU...POZDRAWIAM WSZYSTKICH CO MAJA NADZIEJE....NIESTETY MOJA JUZ UMARLA.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jolopop / 159.205.188.* / 2015-04-09 21:51
Pan minister poleruje klamki w domu, który wlasnie się pali. Panie ministrze, tu trzeba cale prawo napisac od nowa. Tu trzeba zmiany mentalności urzednikow. Tu trzeba rewolucyjnych zmian systemowych, uproszczenia prawa, zmiany szkolenia urzednikow, zmiany zasad orzekania w sądach itp, a nie kosmetycznej dłubaniny. ...Ale jeśli pan potrafi tylko polerowac, to niech pan poleruje dalej, tylko niech pan się nie zdziwi, kiedy na pogorzelisku zostanie pan sam z ...klamka w reku.
ananalityk / 77.254.66.* / 2015-04-09 21:50
Zupa ogórkowa w barze mlecznym musi być bez ogórka -bo jak będzie z ogórkiem dojdzie do rażącego naruszenia prawa podatkowego .Kara za to przestępstwo podatkowe obejmuje właściciela baru ,kucharza za współudział w procederze przestępczym ,a także może objąć też klientów barów mlecznych jeśli nie doliczą w picie tej trefnej zupy po stronie przychodów i nie uiszczą w terminie opłaty skarbowej!TVN BLAJER MÓWI BIZNES!!!
dwa systemy / 79.185.173.* / 2015-04-09 21:47
Prof. Modzelewski ... czy to ten V-ce Min. Finansów, który przez wiele lat reformował ten system?
zielarka / 80.55.63.* / 2015-04-09 21:42
A może tak sprawdzić czy w sejmowym barze używali dozwolonych przypraw?może. Jakieś ZIOLA im się pomylily?ciekawe ile razy tam skarbówka przeprowadziła kontrole?pozdawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
to ja ja / 80.55.63.* / 2015-04-09 21:38
Podatki no cóż płacą i będą płacić mali i średni tego nikt nie zmieni bo i po co?kto się upomni o biednego.Bogaty ma adwokata a biedak płaci
Koncerny podatki zagranicę wyplacaja a my płacimy ma urzędników i polskie drogi A raczej ich łatanie. Pozdrawiam i nie liczę już na uproszczenie żeby tylko bardziej tego nie pogmatwali
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ananalityk / 77.254.66.* / 2015-04-09 21:34
Każdy obywatel , firmy,spółka, powinien składać deklaracje majątkową co rocznie z majątku nieruchomego i ruchomego oraz roczną deklarację dochodową .W tym burdelu podatkowym każda spółka na prawach handlowych ,każdy diler narkotyków lub przemytnik,skorumpowany polityk urzędnik może śmiało kraść i okładać w HSBC na godną emeryturkę !!Kopie się po D malućkich bo łatwiej i wiadomo nie odda !Ale na grube ryby trzeba uważać ,a to prawników mają ,a nuż może zadzwonić z góry telefon do pani Jadzi pracującej w US z zapytaniem -awans i premia czy wylotka pani Jadziu?!Decyzja Jadzia należy do ciecie !!
Krzysztof919 / 31.61.138.* / 2015-04-09 21:31
A czegóż się spodziewać po ministrze. kazał Belka Sienkiewiczowi wstawić na urząd 'młodego" w zamian za kasę. I tyle.
lopowex / 159.205.188.* / 2015-04-09 21:25
Nie wierze w żadne zmiany. Mam dość skarbówki, tego prawnego bałaganu i sowickich metod traktowania podatnikow. Mam dość ponizania mnie przez urzednikow, kretynskich kontroli, niesprawiedliwości i bezsilnosci. Mam dość tyrania za grosze i mimo wrodzonej uczciwosci, ciągłego strachu, ze przyjdzie jakas łajza i dla nagrody nawynajduje jakies wyimaginowane nieprawidlowosci. Mam dość całego tego balaganu. Niech sobie urzędnicy sami placa bandyckie podatki. Zamknalem firme, zwolniłem ludzi i wyjezdzam z tego burdelu. Szkoda zycia.
dalber / 93.105.151.* / 2015-04-09 21:18
Jak przepisy dotyczące poszczególnych podatków będą niejasne, to najlepsza ordynacja podatkowa i wzorowe relacje "na linii urzędnik-podatnik" nie pomogą. Przepisy podatkowe przez ciągłe i nieprzemyślane zmiany nie nadają się do stosowania i to od tego należałoby zacząć. Jak reguły opodatkowania będą jednoznaczne, to i przy obecnej ordynacji da się przeprowadzić postępowanie. Bo problem nie leży w przepisach ordynacji, ale w wieloznacznych, nieprecyzyjnych przepisach podatkowych. Jak MF będzie się pocił przy nowej ordynacji, a radosna twórczość w poszczególnych podatkach nie ustanie, to NIGDY nie będzie dobrze.
Leszek_76 / 90.156.0.* / 2015-04-09 21:15
Nowa ordynacja podatkowa? Potrzebny jest całkowicie nowy system podatkowy. Rząd się chwali wzrostem PKB, a wpływy podatkowe od 2012 spadły o 16 MILIARDÓW zł. Bezrobocie maleje, płace rosną, a wpływy do ZUS maleją.
9 MILIARDÓW ZŁ strat budżetu z oszustw "karuzelowych", a MINISTRSTWO FINANSÓW ostrzega? Rząd powinien stanąć na rzęsach i polecić to samo wszystkim urzędnikom, aby wyeliminować błędne przepisy i zamknąć złodziei. 10 MILIARDÓW strat na obrocie paliwami. I co się z tym robi? PAŃSTWA nie ma.

TWOJA bierność to przyzwolenie na oszustwa. ZRÓB COŚ. WIRTUALNA DEMONSTRACJA na Facebook.
jhb / 46.21.208.* / 2015-04-09 21:04
Już niech lepiej nic nie robią ,bo co nie zrobią to spier...lą.Siedem lat"rządzą"a POLSKA jest na szarym końcu we wszystkich rankingach europy.

Najnowsze wpisy