Forum Forum prawneZmiany w prawie

nowa ulga podatkowa na dzieci?

nowa ulga podatkowa na dzieci?

jedynak19 / 2013-02-28 10:23
Nasz prezydent zaproponował wprowadzenie nowej ulgi podatkowej na dzieci; polegałaby ona na zwiększaniu kwoty dochodów wolnej od podatku w zależności od liczby dzieci w rodzinie, co o tym myslicie?
Wyświetlaj:
zadbana89493 / 2013-03-01 11:09
mam jedno dziecko bo na więcej mnie nie stać, żadna ulga, becikowe czy cokolwiek innego wymyślą nie przekona mnie do urodzenia kolejnego dziecka.
ronaldo982 / 2013-03-01 11:08
Panie Prezydencie niech Pan idzie na polowanie bo na polityce prorodzinnej to się Pan nie zna wogole
ciezarna / 2013-02-28 11:32
ma sens taka ulga bo mozna wiecej zoszczedzic na koncu roku rozliczajac sie z pitu. ale pdostawa to stworzenie mozliwosci zaopiekowania sie rodzina i stworzenia miejsc pracy byy godnie zarabiac i godznie zyć!
szklarek / 2013-02-28 11:31
1. to de facto nie ulga, ale zmiana skali podatkowej.
2. co do zasady dużo bardziej przejrzysta i prostsza do stosowania przez podatnika niż obecna ulga prorodzinna.
3. jeśli już to powinna ta zmiana jednocześnie znieść ulgę dotychczasową oraz preferencję dla samotnego rodzica (rozliczenie wspólne z dzieckiem).
4. stosowanie różnej skali podatkowej ( konkretnie kwoty wolnej ) będzie stanowiło problem dla płatników-pracodawców, którzy zgodnie z ustawą stosują miesięczną kwotę obniżającą podatek 46,33 zł. Dla różnych pracowników była by ona inna.
alantka / 2013-02-28 11:16 / Bywalec forum
Nie potrzebuję żadne ulgi podatkowej ani innych dziwnych psu na budę potrzebnych rozwiązań komu do niczego nie sa potrzebne
molendziorka / 2013-02-28 11:16 / Bywalec forum
panie prezydencie podstawa prawidlowego dzialania rodziny jest bezpieczenstwo socjalne . aby to osiagnac trzeba dla rodzicow zabezpieczyc prace

Najnowsze wpisy