Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowak: Wyborcze spoty są głupie, trzeba ich zabronić

Nowak: Wyborcze spoty są głupie, trzeba ich zabronić

Wyświetlaj:
Borzymir / 62.87.218.* / 2010-04-08 17:51
Think tanki powinny byc niezależne, a nie tworzone przez partie. To tylko kolejne narzędzie agitki z udziałem "ekspertów".
PodPiS / 194.9.67.* / 2010-02-26 18:27
Po co sPOłęczeństwo ma tracić czas i się poPiSywać przed uranami, Tusk z Nowakiem lepiej wiedzą od ciemnego ludu, jak rządzić ku dobrobytowi członków.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-02-26 17:24
Czyżby historia pod rządami PełłłO zatoczyła koło.
Ciekawe kogo Nowak zaproponowałby na pierwszego sekretarza, w szeregach PełłłO jest trochę aktywistów z b. PZPR.
Kanclerzem donald marzył być, zostanie I sekretarzem, to pierwsze ma akcent niemiecki, to drugie brzmi bardziej swojsko, tylko co nacjonalizować?!!!.
Proponuję zacząć od trójek klasowych, w przeszłości były bardzo skuteczne.
arch / 2010-02-26 18:22 / Tysiącznik na forum
Autentyczna elita to tyle co ogół najwybitniejszych ludzi w danym społeczeństwie, najwybitniejszych pod względem charakteru, wiedzy, inteligencji, zdolności twórczych itd.
Dobrobyt, postęp a nieraz i samo życie społeczeństwa zależy od tego, czy potrafiło ono wytworzyć dobrą elitę. Społeczeństwo bez elity skazane jest na skostnienie i rychłą śmierć.
JX / 91.193.160.* / 2010-02-26 19:11
Arch, masz rację, ale nasza rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana:
"Mordując polską inteligencję w 1940 roku Hitler i Stalin doskonale wiedzieli, że naród polski bez swojej elity dbającej o jego podstawowe interesy jest w gruncie rzeczy ciemną masą, którą będzie można manipulować przy pomocy garstki renegatów udających Polaków.
I tak stało się w 1944 roku, gdy w pustkę po zamordowanych oficerach, naukowcach, artystach i pisarzach przedwojennej Polski wdarła się z pomocą sowieckich bagnetów grupa obywateli sowieckich udających Polaków".
dgen / 2010-02-26 15:56 / Tysiącznik na forum
POwoli nadciąga nowa dyktatura -
pod osłoną uśmiechów i populistycznych haseł proponuje nam się ograniczanie wolności wypowiedzi......to juz kolejna próba po chorym pomysle cenzurowania internetu.
od władzy skupionej w rękach jednej partii zahowaj na s Panie .........
kalim / 79.184.55.* / 2010-02-26 15:44
Jak Kali ukraść krowę to niedobrze ale jak Kali komuś ukraść krowę to dobrze.Mniej więcej do tego w wielkim skrócie sprowadza się ten artykuł.Jaki autor taki artykuł.
Kinol5 / 91.94.65.* / 2010-02-26 15:40
podoba mi sie ten rząd i ta ;partia (oczywiscie PO) . Dużo maja z tzw wielkich dyktatorów . Przeciez głujpie spoty nie należ do kanonu demokratycznego , to jest chamstwo,- q-rwa..Nalezy tylko pokazywac ludzi kulturalnych np Palikota. A Polska równo gnije - chwała oszołomomz ;prasy
oszołom V / 89.174.30.* / 2010-02-26 14:58
Tymczasem spoty telewizyjne są potężnym i wygodnym narzędziem w rękach dużych partii. Do tego cementują scenę polityczną i nie dają szans na zaistnienie małym ugrupowaniom

Po to są progi 5%, aby nie było rozdrobnienia w Sejmie. Teraz chcą zabronić konsolidacji dużych partii, aby mali nie zgineli - bujda. PO chce wygrać bez kampanii i posiadać ponad 50% głosów kosztem małych komitetów wyborczych. Nowak praktykował u Macchiaveliego.
PO zapomniało, że chciało okręgów 1mandatowych, bo wygraliby w dużych miastach, a przegraliby na prowincji i w średnich miastach. W dużych miastach musieliby walczyć jeszcze z silnym SLDowskim elektoratem, a na wsi z PSL. PiS za to mógłby średnio zdobyć wszędzie 33% głosów mimo rewelacyjnych sondażów dla PO, co może dać 36-40% mandatów, a to byłby problem z PiS. A tak dalej koledzy Królika chcą dostać się do parlamentu, bez wysiłku na plecach naiwnych szeregowych członków w terenie, którzy zdobywają dla nich głosy.
acomitam / 83.25.191.* / 2010-02-26 13:26
Jeśli głupota miałaby być kryterium decydującym o dopuszczeniu do publicznego obiegu, to przecież ani taki Niesiołowski, ani "charyzmatyczny" premier Buzek, ani cała plejada pchających się na afisz nie powinna nigdy w polityce zaistnieć. A przecież zaistnieli, niektórzy dzięki PO, więc nie wierzę w szczerość słów posła Nowaka. Tu nie może chodzić o to, że coś jest głupie.
janiszek72 / 2010-02-26 13:21 / Tysiącznik na forum
Zabrońcie obywatelom krytykowania Waszej cudownej i specjalnej troski polityki, a sprawa spotów rozwiąże się sama. Nakręćcie teraz spot, jak to bracia Kaczyńscy wspólnie z Kamińskim zabijają matkę Mira, a Wasze słupki w sondażach przekroczą 150% normy. Żenująca jest ta Wasza retoryka towarzyszu Nowak. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
maxymili / 2010-02-26 12:54 / Tysiącznik na forum
Zawiodłem się na Panu. Pan jest w mojej opinii głupi, należy Pana zabronić. Dodam, że jestem zwolennikiem PO (to znaczy byłem do teraz) i Pana bardzo ceniłem.
Wykolejone intelektualnie elity nami rządzą a alternatywa to kretyni z czerwonymi zapienionymi pyskami.
Całe szczęście gospodarką rządzi zdrowy psychicznie facet więc może ten kraj jakoś podryfuje do stałego lądu, choć penie jednak utknie na jakieś mieliźnie moralnej.
r.51 / 62.121.76.* / 2010-02-26 12:25
Wy i te tzw.spoty -to ta sama kategoria -dziadostwa
moje_zdanie / 78.8.255.* / 2010-02-26 12:04

Tymczasem spoty przez to, że są dość, że kosztowne i krótkie, to do tego bardzo spłycają problemy i traktują rzeczywistość bardzo powierzchownie. Wiem coś o tym, bo sam wiele kampanii robiłem. Z powodzeniem dla jakości życia politycznego i debaty publicznej można ze spotów telewizyjnych i radiowych zrezygnować.

Panie Nowak, kto wam broni zrezygnować ze spotów? Dlaczego Pan chcesz zakazywać tego innym?
moje_zdanie / 78.8.255.* / 2010-02-26 12:02

Tymczasem spoty telewizyjne są potężnym i wygodnym narzędziem w rękach dużych partii. Do tego cementują scenę polityczną i nie dają szans na zaistnienie małym ugrupowaniom . Zakaz kampanii telewizyjnych wyrównałby szanse między dużymi i małymi.

Małe ugrupowania nie mają szans nie dlatego, że duże partie korzystają ze spotów reklamowych ale dlatego, że te duże mają ogromne wsparcie z budżetu. Niech każda partia finansuje się ze składek swoich członków i sympatyków a nie z podatków nas wszystkich.
Tyr / 193.203.192.* / 2010-02-26 11:26
Zabronić, zabronić! Liberał pełną gębą!
arch / 2010-02-26 11:57 / Tysiącznik na forum
Posrała się bieda , a teraz zabrania ?
EDiS / 2010-02-26 10:32 / Tysiącznik na forum
Przeczytaj jeszcze raz spoty wyborcze PO z ostatniej kampanii wyborczej. Teraz należy chwalić Grzecha, Zbycha i Rycha a Donka oprawić w ramki oraz zakazać nawet grzesznych myśli pod adresem PO.
Raądzi PO a Polakom wstyd- bezrobocie tylko 2 mln a w USA 5 mln.
Jesteśmy zieloną wyspą ze westydu, że u władzy jeszcze jest PO.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-02-26 17:31

Raądzi PO a Polakom wstyd- bezrobocie tylko 2 mln a w USA 5mln.

Interpretacja twojej statystyki wg donka
"Bezrobocie w Polsce wynosi 3mln w USA jest o 60% większe, to my jestesmy zieloną wyspą"
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy