Forum Polityka, aktualnościKraj

Nowe dowody - urzędnicy będą wiedzieć wszystko

Nowe dowody - urzędnicy będą wiedzieć wszystko

Wyświetlaj:
jabara / 78.88.201.* / 2007-12-29 11:42
A ja jestem przekonany, że ten bioprocesor będzie mógł być namierzany przez system telekomunikacji komórkowej i każdy posiadacz takiego dowodu będzie wyposażony w "bioGPS". Każdy prokurator będzie mógł w razie potrzeby pokazywać jako dowód, gdzie podejrzany znajdował się w określonym czasie. Takiej totalnej inwigilacji nie było nawet za tzw. komuny, a teraz będzie to możliwe, bo od strony technicznej to żaden problem.
Morsik / 77.114.157.* / 2007-12-29 20:30
Jest na to rada: dowód trzyamac w domu albo u babci na komodzie. Na co dzień toto nikomu nie jest potrzebne. Ja dowodu nie noszę. W banku mnie znają i dowodu nie chcą, na poczcie też i na kwitku "awizo" wpisują formułkę "znany osobiście". Mam prawo jazdy i to mi na codzień w zupełności wystarcza. Problem z tymi, którzy jeżdżą za granicę - wolność w przekraczaniu granic bedzie totalną fikcją. Z takim dowodem niemiecka policja dopadnie Ciebie - Polaku nawet na Antarktydzie!
hgw / 83.3.58.* / 2007-12-31 12:05
a jak wymyślą bio-prawo jazdy i bio-paszport,
to co zrobisz ?
:-)
morsik / 77.114.69.* / 2007-12-31 19:15
...a wymyślili wirusy komputerowe, żeby zarabiać na antywirusach? Wymyślimy, chyba, że wprowadzą to po "zejsciu" mojego pokolenia (urodzonych w latach 50). Obecne mlodziaki są już bez jaj i nie zdobędą się na odwage, żeby wymiany bojkotować. Mnie jednak już nie będzie i biocipę na trumnie mogą mi już nalepić...
Ob-Server / 83.5.206.* / 2007-12-29 10:27
Wypada tylko się cieszyć i pokornie oczekiwać na wprowadzenie PESEL 2001234 (tak jak ISO 2004, 78933377, 29088881199, itd.).
A tak np. na cholerę gminy fundują sobie za nasze podatki ogromne gmaszyska ratuszy. Na Ursynowie mamy takie kuriozum. Nie dość, że już dzisiaj stoi "toto" w połowie puste, to na dodatek ma jeszcze parking podziemny nur fur "urzędas" (czytaj: tylko dla wybranych), to ma jeszcze wieżę tzw. zegarową z zegarem który mogą widzieć i odczytać godzinę wychodzący z Multikina. Dobre nie?
Morsik / 77.114.157.* / 2007-12-29 20:32
Ale jaja! Ten naród jest już bez jaj! Czy nikt nie pomysli o tym, żeby tą "wymiane" po prostu zbojkoowac! Nie wymieniamy dowodów i ju,ż! I co na zrobią? Wymienią społeczeństwo! OSWIADCZAM: NIE WYMIENIAM DOWODU OSOBISTEGO - JEST ON MI DO NICZEGO NIEPOTRZEBNY!!!
Rabin / 88.199.179.* / 2007-12-28 22:13
A ja w jednym Urzędzie Miasta mam dwa adresy zameldowania :)) . Jeden w "meldunkach i dowodach osobistych" i drugi, inny - w "wydziale komunikacyjnym"...
Skoro w jednym Urzedzie nie ma powiązania między "wydziałami", to ciekawe jak będzie wyglądała komunikacja między Urzędami. Bo jeśli tak samo jak teraz - to nawet PESEL 2 nic nie naprawi...
waran / 2007-12-28 16:36 / Twardy dziadyga
A później redakcja Money.pl będzie miała obowiązek podawania nicków swoich forumnowiczów. Redakcja przykładowo podana oczywiście. I dojdzie jeszcze do tego polityczna poprawność. Resztę załatwi Ministerstwo Miłości.
A głupi czytelnicy Orwella , w latach wcześniejszych , myśleli , ze to o komunie. A może ten nowy dowód z chipem , będzie się logował na przekaźnikach telefonii komórkowej. Już to PiS -owskie nam pokazały jak to działa.A nowy , nowszy dowód będzie konieczny do weryfikacji danych np. przy imprezach masowych. Albo , tu kłania się "Raport mniejszości " . Cudowny świat przed nami się otwiera. I jest pewne , że PESEL 2 będzie wprowadzony. Rządzący zawsze chcą ograniczenia wolności rządzonych. Bez wzgledu na kolor skóry, wyznanie itp. pie..doły .Następny krók , to chip wszczepiany pod skórę na łopatce.
cbck / 79.190.28.* / 2008-09-10 16:00
Polecam film "V for Vendetta", współczesną wersję Orwellowskiego horroru. Tak własnie ma wyglądac kontrola społeczeństwa w rozwiniętych państwach. Dla pocieszenia dodam że w Stanach np. jest to już dużo bardziej posunięte.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-12-28 14:46
Moja Ciocia ma 87 lat. Jest raczerj obłożnie chora. Listonosz ją zna od 30 lat. Lekarz też. Po co jej nowy dowód?!!!
Chyba tylko po to aby "przyjazdne" państwo mogło ściągnąć z niej kolejny haracz i spłacić maszynę do produkcji dowodów.
ESz / 83.18.166.* / 2007-12-28 10:18
Co za stek bzdur . Za każdą cenę stara się nam udowodnić, że cała ta nieudana kampania wymiany dowodów jest słuszna . Moim zdaniem to niepotrzebnie wyrzucone pieniądze w błoto i to niemałych kwot, tracenie cennego czasu , naszego oczywiście, bzdurne "bieganie po urzędach" z powodu konieczności powiadomienia o zmianie nr d.o. etc., etc.. A co do urzędników. Sama też nim jestem i ze zgrozą, a jednocześnie na moje szczęście stwierdzam, że gdybym sama nie potrafiła się obronić, to w większości przypadków "ci pseudo-urzędnicy" wielokroć narobiliby mi wiele kłopotów, narazili na niepotrzebne wydatki . Wiem, że to też tylko ludzie, ale wyznaję zasadę, że jeśli ktoś nie potrafi, to lepiej niech sam odejdzie, niech się zwolni i nie naraża na śmieszność, bo nie wiem sama czy lepiej się śmiać z cudzej głupoty, czy też ją zwalczać, zwłaszcza, że w urzędach nie mogą tacy pracować i szkodzić innym. Plotę bzdury ? Nie przykład z tej dziedziny d.o.. Pani urzędniczka każe mi iść po aktualny odpis z aktu małżeństwa, bo USC mięści się w innym budynku, a cyt. "Akt małżeństwa jest ważny tylko 20 lat"... Mądre, co? Jestem panną, wdową, rozwódką ? Akt małżeński zawarłam 30 lat temu . Odpowiedziałam, że nie pójdę. Na to p.Urzędniczka "A co Pani myśli, że ja pójdę?" I znowu ja: Nie, niegdzie nie pójdę. To jest ten sam Urząd Miejski w N., ten sam Organ - Pani Burmistrz i ewidencja, dokumenty znajdują się w tym samym organie, akt małżeństwa zawarłam tutaj w N., zatem niepotrzebne jest odsyłanie mnie do USC. Pani chce mi powiedzieć, że odmawia przyjęcia mojego wniosku? Na marginesie, 15 minut wcześniej był mój Małżonek i wniosek został przyjętym, mam pokwitowanie . .... Szkoda słów, szara smutna rzeczywistość i wstyd.
Ps. Pracuję i widzę, że nie zanosi się na lepsze. Ludziom nie chce się pracować, uczyć, dokształcać, pogłębiać swoją wiedzę (o ile ja mają ), jak pokończyli szkoły? Kto im dał dyplomy?
podobywatel / 213.238.75.* / 2007-12-30 07:33
No to juz wiesz, że co znaczycie Ty i Twój mąż. Wszyscy obywatele pracujący jako pracownicy najemni, jak Wy czy ja, są tu untermenschami. Demokratycznie rządzimy Polską i bądź wola nasza! Lubimy perwersje w postaci sadyzmu urzędników i naszego masochizmu. Wyraźnie nas to kręci!
silesia / 83.30.82.* / 2007-12-28 12:20
Nareszcie mi ulżyło, bo myslałam,ze to ja jestem nienormalna, skoro wszyscy tak potulnie , bez pyskowania wykonuja bzdurne pomysły urzędasów, którym też kiedyś, przez krótki czas byłam, ale jako nadmiernie pracowita - czytaj nie musztrująca petentów - szybko dano mi do zrozumienia, że nie jest to miejsce dla mnie , I mieli racje, bo zostałam dziennikarzem, ale mimo wszystko cieszy mnie, że jest na polskiej łące dusza pokrewna, oceniająca tak samo te armię nierobów i złośliwców, szukających każdej okazji, aby pokazać, że maja jakąś tamm iluzoryczną władzę nad obywatelem.
A co do PESLA2 to mamy przeciez rzecznika praw obywatelskich i trzeba po prostu ruszyć do boju o nasze prawa obywatelskie.... Właśnie wczoraj złożyłam wniosek o nowy dowód, a gdy w kolejce - na szczęście kilkunastoosobowej- zapytałam, czy za kilka mioesięcy tak sama będziemy stali po nowy czczipowy dowód osobisty, to panie urzedniczki popatrzyły na mnie jak na zielonego, który urwał sie z Kosmosu.
Zachecam wszystkich forumowiczów do wysyłania listów do rzecznika praw obywatelskich w sprawie zakolczykowania nas przez PESEL2. MOje dane, o których mówi pani minister są juz w komputrze gminy, o czym przekonałam się płacąc wczoraj za dowód osobisty...
D;atego jestem bardziej niz pewna, że PESEL2 to kolejny pomysł kolesiów Krauzego na biznes robiony kolejny na stadzie baranów liczącymi 37 milonów głów...
łyżka / 213.238.75.* / 2007-12-30 07:38
Macie rzecznika? Niemożliwe!!!!
wcale nie nauczyciel / 89.174.214.* / 2007-12-29 15:09
taa ... rzecznik praw obywatelskich ma co innego do roboty:
- pytanie dzieci w szkole - nielegalne,
- zadawanie im zadań do domu - nielegalne,
- podniesienie głosu na stado debili - nielegalne,
- obniżenie sprawowania za złe zachowanie - nielegalne,
- maltretowanie nauczycieli - chyba OK bo PAN p******* rzecznik się nie wypowiadał na ten temat,
itd, itd.
Rzecznik Praw Obywatelskich to NAD URZEDAS i więc nie ma co na niego liczyć.
sceptyk / 2007-12-28 11:08 / Tysiącznik na forum

Kto im dał dyplomy?


Absolwenci WUMLu i aktywiści partyjni robiący za nauczycieli i profesorów.
To są takie wykształciuchy.
Mieczysław / 79.186.113.* / 2007-12-28 14:10
" Edelman" idź się leczyć. Jeszcze nie jest za późno. Zanim powstanie Pesel 2, może się wyleczysz.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-12-28 14:48
MIeczysławie a skąd wiesz, że nie jest to wyciąganie kasy. Co zmieniło się w twojim życiu jak wymieniłeś dowód a co sie zminia jak zostawisz go w domu? Czujesz się bardzej bezpieczny?
Diamant79 / 80.55.17.* / 2007-12-28 09:40
jaaaasne ... po pierwsze zmniejszenie pracy urzednikow zakladaloby zwolnienie ich czesci a jak wiadomo maszyna biurokratycza potrafi sie TYLKO rozrastac ... a dokumenty i tak bedzie trzeba w zebach przynosic bo polowa urzedasow nie potrafi lub nie chce uzywac komputerow ... np taki ZUSik ... czlowiek cale zycie placi im kase ... wiec trafiaja do nich dokumenty i pieniadze z kazdego zakladu pracy czyli logicznie rzecz biorac powinni swietnie zdawac sobie sprawe gdzie/jak dlugo/za jakie pieniadze sie pracowalo ... ale co z tego skoro biurokracja nie kieruje sie logika ... wiec nalezy UDOWODNIC im ze sie zasluzylo na emeryture ... SKANDAL
to samo wiec bedzie w tym wypadku a dodatkowo beda wyplywy informacji z tego systemu bo zamiast ograniczyc dostep urzedasom to pewnie nie raz bedzie tak ze beda mogli bezkarnie dobierac sie do wszystkiego ;/
a poza tym wszystkim zaraz ktos zlamie zabezpieczenia i bedzie latwo to podrabiac wiec beda ZADALI i tak papierowych dokumetow ...
Antysytemowy / 85.219.232.* / 2007-12-28 01:43
mogą mi skoczyć i zgłosić się za 10 lat kiedy mój nowy, paromiesięczny dowód straci ważność :P Do tego oczekuję, że za 10 lat nie będę musiał wypełniać papierków, urzędnik na podstawie danych ze starego dowodu i innych danych które ma (po to chyba je ma :P) wyda mi nowy dowód i tyle. Skoro wymieniam dowód bo stracił on ważność, a nie dlatego, że dane się zmieniły to nie muszę chyba wypisywać po raz któryś tego co oni mają w komputerach.
Oczywiście popieram ogólną niechęć do płacenia za "smyczowanie" obywateli. System pobiera wiele podatków więc ma kasę na swoją działalność.
Andy123 / 193.151.97.* / 2007-12-28 00:19
Urzędnicy? A kim oni są? To jakaś specgrupa? A może należałoby wskazać na tych, co taką ustawę uchwalili? Posłowie to urzędnicy? Jeśli tak, to OK....można powiedzieć, że to zafundowali nam urzędnicy z Sejmu...nasi wybrańcy. Więc czemu ta rozpacz?
podczłowiek polski / 213.238.75.* / 2007-12-30 07:42
Pierwszy rozsądny komentarz. Też wierzę w bezbłędne działanie demokracji. Realizuje nawet więcej, niż chcemy dla naszego dobra.
wielki astronom / 80.50.235.* / 2007-12-27 23:08
Znam takiego kolesia co o mało się nie posrał ze szczęścia jak się o tych cackach hi-tecowych dowiedział. Powiedział: "łot wyzwanie". Gość niźle żyje z chorych pomysłów posranych wynalazców od których p******* rząd kupuje za naszą wielką kasę poprzez "pośredników" poronione nowinki. Zrobił fortunę na kartach do dekoderów, radiach samochodowych z kodem, czipach do bryczek i jeszcze parę innych mniej legalnych diwajsów. A niedawno mówił, że chyba fach zmieni, nuda ....., nic nowego się nie dzieje ....., wszystko takie proste. Jakże się pomylił. Ma gość nowe wyzwanie.
100tom100 / 83.23.192.* / 2007-12-27 23:05
Moim skromnym zdaniem jeśli urzędnicy zmuszają obywateli do wymiady dokumentów powinni to zrobić za darmo z dotychczasowych podatków (było by mniej na nowe biurka!!!!)! Może wtedy będą podejmować bardziej ekonomiczne decyzje! Rozumiem że płacę za wymianę dowodu kiedy utraciłem go z własnej winy itp.
Swoją drogą ciekawe czy to jest zgodne z konstytucją zmuszanie obywateli do odpłatnej wymiany dokumentów tożsamości i pozbawianie w ten sposób praw tych których na to nie stać może powinien się tym zająć rzecznik praw obywatelskich?????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
podczłowiek polski / 213.238.75.* / 2007-12-30 07:40
Co to jest ta konstytucja?
sceptyk / 2007-12-28 11:13 / Tysiącznik na forum
To z pewnością NIE jest zgodne z Konstytucją.
I niech mnie zamkną, bo NIE wymienię dowodu dobrowolnie.
Mój dowód jest ważny bezterminowo, więc jeżeli POwszczyki chcą, żebym dowód wymienił bo mają taki kaprys, to niech sami za to płacą. I niech mi przyślą dokument do domu.

Precz z komuną -czyli Kaczorem Donaldem i jego POwszczykowatą ferajną kolesi i przydupasów.
Orwel / 89.76.138.* / 2007-12-27 22:58
Obecny u nas PESEL jest identyfikatorem dla obywatela polskiego. Będąc w UE niezbędnym jest wprowadzenie PESELA 2 celem identyfikacji owieczki w całym kołchozie. Nad tym czuwa SUPER COMP w Brukseli który w połączeniu z informacjami z kart płatniczych i tel. komórkowych tworzy SUPER NIANIĘ czyli; UWAGA !!! WIELKI BRAT PATRZY.
mały mały / 80.50.235.* / 2007-12-27 23:18
Orwel, dobrze gadasz, jesteś wielki.
waz(USA) / 64.21.105.* / 2007-12-27 19:56
"PESEL 2 ma zapewnic´ jeszcze szybsza˛ i bardziej rzetelna˛ weryfikacje˛ autentycznos´ci dokumentów" - ma zasta˛pic´ plik dokumentów, zas´wiadczen´ i odpisów, które cze˛sto sa˛ od nas wymagane podczas za?atwiania spraw. Sami urze˛dnicy maja˛ tez˙ miec´ mniej pracy ze wzgle˛du na to, iz˙ nie be˛da˛ musieli wydawac´ wielu dokumentów niezbe˛dnych innym urze˛dom. - KOMPLETNA BZDURA!

POMYSL CHORYCH FACETOW, tzw. CHOMOSOVIETICUS, wychowanych na swiatlych idealach Lenina, Stalina i ich peerelowsich spadkobiercow. Wiecej kontroli! Oni nie wiedza co to jest wolnosc, swoboda i demokracja.

Mam w dupie polskie dowody osobiste, nawet nie wymienilem dotychczas starego z prostej przyczyny - jestem wydelikacony i nie mam zamiaru spedzac zycia stojac w kolejkach w urzedach.

"W wielu pan´stwach zachodnich obywatele nie sa˛ zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W WB i USA nie ma nawet obowia˛zku posiadania dokumentu ze zdje˛ciem." - powiedzcie to polskiemu biurokracie!!!
przeciwnik / 79.184.150.* / 2007-12-27 22:40
masz racje ... były te książkowe i było ok
a nie ze inni wszystko maja o nas bez okazywania dokumentu , teraz to sie zaczna mafijne sprawy dziać
taka jedna / 83.24.245.* / 2007-12-30 13:33
mankamentem bylo to, ze ludzie nie wymieniali ich po iles tam lat np. po zawarciu malzenstwa tego nie robili i jak sie zmienilo nazwisko to dane byly nieaktualne, albo zdjecia bardzo nieaktualne
@@@ / 195.90.107.* / 2007-12-27 22:13

W .... USA nie ma nawet obowiazku posiadania dokumentu ze zdjeciem.


Ale od maja 2008 juz bedzie.
waz(USA) / 64.21.107.* / 2007-12-29 03:05
Nic nam o tym nie wiadomo.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-01-15 14:30
Nadal nic wam o tym nie wiadomo.
Sluchales tego waszego "czorta" ostatnio?
@@@ / 195.90.107.* / 2007-12-29 13:49
Ale prawo jazdy ze zdjeciem i paskiem magnetycznym to juz macie?
Jesli macie, to od maja 2008 bedzie ono waszym obowiazkowym dowodem osobistym.
I sprobujcie wyjsc z domu bez niego.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-12-29 21:26
Dla uzupelnienia:

All U.S. citizens to receive National ID card by 2008
The Real ID Act, passed by Congress and signed by President Bush on May 11, 2005, mandates that all U.S. citizens will receive a National ID card by May of 2008.
sceptyk / 2007-12-28 11:05 / Tysiącznik na forum
A co myśałeś? Że w USA socjalizm nie POSTEMPUJE POSTEMPOWO?
@@@ / 195.90.107.* / 2007-12-28 15:03
Nie nazwal bym tego socjalizmem tylko faszyzmem.
W koncu pezydentem jest wnuk amerykanskiego faszysty Prestona Busha.
:))) / 85.219.198.* / 2007-12-27 21:41
głupi jesteś i w swojej zabitej dechami dziurze na wsi nie masz pojęcia o niczym
sceptyk / 2007-12-27 15:21 / Tysiącznik na forum
Znowu reżym chce nas naciągnąć na opłaty czyli nowy podatek.
Ciekawe kto na tym zarobi, bo Rychu to już chyba nie...
Podobno Waldemar premier inżynier Pawlak kiedyś coś gmerał w informatyce...
Jakiś taki Interams czy cóś...

Najnowsze wpisy