Forum Polityka, aktualnościKraj

Nowe dowody osobiste dopiero od kwietnia?

Nowe dowody osobiste dopiero od kwietnia?

Money.pl / 2007-08-21 16:44
Komentarze do wiadomości: Nowe dowody osobiste dopiero od kwietnia?.
Wyświetlaj:
blebleble / 83.27.75.* / 2007-12-17 10:00
Dlaczego o trzy miesiące a nie bezterminowo ?
A jeśli sejm rozwiąże się przed modyfikacją ustawy ?
Rządy w poprzednim systemie prowadząc nieudolnie gospodarkę zmuszały ludzi do stania w kolejkach po potrzebne im produkty. Obecnie gospodarka radzi sobie bez kolejek. Za to współczesne rządy ustawiają ludzi w kolejkach by zaspokoić potrzeby administracji. Ponieważ ustawianie ludzi w kolejkach okazało się ponadustrojowe, to można zadać pytanie, czy władze państwowe mają prawo zmuszać obywateli do stania w kolejkach? Takie prawo wprowadzane drogą ustawy przez władze działające z mandatu obywateli, stwarza fałszywe wrażenie, że obywatele sami siebie ustawiają w kolejkach.
Gdy Rolling Stones promowali kiedyś swą płytę, to nowojorczycy stali dwa dni w kolejce by kupić bilety na koncert. Jednak robili to z własnej woli. Nikt nie kazał im być na koncercie i nie karał ich za brak biletu.
waz(USA) / 64.21.105.* / 2007-12-27 20:02
Wlasnie dlatego, ze wyroslem na dobre z peerelu nie mam zamiaru wystawac w polskich urzedach (bylem tam 3 razy w Krakowie tego lata, 3 razy bezskutecznie). Mam stary dowod i paszport UE, wiec nawet nie musze byc polskim obywatelem.
Enchantress / 83.23.31.* / 2007-08-23 21:12
Po pierwsze: pomysł wydłużenia terminu wymiany do kwietnia jest fatalny, za chwilę każdy powie sobie: "mam czas do kwietnia, po co teraz się spieszyć z wymianą d.o.?" Jak tak każdy sobie pomyśli to te miliony leserów i do kwietnia nie zdążą wymienić starych d.o. i co wtedy? Znów będzie wydłużony termin?? I tak będzie nieustannie. Pracuję w WSO i po kampanii reklamowej zaobserwowałam znaczny wzrost osób ubiegających się o wymianę starego dowodu osobistego, w ciągu dnia było ok 15 osób z wnioskami, a teraz kiedy w mediach zaczęto mówić o przedłużeniu terminu wymiany to ta liczba osób na dzień nagle spadła, dziś do urzędu przyszłó raptem 6 osób!

Po drugie: większość krytykuje nowe wersje dowodów osobistych i jednocześnie zachwala stary wzór d.o., że taki "bezterminowy", ale powiem wam szczerze, jako referent do spraw dowodów osobistych, te stare d.o. mają jedną ważną wadę: po tylu latach służenia danemu obywatelowi staje się on po prostu "nieświeży", czyli okropnie pachnie (żeby nie użyć tutaj gorszego słowa).

Ciekawi mnie ile osób zgodzi się ze mną choćby w tej pierwszej sprawie przedłużenia terminu?
grypa / 83.12.138.* / 2007-08-27 08:15
A dlaczego nie zorganizujecie tak pracy by nie trzeba było dwa razy stawiać się w urzędzie ? A dlaczego nie mogę wysłać kwestionariusza i zdjęcia mailem, a odebrać osobiście raz ?
Nie jestem leserem tylko zapracowanym obywatelem, pracującym na własny rachunek.
Nie wychodzę z pracy o 15-ej 00 !!!!
errarel / 2007-08-24 15:38
przychodzi do was po kilka, kilkanaście osób dziennie i nie potraficie ich obsłużyć w sensownym czasie????

w sprawie przedłużania terminu nie zgadzam się z tobą całkowicie. nie powinno być żadnego terminu obowiązkowej wymiany, jak się komuś zdezaktualizuje albo rozleci stary dowód to sobie wyrobi nowy i tyle i jeśli komuś odpowiada dowód który ma to sie odpieprz. obywatele nie są dla was tylko wy dla obywateli.
janosch / 82.83.184.* / 2007-11-11 21:58
Popieram. Krew czlowieka zalewa jak slyszy te absurdy urzednikow,to utrudnianie i kaplikowanie zycia normalnemu obywatelowi.Skonczy sie waznosc starego dowodu i jak zwykly czlowiek nie bedzie mogl juz nic na stary dowod zalatwic to sobie wymieni i kropka.
zeffir / 83.23.21.* / 2007-08-25 21:37
haha :-) twoja wypowiedz swiadczy o tym, ze jestes jeszcze posiadaczem lub posiadaczka starego zielonego dowodu, no i po co sie ociagasz? wlasnie dla takich jak ty wszyscy urzednicy maja pracowac w soboty i swieta, o to ci chodzi? wie sie, ze do konca 2007 roku jest czas na wymiane to ty czekasz na przedluzenie terminu? malo odpowiedzialny z ciebie obywatel, sam niedawno wymienilem moj dowod na nowy i naprawde nie rozumiem ludzi, ktorzy odkladaja te sprawe na pozniej, oby nad tymi leniwcami nikt sie nie litowal i co najwazniejsze - nie kosztem urzednikow, i jeszcze jedno: wcale nie trzeba brac urlopu w pracy, by pojsc do urzedu w sprawie wymiany, mnie obsluzono w 10 minut, fakt faktem nie trafilem na kolejke, bo nie odkladalem tego na pozniej tak jak robi to wiekszosc, mowie NIE na przedluzanie terminu do kwietnia
robotnik / 212.160.173.* / 2007-12-27 23:26
a co bedzie jesli złoze nowy dowod osobisty do urzedu /co nowy rzad to nowe obiecanki /a czlowiek jak byl biedny tak jest biedny chodzi w chinskich butach.zabawki z chin. podkoszulek tez wszystko tanie i podruby a czlowiek chcial by godnie zyc prad do gory zarcie tez a podwyzke to jak posiedzi sie w kopalni to laske zrobia ze dadza podwyszke i nie ma nic bez strajku
ita / 195.245.213.* / 2007-09-05 16:15
Dla mnie informacja o możliwości wymiany dowodu na nowy w 2008 roku jest rewelacyjna. Nie wymieniłam dowodu do tej pory tylko dlatego, by nie robić tego dwukrotnie. Już we wrześniu miałam odebrać nowe mieszkanie - jest niestety opóźnienie na budowie. Musiałabym więc wymienić dowód raz - do końca roku, a drugi po przemeldowaniu się w styczniu.
pablo27 / 83.4.163.* / 2007-09-10 11:50
tak, stare zielone dowody osobiste sa wazne do marca, ale wniosek o nowy dowod trzeba zlozyc do konca roku 2007, chodzi o to, ze Warszawa nie zdazy wyprodukowac nowych dowodow w 2007 roku, bo wiekszosc zapewne planuje pojsc do urzedu w sprawie wymiany dopiero w grudniu i jak zacznie sie taki nawal spoznialskich to czas oczekiwania na nowy dowod sie wydluzy (teraz jeszcze na nowy d.o. czeka sie ok miesiaca) i dlatego stary zielony d.o. ma waznosc do konca marca a wniosek trzeba zlozyc do konca 2007 roku
errarel / 2007-08-21 16:44
pan minister łaskawie przedłużył o kilka miesięcy ważność dokumentu bezterminowo... to miło z jego strony ale może ktoś wreszcie pomyśli o zlikwidowaniu obowiązku posiadania dwóch niemalże identycznych dokumentów z których jeden ma napis "kategoria B" zamiast "oczy niebieskie" i dlatego (?) nie może być uznany za "dowód". a ponieważ jak powszechnie wiadomo kolor oczu zmienia się co kilka lat dlatego ten dokument ma ograniczoną trwałość choć w przeciwieństwie do poprzedniego bezterminowego wykonany jest z trwałego plastiku a nie papieru...
nawoj / 2007-08-21 18:13
Racja ale za co 30 zeta i ważność na kilka lat a stary książeczkowy dowód był ważny bezterminowo.
No ale gdzieś trzeba szukać pieniędzy no i jest prosty sposób jak je wyciągnąć od społeczeństwa. A co do trwałości to uważam iż o wiele lepszy materiał jest użyty przy prawach jazdy niż przy dowodach osobistych które pękaja i łamią się.

Najnowsze wpisy