Forum Polityka, aktualnościKraj

Nowe dowody osobiste. Znika adres, ale obowiązek meldunkowy zostaje

Nowe dowody osobiste. Znika adres, ale obowiązek meldunkowy zostaje

Wyświetlaj:
neudowos / 77.89.74.* / 2015-02-17 13:49
Mega GŁUPOTA lub drugie dno tej akcji ...?
m.gawka / 77.253.193.* / 2015-02-17 13:28
Ja rozumiem, że trzeba wspierać osoby niepełnosprawne umysłowo, lecz czyż musi to się odbywać kosztem całego społeczeństwa? Wymiana dowodu osobistego miałaby sens, gdyby wymiana dotyczyłaby wyposażenia dowodu w mikroprocesor, w którym można by zapisać zmienne informacje, np adres zamieszkania. Taki dowód mógłby być kluczem autoryzacyjnym do poufnych połączeń internetowych, np przy wyborach.
Edycja nowego (starego wykastrowanego) dowodu osobistego świadczyć może tylko o upośledzeniu umysłowym decydentów lub korupcji. Mam nadzieję, że minister Halicki zdąży ten bezsensowny pomysł w porę zatrzymać, by nie marnotrawić publicznych pieniędzy.
Foka665 / 193.105.251.* / 2015-02-17 13:24
Ale w prawo jazdy nadal jest adres zameldowania, bo jak to twierdzi policja "brak adresu prowadziłby do zwiększenia przestępczości". Adres na prawo jazdy jest tak samo potrzebny jak na dyplomie ukończenia szkoły.
gościu / 91.199.250.* / 2015-02-17 13:29
No tu bym polemizował. Jak udowodnisz gamoniowi tępemu gamoniowi, że jesteś zameldowany przy np. mandatowaniu. To już jest różnica kredytowany czy gotówkowy.
jacus / 78.77.176.* / 2015-02-17 20:32
policja to dziwni ludzie i w sumie ci wszyscy co chetnie wypisza nam mandat niz poucza. dla nich musi byc adres, imiona rodzicow itp i to nie tylko na prawo jazdy ale rowniez w dowodzie osobistym, bo zawsze wolaja dowod jak biora sie za wypisywanie mandatu. samo prawo jazdy im nie wystarczy. gamonie. prawo jazdy dowod osobisty, z tego powinny zniknac dane o zameldowaniu, imionach rodzicow, wzrost kolor oczu, miejsce urodzenia, data urodzenia. wg mnie powinno byc zdjecie, wyrazne a nie jakies skanowane kombinowane, podpis posiadacza, data wydania data waznosci i oczywiscie nasz numer PESEL. z tego to numeru wszystkie organa powinny czerpac wiedze na nasz temat. co z tego ze mam zameldowanie np w miescie x skoro i tak mieszkam w miescie y. po co mandat na adres zameldowania z dowodu i prawa jazdy skoro moge tam nie mieszkac... a poza tym jak zwykle, wymiana dokumentu, to oczywiscie zarobek dla tych co ten dowod zrobia, bo spirala wymiany nakreci sie sama. wielu bedzie pedzilo po nowosc aby miec jak najwczesniej a nie czekac do czasu gdy stary dowod straci waznosc... a wiec - do biegu... START!!!
MaX1000 / 77.45.29.* / 2015-02-17 13:23
Problemy z wyjazdami za granicę. Polska NIE ZGŁOSIŁA odpowiednio wcześnie wzoru nowego dowodu w Brukseli (zrobiła to dopiero w ubiegły czwartek), nowe dowody będą wydawane od 1 marca. Jak informuje były wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Leszek Ciećwierz, zrobiono to zdecydowanie za późno, w związku z czym Polacy mogą mieć kłopoty w UE .
W sytuacji, gdy policja lub straż miejska w czasie kontroli za granicą ustali, że dana osoba posługuje się dokumentem, którego nie ma w ich bazie, może on zostać zatrzymany aż do wyjaśnienia sprawy.
.Jeśli będziemy podróżować samolotem i po wylądowaniu do podobnej kontroli dojdzie na lotnisku, polskiemu obywatelowi może grozić nawet deportacja
CO BY TU JESZCZE SPIEPRZYĆ, PANOWIE, CO BY TU JESZCZE SPIEPRZYĆ....
sch60 / 94.40.46.* / 2015-02-17 13:21
- Co za banda nieudaczników - kiedy wreszcie zaczną odpowiadać za to co robią a raczej nie robią . - Po co angielski ? - Do D potrzebny - Co jak ktoś zasłabnie i jak poinformować rodzinę bez adresu - skończone bęcwały za wysoko kształceni aby myśleć ? - kasa się nowa marzy ?- Nie wiedzą jak doić obywateli a na głupoty jest .- To nie most a wiejską cze ba było spalić .
g / 83.23.248.* / 2015-02-17 23:12
Ile razy pacanie ktoś w twojej obecności zasłabł i na podstawie dowodu informowałeś jego rodzinę?
M76 / 83.3.229.* / 2015-02-17 13:17
nosimy z mężem różne nazwiska ale mamy ten sam adres zameldowania więc nie było problemu z odbiorem listów/przesyłek na poczcie, teraz jeżeli nie będzie adresu na dowodzie każde będzie musiało gnać z awizem? czy złożyć kolejne pełnomocnictwo na poczcie, za które oczywiście należy zapłacić...
tamyun / 195.8.52.* / 2015-02-17 14:18
Na poczcie powinni sprawdzać zawsze tożsamość danej osoby, a nie jej adres z dowodu. Pod danym adresem możebyc zameldowanych 1000 osób, ale jeżeli przesyłka była awizowana, to na poczcie może być wydana tylko adresatowi po okazania dowodu tożsamości. Adres zameldowania w żaden sposób tożsamości nie potwierdza...
Inna sprawa w przypadku doręczenia do domu bez awizo, bo wtedy listonosz może wydać list/przesyłkę każdej osobie, która zastanie pod danym adresem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
*#* / 37.209.138.* / 2015-02-17 13:13
Ale kłamią. Skończył mi się Dowód. Chciałem w banku (Polbank) zamknąć konto na podstawie Paszportu. NIC Z TEGO. Musiałem wyrobić nowy Dowód, aby ktokolwiek chciał rozmawiać na ten temat ze mną. To samo się tyczy operatorów telefonii komórkowej. Bez Dowodu, na podstawie Paszportu nie mogłem przedłużyć umowy.
Toć / 78.8.255.* / 2015-02-17 13:13
Lepsze zabezpoieczenia. Toć samo imię i nazwisko jest całkiem jawne. Co tam trzeba zabezpieczać?
Jerzy595 / 78.10.164.* / 2015-02-17 13:11
Ukradną dowód - kredytodawca nie będzie nawet znał podpisu właściciela dowodu. Złodziej weźmie kredyt - skradziony dowód wyrzuci i szukaj wiatru w polu.
Ja789 / 83.21.213.* / 2015-02-17 13:09
W starym jak i nowym dowodzie jest zdanie: "Dowód osobisty .... i potwierdza obywatelstwo polskie."
Po co jeszcze raz obywatelstwo w innej rubryce?
maciek 47 / 217.99.173.* / 2015-02-17 13:08
ale jak ktos zarzada adres zamieszkania to musicie jechac do urzedu wziac odpis miejsca zameldowania koszt 17 zlotych tacy zlodzieje
Afik / 78.41.24.* / 2015-02-17 13:07
Idiotyzm. Ale skoro pierwszą instytucją, o której wspomniano jest bank to już wiadomo w czyim interesie działa MSW.
X X X / 89.22.208.* / 2015-02-17 13:05
Nie bardzo mi się to podoba. Bardziej boję się oszustów i krętaczy którzy coś namieszają a ja za to zapałce,niż nadmiernej inwigilacji ze strony państwa.

Najnowsze wpisy