Forum Polityka, aktualnościKraj

Nowe dowody w śledztwie smoleńskim nie zmienią obrazu katastrofy

Nowe dowody w śledztwie smoleńskim nie zmienią obrazu katastrofy

Wyświetlaj:
acomitam / 109.197.60.* / 2012-01-17 15:24
Niektórzy powiadają, że obraz katastrofy smoleńskiej został nakreślony przez Tuska i Putina na tydzień przed wydarzeniem. W tej sytuacji żadne nowe ustalenie nie są go w stanie zmienić!
3gz3kutoR / 89.230.66.* / 2012-01-18 01:05
A może wcześniej?

http://www.youtube.com/watch?v=n3TTVhhofoQ
flying / 81.190.72.* / 2012-01-17 14:50
Za pięć lat w następnych dochodzeniach okaże się ,że samolot prowadziły stewardesy , a "Dzień Dobry", "Witam" , do stewardes powiedział roznosiciel pizzy.
oborowy / 79.185.92.* / 2012-01-17 12:16
Jaki on smieszy.
Jak mozna mówić takie słowa,że była reakcja z Polskiej strony.

Przypomnę,że PiS chciał po przez Sejm odrzucić kłamliwy raport Mak.

I co Komuchy i POstkomuchy się na to nie zgodziły.

Tyle i aż tyle.

Dawajcie dalej Dupy.
kaczorek ma motorek / 2012-01-17 12:09 / Tysiącznik na forum
Jest już odpowiedz rządu nowym nadzorcą śledztwa katyńskiego będzie płk Zenon Serdyński w stanie wojennym jako wojskowy prokurator prowadził sprawy (uznawany za kata stanu wojennego ) więcej pod:
Nowy nadzorca śledztwa smoleńskiego
http://www.bankier.pl/forum/temat_nowy-nadzorca-sledztwa-smolenskiego,10794501.html
kaczorek ma motorek / 2012-01-17 11:39 / Tysiącznik na forum
Poniżej wstawiłem komentarz to jest jego uzupełnieniem (zawsze konkretnie)
Smoleńsk 2010 – tajemnicze zgony. Lista ofiar („samobójstw” i zabójstw) III RP. 30 września 2011
http://kefir2010.wordpress.com/2011/09/30/smolensk-2010-tajemnicze-zgony-lista-ofiar-samobojstw-i-zabojstw-iii-rp/
A Panowi beblac bo beblać to bez sensu liczą się konkrety
Jot 23 / 83.13.17.* / 2012-01-17 11:29
Ludzie obudzcie się. Pislamiści skutecznie rozkręcają kolejne burze, aby nikt nie zadał tego fundamentalnego pytania- jak S/P L Kaczyński mogł narazić na smierc tylu ludzi decydujać się na lot w kierunku Smoleńska a nie na lotnisko, gdzie mozna było normalnie wylądować? Przecież Pospieszalski z całą machina propagandy z TVPiS mogli poczekać te kilka godzin w Katyniu!!! Dlaczego nikt nie mówi o odpowiedzialności głównego sprawcy? Dlaczego jesli kierowca autobusu pozbija ludzi to się otym mówi? Tego kapitana ze statkt wycieczkowego od razu aresztowali, bo za blisko podpłynął tej wyspy. A u nas, dlaczego nikt o tym nie mówi???
kaczorek ma motorek / 2012-01-17 11:48 / Tysiącznik na forum
"Ludzie obudzcie się" przecież sam nie wierzysz w to co piszesz raczej życzysz śpijcie dalej
m-53 / 83.24.20.* / 2012-01-17 11:35
Nie zauważyłem, by w przypadku autobusu lub statku ktoś chciał obciążać odpowiedzialnością pasażerów.
Pozostań przy swoim J23
kaczorek ma motorek / 2012-01-17 11:23 / Tysiącznik na forum
Oj zmieniły obraz zamachu. Manipulacyjna TVN się wybiela kota ogonem obraca "to nie my kłamaliśmy to oni " Fakt rządy PO nie dopuszczą do śledztwa prowadzonego przez niezależne międzynarodowe instytucje bo mają sami udział w zamachu. Ale ile jeszcze porządzą rok półtora potem sami zabiją wodza by nie puścił pary
A wszystkie ofiary po zamachu to co to jest ?
przykład tego zamordowali

Nie żyje Dariusz Szpineta. Polskie media milczą?! Video
http://www.idnews.pl/component/content/article/1-nowe/3659-nie-zyje-dariusz-szpineta-polskie-media-milcza

Ekspert od Smoleńska nie żyje! Znaleziony powieszony w łazience
http://www.fakt.pl/Ekspert-od-Smolenska-nie-zyje-,artykuly,139101,1.html
A śmierć organizatora wyprawy archeologicznej do Katynia?
A inni ich tajemnicze śmierci groźby do różnych osób by trzymali język za zębami ? nie umiecie się poruszać po necie?
król Staś / 83.5.180.* / 2012-01-17 11:12
Przy Platformie Obywateskiej TARGOWICA to wzór Cnót Obywatelskich. Kundelki znad Wisły, Putin za suwerennosć da wam złote rubelki, niemiec nie chce nawet kopnąc w d.u.p.e tuksa choć mu juz goła wystawil
ździcho / 77.254.236.* / 2012-01-17 11:16

Kundelki znad Wisły

Też chciałbym żeby Platforma dostała kopa w dupę. Ale wiesz co się wtedy stanie? W Polsce najprawdopodobniej przejmie władzę Palikocizna razem ze swymi pedałami, transwestytami i ćpunami. Chcesz tego?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-01-17 12:50
Przeciez on juz jest przy wladzy ... to twor stworzony przez PO - nie zauwazyles tego jeszcze? Nie widzisz tych zacisnietych raczek pomiedzy Palikotem i Tuskiem i gry pozorow wskazujacych na niezaleznosc? Nie takie numey z POlaczkami juz odwalano i wciaz to dziala ....
ździcho / 77.255.233.* / 2012-01-17 17:07

Przeciez on juz jest przy wladzy ...

Zgadza się, ale ja napisałem: "przejmie władzę" całkowicie. Palikocizna jest u żłobu i podgryza platformę stopniowo. Tu żadnej komitywy nie ma. To tylko ciołkom z platformy tak sie wydaje.
król Staś / 83.5.180.* / 2012-01-17 11:27
Przecież ONI już są przy władzy, za tęczowe dukaciki, dają d.ó.p.c.i na lewo i prawo
rw345 / 212.106.185.* / 2012-01-17 10:56
ale to jest swiadectwo kiepskiego sledztwa i watpliwych dowodów.
Donek King / 195.138.211.* / 2012-01-17 09:57
A jednak słychać strzały ?

Rok 2120 po zbadaniu skrzynek okazało się że po 10 minutach od katastrofy skrzynki zarejestrowały najnowszy singiel Michaela Jacksona.
bsf / 46.45.103.* / 2012-01-17 09:54
Komusze gadki szmatki a jak tam było z Barbarą ...Czy każdy w SLD ma w łazience naładowaną i gotową do strzału broń z ostrą amunicją ?
PO co była i ile kosztowała POdatnika komisja i czy zmieniła obraz Barbary B ?
Lorunia / 188.47.19.* / 2012-01-17 09:08
"Zdecydowana reakcja polskiej strony " daleko idące słowa ..... ale w maliny .
ździcho / 77.254.236.* / 2012-01-17 09:13

"Zdecydowana reakcja polskiej strony "

A co ma zrobić polska strona w sytuacji, gdy okazało się, ze to nie Błasik? Wywołać międzynarodowy skandal polityczny z Rosją? A może pieprznąć jakąś bombą w Plac Czerwony...najlepiej próżniową.
ździcho / 77.254.236.* / 2012-01-17 11:05

dac dupy

To to każdy głupi potrafi napisać. Napisz, co trzeba było zrobić Twoim zdaniem
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-01-17 12:48
Poprosic o miedzynarodowa komisje - proste jak drut. Normalna prosba tego syfiastego rzadu o komisje miedzynarodowa - nic wiecej nie trzeba bylo i zadnego skanadlu tez nie bylo by. Tyle tylko ze ta banda pajacow z tuyskowata ciapa bala sie odkrycia prawdy i ich udzialu w katastrofie.
ździcho / 77.255.233.* / 2012-01-17 17:48

Tyle tylko ze ta banda pajacow z tuyskowata ciapa bala sie odkrycia prawdy i ich udzialu w katastrofie.

Koncepcja komisji wzięła w łeb, bo bały się OBIE strony - Tusk, tego ze wylezą zaniedbania, a pisiaki tego, ze może się okazać, ze naciski faktycznie były.
m-53 / 83.24.20.* / 2012-01-17 11:40
Dokładnie tak jak piszesz. Wywołać skandal międzynarodowy.
Albo....dać dupy. Bez wazeliny.
Cała działalność Tuska opiera się na konformistach jak Ty.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-01-17 10:11
Takim ludziom jak ty to rosjanie moga odpalic bombe prozniowea w du..e a ty slowa nie powiesz aby nie wywolywac miedzynarodowego skandalu. Zgadza sie? A wlasnie po ta miedzynarodowa pomoc trzeba bylo prosic, aby miec sytuacje jasna a nie chaos jaki panuje teraz w zwiazku ze sprawa smolenska. Ale skoro mamy takich kundli za rzad to tak sie stalo jak sie stalo
ździcho / 77.254.236.* / 2012-01-17 11:04
A kto komu przywalił bombą w dupę? Rosjanie? To raport Anodiny okazał się potwarzą. Anodina to państwo rosyjskie?
a ty slowa nie powiesz aby nie wywolywac miedzynarodowego skandalu.

a wiesz jakie na ogół są nastepstwa międzynarodowych skandali? Poświęcisz lekką rączką los 40 milionów ludzi?
oborowy / 79.185.92.* / 2012-01-17 12:22
Tak w 1981 Bronił nas Wojtek,a teraz Donek z Bronkiem.
ździcho / 77.255.233.* / 2012-01-17 17:09

Tak w 1981 Bronił nas Wojtek,a teraz Donek z Bronkiem.

A gdzie ja napisałem, że Wojtek nas bronił?
AndrewNew / 83.16.121.* / 2012-01-17 09:26
Drogi ździcho !
Naucz się czytać tekst ze zrozumieniem, potem przemyśl
co przeczytałeś i jak musisz, to dopiero na koniec pisz.
ździcho / 77.254.236.* / 2012-01-17 09:38
Lorunia pisze o malinach. W jakież to maliny Zemke wpuszcza ludzi? Mówiąc, że ostatnie dowody nie zmieniają ogólnego obrazu katastrofy? Brak Błasika w kokpicie to już jednoznaczny dowód na mord? A jak nie rozumiem, to mi wytłumacz.
Lorunia / 188.47.19.* / 2012-01-17 09:53
Pamiętasz jaka była zdecydowana reakcja Polski po ogłoszeniu rosyjskiej wersji ? żenujące ! przez parę dni wersja ta królowała po całym świecie ! pijany ten tamten nakazywał to i tamto ! nasze władze przycichły na ładnych parę dni ! to była ta szybka reakcja na fałszerskie oskarżenia ? W skrócie można to napisać , że Pan Zemke kłamie , że reakcja Polski była zdecydowana ....
ździcho / 77.254.236.* / 2012-01-17 10:16

przez parę dni wersja ta królowała po całym świecie !

A od kiedy to władze Polski mają wpływ na media całego świata, ze mogą zabronić amerykańskim szmatławcom pisanie tego czy tamtego? Donek powiedział wtedy, ze raport MAK jest nie do przyjęcia. Co miał zrobić więcej? Wywołać światowy skandal dyplomatyczny?
to była ta szybka reakcja na fałszerskie oskarżenia ?

Więc pytam jeszcze raz, co to miało być? Bomba w Kreml?
jt / 62.87.167.* / 2012-01-17 16:08
A co Ty z tym "światowym skandalem dyplomatycznym" wyjeżdżasz?.Co to znaczy?.Jaki skandal?.Nie wiesz jak powinien się zachować premier Polski po raporcie Anodiny?.Powinien powiedzieć ze rząd polski się z tym nie zgadza i występuje o powołanie międzynarodowej komisji do zbadania tego wypadku.I jaki tu skandal widzisz?.Skandalem jest to że od początku śledztwo zostało przekazane Rosjanom,a nie niezależnej komisji międzynarodowej.
ździcho / 77.255.233.* / 2012-01-17 17:19

Powinien powiedzieć ze rząd polski się z tym nie zgadza

Przecież tak powiedział oficjalnie. Miller tez odrzucił wersję z pijanym Błasikiem, bo była ona od samego początku niedorzeczna i nikt w Polsce na niej nie bazował przecież.
występuje o powołanie międzynarodowej komisji

To premier ma występować o powołanie takiej komisji? Od tego zdaje się jest Sejm. Tymczasem w Sejmie wykrzykiwano tylko: "Powołać komisję! Powołać komisję!" Czemu jednak potem wszyscy odstąpili od tego? Żeby się czasem nie okazało w trakcie śledztwa, ze jakieś naciski na załogę jednak były? Wszyscy pohuczeli, a potem pozamykali dzioby.
Skandalem jest to że od początku śledztwo zostało przekazane Rosjanom

No właśnie. To teraz wyobraź sobie, ze po raporcie Anodiny Tusk nagle huczy na cały swiat, ze został oszukany przez rząd Rosji. Co by mu odpowiedzieli? To po coś nam cymbale przekazał śledztwo? Tyle w temacie. Pozdrawiam.
jt / 62.87.167.* / 2012-01-17 18:39

To premier ma występować o powołanie takiej komisji? Od tego zdaje się jest Sejm.
A o przekazaniu śledztwa w ręce Rosjan też decydował Sejm,czy premier?.A komisję Millera powołał Sejm?,nie pamiętam,może tak było,nie chce mi się tego sprawdzać w necie,a nawet gdyby,to kto ma w Sejmie większość?,ci co rządzą,PO-PSL.


Co by mu odpowiedzieli? To po coś nam cymbale przekazał śledztwo?
Jakieś dziwne masz myślenie.Przekazał śledztwo to nie znaczy że zgodził się na fałszowanie i kłamstwa,a może faktycznie się zgodził?,i dlatego cały czas siedzi cicho?.No ale to już inna bajka.
Co się martwisz tym co Ruscy by odpowiedzieli,to ich problem.Przestańmy się wreszcie przejmować co inni powiedzą na nasze działania,jak zareagują,czy to ich aby nie urazi.Mówmy prawdę w oczy i walczmy o swoje nawet jak to się komuś nie spodoba.
ździcho / 77.255.233.* / 2012-01-17 19:03

o przekazaniu śledztwa w ręce Rosjan

to jest właśnie ten kluczowy moment, w którym Tusk sam sobie związał ręce a ruskim dał argument - to jest to właśnie moje, jak to nazywasz, dziwne myślenie. W tym momencie mógł jedynie ograniczyć się do stwierdzenia, ze raport MAK jest nie do przyjęcia, co też uczynił.
A komisję Millera powołał Sejm?

Millera to nie była komisja, tylko zespół śledczy, który po prostu podjął swoją pracę, za którą bierze pieniądze. Poza tym - jak premier jakiegoś KRAJU może powołać komisję MIĘDZYNARODOWĄ? Taki wniosek składa parlament i jeżeli zostanie on przegłosowany pozytywnie, to wtedy prosimy o pomoc osoby kompetentne z innych krajów, z których ta komisja się wyłoni. Co tu komu premier może kazać?
kto ma w Sejmie większość?,ci co rządzą,PO-PSL.

A jaki cel miałby PSL w sabotowaniu kroków dążących do powołania takowej komisji.
a może faktycznie się zgodził?,i dlatego cały czas siedzi cicho?

a coś myślał? Inna rzecz, ze posłowie PiS też nie za bardzo głosowali za taka komisją, tylko Kaczyński wcześniej krzyczał: "Powołać! Powołać!". A może PiS też się czegoś bał, że tak niemrawo "starał się" o tę komisję.
Co się martwisz tym co Ruscy by odpowiedzieli

Ruscy Ruscy. To była sprawa pomiędzy premierem, który przekazał śledztwo MAKowi i MAKiem, a nie między rządami Polski i Rosji. Po cóż zatem było wyzywać rosyjskie władze od oszustów, skoro oszustem okazała sie jedna osoba - Tatiana Anodina?
Mówmy prawdę w oczy i walczmy o swoje nawet jak to się komuś nie spodoba.

OK, ale nie mieszajmy w to całych państw, tylko tych, co zawinili.
jt / 78.8.48.* / 2012-01-17 21:21

W tym momencie mógł jedynie ograniczyć się do stwierdzenia, ze raport MAK jest nie do przyjęcia,
Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem.Mógł się zwrócić o powołanie międzynarodowej komisji(jak nie sam,to poprzez Sejm).

Millera to nie była komisja, tylko zespół śledczy
Tu się mylisz,była to komisja,tylko nie powoływana przez Sejm.
"Skład Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego
W skład 34-osobowej polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, której przewodniczy Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji - wchodzą eksperci wojskowi oraz osoby cywilne."
http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/8431/Sklad_Komisji_Badania_Wypadkow_Lotniczych_Lotnictwa_Panstwowego.html


Taki wniosek składa parlament i jeżeli zostanie on przegłosowany pozytywnie,
Pewny tego jesteś,że to akurat tak wygląda?.Zresztą nie o to idzie,czy rząd,premier czy Parlament(tu jak wiesz PO i PSL ma większość i przegłosowanie tego co chce rząd to tylko formalność),ważne że ani w rządzie,ani w większości parlamentarnej takiej woli nie było.

Co tu komu premier może kazać?
Mam nadzieję że powyższe wyjaśnienie mówi wszystko na ten temat.I nie sugeruj mi takich głupot że ja twierdzę iż premier jakiegoś kraju może powołać międzynarodową komisję.


A jaki cel miałby PSL w sabotowaniu kroków dążących do powołania takowej komisji.
Nie wiesz?.PSL nic nie zrobi przeciwko PO,bo ta cała koalicja by się rozsypała,a oni chcą być przy korycie.


posłowie PiS też nie za bardzo głosowali za taka komisją,
A kiedy to niby było w Sejmie nad tym głosowanie?.
Tu masz przedruk z TVN24,kto chce,a kto nie chce powołania komisji.
"Dopóki trwa śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej, nie powstanie sejmowa komisja śledcza lub nadzwyczajna, która zajęłaby się tą sprawą - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 marszałek sejmu Grzegorz Schetyna.
Schetyna w "Kropce nad i" pytany był o to dlaczego Platforma Obywatelska nie chce się zgodzić na utworzenie w Sejmie komisji śledczej (co postuluje PiS), lub nadzywczejnej (co postuluje PJN) ds. katastrofy smoleńskiej.

- Pewnie ten temat wróci, jeśli postępowanie prokuratury okaże się niewystarczające. Na razie śledztwo trwa. Nie wykluczam powołania komisji, ale dajmy czas prokuraturze - mówił Schetyna. Jak podkreślał, z tego co wie, na moment obecny praca prokuratury jest jednak "najlepsza jaka może być".
http://www.tvn24.pl/12690,1686287,0,1,schetyna-komisja-nie-powstanie,wiadomosc.html


To była sprawa pomiędzy premierem, który przekazał śledztwo MAKowi i MAKiem, a nie między rządami Polski i Rosji.
A premier polskiego rządu to kogo reprezentuje?,nie rząd?.
Natomiast MAK,to w/g Ciebie taka niezależna w pełni suwerenna i obiektywna organizacja,całkowicie nie mająca nic wspólnego z rządem rosyjskim?.


Po cóż zatem było wyzywać rosyjskie władze od oszustów, skoro oszustem okazała sie jedna osoba - Tatiana Anodina?

A kto ich wyzywał?.Ja,Kaczyński?,ktoś z polityków PiS?,może premier lub prezydent?.Tylko nie pisz że jacyś na forach internetowych,bo to bez znaczenia.
OK, ale nie mieszajmy w to całych państw, tylko tych, co zawinili.

Przecież to Ty napisałeś o międzynarodowym skandalu politycznym z Rosją.
ździcho / 212.106.18.* / 2012-01-18 09:25

Mógł się zwrócić o powołanie międzynarodowej komisji

Zwrócić się - tak. Ale nie powołać.
I nie sugeruj mi takich głupot że ja twierdzę iż premier jakiegoś kraju może powołać międzynarodową komisję.

A gdzie ja Ci to sugerowałem? Ja z Tobą nie walczę, tylko rozmawiam. Strasznie bierzesz do siebie. Bezzasadnie.
PSL nic nie zrobi przeciwko PO,bo ta cała koalicja by się rozsypała,a oni chcą być przy korycie.

Jak ta cała koalicja by się rozsypała, to byłaby to większa szansa dla PSL jeżeli chodzi o dominację. Poza tym cóż to ma wspólnego z tą nieszczęsną komisją?
A kiedy to niby było w Sejmie nad tym głosowanie?.

A gdzie ja mówię, ze było.
Dopóki trwa śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej, nie powstanie sejmowa komisja śledcza lub nadzwyczajna, która zajęłaby się tą sprawą

Wiem. Ani rząd, ani posłowie PiS k8u tkiej komisji się nie kwapili. Widziałeś mój wpis poniżej? Poza tym, czy można ot tak sobie wycofac zlecone sledztwo? Tusk mówi Ruskim - mi sie odwidziało. a oni mu na to - dobra, ale zwróć koszty które myśmy wtopili. A cóz może międzynarodowa komisja wyczarować, jeżeli nie ma dostepu do wraku i czarnych skrzynek?
Natomiast MAK,to w/g Ciebie taka niezależna w pełni suwerenna i obiektywna organizacja

Nie organizacja tylko organ śledczy. Pogadamy pożniej, bo lecę do roboty
jt / 78.8.44.* / 2012-01-18 17:00

Zwrócić się - tak. Ale nie powołać.

A czy ja gdzieś napisałem że Tusk ma powołać,nie.Napisałem że ma Tusk powinien powiedzieć(po raporcie MAK)że występuje o powołanie międzynarodowej komisji.Czy do tego trzeba zgody Sejmu?,chyba nie.

I nie sugeruj mi takich głupot że ja twierdzę iż premier jakiegoś kraju może powołać międzynarodową komisję.

A gdzie ja Ci to sugerowałem?
A to o czym świadczy:


Poza tym - jak premier jakiegoś KRAJU może powołać komisję MIĘDZYNARODOWĄ?


Ja z Tobą nie walczę, tylko rozmawiam. Strasznie bierzesz do siebie. Bezzasadnie.
Ok.Wcale mi do głowy nie przyszło że ze mną walczysz?.Ale jak ze mną rozmawiasz,to odnoś się do tego co ja napisałem,a nie ktoś inny.Ja nie napisałem że premier ma powołać komisję,to dlaczego o tym wspominasz?.

Jak ta cała koalicja by się rozsypała, to byłaby to większa szansa dla PSL jeżeli chodzi o dominację.
Tego to nie rozumiem.Jak PSL przestanie być koalicjantem PO,to przecież stracą masę dobrych stołków,przecież tam sami znajomi i pociotki u koryta.

Poza tym cóż to ma wspólnego z tą nieszczęsną komisją?

Ma to wspólnego że PO nie chce komisji,jeżeli PSL głosowałoby za,to koniec z koalicją.
A kiedy to niby było w Sejmie nad tym głosowanie?.

A gdzie ja mówię, ze było.
Ok,nie mówisz że było.Tylko na jakiej podstawie twierdzisz że PiS podobnie jak PO nie jest za powołaniem nowej komisji śledczej?.

Dopóki trwa śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej, nie powstanie sejmowa komisja śledcza lub nadzwyczajna, która zajęłaby się tą sprawą

To nie moje słowa,tylko Schetyny wypowiedziane w TVN24.

Ani rząd, ani posłowie PiS k8u tkiej komisji się nie kwapili
Widać niezbyt dokładnie czytałeś mój wpis tam jest napisane:


"Schetyna w "Kropce nad i" pytany był o to dlaczego Platforma Obywatelska nie chce się zgodzić na utworzenie w Sejmie komisji śledczej (co postuluje PiS), lub nadzywczejnej (co postuluje PJN) ds. katastrofy smoleńskiej."


Poza tym, czy można ot tak sobie wycofac zlecone sledztwo?
A kto mówi o wycofaniu?.Niech Ruscy prowadzą swoje śledztwo,a komisja Sejmowa,czy międzynarodowa może prowadzić swoje.Jedno nie wyklucz drugiego.


A cóz może międzynarodowa komisja wyczarować, jeżeli nie ma dostepu do wraku i czarnych skrzynek?

A skąd ta pewność?.Nie wiemy jakie taka komisja miałaby uprawnienia.

Nie organizacja tylko organ śledczy.

Jak zwał tak zwał,nie o to idzie.Ważne czy jest niezależny i suwerenny,czy ważne dla nich jest dotarcie do prawdy,czy obrona za wszelką cenę interesów rosyjskich?.
O MAK-u pisze "Newsweek":"Do tej pory nikt nie przyjrzał się wnikliwie instytucji, która je prowadzi, czyli Międzypaństwowemu Komitetowi Lotniczemu (MAK), i jego szefowej Tatianie Anodinie. „Newsweek” przeprowadził śledztwo w sprawie śledztwa. Wynika z niego, że MAK to instytucja mocno wrośnięta w system postsowiecki i obarczona wieloma jego patologiami – od korupcji po nepotyzm."
Więcej na ten temat:
http://polska.newsweek.pl/mak--skorumpowani-wladcy-nieba,62110,1,1.html
ździcho / 213.195.162.* / 2012-01-18 19:04

Ja nie napisałem że premier ma powołać komisję,to dlaczego o tym wspominasz?.

Aleś Ty uparty. Przecież ja nie mówiłem, ze Ty napisałeś, ze premier miał powołać, tylko zapytałem: "jak premier jakiegoś KRAJU może powołać komisję MIĘDZYNARODOWĄ?"

Widać niezbyt dokładnie czytałeś mój wpis tam jest napisane:

Ano niedokładnie. Przejrzałem to teraz. Z wypowiedzi Schetyny wynika, że zostaje to odsunięte w bliżej nieokreślona przyszłość, a nie zaniechane. Dobra okazja jest teraz:
1. Jest nowy dowód w sprawie Błasika obalający tezę MAKa (czy ten raport mówił też o tym, że Błasik był w kokpicie? Chyba nie - te farmazony wymyslono w Polsce. W raporcie MAK było chyba tylko o tym, że Błasik był wcięty, a nie o tym, GDZIE on był - nie pamiętam)
2. Jest nowy skład Sejmu i co najważniejsze - nowy marszałek.
W tej sytuacji, jeżeli PiS naprawdę chce takiej komisji, to powinien postulować teraz zaraz już, bo jest i okazja i argument przeciw niekompetencji MAKa. Jeżeli Kopaczka ten postulat odrzuci, to wszystko będzie jasne. Jeżeli zaś PiS się nie pokwapi, to będzie znaczyło, ze tez się czegoś boi. Poczekajmy te parę dni. Pozdrawiam
jt / 78.9.133.* / 2012-01-18 19:46

tylko zapytałem: "jak premier jakiegoś KRAJU może powołać komisję MIĘDZYNARODOWĄ?"
A czy ja jestem dyplomatą,politykiem żeby to wiedzieć jak to zrobić?.Jak premier i jego współpracownicy tego nie wiedzą to niech się zajmą czymś innym,a nie rządzeniem 38mln. narodem.Tu nie jest problem jak to zrobić,tylko czy jest na to wola rządu.


Z wypowiedzi Schetyny wynika, że zostaje to odsunięte w bliżej nieokreślona przyszłość, a nie zaniechane.
I Ty w to wierzysz?,ja nie.


(czy ten raport mówił też o tym, że Błasik był w kokpicie?
Tak,było to w raporcie,również w raporcie MAK-u,przecież mówiono tam o tym że to gen.Błasik podawał właściwe wskazania z wysokościomierza barycznego(teraz wiadomo że był to drugi pilot).Na tym że Błasik był w kokpicie i tym samym wywierał presję na pilotów oparty jest cały raport MAK-u.
Ad.2 Ok.Tu pełna zgoda.Poczekamy,zobaczymy.Pozdrawiam.
ździcho / 77.254.247.* / 2012-01-19 09:32

A czy ja jestem dyplomatą,politykiem żeby to wiedzieć jak to zrobić?.

Ja też nie, ale rozsądek podpowiada, że premier co najwyżej może poprosić i musi liczyć się z tym, że otrzyma odpowiedź: "Pocałuj nas w dupę."
I Ty w to wierzysz?,ja nie.

Pewnie, ze nie wierzę. Ja nie wierzę w ani jedno słowo żadnego polityka z jakiej opcji by on nie był. Od lat nie wierzę z zasady. Jedno jest pewne - jak PiS chce międzynarodowej komisji to niech napiera na Sejm teraz zaraz już i niech nie mówi - "nie będziemy postulowali, bo to i tak nic nie da" no ale pozyjemy - zobaczymy.
Na tym że Błasik był w kokpicie i tym samym wywierał presję na pilotów oparty jest cały raport MAK-u.

Ja tego raportu nie widziałem, ale nie wydaje mi sie, by on określał INTENCJE Błasika, bo niby na podstawie jakich dowodów? Gdyby to wziąć na prosty chłopski rozum, to załóżmy, ze nawet Błasik w tym kokpicie był, założmy że był na bani, założmy nawet, ze naciskał - to przecież mógł naciskać na pilotów, by ZANIECHALI lądowania i ODESZLI NA ZAPASOWE do Witebska, czyż nie? Trzeba by ten raport zobaczyć. Boli mnie jeszcze jedno - niektórzy forumowicze piszą, że procedura BEZWZGLĘDNIE NAKAZUJE zejście do 100m bez względu na zamiary (czy to lądowania, czy to odejścia)i warunki. Uważam, że to jest niedorzeczne - trzeba by się jakoś dowiedzieć, czy taka procedura faktycznie jest - to by wyjaśniło wiele. Ja niestety nie wiem, gdzie szukać - google to za mało. Może Ty cos wiesz.
jt / 62.87.167.* / 2012-01-19 12:33
Tu masz link do raportu MAM:
http://g.dziennik.pl/pliki/1750000/1750739-raport.pdf
A oto fragmenty z powyższego:
"Jednakże, obecność w kabinie załogi w trakcie podejścia do lądowania osób postronnych
z kręgu ludzi towarzyszących Głównemu Pasażerowi, na pewno zwiększyła napięcie
i odwróciła uwagę załogi od wykonywania swoich obowiązków. Charakterystyki tła dźwiękowego,
zarejestrowane przez magnetofon pokładowy świadczą o tym, że drzwi do kabiny załogi były
otwarte. Szereg zdań na ścieżce dźwiękowej magnetofonu (o godz. 10:30:33 „Pan Dyrektor”:
”Na razie nie ma decyzji Prezydenta co dalej robić” i o godz. 10:38:00 głos niezidentyfikowanej
osoby
23
: „On wścieknie się, jeśli jeszcze…”) świadczą o tym, że dowódca statku był w trudnym
psychicznym stanie. Oczywistym jest, że w przypadku nieudanego podejścia i odejścia
na lotnisko zapasowe dowódcę statku mogła czekać negatywna reakcja ze strony Głównego
Pasażera"(...)1.16.8. Opinia ekspercka o możliwości przebywania w kabinie pilotów osoby postronnej
do momentu zderzenia statku powietrznego z ziemią
Podstawą do przeprowadzenia analizy był fakt możliwej obecności w ciągu ostatnich minut
krytycznego lotu w kabinie pilotów rozmówcy - nie będącego członkiem personelu latającego,
co odzwierciedlono w „Protokole odpisu rozmów załogi”. Tak więc, na dwie minuty przed katastrofą we wspomnianym protokole zarejestrowano zdanie, wypowiedziane przez człowieka,
którego głos rozpoznano jako głos Dowódcy SP Rzeczpospolitej Polskiej.
W celu rozwiązania tego problemu zostały przeanalizowane materiały badań sądowolekarskich szczątków 92 ludzi, znajdujących się na pokładzie statku powietrznego w momencie
katastrofy(...)Z „Opinii sądowo-lekarskiej eksperta Nr 37”
28
, w której szczegółowo opisano sekcję zwłok,
zidentyfikowanych w wyniku ekspertyzy genetycznej, jako zwłoki człowieka, którego głos
rozpoznano w nagraniu magnetofonu pokładowego, wynika, że zasadnicze uderzenie traumatyczne
przypadło na lewą połowę klatki piersiowej, brzucha i miednicy z oddzieleniem lewej górnej
kończyny. Odpowiada to, przedstawionemu powyżej mechanizmowi możliwego powstawania
obrażeń u człowieka znajdującego się w kabinie pilotów nie przypasanego pasami do konkretnego
siedzenia. Ponadto, z protokołu oględzin miejsca zdarzenia wiadomo, że ciało danego człowieka
znaleziono w strefie oględzin Nr 1, tj. w rejonie przedniej części samolotu. W tymże samym rejonie
znaleziono zwłoki również nawigatora.
A zatem, wyniki badań medyczno-traseologicznych obrażeń odniesionych przez Dowódcę
SP Rzeczpospolitej Polskiej, odpowiadają jego przebywaniu w kabinie pilotów w chwili zderzenia
statku powietrznego z powierzchnią ziemi.
Dodatkowo, w opinii eksperta Nr 37 zawarta jest informacja o wykryciu u Dowódcy SP
Rzeczpospolitej Polskiej alkoholu etylowego „we krwi w stężeniu - 0, 6‰, co odpowiada lekkiemu
zatruciu alkoholowemu, w nerce alkoholu etylowego nie wykryto”. Stąd też wynika,
że najprawdopodobniej alkohol został spożyty w czasie lotu."

A więc jak widzisz,MAK stwierdza że gen.Błasik był w kabinie polotów na podstawie(jak się okazuje błędnego)przypisania mu zarejestrowanych słów,ponadto jego ciało znaleziono w przedniej części samolotu(a nie w kabinie),w tej części też były inne ciała,czy też można stwierdzić że ci ludzie byli w kabinie?.
Tak to jest w raporcie MAK-u:
"Na podstawie analizy dokumentacji sądowo-lekarskiej i fotograficznej wszystkich
znajdujących się na pokładzie pasażerów i personelu pokładowego, stało się możliwe podzielenie
ich (ze względu na charakter obrażeń ciała) na trzy grupy:
− przypięte pasami w fotelach, znajdujące się w tylnej części kabiny pasaŜerskiej
(personel ochrony Prezydenta, część członków delegacji i jedna ze stewardes);
− przypięte pasami w fotelach, znajdujące się w przedniej części kabiny pasażerskiej
(część członków delegacji);
− znajdujące się głównie w przedniej części kabiny pasażerskiej, nie przypięte pasami,
które uległy wielokrotnemu rozczłonkowaniu (w praktyce wszyscy wyżsi dowódcy,
dwoje członków delegacji i stewardesa)."
Tu masz link do odczytu przez IKS z Krakowa:
http://www.polskieradio.pl/682085ba-8e58-4f36-9617-69b7b316697e.file

Jak widać nie ma w zapisie słów:
„On wścieknie się, jeśli jeszcze…”
Dla mnie jest jasne że sprawa ta nie jest dogłębnie zbadana i wyjaśniona,a wręcz przeciwnie jest specjalnie zakłamywana.Dlatego tylko niezależna międzynarodowa komisja może to wyjaśnić.

Boli mnie jeszcze jedno - niektórzy forumowicze piszą, że procedura BEZWZGLĘDNIE NAKAZUJE zejście do 100m bez względu na zamiary (czy to lądowania, czy to odejścia)i warunki.
Też nie wiem jak to wygląda.Właśnie,brak jest,a raczej nie ma w ogóle jakiś programów np. w TV na ten temat.Dlaczego nie zaproszą lud
jt / 62.87.167.* / 2012-01-19 12:38
c.d....ludzi którzy się na tym znają tj.pilotów,kontrolerów lotu.Ta sprawa nurtuje dużo ludzi w Polsce,a wiemy bardzo mało,i jeszcze te kłamstwa w raportach zaciemniają wszystko.Tylko międzynarodowa niezależna komisja może to wyjaśnić.Mam nadzieję że prędzej czy później dowiemy się jak to naprawdę wyglądało.Pozdrawiam.
tesa1959 / 2012-01-17 11:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


Więc pytam jeszcze raz, co to miało być? Bomba w Kreml?

A dlaczego by nie? :D Przecież to takie polskie.
ździcho / 77.255.233.* / 2012-01-17 17:25

Przecież to takie polskie.

Co jest takie Polskie? Zrzucić bombę, czy krzyczeć: "Zrzucić bombę!"? Bo to dwie rózne rzeczy.
Lorunia / 178.56.156.* / 2012-01-17 14:06
Powinien! powiedzieć otwarcie , że nie zgadza się z tymi tezami ! a nie czekać prawie tydzień ! to było przyzwolenie na taką pisaninę na całym świecie , bo nie było reakcji . !mogę dodać czytaj ze zrozumieniem! ! !
ździcho / 77.255.233.* / 2012-01-17 17:23

to było przyzwolenie na taką pisaninę na całym świecie , bo nie było reakcji

Sugerujesz, że gdyby wrócił z urlopu w ten sam dzień i powiedziałby, ze się z tym nie zgadza, to by powstrzymał media całego świata? Przestraszyłyby się go? Nie bądź śmieszny
jt / 62.87.167.* / 2012-01-17 18:47
ździcho,tylko międzynarodowa komisja do zbadania wypadku,i tyle,czy to takie trudne dla polskiego rządy,Sejmu czy kogokolwiek władnego w tym temacie?.Trzeba tylko chcieć,a tu im się nie chce chcieć.
ździcho / 77.255.233.* / 2012-01-17 19:11

Trzeba tylko chcieć,a tu im się nie chce chcieć.

Ależ dokładnie tak. Zgadzam się tutaj z Tobą w całej pełni. Też za tą komisją byłem, gdy pojawił się taki pomysł. Tyle, ze tej komisji tak naprawdę nie chciała ani jedna, ani druga strona, bo obie się bały, że wylezą brudy i jednej i drugiej. Nom i koncepcja komisji międzynarodowej padła. PO i PiS wolały sobie jedynie poskakać publicznie do oczu. Tak bezpieczniej i dla jednych i dla drugich. Jestem pewien, ze i jedni i drudzy chcą zamieść Smoleńsk pod dywan, ale niezbyt głęboko, by na wszelki wypadek mieć go w zanadrzu jako kartę przetargową w kampaniach przedwyborczych.
Bogumił22 / 2012-01-17 14:43
Ludzie w końcu się przekonają jakich karygodnych błędów dopuścił się Nasz rząd...

Najnowsze wpisy