Forum Polityka, aktualnościPolityka

Nowe dowody w sprawie śmierci Blidy

Nowe dowody w sprawie śmierci Blidy

Money.pl / 2008-04-25 08:07
Komentarze do wiadomości: Nowe dowody w sprawie śmierci Blidy.
Wyświetlaj:
obserwator / 2008-04-25 08:07 / Tysiącznik na forum
Telewizja pokazuje filmy rozwiazujące zagadki kryminalne, gdzie dowody sa pieczołowicie zbierane, badane, rękawiczki zawsze załozone, ślady sa fotografowane. A tu mamy do czynienia z czymś co zaprzecza logice i każe zastanowić się za co biorą organy pieniadze. Ostatnio następuje wysyp informacji pokazujących prokuraturę w krzywym zwierciadle, w większości są to informacje przerażające. Sprawa śmierci Barbary Blidy moze przyczynić się do naprawy organów scigania i sprawiedliwości i jeżeli tak się stanie to honor i etyka decydentow wyznaczy nowe lepsze kanony postępowania. Dzisiaj z wypowiedzi wynika że wiekszość wystawia negatywna opinie sprawiedliwości bo powszechnie twierdzi się że sprawiedliwości nie ma i nie będzie.
?! / 2008-04-25 16:06 / Tysiącznik na forum

Telewizja pokazuje filmy rozwiazujące zagadki kryminalne, gdzie dowody sa pieczołowicie zbierane,
badane, rękawiczki zawsze załozone, ślady sa fotografowane

To tylko na filmach, a rzeczywistość jest brutalna i odsłania nieudacznictwo policji i nie tylko.
Bies2 / 2008-04-25 20:48 / Bywalec forum
Zgadzam si z Panem i Obserwatorem, że w tle jest niekompetencja i amatorszczyzna a nie polityka. Błąd Ziobry polegał na tym, że nie mierzył sił na zamiary. Schlebiający mu prokuratorzy nie uświadomili mu, że z niego żaden specjalista. Ideologiczne zaangażowanie nie jest nic warte bez zawodowego przygotowania. Do CBA przyjmowano na podstawie, nie merytorycznych a ideologicznych kwalifikacji. Skutek jest taki, że kiedy zaistniało nieszczęście spanikowali wszyscy , zarówno ci na miejscu zdarzenia jak i sam Ziobro, o czym zeznaje Kaczmarek. Może politycy nie będą już planować czynności procesowych, nawet jeśli jeden ze sprawców należał do SLD.
Pajchiwo / 2008-04-26 00:36 / Tysiącznik na forum

Może politycy nie będą już planować czynności procesowych, nawet
jeśli jeden ze sprawców należał do SLD.

Chyba żartujesz? Oddać tak bezpośrednio oddziałujące narzędzie?
Wątpię, żeby jakakolwiek partia się w tym momencie na to zdecydowała.
Bies2 / 2008-04-26 18:04 / Bywalec forum
Sądzę , że mówisz ironicznie. Jakoś mam przekonanie do ministra Ćwiąkalskiego. Zapędy może będą ale narad, w których Tusk będzie instruował, jakie środki przymusu bezpośredniego należy zastosować nie będzie. Mam nadzieję. To przecież zadanie dla dowódcy drużyny ZOMO. Skąd były te zapędy, chyba jednak nie z opozycyjnej działalności.
Pajchiwo / 2008-04-26 18:10 / Tysiącznik na forum
Określę to tak - mam nadzieje, że masz rację. Niemniej wrodzony cynizm i świadomość siły działania takich narzędzi jak wpływ na prokuraturę nie pozwalają mi być spokojnym w tej materii.
Bies2 / 2008-04-26 19:18 / Bywalec forum
Tak, masz rację , w takim zawieszeniu pozostać jest bezpieczniej. Bo kolejne rozczarowanie mogło by zabić.

Najnowsze wpisy