Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowe egzaminy na prawo jazdy powinny iść krok dalej

Nowe egzaminy na prawo jazdy powinny iść krok dalej

Wyświetlaj:
zby79 / 2013-01-21 23:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Na przykład zastąpić, albo rozbudować egzaminy teoretyczne o testy IQ.

Bez sensu. Nawet politycy nie muszą takiego zdawać.
DM2012 / 195.205.221.* / 2013-01-21 18:26
...a ja jak się ociepli przejdę się popatrzeć do WORDU jak ludzie zdają praktyczną część kategorii A ;-) Będzie kupa śmiechu, jak ktoś cofanie ciężkim motorem będzie robił (okazja do śłicznej parkingówki) i slalom 3o "na blacie" mierzoną suszarką - tu sobie myślę, że bez karetek i pozwów WORD za obrażenia ciała się nie obędzie. Chciałbym też, żeby te wymagane ewolucje pokazywał (jak wzorcowo wykonać) dziadek egazminujący z WORDU ;-) przed wymaganiem tego od kursantów. Tylko tyle bym chciał....
Prawdziwy Polak patriota AK 1945 / 83.12.121.* / 2013-01-21 13:09
ostatnio wiozłem dziecko (lat 4)do lekarza do miasta wojewódzkiego (wizyta oczywiście prywatna bo na fundusz to bym predzej doczekał sie wnuka niż wizyty). Dystans - 40 km. Znając polskie realia wyjechałem 80 minut wcześniej. Droga wąska, kręta, jednopasmowa, krajowa więc moc TIR-ów, kupa wiosek po drodze. W normalnych warunkach bym zdążył ale trafił sie traktor z przyczepką który na dystansie okolo 3 km skutecznie spowolnił kolumnę aut do predkości około 10 km/h. Linia podwójna ciągła więc nie ma możliwości wyprzedzenia, sznur samochodów z naprzeciwka, cham w traktorku ani mysli zjechac na pobocze. Czas ucieka. Jak sie nadarzyła możliwośc wyprzedzenia wszyscy gaz do dechy. żeby nadrobić straconyczas musialem resztę drogi pokonac z prędkością niedozwoloną. tak więc zostałem piratem drogowym i potencjalnym mordercą za kółkiem. A wystarczyłoby zrobić dwa pasu ruchu w jednym kierunku a dojechałbym do lekarza na czas, bez łamania przepisów. Rząd woli budować drogie i PŁATNE autostrady zamiast BEZPŁATNYCH obwodnic miast i dróg ekspresowych. No ale autostrady można oddać na dziesiątki lat w dzierżawę kumplom.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2013-01-21 14:47
A miał gdzie ten cham na traktorku zjechać na to pobocze chcociaż? Bo ten cham tez płaci ciężką kasę tytułem opłat za drogi, posiadanie ciągnika i przyczepki, aze nie ma innej drogi do wyboru to już nie jego wina ...
DM2012 / 195.205.221.* / 2013-01-21 18:29
cham w traktorku jakby miał rozum pod beretem z antenką zjechałby na moment do jakiejś zatoczki...BTW widziałem już mandaty klejone za takie obsr.....anie się na drodze
driver668 / 87.101.68.* / 2013-01-21 11:50
A może by tak nauczyć ludzi po prostu prowadzić pojazd- nie na parkingu nie na łuku drogi 20km/h na godzinę....kto z tych młodych kierowców będzie wiedziało jak się zachować podczas poślizgu na zakręcie. OK ktoś powie poślizg to znaczy że za szybko jechał ale czasem trzeba coś/kogoś ominąć i w niego wpaść. "niedostosowanie prędkości do warunków na drodze" standardowa gadka Panów z drogówki...
Głupota i tyle a może niedostosowanie prędkości do swoich umiejętności - tylko gdzie je sprawdzić skoro u nas nie ma gdzie...Są ludzie którzy jak tylko spadnie śnieg jadą gdzieś na placyk i w miarę bezpiecznym miejscu troszkę chcą podwyższyć swoje umiejętności (do czasu przyjazdu panów z Drogówki - którzy potrafią za to nałożyć mandat :p) testy IQ? Po co mało kto je zda ;) płyty poślizgowe, program nauki jazdy a nie parkowania. Pierwsza pomoc a nie pokazywanie gdzie wlewamy płyn do spryskiwaczy ;) i inne głupie pytania.
Marcus1 / 89.231.218.* / 2013-01-21 11:19
Proszę o odpowiedź na proste pytania:
1.Ile % dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych, że o krajowych nie wspomnę, ma oznakowany pas środkowy i skrajnię? Tylko ktoś, kto naprawdę dużo jeździ po Polsce powiatowej i gminnej, wie jak to skutecznie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Z mojej oceny jazdy po woj. małopolskim, śląskim i podkarpackim wynika, że jest to mniej niż 30%. Pozytywnie oceniam tylko woj. Swiętokrzyskie.
2.Ile tych oznakowań poziomych dróg, o których piszę wyżej, można by zrobić za tą kasę wydaną na ratowanie dziury budżetowej?!!
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2013-01-21 12:45
Zgadza sie w 100%. Farby żal, lepiej podnieśc ceny za plastik prawka ...
Kontrast jest widoczny szczególnie gdy się przejeżdża z Niemiec do Polski - tam nawet ściezki drogowe zaczynją malować, a w tuskolandziew gdy szarzeje to zaczyna się wytężanie oczu w poszukiwaniu granicyu pobocza (najczęściej dziurawego) i jezdni ...
aleksadra / 2013-01-21 11:34
dokłądnie, ostatnio wracałam z Sącza do Krakowa, było już ciemnoe, drogi nieoświetlone, pasów nie widać, jak to ma być bezpieczne?
kbx / 193.239.125.* / 2013-01-21 10:02
Takie testy na IQ to ja bym chętniej politykom wprowadził, w końcu pełnią bardzo ważne funkcje. I nie tylko na IQ. Może mniej byłoby szopek i walki, a więcej zarządzania Państwem i rozwiązywania faktycznych problemów. Jak ktoś stawia znak = między wariatem, a przekraczającym prędkość to sam chyba nie za trzeźwo myśli. Każdy wie, że Pan Nowak potrzebuje remedium na długi i to ludzi nieco drażni bo nie oni tych długów narobili. Byłby szczery przynajmniej, a nie zasłaniał się troską o nasze bezpieczeństwo.
MN4 / 212.109.148.* / 2013-01-21 09:33
Cholerne myślenie, że papier robi kierowcę. Kierowca uczy się przez całe życie, ale u nas tylko krew i flaki w TV. Nie ma analizy wypadków i wałkowania jak powinno się jeździć.
Wypadków nie ma na autostradach, czyżby pijani, ścigacze, niesprawne samochody wszystko to było tylko na drogach INNYCH.
Dobre drogi i dobre media, to kwestia cywilizacyjna i nie zastąpią tego fotoradary i znaki ograniczenia prędkości.

Samochód jest narzędziem niebezpiecznym i trzeba umieć z niego korzystać. Uczyć, uczyć, uczyć za Margaret Thatcher.
kbx / 193.239.125.* / 2013-01-21 08:53
To kwestia mentalności i przysłowiowego "lania" na przepisy. Ale też kwestia tego, że masa ludzi dosłownie GONI za wszystkim dzisiaj. Dużo pracy, stres, napięte terminy, odebranie dzieciaka z przedszkola, zdążenie do dentysty, spotkanie z kontrahentem itp. Wątpię by w takiej rzeczywistości nagle wszyscy zaczęli przepisowo, grzecznie jeździć wszędzie tam gdzie jest ograniczenie. Do tego dochodzi beznadziejny stan dróg. A panowie, którzy dzień spędzają na emocjonującym siedzeniu w radiowozie przy drodze drapią się po głowie i nie wiedzą czemu czasem przekraczamy prędkość.
Im większy krok tym bardziej jaja widać / 178.36.243.* / 2013-01-21 08:28
Jakie to miłe.Ludzie,którym odmawia się prawa do prowadzenia blaszanki na czterech kółkach zakładając ich słabość umysłową, mogą wybierać prezydentów i posłów,czyli decydować o losie całego narodu.Widocznie jest to mniej ważne.Zawsze bawiła mnie dążność do głosowania w więzieniach gdzie przebywają przecież ludzie odrzucający obowiązujące normy zachowań społecznych,czego dowodem jest ich pobyt tam.
Im większy krok tym bardziej jaja widać / 178.36.243.* / 2013-01-21 08:36
Panie Robercie polecam film"Baza ludzi umarłych". W czarno białej on jest konwencji.

Najnowsze wpisy