nowe lokaty Fortisbanku

retorka / 81.210.104.* / 2007-11-20 19:46
Fortisbank reklamuje swoje nowe produkty: KomfortPlus i EuroProfit. Co o nich sądzisz? Pzdr.
Wyświetlaj:
karwunio1977 / 2007-11-24 16:58
hm, rozmawiałem z doradcą z fortis banku przez telefon, w związku z tymi produktami ( złotówkowy o ile dobrze pamiętam to w spólki giełdowe oraz w euro - inwestycja w energię odnawialną). Poważnie się zastanawiam nad tymi rozwiązaniami i mimo ze to są inwestycje długoletnie (złotówkowa - 4,5 roku, euro - 4 lata) to wydają się być interesujące. Produkt złotówkowy daje możliwość zarobienia do zysków dodatkowo 30% po zakończeniu tej inwestycji, natomiast w energię odnawialną po 4 latach daje możliwośc zarobienia do 40%, także ten wariant wydaje mi się mniej interesujący. Będę w poniedziałek rozmawiał juz bezpośrednio z doradcą tego banku, myślę że więcej uzyskam informacji. Aha produkt nie obarczony podatkeim belki oraz daje gwarancję odzyskania 100% kapitału po jego zakończeniu. Co o tym produkcie sądzicie? Jako laik pytam się o te produkty ponieważ każdemu można wówczas dużo wmówić. Pozdr
polny / 2007-11-27 20:47 / portfel
Czy coś nowego po rozmowie w banku się dowiedziałeś?
Podziel się z nami tymi wiadomościami, jeżeli oczywiście możesz.

Czy w produkcie w PLN jest zawsze, obligatoryjnie 30%, niezależnie od niczego?, a w EUR do 40% bo co??

Pozdrawiam
karwunio1977 / 2007-11-27 22:00
Witam, byłem na spotkaniu. CO mogę powiedzieć ciekawego...zaczne od koszyka w PLN, w tym koszyku zysk jest o 30% powiększany od faktycznej średniej z 20 czołowych spólek po ich uśrednieniu, tzn na 19 mscy przed zakończeniem czasu inwestycji mamy 19 comiesięcznych uśrednień 20 czołowych spólek światowych, a następnie w efekcie koncowym wszystkie uśrednienia są uśredniane, wówczas do tego wyniku dolicza się 30% np. po uśrednieniu po 4,5 roku mamy 30% zarobku co mnożymy przez 30%mamy wówczas 39% zarobku,następnie 100%wkład x 39 = 139. Inwestycja wydaje sie interesująca. Gdyz mało jest prawdopodobne moim zdaniem żeby spólki mimo wszystko kosztowały mniej niż przy wejściu, ponadto jeśli będzie bessa to wówczas teoretycznie na wszelkich inwestycjach w fundusze akcyjne itp prawdopodobnie będzie można stracić.
Co do euro moim zdaniem mniej atrakcyjny pakiet. Przy tej inwestycji można zarobić 40% ale nie musimy. Chodiz o to że po 4 latach jeśli wartości akci spółek z tego koszyka wzrosną o 10 lub więcej procent wówczas wówczas mamy licozne 10% x 4 co daje 40%, jeśli np mamy zarobku w tym koszyku 5% to wówczas liczymy 5x400% co jest 20%.
W razie jakichkolwiek pytań służę odpowiedzią. Oczywiście czekam na innych opinie.

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy