Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowe opłaty za śmieci. Sprawdź, czego powinieneś się bać

Nowe opłaty za śmieci. Sprawdź, czego powinieneś się bać

Wyświetlaj:
King of the Hill / 178.36.247.* / 2012-12-05 09:46
Wszystkiego.Obywatel powinien bać się wszystkiego.Wtedy jest pokorny i akceptuje największe brednie.10,8% bezrobocia na przykład.
tusek koniec z tobą / 213.241.90.* / 2012-12-04 22:38
Tusek was rucha w sam ryj, a wy się ino oblizujecie, DEBILE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie widzicie że robi z was NIEWOLNIKÓW !!!!!!!!!!!
Dyskutujecie o tym co on chce ( od metra, od glowy, czy litra) !!!!!!!!!!
A to wszystko co on wymuslil to jest NIEKONSTYTUCYJNE !!!!!!!!!!!!!!
Mądry Polak będzie płacił tylko za swoje śmieci, a od łapania podrzucajacych innym swoje śmieci jest Straż Miejska, tylko że nygusom nie chce się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-05 12:00
Ktoś ci postawił minusa, a trafiłeś najwazniejszy punkt - Money zagaja rozmówke czy mamy płacic od metra, głowy czy zachcianki kochanki Józefa Baka. Money natomiast nie próbuje podjąć tematu - DLACZEGO MAMY PŁACIĆ WIĘCEJ!? Bedziemy śmiecic o 200% wiecej, robic 200% wiecej kup czy jak?
POintelektualisci nie maja myslec "dlaczego" maja płacic, tylko "jak" maja płacić . Ot, POmedia szmaciarskie w tuskolandii ....
tysek chytrusek jest OK / 213.241.90.* / 2012-12-04 22:21
POwiedziałem że nie podniosę podatków ???
Powiedziałem :-))))
ale mogę wprowadzać nowe :-)))
a to od śmieci :-))))
a to od wartości nieruchomości :-)))))
a to od przynależności do narodu niewolników :-))))
HAIL !!!!!
onani / 80.103.49.* / 2012-12-04 21:35
Ja nie musze placic za wywoz smieci bo sam utylizuje we wlasnym piecu,raz ze mam darmowy opal a dwa ze mam cieplo jak w egipcie no i oczywiscie mam w d.....pie ustawy i podwyzki.
zxc12 / 83.24.210.* / 2012-12-05 08:16
a co z dioksynami które przy spalaniu plastiku i podobnych się wytwarzają?
Trujesz siebie i okolicznych
Dioksynami próbowano otruć prawdopodobnie prezydenta Ukrainy, efekt nieciekawie wyglądał
europa 2012 / 159.205.73.* / 2012-12-04 19:30
Niestety jak zwykle sami sobie zaszkodziliśmy(śmieci leżą wszędzie b. dużo to nasze rażące niechlujstwo) unia porządkuje i wymusza karami to b. dobrze , mieszkałem w Niemczech i w Belgi , każdy kraj ma swój system byle skuteczny w Niemczech od ilości osób system meldunkowy musimy to zrobić nawet czasowo mieszkając , w Belgi konkretnie w Antwerpii kupowałem worki w tym była opłata za śmieci , za kompostowe bez opłaty , wychodziło to taniej niż w polsce obecnie , u nas to nie wypali bo wiadomo nie segregujemy i wyrzucamy lub podrzucamy w naszą piękną przyrodę , czyli robimy sobie szkody a teraz zapłacimy i tak należy robić z niechlujstwem , mimo że każdy ma swoje pomysły jak Kiepski
.prorok. / 81.190.61.* / 2012-12-04 21:59

wiadomo nie segregujemy

Segregujemy,segregujemy.
A i tak wszystkie kible ze śmieciami,z plastykiem i makulaturą wrzucane są do jednego auta !Tak jest w okolicach Łężyc.
Nawet ładnych kilka lat temu podwyższono opłatę za wywóz śmieci za to ,że mieszkańcy nie segregują.
Teraz firma wywozowa miesza wszystkie śmieci razem a włodarze kombinują pozbawione logiki podwyżki uzależnione od zużycia wody.A może by tak od ilości pokoi w danym lokalu, panowie mędrcy. Wartość niezmienna.
- Jak w cyrku.
2012-12-05 / 178.37.172.* / 2012-12-05 15:37
Firma która wywozi te posegregowane śmieci oszczędza na paliwie , kosztach transportu i robi paskudztwo , następnie posegregowanie tych zmieszanych surowców wtórnych na nowo jest tańsze , niska płaca tych co segregują
.prorok. / 81.190.61.* / 2012-12-05 20:35

następnie posegregowanie tych zmieszanych surowców wtórnych na nowo jest tańsze ,

Zgadza się !
Tylko dlaczego parę lat temu podniesiono cenę za to ,że nie były przedtem segregowane ???
-Oto jest pytanie.
azza / 95.171.216.* / 2012-12-04 19:22
Ja myślę, że najtaniej będzie jak nasze śmieci wywieziemy na Wiejską a śmieci z tamtąd wywieziemy na wysypisko !
wefwae / 83.1.81.* / 2012-12-04 18:59
Jest to kataster wprowadzany tylnymi drzwiami.
heniek14 / 91.225.188.* / 2012-12-04 18:37
A ja uważam,że najlepszym rozwiązaniem jest płacić od dochodu.Więcej zarabia,więcej kupuje.To chyba logiczne.Bo czy rodzina 5 osobowa z dochodem 1500zł może naprodukować odpadów? Za bezrobotnych zapłacą wszyscy pracodawcy.Wówczas zaczną myśleć o innych.Może.
chichot dona / 46.113.13.* / 2012-12-04 17:43
Moim zdaniem cały ten pomysł przymusowego uszczęśliwienia śmieciowego jest nieudany.
Ale skoro już mający władzę zdecydowali się plebs uszczęśliwić (a finansowo dociążyć) to (moim zdaniem) powinno to odbyć się w sposób jak najbardziej miarodajny i sprawiedliwy, aby znowu słabsi i głupsi nie płacili za cwańszych choć niekoniecznie mądrzejszych.
Rozliczanie wg. zużycia wody jest (moim zdaniem) najbardziej miarodajne i uczciwe z tych wszystkich zaproponowanych sposobów rozliczania.
Wszędzie tam gdzie ktoś realnie mieszka musi zużywać wodę, bez względu czy jest zameldowany czy nie.
Wszystkie pozostałe sposoby dają dużo większe okazje do manipulacji. Badania to potwierdzają, nawet tak samo liczne rodziny ale o różnym statusie materialnym zużywają inne ilości wody i produkują inne ilości śmieci. Im zamożniejsza rodzina (gospodarstwo domowe) tym większa "produkcja" śmieci ale też i większe zużycie wody.
No i sprawa osób niezameldowanych, które też zużywają wodę i "produkują" śmieci.
Musi być spełniony jeden warunek, muszą być liczniki na wodę.
W gminach wiejskich gdzie spory odsetek ma własne ujęcia wody i woda ta jest nie olicznikowana, taki system nie ma szans i tam rozliczać będzie się zapewne od ilości osób z tym , że w małych środowiskach wiejskich gdzie wszyscy się znają łatwiej jest o weryfikacje stanu faktycznie zamieszkałych.
heniek14 / 91.225.188.* / 2012-12-06 10:20
Załóżmy,że kąpią się w tej samej wodzie trzy osoby.Jak TY to widzisz?Wodą z wanny spłukują kibel.A na kawę i herbatę wiele nie trza.Mam pytanie.Czyją grupę interesu reprezentujesz?
tgf / 178.37.183.* / 2012-12-04 17:23
Kto będzie teraz chciał dziewczynę ze Szczecina?
Lotar / 89.171.95.* / 2012-12-04 16:06
Jak ilość zużytej wody ma się do produkcji śmieci?Czy jeśli będę się kąpał 5 razy dziennie to wyprodukuję więcej śmieci?Czy osoba,która wogóle nie będzie się myła tylko podcierała no może nie starymi gazetami,ale husteczkami nasączonymi tych śmieci wyprodukuje mniej?Chyba odwrotnie.Powinno się płacić od liczby6 zameldowanych osób skoro każdy gdzieś jest zameldowany.A gminy to przecież jedno Państwo!
zxc12 / 83.24.210.* / 2012-12-05 08:20
kąpanie 5 razy dziennie będzie nieekologicznym wylewaniem deficytowej czystej wody a dla Ciebie szkodliwe. Z niczym nie należy przesadzać.
chichot dona / 46.113.13.* / 2012-12-04 17:55
Sam piszesz , że jak będziesz się kąpał 5 razy dziennie czyli można to rozumieć, że teraz jeszcze tyle razy się nie kąpiesz ale , że jedynie zakładasz taką ewentualność.
Gdybanie co by było gdyby babcia miała wąsy ... zapewne dalej była by babcią tyle , że wąsatą a nie dziadkiem jak jest w powiedzonku.

Oczywiście , każdy ma własny pogląd, ale jest to najczęściej pogląd własnego egoizmu a nie społecznej korzyści czy w miarę sprawiedliwego rozliczenia.

Każdy ma prawo do własnej opinii i własnego (oby tylko mądrego i zdrowego) egoizmu.

Tak to już jest , że odsetek osób współzależnych do zależnych jest bardzo mały.
ygt / 178.37.183.* / 2012-12-04 23:33
Jeśli ma być z korzyścią społeczną jak piszesz to płaćmy za śmieci od wysokości zarobków.
103 / 46.205.115.* / 2012-12-04 15:07
A co ma do ilości śmieci powierzchnia mieszkania? Ja mieszkam z żoną na dużej powierzchni / dzieci się wyprowadziły/ i czy to znaczy że "produkujemy" więcej śmieci aniżeli dwie osoby mieszkające na 15 m2? Paranoja. Alle jaja.
jajec / 46.45.107.* / 2012-12-04 18:30
Ha! Mało tego,u mnie sytuacja podobna ,z tym,że ja z synem mieszkamy na 70 m kw. (żona nie żyje) ,a sąsiedzi obok zajmują lokal 30m kw. w pięcioro!!! Więc kto produkuje więcej śmieci?
Ale wg. kryterium metrażu ja bym płacił 2,5 raza tyle co sąsiedzi!!! PARANOJA!!!
bravo jajcarze / 212.182.117.* / 2012-12-04 14:59
A ja zwrócę uwagę na inną rzecz wszędzie się mówiło o likwidacji obowiązku meldunkowego - teraz to przesunęli. Jak będzie wyglądało naliczanie opłat od mieszkańców skoro nie bedzie tego obowiązku, może jednak trzeba bedzie nałożyć taki obowiązek i kazać ludziom się rejestrować już w pierwszej dobie pobytu.
Wkurzony / 213.17.245.* / 2012-12-05 08:43
Zawsze można sięgnąć do bazy podatników - czy to gminnej/miejskiej (podatek od nieruchomości) czy urzędu skarbowego. Bo podatek należy rozliczać tam, gdzie się aktualnie mieszka i niespecjalnie można to ominąć.

Sposób rozliczania "od głowy" jest chyba najsprawiedliwszy.
tusek to chytrusek / 213.241.90.* / 2012-12-04 22:24
Polnisze banditen zaczipować !!!!!!!!!
bravo panaowie bawcie się tak dalej / 212.182.117.* / 2012-12-04 14:56
Najciekawsze jest to że tzw eksperci od razu prognozują wzrost opłat za śmieci - pytam się na jakiej podstawie (bo jest nabijanie opinii w błąd) logicznie myślący i nie kręcący niczego na boku ekspert powiedział by tak: teraz rodzin płacących za wywóz śmieci jest x. Y osób nie płaci za te śmieci tylko podrzuca innym, lub pali. Skoro obecnie wywóz śmieci się tym firmom opłaca to skoro wszyscy w 2013 roku będą płacić za smieci(X+y) to koszty wywozu powinny zmaleć. Ale niestety w Polsce nie ma ekspertów są tylko naganiacze koniunktury, którzy chcą nas znowu zrobić w jajo. A o segregacji i faktycznych nakazach UE to teraz możemy zapomnieć, bo po co segregować jak i tak zapłacimy tyle samo co inni, po co zmniejszać liczbę śmieci jak i tak zapłacimy tyle samo co inni. Czyli za kilka lat Polska zapąłci kary do UE bo ograniczenie liczby śmieci i procent segregacji będą fikcją.
http://prawdatowolnosc.bloog.pl/ / 78.8.132.* / 2012-12-04 14:35
Celem tej ustawy nie jest ani wymuszenie segregacji śmieci, ani zmniejszenie ich ilości. Segregację można wymusić w prosty sposób - nakładając kary bezpośrednio na firmy odbierające śmieci. Tak jak nakłada się kary na niepłacących podatki, albo na zanieczyszczających środowisko. Kontrola takich firm jest też łatwiejsza niż kontrola poszczególnych osób. Jednak takie rozwiązanie nie daje podstaw do brania łapówek i ustawiania przetargów. Takie podstawy daje tylko ta ustawa.

Ustawa nie zmniejszy też ilości produkowanych śmieci bo uzależnia opłaty od wywózki śmieci od wszystkiego, tylko nie od ilości wyrzucanych śmieci. Jak ktoś zna z autopsji jak wygląda spadek zużycia wody po założeniu liczników w bloku mieszkalnym to wie o czym mówię.
jam to ekonomista / 2012-12-04 14:58 / Bywalec forum

Ustawa nie zmniejszy też ilości produkowanych śmieci bo uzależnia opłaty od wywózki śmieci od wszystkiego, tylko nie od ilości wyrzucanych śmieci.

a w jaki sposób można zbadać kto ile śmieci wyrzuca? W domkach jednorodzinnych jeszcze można (tylko że wtedy wiele takich gospodarstw podrzuca śmieci do zbiorczych pojemników przy blokach lub zostawia gdzieś w lesie)
i to by było na tyle / 83.27.105.* / 2012-12-04 15:24

wiele takich gospodarstw podrzuca śmieci

Jeżeli właściciel posesji musi mieć umowę z firmą wywozącą śmieci i musi płacić conajmniej minimalną (rozsądną) opłatę za wywóż to z praktyki wiem że wyraźnie słabnie jego motywacja do kukułczych zachowań. A to pierwszy krok do normalności.
Warunek: obligatoryjnie umowa i rachunki za wywóz min. 6 miesiecy wstecz do wglądu.
Ludzi trzeba edukować a nie eksterminować.
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-12-04 16:39
może i spada motywacja, ale jakoś wątpię w to żeby tak bardzo, bo regularnie widziałem (póki nie było kluczy do kosza) jak auta podjeżdżały i wypakowywały cały bagażnik śmieci. Teraz już rzadziej bo nie mają klucza, więc teraz zostawiają śmieci pod wiatą z kubłami
Lorunia / 188.47.60.* / 2012-12-06 11:40
Masz rację ! ale to nie ci co mają domy jednorodzinne tylko ci , którzy mają działki letniskowe i nie mają gdzie wynosić tych śmieci . nie będą przecież wozić do siebie kilometrami tych śmieci . W domach jednorodzinnych przy dobrej segregacji prawie nie ma śmieci ! Najwięcej jest organicznych odpadów , które można kompostować . Papier służy jako podpałka do pieca CO puszki i inne żelastwo na złom . Plastiki i szkło odbierają gratis ci którym to się opłaca bo mają czysty surowiec do powtórnego przerobu

Najnowsze wpisy