Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowe opłaty za śmieci. Sprawdź, czego powinieneś się bać

Nowe opłaty za śmieci. Sprawdź, czego powinieneś się bać

Wyświetlaj:
1999 / 81.246.197.* / 2012-12-04 13:30
A moze wprowadzic odplatnosc za wywoz smieci uzalezniony tylko od zuzycia cieplej wody?

Ci co korzystaja tylko z zimnej wody beda wowczas zwolnieni z odplatnosci za wywoz smieci.
----
Jesli panstwo czy gminy chca pomoc biedniejszym rodzinom, podwyzsza pomoc socjalna, i nie wymyslaja bzdurnych rozwiazan modelowych przy odplatnosciach za wywoz smieci.

Oplatnosc za wywoz smieci jest i powinna byc uzalezniona od ilosci osob, czyli w proponowanym modelu "od glowy".
chichot dona / 46.113.13.* / 2012-12-04 17:41
Moim zdaniem cały ten pomysł przymusowego uszczęśliwienia śmieciowego jest nieudany.
Ale skoro już mający władzę zdecydowali się plebs uszczęśliwić (a finansowo dociążyć) to (moim zdaniem) powinno to odbyć się w sposób jak najbardziej miarodajny i sprawiedliwy, aby znowu słabsi i głupsi nie płacili za cwańszych choć niekoniecznie mądrzejszych.
Rozliczanie wg. zużycia wody jest (moim zdaniem) najbardziej miarodajne i uczciwe z tych wszystkich zaproponowanych sposobów rozliczania.
Wszędzie tam gdzie ktoś realnie mieszka musi zużywać wodę, bez względu czy jest zameldowany czy nie.
Wszystkie pozostałe sposoby dają dużo większe okazje do manipulacji. Badania to potwierdzają, nawet tak samo liczne rodziny ale o różnym statusie materialnym zużywają inne ilości wody i produkują inne ilości śmieci. Im zamożniejsza rodzina (gospodarstwo domowe) tym większa "produkcja" śmieci ale też i większe zużycie wody.
No i sprawa osób niezameldowanych, które też zużywają wodę i "produkują" śmieci.
Musi być spełniony jeden warunek, muszą być liczniki na wodę.
W gminach wiejskich gdzie spory odsetek ma własne ujęcia wody i woda ta jest nie olicznikowana, taki system nie ma szans i tam rozliczać będzie się zapewne od ilości osób z tym , że w małych środowiskach wiejskich gdzie wszyscy się znają łatwiej jest o weryfikacje stanu faktycznie zamieszkałych.
Rafaek / 77.114.44.* / 2013-05-29 00:33
Pieprzysz Pan głupoty a ja sobie podlewam działkę tą wodą bo roślina wode mieć musi.To co więcej śmieci produkuję?
1999 / 81.246.197.* / 2012-12-04 15:24
Po przeczytaniu artykulu o odplatnosciach za wywoz smieci w Szczecinie zmienilam zdanie.
Jestem za metoda szczecinska, czyli za naliczaniem oplaty za smieci od ilosci zuzytej wody.
ogrodnikrst / 2012-12-04 22:08 / Bywalec forum
A ja jestem za opłatą wyliczoną na podstawie rzeczywiście wyprodukowanych śmieci.Socjalizm się skończył w 1989 r./4 czerwca/ A jak te śmieci policzyć / ile kg/ jest kilka bardzo łatwych sposobów i kilka tysięcy ekspertów, którzy po krótkim namyśle podpowiedzą swoim posłom jak to zrobić /lobbing/
jajec / 46.45.107.* / 2012-12-04 18:44
A ja po przeczytaniu tegoż zmieniłem zdanie co pos..nej demokracji w Polsce:tam ponad 60$ ludzi było za metodą "od łebka",a radni i tak ustalili po swojemu!
W tej sytuacji jestem za metodą"Chicago"!(w stosunku do radnych),kto zna czasy All Capone wie o czym piszę.
Lotar / 89.171.95.* / 2012-12-04 16:03
Chyba cię pogięło-jak będę się częściej kąpał od ciebie to wyprodukuję więcej śmieci?A Ty jak zarośniesz brudem nie myjąc się tylkoobcierając starymi gazetami wogóle śmieci nie wyprodukujesz?Co ma woda do ilości śmieci?
i to by było na tyle / 83.27.105.* / 2012-12-04 13:41

powinna byc uzalezniona od ilosci osob

tylko prawidłowe ustalenie tej ilości to problem tak samo skomplikowany jak własciwe zaprojektowanie systemu reglamentacji cukru a PRL-u
"Socjalizm to system, który pokonuje problemy nieznane w innych systemach" eurosocjalizm to jego wyższy stopień rozwoju.
435345345 / 80.68.235.* / 2012-12-04 13:19
Opłata za śmieci POWINNA być WLICZONA W PRODUKT, OPAKOWANIE, USŁUGĘ jako PODATEK LOKALNY.

A jeśli już mamy płacić bez względu fakt, ile śmieci produkuję - to od zużycia wody >>> ten parametr najlepiej odzwierciedla liczbę ludzi, którzy produkują smieci.
A nie jak w beznadziejnym Wrocławiu - od powierzchni mieszkania...
1999 / 81.246.197.* / 2012-12-04 15:20
Po przeczytaniu artykulu o Szczecinie jestem za naliczaniem odplatnosci za wywoz smieci od ilosci zuzytej wody. Pozdrawiam.
jajec / 46.45.107.* / 2012-12-04 18:47
No to hutnicy i górnicy mają przes.ane! Albo będą chodzili "zarośnięci rzepą"!
gochasamocha / 94.42.157.* / 2012-12-04 14:44
tak, zwłaszcza jak masz dom z ogrodem
1999 / 81.246.197.* / 2012-12-04 14:16
Ile wynosi we Wroclawiu proponowana stawka za wywoz smieci za 1 m kwadratowy powierzni mieszkalnej?

Jeszcze przeciez nie macie potwierdzonej odplatnosci za wywoz smieci we Wroclawie, narazie tylko trwaja dyskusje. Tylko Szczecin i Bydgoszcz juz ostatecznie podjely decyzje.
obserwator życia / 89.79.37.* / 2012-12-04 12:48
Tylko powiązanie opłat za śmieci,z zużyciem wody może być sprawiedliwe w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych.Wynika to z tego,iż w dużych ośrodkach akademickich wiele mieszkań jest wynajmowanych.Zameldowany jest tylko właściciel mieszkania, a mieszka nieraz kilka osób.Administracje niestety nad tym procederem nie czuwają,urzedy skarbowe też nie.
jajec / 46.45.107.* / 2012-12-04 18:50
Więc teraz trzeba będzie donosiki na wrednych sąsiadów pisać do skarbówki,albo nie być kapusiem i płacić za ich śmieci! masz wybór.
1999 / 81.246.197.* / 2012-12-04 14:55
Nie znam tej ustawy o odplatnosciach za wywoz smieci.
Czy ktos z Panstwa na forum moze mi odpowiedzie na ponizsze pytania?

Ile wynosi odplatnosc za wywoz smieci od zuzycia 1 metra szescienngo wody? 10zl czy 20 zl czy wiecej?

Czy za posegregowane smieci to 10-20 zl, a za nieposegregowane to 30-40 zl od zuzytego 1 m szesciennego wody?

Jak to jest w Szczecinie?
1999 / 81.246.197.* / 2012-12-04 13:44
A co robia sasiedzi? Toleruja taka sytuacje i placa za wyprodukowane smieci przez studentow?

Mysle, ze tak zle nie jest i za smieci "studenckie" i korzystanie np. z windy placi wlasciciel.
jam to ekonomista / 2012-12-04 14:11 / Bywalec forum
nawet sobie nie wyobrażasz na jaką skalę jest to problem - chodzi mi tutaj o brak meldunku. Zwłaszcza w miastach studenckich.
Nie mam pojęcia jaka powinna być metoda naliczania opłat, na pewno żadna nie jest zadowalająca.
Generalnie liczenie od osoby zamaledowanej miałoby największy sens jeśli ludzie zaczęliby "uprzejmie donosić" o liczbie osób jakie zamieszkują u sąsiadów
Patyczek / 2012-12-04 14:58
No tak tylko czekać aż zostaną wprowadzone za niedługo podatki za deszczówkę i będzie git.... rząd nadal będzie sie bogacił dzięki głupim podatkom , a społęczęństwo rzecz jasna będzie biednieć!!
Oszolomowaty / 79.255.88.* / 2012-12-04 15:55
Przeciez podatki od deszczówki juz zostały wprowadzone przez POrzady tuskolandii:
"...PO chce wprowadzić nowy podatek, tym razem "od deszczu". Byłby on pobierany od wód opadowych spływających do kanalizacji m.in. z dachów budynków. Wszystko po to, aby ratować gminne budżety.

Mimo, że Platforma obiecywała, że nie będzie nowych podatków, posłowie tej partii złożyli już do laski marszałkowskiej projekt ustawy, która wprowadza podatek od deszczu.


"Dzień dobry, zapłacił Pan za psa?" Tak Poznań ściąga podatek
Pracownicy... czytaj dalej »
Do tej pory opłata za deszczówkę spływającą do kanalizacji ściekowej była już w niektórych gminach. Po wejściu w życie ustawy autostwa PO miałaby obowiązywać w całym kraju.

Wszyscy zapłacą

Ustawa autorstwa PO "o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków" mówi, że "podatek od deszczu" będzie pobierany od "powierzchni zanieczyszczonych o trwałej nawierzchni", czyli m.in. portów, lotnisk, terenów przemysłowych, handlowych, usługowych i składowych, baz transportowych oraz dróg, parkingów i dachów..."
1999 / 81.246.197.* / 2012-12-04 12:41
Mieszkam wieksza czesc roku w eurolandzie, w bloku na osiedlu w zieleni, w ktorym problem segregacji smieci i odpadow roznego typu, jak tez problem wybiegow dla psow, toalet psich i psich odchodow jest wprost idealnie rozwiazany.

Mysle, ze za jakis czas Polska dojdzie do podobnego poziomu.
Ale poki co,
przede wszystkim powinnismy zrobic na poczatek niewielki krok i polikwidowac kosze na osiedlach, zostawic je tylko w parkach i przy skwerach i to glownie na psie odchody.

Jedni wrzucaja butelki plastikowe do koszy, a drudzy wyciagaja je i spalaja w swoich mieszkaniach.

Rowniez pojemniki na smieci plastikowe powinny byc tak skonstruowane, aby nikt nie mogl z powrotem wyciagnac tych odpadow i uzywac ich jako opalu w paleniskach domowych.

Moze pojemniki na odpady powinny miescic sie w zamknietych pomieszczeniach zbudowanych z siatki otoczonych zywoplotem, aby nie szpecic krajoobrazu?

Moze znajda sie jakies sposoby na ograniczenie "polskiej specyfiki opalowej odpadami" wydzielajacymi toksyczne zwiazki w procesie spalania.
i to by było na tyle / 83.27.105.* / 2012-12-04 13:46

Moze pojemniki na odpady powinny miescic sie w zamknietych pomieszczeniach zbudowanych z siatki

podłączonej pod wysokie napięcie. Powinny też być strzeżone przez zbrojną formację specjalnie do tego powołaną, tzw. KOSZYNIERÓW
mała mi / 94.42.157.* / 2012-12-04 14:51
się nie śmiej na osiedlu niedaleko mojego domu mają kamery skierowane na śmietniki, ale im nie chodziło o wyciąganie śmieci (z tego by się ucieszyli) tylko o podrzucanie
zxc12 / 79.191.42.* / 2012-12-04 12:20
Zużycie wody na osobę to około 110l/dobę. Opłata za śmieci według zużycia wody to jest bardzo rozsądne i ekologiczne rozwiązanie.

Jeśli ktoś zużywa więcej wody niż w/w normy to znaczy że marnotrawi czystą wodę, której może nam zabraknąć i powinien sprawdzić cieknące krany , spłuczki itp.
gochasamocha / 94.42.157.* / 2012-12-04 14:31
tia, a jak masz ogród i go podlewasz to zapłacisz za śmieci jak za zboże - GENIALNE!!!
Dziś płacę mojemu odbiorcy śmieci 24,18 netto czyli 26,12 brutto zł/miesiąc (rodzina 4 osobowa) Według najniższych stawek jakich mogę się spodziewać za segregowane śmieci zapłacę 10 zł netto za osobę czyli 43,20 brutto na miesiąc. A jak moja gmina zaszaleje i wymyśli stawkę 11-12 zł. Bo komuś przeszkadzał wolny rynek i jakieś wielkie firmy śmieciarskie lobbowały - dziękuję Ci Panie Tusk !!!
Rodziny wielodzietne w 100,00 się nie zmieszczą, ale pewnie dostaną jako rekompensatę kolejną ulgę podatkową, której nie będą miały od czego odliczyć. Fanfary dla polityki prorodzinnej!!!
mało płacisz / 178.37.172.* / 2012-12-05 15:20
Stawka od osoby obecnie to około 9,00 zł brutto w bloku , piszesz o ogrodzie więc mieszkasz w domku to śmieci masz o 30% więcej niż w bloku , więc dopłacisz napewno na jakiejkolwiek będzie zasadzie
zxc12 / 83.6.149.* / 2012-12-05 08:24
Jak masz ogród to korzystaj ze studni ogrodowej.
To barbarzyństwo lać wodę oligoceńską do podlewania ogródka. Tej wody jest ograniczona ilość i jej pokłady odnawiają się bardzo wolno.
Jeśli takiej wody zabraknie będziemy pili oczyszczone ścieki z rzeki
i to by było na tyle / 83.27.105.* / 2012-12-04 13:49
A gdy pod asfaltem , na środku ulicy p********* rura wodociagowa to za śmieci zapłaci prezes wodociagów.
wodnik śmieciarz / 81.210.123.* / 2012-12-04 12:56
Zwracam uwagę, że mówimy o opłatach za śmieci. Do produkcji śmieci nie używa się wody więc ilości wyprodukowanych smieci nie można mierzyć ilością zużytej wody.
zxc12 / 83.6.149.* / 2012-12-05 08:29
Zakładając że każdy z nas produkuje taką samą ilość śmieci i że zużywa tyle samo wody
MOŻNA
a jakieś założenia trzeba przyjąć.
Tam gdzie jesteś tam zużywasz wodę i tam płacisz za śmieci.
Zameldowany możesz być w Wąchocku a mieszkać możesz w W-wie
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-04 12:19
A ja myśle, ze POlakom należy sie podwyżka smiecie. I to nie o 200 a najlpeiej o 300 % od razu. Należy im sie płemieł DOnald Anioł z synem Józefem Bąkiem nioedrodnym. Należy się im tez podywżki za prąd (w 2013 oczka POlakom zbieleją jak im POmedia ogłoszą po cichu skalę podwyżek), za gaz (pomimo że nawet po PR-owej obniżce tuska to i tak jest on najdroższy w Europie). Należą się im jedne z najdroższych opłat za najdroższe i skonczone w 40 % autostrady. Należą sie im buble stadiony i milionowe premie dla ich twórców ... Należy im sie Pitera jako ta która wyczysciła kraj z korupcji a teraz strzegła będzie chamstwa w Internecie z Bonim, nalezy im sie prezydent o poziomie IQ, którego tutaj lepiej nie opisywać, bo ABW może znów zastosować "sprawdzenie się państwa". Nalezy się im bo cały czas udowadniają, że ich IQ faktycznie odzwiereciedla te prezydenckie i opisyane przez mgr Lisa ...
1999 / 81.246.197.* / 2012-12-04 13:13
Tak, tak, najlepiej tak jak w Lodzi, proponowana podwyzka wynosi 500% za wywoz smieci!

Miesiecznie 35 zl od osoby lub 2 zl od metra kwadratowego powierzni mieszkalnej.
zxc12 / 79.191.42.* / 2012-12-04 12:12
Tą ustawę powinni uchwalić 20 lat temu.
Czy teraz będzie można zadzwonić do Miasta ze zgłoszeniem że leżą śmieci i czy to zaowocuje wysłaniem ekipy sprzątającej?
5737 / 88.199.162.* / 2012-12-04 13:16
Ta prezydent miasta przyjedzie i sam pozbiera:) a rachunek otrzyma zgłaszajacy.
St. / 77.252.247.* / 2012-12-04 10:58
Czasami zastanawiam się, czy Jaruzelski nie był wizjonerem chcącym ustrzec nas przed urzędniczą paranoją i histerią.
tygh / 188.95.29.* / 2012-12-04 11:16
to znaczy według ciebie jedynym wyborem jest kryminalna organizacja przestępcza która własny naród gnębi ? . a która tak na marginesie cały czas jest przy korycie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojskowa_Rada_Ocalenia_Narodowego

W 2006 roku członkowie WRON zostali oskarżeni przez prokuratorów z Instytutu Pamięci Narodowej o popełnienie zbrodni komunistycznej, polegającej na kierowaniu zorganizowanym związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym.
Niekomunista / 89.171.95.* / 2012-12-04 16:14
Przestępczy związek to jest dopiero PO .Tylu podwyżek jakie nam fundują nikt nie zafundował!
tygh / 188.95.29.* / 2012-12-04 11:17
ojcowie założyciele PO czyli wysocy rangą oficerowie komunistycznej SB, napewno nie jedyni skoro dwóch sie przyznało

http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Olechowski
Kandydat na Prezydenta RP w 2000 i w 2010, jeden z założycieli Platformy O
bywatelskiej.

W 1973 rozpoczął pracę w sekretariacie Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) w Genewie. W latach 1978–1982 kierował Zakładem Analiz i Prognoz w Instytucie Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego. W latach 1982–1984 ponownie pracował w UNCTAD, zaś w latach 1985–1987 był pracownikiem Banku Światowego. W okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był kontaktem operacyjnym Gromosława Czempińskiego o pseudonimach "Tener" i następnie "Must"[4].

W 1987 powrócił do pracy w Polsce, objął funkcję dyrektora departamentu w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą. W 1989 brał udział w obradach "okrągłego stołu" po stronie rządowej w zespole ds. gospodarki i polityki społecznej. W latach 1989–1991 pełnił funkcję pierwszego zastępcy prezesa Narodowego Banku Polskiego[1].

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gromos%C5%82aw_Czempi%C5%84ski

W 1970 ukończył studia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Poznaniu. W 1972 rozpoczął służbę funkcjonariusza wywiadu. Rok później ukończył też Ośrodek Szkolenia Kadr Wywiadu PRL w Starych Kiejkutach. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych pracował od 1970 w Departamencie I. W 1975 został oficjalnie zatrudniony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, najpierw w Konsulacie Generalnym w Chicago (1975–1976), później Polskim Przedstawicielstwie przy ONZ w Genewie (1982–1987). Następnie pracownik Służby Bezpieczeństwa odpowiedzialny za Polską Akademię Nauk. W 1990 został zatrudniony w UOP, początkowo jako zastępca szefa Zarządu Wywiadu UOP, później jako szef instytucji. Krytycy zarzucali mu zbyt bliskie kontakty ze światem biznesu.

W 2009 w wywiadzie dla „Niezależnej Gazety Polskiej” stwierdził, że był jednym z inicjatorów założenia Platformy Obywatelskiej[4].
Pawel7777 / 83.30.126.* / 2012-12-04 10:43
Onetu, wp i interii już od dawna nie otwieram. Szkoda się denerwować. Jak Money będzie zmierzać w ich kierunku. to też skasuję z ulubionych.
Michał Mazurek / 89.75.187.* / 2012-12-04 10:03
A ja się przyczepię do tytułu. Poważny portal Money.pl stosuje retorykę rodem z tabloidów, łącząc słowa "nowe", "bać się", "sprawdź". W podstawówce uczyli, że tytuł ma informować o temacie i zachęcać do przeczytania. Tutaj informacja o temacie jest bardzo ogólna ("śmiecie") a na dodatek przyćmiona przez negatywne emocje! Tytuł wzbudza strach, niepewność, pesymizm. Buduje nieufność i poczucie totalnej bezsilności. Czy tego nam potrzeba w dzisiejszych czasach?
mała mi / 94.42.157.* / 2012-12-04 15:13
a co to są "śmiecie"???
Polonisto-literacie od siedmiu boleści, zamin zaczniesz krytykować innych naucz się mówić i pisać poprawnie. Na retorykę przyjdzie czas.
St. / 77.252.247.* / 2012-12-04 10:07
A skąd taka informacja, że Money jest poważnym portalem? Czytając zarówno artykuły jak i tytuły można wywnioskować, że zatrudnia takich samych "redaktorów" jak WP Interia czy Onet
Niechaj każdy dusi swego,duży dużego a mały małego / 178.36.247.* / 2012-12-04 10:02
Macie swoje przesyłowe na śmieci,które kupujecie jako plastykowe opakowanie na GMO żarcie. I pogrzeby,pogrzeby są zdecydowanie za tanie.
St. / 77.252.247.* / 2012-12-04 09:56
Skala skretynienia urzędników przekroczyła wszelkie akceptowalne normy. Dotychczas płaciliśmy za konkretną ilość - pojemnik który był miernikiem objętości wywożonych śmieci. Teraz zamiast mierzyć będzimy robić przybliżenia. To tak jakby opłatę za paliwo na stacji benzynowej, zmieniono na zależną od wielkości bagażnika lub przewożonych osób. Urzędy to banda kretynów i złodziei.
zxc12 / 83.6.149.* / 2012-12-05 08:49
Problem w tym że nie wszyscy płacili i zawierali umowy z firmami dlatego w lasach zamiast grzybów masz worki ze śmieciami
patrze i widze / 83.6.217.* / 2012-12-04 23:30
Przyłączam się do takich stwierdzeń.
Po pierwsze:
-ilość zużytej wody, metraż ni jak się ma do ilości śmieci.
dalej:
-żaden problem aby śmieciarki zaopatrzyć w wagi, które zważą ile rzeczywiście tego jest./tak jak zamontowali kasy fiskalne w taksówkach u dentysty i na jarmarku/
-straż miejska niech wreszcie weźmie się do roboty i wyłapuje tych co śmieci wyrzucają do lasu, do smietników przy blokach i parkach./polubimy ich za to./

A tak to wyjdzie na to, że w ten sposób chcą zapłacić naszymi pieniędzmi za nieudolne swoje rządzenie, za cymbałów na stanowiskach prezesów wysypisk śmieci /Kobierniki k/Płocka/

I jak zwykle wyjdzie nam nastepny podatek !!!!

Uważam, że najpierw należałoby opodatkować tę zgraję darmozjadów z wiejskiej za wytwarzanie śmieci, prezydenta za metraż w pałacu prezydenckim, premiera za metraż i za lanie wody.
A dopiero wtedy wziąć sie za ustawę.!
Może okazałoby się, że trochę zmądrzeli????
A tak jak zwykle wyjdzie nam nastepny podatek !!!!
...Linda we filmie powiedział: ....co wy ku.wa wiecie o zabijaniu.....
Patrze i widze powiedział:...co wy ku.wa wiecie o rządzeniu?...../ i gospodarowaniu /
Ale widocznie czymś zasłużylismy sobie na taki los!??????????????????
smutno mi Boże!
jak zwykle wyjdzie nam nastepny podatek !!!!
smutno mi Boże!
jak zwykle wyjdzie nam następny podatek !!!!
smutno mi Boże!
jak zwykle wyjdzie nam następny podatek !!!!
smutno mi Boże!
jak zwykle wyjdzie nam następny podatek !!!!
gwerg / 83.1.81.* / 2012-12-04 18:53
OC płaci się od pojemności silnika. Chciałbym zobaczyć statystyki, jakich silników najwięcej się rozbiło.
Matka nie Boska / 89.240.52.* / 2012-12-04 09:54
Dlaczego ja mieszkajac w 3 osoby na 200m2 mamm placic za kogos ,kto byc moze ma mniejsze mieszkanie,ale mieszka w nim 5 osob??? dlaczego ja mam nadal socjalistycznie kogokolwiek sponsorowac???? KOniec z tym socjalizmem! niech kazdy placi za siebie, wiaodmo bowim,ze to nie metry kwadratowe produkuja smieci tylko ludzie!! NIe mam zamiary subsydiowac niczyjej produkcji smieci. MYslec trzeba!
Brat i siostra / 81.210.123.* / 2012-12-04 10:32
Myśleć trzeba? Chyba wymagasz za dużo.
Trzeba być debilem aby w ogóle wpaść na pomysł by ilość produkowanych śmieci mierzyć ilością zużytej wody. Z przedstawionej powyżej statystyki wynika, że co 25 gmina zatrudnia debili.
Śmieci to doskonała okazja aby stworzyć intratne posadki dla krewnych i znajomych na koszt mieszkańców. W samym wywożeniu nic się specjalnie nie zmieni za wyjątkiem tego, że firma znajomego lub firma dysponująca "przekonującymi argumentami" okaże się najlepsza w przetargu. Głównie chodzi o to, że przybędzie sporo dobrze płatnych stołków. Trzeba będzie przecież zrobić przetarg, póżniej pisać raporty tworzyć różne dziwne statystyki, jeździć na szkolenia (samochodami służbowymi), itd. Na 100% będzie drożej.
Proponuję aby w kolejnym kroku upaństwowić sklepy spożywcze. Gminy powinny nimi zarządzać.
Kapitalizm jest zły. Komunizm lepszy.
i to by było na tyle / 83.27.105.* / 2012-12-04 09:44
"Co by tu jeszcze spieprzyć panowie ? Co by tu jeszcze?"
Już według wstępnych zapowiedzi koszt wywozu śmieci wzrosnie mi o ponad 80%, w sytuacji gdy już teraz jest "szyty" na wyrost. Od początku stulecia nie ani raz nie zdarzyło się by śmieci było więcej niż wynosi pojemność kubłów i nigdy nie spóźniono się z ich wywozem. A z tego co wiem firma wywożąca nie bankrutuje. ERGO: wspomniane 80% przeżrą gminni urzednicy
Czemu w Polsce gdy coś działa dobrze ( a czasem nawet bardzo dobrze ) to zawsze znajdą się chętni by to zmienić !
Brat i siostra / 81.210.123.* / 2012-12-04 10:33
Jak coś dobrze działa trzeba to zawłaszczyć i obsadzić swoimi. Proste.
anycrim / 213.136.237.* / 2012-12-04 09:30
Ciekawe jak moje gospodarstwo domowe wyjdzie na tej podwyżce (oczywiście jestem w grupie 4 % gdzie śmieci będzie się rozliczać od zużycia wody - Szczecin)mam zameldowane 3 osoby w tym mieszkają 2 a zużycie wody przy 2 osobach mam w granicach 25 m3 za kwartał.Już teraz płacę czynsz w wys.700 zł za 69 m2

Najnowsze wpisy