Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowe opłaty za śmieci. Sprawdź, czego powinieneś się bać

Nowe opłaty za śmieci. Sprawdź, czego powinieneś się bać

Wyświetlaj:
rozyum / 62.244.140.* / 2012-12-04 09:13
największa głupota jaka może być to od ilości zużytej wody - jestem osobą samotną - wody zużywam niby dużo ale to dlatego żeby być czystą i mieć czysto w mieszkaniu a to niema nic wspólnego ze śmieciami, których jedna osoba nie jest w stanie nagromadzić tyle co rodzina kilkuosobowa
POżyteczny Idiota / 83.4.17.* / 2012-12-04 08:32
A nam mówili przed głosowaniem, że to taka dobra rewolucyjna ustawa - a wyszło jak zawsze...
jajec / 46.45.107.* / 2012-12-04 19:08
I prawdę mówili-ta ustawa doprowadzi do rewolucji!
EKO AB / 83.4.17.* / 2012-12-04 08:30
Wystarczy do google.pl wleić hasło "jak mniej płacić za śmieci" i czytać a nawet oglądać
juju / 83.19.46.* / 2012-12-04 08:24
lobby śmieciowe chce przejąć rynek, jeśli mowa o tym, że 2 tys. podmiotó zakończy działalność to znaczy, że ktoś działkę przez nich obsługiwaną przejmie. Tyle.
http://prawdatowolnosc.bloog.pl/ / 78.8.132.* / 2012-12-04 14:25
Neapol już dawno przerzucił się na połączenie mafii państwowej i prywatnej na dokładnie tej samej zasadzie jaka działać ma u nas. Dzięki temu śmieci nie znikają z ulic, opłaty są horrendalnie wysokie, a zdrowy biznes śmieciowy nie istnieje. Ta ustawa to przełomowy krok na drodze do takiego systemu. U nas kultura jest jeszcze trochę wyższa dlatego nie spodziewam się od razu wysypu śmieci koło śmietników, ale kiedy przepisy i władza jest zdeprawowana to kultura ulega erozji z kolejnymi latami i pokoleniami.

Niestety przeciętny Polak oglądający telewizyjną propagandę od lat ma już taką sieczkę w głowie, że nie rozumie, że to co napisałeś to najważniejszy efekt tzw. ustawy "śmieciowej".
WOLNY / 83.19.146.* / 2012-12-04 08:19
Te wszystkie zapisy nie są zgodne z wolnym przepływem towaru i usług na terenie UE!!! Pozdrawiam urzędasów kuta...
BRG / 194.33.17.* / 2012-12-04 08:14
Wladze Gdansk usiluwaja wymusic wprowadzenie oplat od gospodarstwa - w kwocie 38zl za smieci sortowane i 78 zl za smieci niesortowane - co oznacza podwyzke dla gospodarstw jednosobowych o 300 %(lub 800%)...Wiceprezydent na spotkaniach z mieszkancami twierdzi ze jest to jedyna metoda na ktorej "miasto nie poplynie", poniewaz miasto planuje zatrudnic 40 nowych urzednikow i wybudowac siedzibe za 5 mln zl.
brawa dla fachowca / 81.210.123.* / 2012-12-04 10:45
Pan prezydent Gdańska to wybitny fachowiec od śmieci. Wystarczy przejechać obwodnicą z Gdańska do Wrzeszcza aby poczuć to własnym nosem. Na pobliskim śmietnisku stosuje się pionierską metodę utylizacji czyli czeka, aż śmieci zmiemnią stan skupienia na gazowy i same się rozejdą w atmosferze.
DM2012 / 195.205.221.* / 2012-12-04 08:08
Kolejny raz urzędasy uszczęśliwiają naród na siłę. Mam umowę na odbiór wszystkich śmieci w wybranej przeze mnie firmie, która zrobi to dla mnie w odpowiadającej mi cenie. Od czerwca zapłacę za to samo drożej, bo ktoś zadecydował z wyborem za mnie? Chore państwo. Gmina zresztą jak zawsze nie jest zresztą gotowa do tych zmian. Rozwiązanie problemu śmieciowego mogłoby takie proste - śmieci w czynszu od osoby dla mieszkających w blokach i obowiązkowe umowy dla domów jednorodzinnych. Dwa razy w roku nieroby ze strazy wiejskiej by ruszyły tyłek i sprawdziły swój rewir i jakby kara wynosiła 5000 pln - problem śmieci by nie istniał. A tak zaczynam podejrzewać, że fanów Brunona K. przybędzie....
squun / 78.133.227.* / 2012-12-04 07:48
i najbardziej miarodajnego czyli od faktycznych kosztów!!! pozdrawiam
Coins / 109.173.150.* / 2012-12-04 07:32
Tam gdzie nie ma konkurencji tylko urzędasy to zawsze jest drogo i w tym przypadku tak bedzie. Wybierajcie dalej, a bedzie nam sie zylo lepiej...
,,,jaro / 178.36.53.* / 2012-12-05 21:44
w przypadku domów jednorodzinnych sprawa śmieci jest prosta:kosz na śmieci jest mierzalny ma swoją objętość pozostaje ilość koszy w okresie rozliczeniowym koniec kropka, płacę za tyle i wytworzę.
w przypadku budynków wilorodzinnych, jedyny racjonalny argument to: podmiot wytwarzający śmieci, no bo ani metry sześcienne wody, ani powierzchnia lokalu śmieci nie wytwarza, to świadomość i przyzwyczajenia podmiotów tworząca określoną społeczność, będą czynnikiem ilości wytworzonych śmieci, mam tu na myśli bardzo racjonalne prowadzenie swojego gospodarstwa domowego.zastanawiam się też nad sprawą segregacji, jeśli będę posiadał posegregowane produkty śmieciowe, mogę je sprzedać, tym co je przerabiają, tworzą nowy produkt, dlaczego mam oddawać na śmieci i płacić jak mogę zarobić,,,
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy