Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowe przepisy działają. Coraz wiecej dłużników alimentacyjnych

Nowe przepisy działają. Coraz wiecej dłużników alimentacyjnych

Wyświetlaj:
ASDFGHJIKOL / 5.172.247.* / 2016-03-14 08:23
rozwiazac TK ipo problemie,tak jak mozna sejm i senat,czyTK jest nie rozwiazywalny,prezydent ma najwieksze uprawnienia,jesli stracil zaufanie do TK to rozwiazac bo tylko szkodzi rzadowi,parlamentowi i nie pozwala dzialac dla dobra narodu,Broni tylko starego ukladu by zylo sie elicie wygodnie w dostatku,a reszta ma 500zl
oooolka / 5.172.238.* / 2015-09-29 20:37
Bzdura. Dłużnik alimentacyjny nie weźmiena siebie kredytu ani pozyczki, nei kupi też nic na raty bo mu komornik zajmie, a wśród kolegów "przedsiębiorców" na ogół dług alimentacyjny nei robi większego wrażenia.
sprawiedliwa / 37.152.19.* / 2015-09-29 17:25
znam facetów którzy albo w ogóle nie płacą na dzieci i płodzą kolejne z nowymi partnerkami a ich byłe klepią biedę i płaczą po nocach,biegają o 5 rano do złobków z malenkimi dziecmi choc powinni je miec przy sobie,a potem do roboty bo taki drań nie poczuwa się do łozenia na dziecko,a znam tez takich którzy po latach ścigani z łaski płacą po 200 zł i zarabiając jeszcze na lewo i myslą ze sprawa załatwiona,,,zeby nie było nie jestem tez za wyłudzniem i skubaniem męzczyzn do ostatniego grosza przez pazerne matki ,piszę tylko o tych sytuacjach i samotnych matkach które ja znam
Zwykły123 / 89.70.233.* / 2015-09-29 21:15
A to trzeba było wskakiwać do łóżka z pierwszym lepszym i to jeszcze się nie zabezpieczać? Trzeba brać odpowiedzialność za to co się robi. Biologii nie oszukasz tak to działa niestety, że dziecko rodzi matka i wiedząc o tym powinna się jednak bardziej pilnować z kim idzie do łóżka. Alimenty powinny być zlikwidowane jako takie w ogóle. Wychowawczo, żeby nauczyć co po niektórych odpowiedzialności za własne życie.
Darek1122ww / 46.174.179.* / 2015-09-29 17:13
Zarabiasz 2000 a dowalają alimentów 1500 , więc zostaje 500 zł na życie . Jak mam za 500 zł zyć a była ma leżeć i biegać po sądach lepiej iść na zasiłek i mieć w nosie takie prawo. Brakuje realnych alimentów i opieka nad dzieckiem powinna przypadać temu kto jest w stanie utrzymać i wychować dziecko czyli ma pracę a nie z zasady kobiecie, bez wnikania czy np. wyszła za mąż dla pieniędzy a takich pasożytów kobiet jest mnóstwo które później żerują na mężczyznach których sądy zdominowane przez kobiety doprowadzają do ruiny..
rozwiedziona / 89.228.99.* / 2015-09-29 19:11
Najpierw dobrze się zastanów ,,chłopie,,- czy tak naprawdę dorosłeś do tego, żeby na całe życie wiązać się z jedną kobietą, z którą chcesz stworzyć rodzinę i mieć z nią dzieci. Jeżeli tak- to nie ma obawy, że będziesz płacił alimenty na dzieci. A jeżeli jest rozpad rodziny z twojej winy oprócz alimentów na dzieci również zapłacisz tzw. odszkodowanie dla żony.Zostawiacie żony z dziećmi dla kochanek i nie obchodzi was, jak to wpływa na psychikę nie tylko żony ale również dzieci. Jedno zapamiętaj- to kobieta nosi pod swoim sercem dziecko i nigdy nie odda swojego dziecka obcej kobiecie- twojej kochane tylko dlatego, że to ty masz pracę.
Niki968 / 178.6.43.* / 2015-09-29 22:06
Zgadzam sie : w dodatku często jest tak ze to kobieta REZYGNUJE z pracy ponieważ to ONA zajmuje sie dzieckiem pierze gotuje i sprząta ab ten drugi rodzic mógł zarabiać na życie i tak sie dzieje za obopólna zgoda !! Dla dobra potomstwa ! Sama pracuje na 1/2 etatu ale mam tylko 1 dziecko maź "robi karierę" ja na 1/2 etatu nie mam szans na awans ale to nie jest dla nas najważniejsze ; NASZE dziecko jest ważne; Tatuś za dzięki temu zarabia więcej i więcej :) i ok ja zajmuje sie domem dzieckiem i troszkę praca ale co by było jakbyśmy sie za 15 lat rozwiedli ,???? Dlaczego ja w wieku lat prawie 40 mam zostać z ręka w nocniku na małej pensji ?? Dlatego są właśnie alimenty !! I dobrze bo kobieta rownież dużo robi dla wspólnego domu jeżeli nie wyjdzie parze to jest smutne , ale takich żerujących na kobietach idiotów co kopia je w d.... Dla wygodnictwa Jest dużo dożo więcej niż tych twoich cwaniar
Kotlet703 / 89.78.27.* / 2015-09-29 21:29
Myślisz jak typowa baba. Toja CI zadam pytanie. wsadzisz do automatu monetę i z tego automatu wypadnie puszka z colą to czyja jest ta puszka ? Tego co wsadził monetę czy nadal automatu ? A z tym "podsercem" to przejechałaś :)
cole / 37.249.112.* / 2015-09-29 19:10
hahahhah!!!! W du*ie byłeś i g*wno widziales.....
makslenka / 212.180.156.* / 2015-09-29 14:47
Nikt się nie zastanawia dlaczego człowiek, który był normalnym obywatelem nagle staje się przestępcą tylko dlatego że nie ułożyło mu się z żoną? Nie pomyśleliście że alimenty są ustalane na niespotykanym na świecie poziomie i stanowią np. 130% pensji, wierzyciele bezkarnie zgłaszają do komorników egzekucje nawet jeśli dłużnicy płacą aby zająć im konta i pensje, osoby takie często są zwalnianie z pracy bo nie każdej kadrowej chce się na dwa konta przelewać, jeśli alimenty stanowią całą pensję lub jej znaczną część to pracodawcy sami proponują umowy śmieciowe bo zdają sobie sprawę, że człowiek głodny dobrze pracować nie będzie. NIE MA PRACOWNIKA Z NIEWOLNIKA. Pozbawieni praw a obciążeni obowiązkami ponad siły. Nie mogący dzieci zobaczyć bo mama się boi że wykaże że był w kinie z dzieckiem i ona alimentów mniej dostanie. Kiedyś kończy się granica represji jaką człowiek może znieść.
Ewa813 / 88.156.20.* / 2015-09-29 18:47
oj jacy biedni są ci ojcowie co porzucili własne dzieci, muszą płacić niebotyczne alimenty. Żaden sąd nie przyzna Bog wie jak wysokich alimentów tylko takie na jakie może zarobić facet, Użalający się to dupki, którzy w nosie mają swoje dzieci i łożenie na nie nawet 200 zł na miesiąc to dla nich wielka kara, Wolą siedzieć na zasiłku lub pracują na czarno aby nic nie płacić. Taki facet to 0 d0 kwadratu.
karla_24 / 87.116.207.* / 2015-09-29 17:10

Nie pomyśleliście że alimenty są ustalane na niespotykanym na świecie poziomie i stanowią np. 130% pensji,

Alimenty mogą być co najwyżej w kwocie nie przekraczającej 80 % pensji alimenciarza. Według obowiązującego prawa Nie można pozbawić całego dochodu osoby płacącej alimenty.
Fridolbidol / 185.15.0.* / 2015-09-29 10:14
Hahahaha, akurat. Kablowka nie podpisze umowy z alimenciarzem. Ciekawe dlaczego. Co ma piernik do wiatraka. Jak nie będzie płacił, to mu odłączą i tyle. Podobnie z zakupem na raty.
Ewcia969 / 91.15.194.* / 2015-09-29 09:57
Prawda jest taka, ze czesc jest nienalezna, kobiety dalej zyja z tymi mezczyznami a sprawe o alimebnty zakladaja zeby miec dodadtkowy dochod z funduszu alimentacyjnego, poza tym wielu tatusiow prosi pracodawce o umowe na "najnizsza krajowa" zeby unikac placenia. Znam jednych i drugich, a skala jest olbrzymia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jarojt / 5.173.221.* / 2015-09-29 10:16
To nie jest aż takie proste.
Warunkiem uzyskania pieniędzy z Funduszu alimentacyjnego niemożność wyegzekwowania alimentów od ojca. Więc matka najpierw musi pozwać ojca. Wtedy ojciec staje się dłużnikiem alimentacyjnym i ma kłopoty.
Dla niektórych zdesperowanych rodzin nie ma to znaczenia, ale innych przypadkach ogólny bilans takiej kombinacji może być nieopłacalny.
Jeśli chodzi o najniższą krajową, to o ile wiem komornik i tak może w przypadku należności alimentacyjnych zająć 2/3 wynagrodzenia, więc taki interes opłaca się tylko w przypadku bardzo wysokich alimentów.
halpa / 89.67.109.* / 2015-09-29 09:34
Owszem zmienicie przepisy,ale mentalności tatusiów NIE. Bo oni chcą ukarać matkę dziecka ,ze nie spełniła ich oczekiwań-nie płacąc na dziecko.Często też kobiety maja dzieci z bogatym starszymi panami dla GWARANCJI bezpiecznego życia z alimentów!!Dopiero w tej nowej niestabilnej rzeczywistości dziecko przegrywa .........zawsze!Bo często ma matkę wyrachowaną i ojca obiboka.
makslenka / 212.180.156.* / 2015-09-29 14:54
Na szczęście rzadko w jednej parze bo zauważ że wyrachowana baba obiboka sobie nie weźmie. Taka poluje na mężczyznę z tradycyjnym podejściem do rodziny, pracującego i dobrze sytuowanego a potem odchodzi zanim dziecko trzy lata skończy. Jeśli ktoś myśli, że taki człowiek przestaje pracować i funkcjonować społecznie po tym jak zostanie zabrane mu dziecko tylko na złość matce to wykazuje się niedojrzałością życiową. Nikt sobie na złość nie obcina nogi !!!! Problemy są znacznie większe i należy się zastanowić kto na tym korzysta. Bo jak widać ani dłużnicy ani wierzyciele, ani matki ani ojcowie. Dzieci normalne nagle stają się nagle półsierotami i to biednymi. Kto jest więcej prawdziwym beneficjentem sądowych walk rodzinnych i alimentów?
znawca 86 / 85.112.220.* / 2015-09-29 09:29
jaki z tego wniosek?zadnych bachorow!!mnie zadna nigdy nie zlapie ....no no no!!!
prawnikXXXL / 193.227.131.* / 2015-09-29 09:16
nic dziwnego że nie płacą: powody są różne: to nie ich dzieci (nie potwierdzono badaniami DNA), alimenty są zawyżone w stosunku do zarobków, nie maja aktualnie pracy, nie chcą sponsorować byłych leniwych partnerek, które traktują dzieci jako zakładników i źródło dochodu itp.
PitusBajtus / 95.145.187.* / 2015-09-29 09:06
Problem jest bardzj zlozony niz sie nam wszystkim wydaje, kobety kobiety jak i urzednicy traktuja ojcow jak przyslowiowy bankomat...
Rada dla ojcow, jesli rozpad Twojego związku leży po stronie partnera, a powodem były finanse to nigdy nie godz się na rozwód za porozumieniem stron, zawsze z orzeczeniem winy. Myślisz ze jak oszczędzisz dziecku chodzenia po sadach, bo jesteś kochającym ojcem to urzędnicy i ex-zona będą Cie za to wynosić na ołtarze, nic bardziej mylnego. Jak nie będziesz chciał płacić exstra kasy na dziecko,a płacisz już osiemset zl, bo na przykład zaczniesz układać sobie nowe życie z nowym partnerem, a była zołza zacznie manipulować wpajając z zazdrości Tobie i dziecku, ze jesteś złym ojcem, bo teraz poświęcasz więcej czasu innemu, to zobaczysz z jakim szacunkiem będziesz traktowany przez aparatczyków państwowych i swoja krew kiedy powinie Ci się noga żyjąc w polsce. Nigdy nie dopuść do takiej sytuacji i nie pozwól na takie traktowanie gdyż nikt Ci nawet nogi nie poda...
Aga 78 / 89.231.4.* / 2015-09-29 09:22

Jak nie będziesz chciał płacić exstra kasy na dziecko,a płacisz już osiemset zl, bo na przykład zaczniesz układać sobie nowe życie z nowym partnerem, a była zołza zacznie

A co w przypadku gdy masz orzeczone 400 zł dla dziecka a przysłowiowy "kochający tatuś" od początku (tj. 5 lat) nie płaci ani grosza... nie mówimy tu o extra kasie...tylko o zasądzonych alimentach... a co powiesz na to, że "kochający tatuś" nawet nie zadzwonił na urodziny syna, które miał 24.09??? a co powiesz na to, że kochany tata" nie zadzwonił nawet na dzień dziecka,... na święta... i długo by tak wymieniać... nie mówię tu nawet o prezentach... tylko o zwykłym telefonie i życzeniach... a co powiesz na to ,że "kochany tata" ma ważniejsze wydatki...WÓDKA....TRAWA i cały ten badziew???.!!! pomyśl czasem zanim cos napiszesz... nie każdy "kochany tata" jest taki kochany... sa też i inni...
makslenka / 212.180.156.* / 2015-09-29 14:59
No i jak Ci Państwo pomaga w tej sytuacji. Jak wspiera Twojego męża w procesie resocjalizacji? Jak zabezpiecza byt dzieciom, które są pozbawione opieki drugiego rodzica?
Dlaczego komornik zarabia na nieszczęściu Twoich dzieci a one klepią biedę?
To reforma nie na korzyść dzieci tylko komorników.
PitusBajtus / 95.145.187.* / 2015-09-29 09:54
Z tego co napisałaś to taki ojciec nie zasługuje na szacunek, ale co innego, ze wlasnie takie postepowanie niektorych kobiet prowadzi do takich zachowan, ze kochajacy ojciec ma juz dosyc bycia ponizanym i w pewnym momencie podejmuje decyzje, zeby odciąć sie od tej patologicznej sytuacji, gdyz i tak jest pomijany, a jego rodzina od zawsze byla najgorsza. Zauważ prosze ze ja odnioslem sie do konkretnej syulacji, a akonkretnie do swojej wlasnej...
Dodam jeszcze ze nie utrzymuje juz kontaktu z synem, gdyz on tez tegojuz nie czyni, bo to wlasnie jego mamusia wykorzystuje dziecko do swoich zagrywek.
Aga 78 / 89.231.4.* / 2015-09-29 11:03
Współczuję Ci z tego powodu...ale tak to już jest... ja opisałam Ci moja sytuację i mojego syna. Tez nie mam wpływu na to jak postepuja inne kobiety. Natomiast z mojego punktu widzenia wiem, że za kilka lat ojciec mojego dziecka będzie wieszał na mnie psy z uwagi na fakt, że syn przejdzie na druga strone ulicy bo będzie się wstydził...., bo nie będzie miał tez z nim żadnej więzi emocjonalnej.... łatwiej takiemu "tatusiowi" będzie zrzucić wine na matkę, że przkabaciła syna, że nastawiła przeciwko niemu.... tylko ja się pytam, gdzie byłes drogi tato przez te kilka lat... nikt nie zabraniał ci się widywać z dzieckiem...jedynym warunkiem była trzeźwość... a jeśli chodzi o alimenty... to tak mamy je zasądzone... mi osobiście nie sa one potrzebne, mam dobra prace i utrzymuje siebie i syna na godnym poziomi, może nie jest to jakieś szaleństwo, ale na chleb i małe przyjemności nam nie brakuje....
Ten swiat schodzi na psy i powiem ci, że zal mi mojego syna... bo ojciec to ojciec...dla mnie może być dupkiem , ale dla dziecka tym bardziej chłopaka ojciec jest potrzebny...natomiast życie sobie... Życze powodzenia z synem i nie poddawaj się... postaraj się złapać kontakt na nowo, bo w tym całym zamieszaniu to my jesteśmy dorośli....a dzieci to dzieci...
Marek 7658 / 213.231.198.* / 2015-09-29 09:04
Największe długi alimentacyjne są tam, gdzie ludzie dobrze zarabiają. Wysokie alimenty płacą na przykład managerowie. Sędzia ma stałe i pewne zatrudnienie i nie zawsze rozumie, że dochody managera to jak bańka na wodzie. Kiedy mężczyzna traci pracę nie jest w stanie tyle płacić. Odwołuje się do Sądu a ten zamiast wziąć pod uwagę rzeczywiste dochody, żąda PIT np. sprzed dwóch lat i w oparciu o to dalej ustala wysokie alimenty.Tymczasem dobrze płatnej pracy szuka się niekiedy 2-3 lata. Sąd doprowadza więc do bankructwa uczciwego człowieka. To normalna praktyka w Polsce. Sam tego doświadczyłem.
prawie kumający / 91.208.150.* / 2015-09-29 08:51
Narastający dług to dowód na rozminięcie się Państwa ze swoim społeczeństwem. I dobra lekcja dla tych, którym się wydaje, że wystarczy wydać akt prawny - by ludziom żyło się dostatniej.
To także dowód na to, że społeczna myśl konserwatywna jest uczciwsza niż ta - liberalno-lewicowa.
anizoptera / 195.26.22.* / 2015-09-29 08:46
...za skutki to Państwo nie płaci, bo jak matka pracuje i wykazuje dochód to Państwo umywa rączki tak jak alimenciarz i w efekcie sama pcha ten mega ciężki obowiązek wychowania dziecka...
slam / 213.17.179.* / 2015-09-29 08:34
W Polsce broni się zarodków, podmiotowości plemniczej i potencjalnej istoty ludzkiej. Odprawia się modły, krzewi katolickość wszędzie gdzie można się wcisnąć i wyłudzić od państwa za to jakąś kasę lub przekonać ludzi by płacili. Dzięki takim działaniom młodzież uczy się modlić, a nie umie się zabezpieczać przed niechcianą ciążą. Nie ma sposobu na usunięcie ciąży a sposobem na rozwiązanie tej sytuacji - to porzucenie rodziny i niepłacenie alimentów. Dziękujemy ci religio katolicka. Państwo płaci i za przyczynę- nieskuteczność w krzewieniu moralności przez kościół i za skutki - alimenty.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy