Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowelizacja budżetu 2015. Szałamacha: To efekt luki w VAT

Nowelizacja budżetu 2015. Szałamacha: To efekt luki w VAT

Wyświetlaj:
loll111Irr2..B / 188.146.136.* / 2015-12-09 18:04
MINISTRZE KOCHANY FINANSOWY !______NIECH PAN OBNIZY AKCYZE TO SIE WRECZ POTROI SPRZEDAZ WODKI, ALKOHOLI I PAPIEROSOW, PALIWA A PAN BEDZIE MIAL NADMIAR PIENIEDZY W BUDZECIE A NIE STRATY ____AKCYZE MOZE PAN NAWET JUTRO OBNIZYC I TO NAWET DZIECKO WIE !_________To taka podpowiedz jakby pan chcial zwiekszyc wplywy a wybor nalezy do pana...............proste jak patyk.
ekonomista Nr 1 / 79.186.127.* / 2015-12-09 17:53
Dlaczego PO i PSL nie zmieniali Ustaw o podatkach i finansach oraz prowadzili złą politykę ściągania podatków, bo nie chcieli twz. "Swoim" i pracodawcą robić na ich niekorzyść finansową własnych portfeli, czyli uchwalając złe Ustawy i nie robiąc nic, aby w Polsce wszyscy przstrzegali prawa, sami popełniali przestępstwa niedopełniania obowiązków uczestnicząc w pomocnictwie.


Podkreślił, że rząd podejmuje systemowe działania, by walczyć z luką VAT szacowaną nawet na 53 mld zł.


PIS popiera nowelizację, Platforma - odrzuca


Zdaniem klubu PO zmiana grozi obniżeniem ratingu Polski, dlatego złożył wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.
kojot1 / 212.75.108.* / 2015-12-09 17:46
50-60mld ? Nie wiem co za "fachowiec" i jak do tak absurdalnej kwoty doszedł. Przestancie się licytować ile to wycieka. Nikt nie jest w stanie tego policzyć. Natomiast uświadomcie sobie ze roczny dochod z VAT to 115mld, a zatem wspomniana na wstępie kwota oznaczałaby ze co trzecia zlotowka jest kradziona, a to jest niemożliwe. Niech każdy sobie sam odpowie na pytanie czy możliwe jest żeby w markecie na trzy osoby jedna kradla. Żeby na trzy jedna firma nie placila VAT. Z uszczelnienia systemu MF nie wyciśnie więcej niż 5 mld. I to nawet nie dlatego ze nie umie, lecz dlatego ze więcej się nie da.
Firma / 188.146.11.* / 2015-12-09 17:55
Paliwa potaniały o średnio 1,2pln z tego 48procentl to podatki a oni pieprzą. O luce
bogdan 1903 / 89.161.21.* / 2015-12-09 17:46
Panie SZA ŁAMACHA JA SZACUJE że pan kradnie każdego dnia 1000 zł , a cały rząd szcuje że kradnie milion.
Mnie smiesza takie SZCOWANIA to smieszno i straszno tak szacowac , kościół czasuje ze w Polsce jest pół miliona aborcji rocznie , zona czasuje że ja mam dwie baby na boku
a to wszystko g.. prawda.
Z VAT prosta sprawa wprowadzic vat np 0% ,6%,12%,18% i to wszystko bez zwrotów , bez odwróconego bez zwolnionego.
DEBIL wprowadził VAT ODWROCONY , a ile to roboty , a mi nic z tego czy mam odwrócony czy zero czy obecne 23%.
A co do kwoty co ja czy mala firma zakombinuję z vatem nic, ale firma co eksportuje stal , juz tak i to miliony i ich ścigac, ale ONI mają pana kolegów po fachu w postaci doradcówA JA ZONĘ CO ROBI KSIĘGOWOŚC I JA SIĘ MOGE POMYLIC O ZERO CZY 100 ZŁ a wtedy dostanę karę że strach . A DUZY ZAMKNIE SPOŁKE I ZAŁOZY nową. I co im pan zrobisz , oni spółka i mają tylko kapcie własne.
wmt / 95.49.113.* / 2015-12-09 17:44
Wprowadzić "pogłówne" i nie będzie kłopotu.
MarcinMa / 178.235.144.* / 2015-12-09 17:42
A mi się podoba obecna Polska. Prężnie się rozwijamy, mamy wysokie podatki, brak leczenia ludzi, dziurę w budżecie, niż demograficzny, brak socjalu. Cała ta składowa powoduje że dzieki tym składnikom nikt prócz Polaków nie zasiedli Polski. To tak jak po wybuchu bomby atomowej. Danego miejsca nie da się zasiedlić po wybuchu bo jest zbyt duże promieniowanie i z polskim systemem jest tak samo. Dlatego kiedy inni martwią się imigrantami, my mówimy że nie musimy. POLSKA TO PIĘKNY KRAJ DLA BOGATYCH POLAKÓW A ŻE SKAZANI JESTEŚMY NA SAMYCH SIEBIE TO DRUGA STRONA MEDALU. POLANDIA to kraj absurdów i tak się zastanawiam DLACZEGO? Bo rządziła kiedyś komuna, bo nas Hitler zniszczył. Nie pytam kim jesteśmy? Pytam czym jesteśmy????? Nawet Żydzi mają lepszą reputację od nas na świecie pomimo tego że ich prześladowali, a my???? Jesteśmy pierwszą gembą do obicia w Europie z reguły zawsze. Zastanawiam się czemu? Odpowiedzcie mi na to pytanie bo nie rozumiem. Czym sobie zasłużyliśmy żeby żreć się miedzy sobą i żeby inni nas do tego żarli? DLACZEGO TAK JEST? Już nie chodzi o politykę tylko o nas.
plplpl / 188.146.71.* / 2015-12-09 19:02
Wynika to z tego ze Przez te wszystkie wojny i zabory Polacy stracili szacunek do samych siebie, i tylko lukaja co ma Lepszego sąsiad dlaczego ma lepiej i czy go podjąć.... na psiarnie. Dopóki sami nie Zaczniemy się szanować to nikt nas nie będzie szanował
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Firma / 188.146.11.* / 2015-12-09 18:00
Zapomniałeś dodać ze mamy liczna armie ale urzedasow a nie do obrony tylko do dobicia
POWON / 89.78.251.* / 2015-12-09 17:17
Trzeba VAT podwyższyć do 50%, żeby mafia miała większe kwoty do zwrotu...
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy