Forum Polityka, aktualnościKraj

Nowelizacja Prawa łowieckiego. Posłowie-myśliwi piszą prawo pod siebie?

Nowelizacja Prawa łowieckiego. Posłowie-myśliwi piszą prawo pod siebie?

Wyświetlaj:
lenny / 77.253.73.* / 2015-05-15 10:10
Ludzie, nie macie pojecia to nie wypisujcie.Po pierwsze-wiekszosc tzw.prawdziwych i znanych "ekologow" ma w tym interes-udzialy w firmach ktore w tej branzy dzialaja.To biznes jak kazdy inny.Kiedy jest jakis problem badaja oddzialywania, liczbe zab, liczbe ptaszkow, jak ma isc autostrada, itd.Po drugie problemem polskiego myslistwa dzis nie jest zbytnia ilosc pozyskiwanej zwierzyny, ale to, ze mysliwi nie ogarniaja juz zbyt duzej liczby zwierzyny grubej.po prostu nie nadazaja z redukcją.Po trzecie lowiectwo jest jedna z niewielu polskich tradycj, ktore przez wieki sa kontynuowane i chronione przed zapomnieniem-jest w tym i muzyka, i poezja, i rekodzielo, i gwara itd.
ga / 83.23.110.* / 2015-05-15 10:56
Wiem kim jesteś, twoje palce zostawiają ślady krwi na klawiaturze
lenny / 77.253.73.* / 2015-05-15 11:48
Rzeczywiscie, klawiatura z lekka uflunfrana-co prawda nie krwia ale dzieki za przypomnienie-zara przetre!:)
Chcialbym tylko dodac, ze nie jestem wrogo nastawiony do ekologow-sa potrzebni jako rownowaga, choc moim zdaniem to nie mysliwi powinni byc glownym celem ich atakow, ale naturalnym przeciwnikiem tych dwoch srodowisk sa roznej masci deweloperzy i wspolpracujacy z nimi/dla nich/ urzednicy, wielki przemysl, tak samo jak wielkopowierzchniowe gospodarstwa, nastawioone na zysk za wszelka cene.Ale co ja tam wiem, paznokcie czerwone...:))
e. / 91.103.113.* / 2015-06-12 08:02
Ty naprawde wierzysz w te bajki o oplacanych ekologach? blagam. co do odstrzalu to jak pan klusownik ma zapanowac nad populacja, ktora sam dokramia tonami marchwi czy burakow pod sama ambona? przeciez wlasnie o to im chodzi. zeby ludzie zobaczyli jak bardzo sa potrzebi, a to jakimi srodkami do tego daza wiedza tylko ci, ktorzy sprawe znaja od podszewki
gall195 / 91.224.116.* / 2015-05-15 10:07
klasyczne zachowanie zorganizowanej grupy przestępczej broniącej swych interesów i tworzące regulacje prawne by chroniły ich organizacji.Obecny parlament to pospolici przestępcy w krawatach.
TEEES / 77.254.33.* / 2015-05-15 10:03
Obecnie w Polsce jest ok 115tyś myśliwych a Polaków jest ok 38mln. Więc nie bardzo rozumiem jak garstka myśliwych może kreować prawo.
Myśliwi nie kreują prawa łowieckiego tylko starają się mieć na nie wpływ (korzystny wpływ) Tak się składa że przyrodą obecnie w Polsce zajmują się organizacje ekologiczne dzięki którym skarb państwa i podatnicy są regularnie okradani. Działalność myśliwych ogranicza się do wydatkowania tylko i wyłączne własnych środków.
Więc nie dajcie się omamić tej pseudoekologicznej propagandzie bo jak ekolodzy mówią Wam o biednej sarence to tak naprawdę mają na myśli wasz biedny portfel, przekonali się już o tym inwestorzy budujący w Polsce drogi.
mago242 / 212.182.109.* / 2015-05-15 09:58
Dzika zwierzyna jest własnością skarbu państwa a koszty związane ze szkodami ponoszą myśliwi. Gdzie logika? Pogłowie zwierzyny dzikiej stale rośnie. Wyłączane są z polowań coraz to nowe podmiejskie tereny leśne ze względu na zasiedlanie ich przez "ekologów" budujących okazałe rezydencje na działkach o dużym areale. W godzinach nocnych zwierzyna pilnowana przez tychże "ekologów" robi szkody na polach rolników. Z drugiej strony budowany jest niedobry "ewenement w Europie" wizerunek myśliwych - są be. Czy chodzi o rozwiązanie PZŁ i prywatyzację obwodów łowieckich - po podziale "tortu" będą cool!. A może rozwiązaniem problemu byłyby dyżury członków organizacji proekologicznych i przeciwników na polach uprawnych i jednoczesny nakaz odławiania i hodowania odłowionej zwierzyny. Do przemyślenia.
endy / 83.30.121.* / 2015-06-01 10:53
Jak śmiesz jeszcze się odszczekiwać ty szub..awcu , myśliwi to najgorsze zło w czystej postaci , nallepiej byłoby was wytrzebić wraz z rodzinami żeby ta zaraza więcej się nie szerzyła.Myśliwi lo ludzie skrzywieni umysłowo i chorzy emocjonalnie, nie ma miejsca w społeczeństwie dla nich.A ta zmiana prawa to następny dowód na to że nie powinno być miejsca w społeczeństwie dla takich ludzi
tyf007 / 195.216.219.* / 2015-05-15 09:58
Tak rządzi PO z PSL. Prawo tylko dla nich. Kolesiostwo kwitnie.
lukin227 / 83.23.46.* / 2015-05-15 09:55
Caly system prawny jest napisany pod grupy up4zywilejowane glownie poslow ich rodzinki i kolesi
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
t34 / 77.254.33.* / 2015-05-15 09:55
Kolejny artykuł monitorowany przez pseudoekologów którym chodzi tylko o waszą kasę. Gdyby nie myśliwi to poumierali byście z głodu ponieważ lawinowo rosnąca populacja dzika i jelenia szlachetnego zjadła by już dawno nasze zasiewy razem z rolnikami w gumowcach. Najłatwiej jest nazywać myśliwych patologią i mordercami zajadając jednocześnie schabowego który na drzewie raczej nie wyrósł. Dzięki myśliwym do naszych lasów powrócił sokół wędrowny, bóbr europejski i żubr. Obecnie myśliwi stają na uszach aby uratować głuszca i cietrzewia a co ważniejsze robią to za własne pieniądze. Wy natomiast z wiedzą przyrodniczą na poziomie zerówki kreujecie się na znawców przyrody. Brawo dla MYŚLIWYCH!!!!
aktywny emeryt / 83.27.94.* / 2015-05-15 09:49
Myśliwi to mordercy zwierzat z zimna krwią.Zdziwiony jestm że również rolnicy których część ich wspiera myśliwych nie maja miłosierdzia dla zwierząt mimo wiary katolickiej. Żałują im troszkę świeżej trawy i upraw. Wiem że jakoś dziwnie się składa że sa to głównie wójtowie, lesnicy, estabiszment partyjny głownie PSL, dawni sekretarze PZPR, wojewodowie, właściciele firm. A zwiazek łowicki to stowarzyszenie gdzie załatwia się interesy tych osób i powinno zainteresować się ich spotkaniami ABW wówczas by wiedzieli o wielu aferach, ustawkach przetargów na grunty itp. Do ministra mam apel aby zlecił im odstrzał psów puszczanych przez rolników na polach . Widać ich w dzień i słychac w nocy. W kietniu zwiedzałem doline BZURY gdzie w okolicach Bielaw, Chruslina, Łowicza,Bednar widziałem jak psy gonią na łąkach sarny. W kilku miejscach widoczne były resztki po zagryzionych sarnach ( czaszki , kopyta, resztki skóry ).Podobnie jest na Pilicą, Wartą. Uważam także że obecnie w naszym kraju widocznych jest wiele rolnych nieużytków dlatego moim zdaniem ministerstwo powinno znacznie zmniejszyc plany odstrzału zwierzat. Popieram także zaostrzenie prawa w zakresie łowiectwa i jego ograniczenia.
lokis / 212.166.99.* / 2015-05-15 10:14
Emerycie każdemu łatwo rozporządzać cudzym, może weź poświęć część swojej emertury i zakup kukurydzy, marchwi, ziemniaków i nie żałuj zwierzynie. Co? nie stac cię? A jednak rolnikom proponujesz to od czego sam stronisz.

Co do psów to beda za jakis czas zgodnie z prawem strzelane tylko muszą najpierw zagryżć kilkanaście dzieci. Jak juz sam zauważyłes jest ich coraz wiecej i niestety musi dojsc do tragedii bo decyzje podejmuja ludzie krotkowzroczni i bojacy sie glosnych grup jak ekologow.
jozif / 77.254.33.* / 2015-05-15 09:44
Zapominacie tylko że dawniej każdy liczący się człowiek w Polsce polował. Obecnie myśliwi. Wypłacają grubą kasę z własnej kieszeni rolnikom za szkody (zamiast państwa), Walczą z kłusownictwem, reintrodukują zagrożone gatunki, dokarmiają , edukuję dzieci w szkołach itp. A wy tylko widzicie w nich ludzi z dubeltówkami. Czas zacząć myśleć!!!
bardzo stary / 83.11.174.* / 2015-05-15 10:19
Obecnie myśliwi. Wypłacają grubą kasę z własnej kieszeni rolnikom za szkody . BZDURA - Koła Łowieckie ubezpieczają się od szkód i ubezpieczyciel płaci odszkodowania.
bonifacy90 / 77.254.33.* / 2015-05-17 16:40
Bardzo stary i niezbyt mądry:-) Jeszcze nie słyszałem o kole łowieckim które by się ubezpieczyło (a nawet gdyby to składki do ubezpieczyciela kto niby miałby płacić??? Pracownia na rzecz wszystkich istot???;-) ). Nie wiem co czytasz, co pijesz ale bujasz w obłokach. Jest co prawda pomysł aby koła łowieckie ubezpieczały się na wypadek wypłaty odszkodowań ale to na razie pobożne życzenia. Myśliwi odwalają kawał dobrej choć nierozumianej i niewdzięcznej roboty a tacy jak ty z mózgami wypranymi prze ekomafię potraficie tylko narzekać.
polak55 / 79.170.121.* / 2015-05-15 09:42
Niech polują w lasach Państwowych.Od mojej ziemi wara.Ciekawe co by zrobił taki myśliwy gdybym mu wlazł do domu bez pytania i szwendał się po chałupie.Na zachodzie tej patologi nie ma .
321ask / 79.184.24.* / 2015-05-15 11:56
OK, ale nie przychodź po odszkodowanie, jak Ci dziki kukurydzę lub owies złupią!
gosc239 / 46.169.130.* / 2015-05-15 09:33
Polskie myślistwo i łowieckie to ogromna patologia.Niech tylko któryś z nich wejdzie na moją działkę łeb mu odstrzele z jego dubeltowki. Tak być nie może. Mogę iiść za kraty ale ten kto wejdzie z nich na moja działkę będzie grupę. Dwa lata wstecz na oczach dzieci ci bandyci zarzneli sarny obok działki znajomej.Polski rządto debile i nic ich to nie obchodzi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
viad / 83.23.161.* / 2015-05-15 09:26
Proszę mi wyjaśnić czy aby świadome i celowe korzystanie z cudzej własności, bez zgody jej właściciela, w celu uzyskani korzyści osobistej/ majątkowej to nie jest przestępstwem? Wiele pisze się o odszkodowaniach lecz nic o dzierżawie przysługującej właścicielowi z racji jego prawa własności. Dlaczego koła łowieckie dzierżawę płacą do powiatu a nie do właściciela? Proponuję następujący model obliczania wysokości czynszu dzierżawnego należnego właścicielowi:
a) powierzchnia x przyjęta stawka,
+
b) 50% wartości pozyskanego w ramach polowania zwierzęcia,
+
c) 50% wartości przychodów uzyskanych w ramach odsprzedaży innym myśliwym prawa do pozyskania zwierzyny/ oddania strzału.

Głosujcie!
ren / 79.188.154.* / 2015-05-15 09:20
Skoro PZŁ to taka demokracja to dlaczego nie ma możliwości zrzeszania się myśliwych w innym związku niż nieomylny i szlachetny PZŁ? Większość kół opuściłaby z chęcią ten skostniały związek.
ijan195 / 78.9.76.* / 2015-05-15 09:32
Zrobili z ogrodami działkowymi to mogą to samo zrobić z PZŁ.
Norm / 89.204.139.* / 2015-05-15 09:15
"zapisy mówiące o karnej odpowiedzialności myśliwych, którzy podczas polowania mierzyć będą do celu, jeśli na linii strzału będą inni ludzie, czy w sytuacji strzelania do zwierzyny, która znajduje się na wzniesieniu"
Nie kumam. Za to juz jest odpowiedzialnosc karna, w k.k., i zawsze byla, tych artykulow z k.k. nawet nie da sie usunac, bo one nie mowia przeciez tylko o mysliwych, tylko o narazeniu na niebezpieczenstwo zycia i zdrowia innych ludzi. Przez jakiekolwiek dzialanie. Rozroznia sie przy tym dzialanie nieumyslne i umyslne. Ale nie na zasadzie "myslalem, ze nic sie nie stanie", tylko czy bylem swiadomy sytuacji. Kierujac gotowa do strzalu bron w kierunku innych ludzi z przyslowiowym palcem na spuscie, bo przeciez sledzi sie wlasnie cel, lub strzelajac pod gorke trudno byc nieswiadomym, co sie robi..
Tomek343 / 77.95.51.* / 2015-05-15 09:14
Ja zwykle!! PATOLOGIA!!!!!! Kto im pomaga? Imć Komorowski, który też chwali się swoimi osiągnięciami w zabijaniu zwierząt!!!

Najnowsze wpisy