Forum Polityka, aktualnościKraj

Nowelizacja prawa o ruchu drogowym. Stare karty parkingowe dla niepełnosprawnych jeszcze ważne

Nowelizacja prawa o ruchu drogowym. Stare karty parkingowe dla niepełnosprawnych jeszcze ważne

Wyświetlaj:
inwalida / 83.19.218.* / 2015-02-12 12:00
Jeszcze nie widziałem by ktos ze służb kontrolował czy na miejscu inwalidy stoi zeczywiscie ta osoba na ktora sa uprawnienia. Nie widziałem ani Straży MIEJSKIEJ ani Policji , nawet jesli sam parkuje to nigdy nie było kontroli czy wlasciwie posługuje sie kartą. wiec jak to prawo ma byc respektowane???? śmieja sie nam w nos cwaniaki w bemkach o grubych karczychach
Niepełnosprawny / 89.75.59.* / 2015-02-12 11:32
Miałem orzeczenie o niepełnosprawności dożywotnie i dożywotnią kartę parkingową, ale zmieniły się przepisy. Poszedłem do zespołu orzekania wymienić kartę i tu się zaczęło. Pani dała mi wniosek i stwierdziła, że ponownie muszę stanąć na komisję chociaż symbole choroby są zgodne z nowym przepisem. Musiałem łazić po lekarzach aby wypełnili mi te dokumenty. Z wypełnionym wnioskiem po raz drugi udałem się do zespołu orzekania aby go tam złożyć. Po wyznaczeniu terminu udałem się tam trzeci raz na komisję. Po kilkunastu dniach musiałem udać się tam czwarty raz aby odebrać orzeczenie. Wniosku na kartę nie mogłem jeszcze złożyć bo orzeczenie się musi uprawomocnić. Po dwóch tygodniach musiałem piąty raz odwiedzić zespól aby złożyć wniosek. Na kartę musiałem czekać tydzień i musiałem się tam udać szósty raz aby odebrać kartę parkingową. Wszystko dla dobra niepełnosprawnych aby rozruszać ich niemrawe członki.
.obiektywny. / 81.190.63.* / 2015-02-12 12:42
To typowo polskie podejście do społeczeństwa. Jeśli tylko możliwe to robimy wszystko, aby utrudnić życie obywatelom. Takie praktyki zauważa się na codzień w różnych przypadkach dopełnianiu urzędniczych formalności.
Tadeusz Imiński / 37.248.255.* / 2015-02-06 15:06
Z decyzji wynika że, pomimo stanu po amputacji obu nóg jestem osobą o lekkim stopniu niepełnosprawności i karta parkingowa mi nie przysługuje.
Chodząc przy pomocy protez od wczesnego dzieciństwa do dnia dzisiejszego (to jest okres 63 lata) byłem zaliczony do drugiej grupy inwalidztwa, na starość w wieku 65 lat zostałem cudownie uzdrowiony przez przedstawiciela Państwa Polskiego górnolotnie zwanego "Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności".
Nie narzekajmy na Polską Służbę Zdrowia, żadna inna na świecie tak szybko i definitywnie nie uzdrawia swoich obywateli.
A może wziąć przykład z nazistów i sprawę inwalidów rozwiązać ostatecznie, aby znajomi królika mogli parkować na kopertach bez utrudnień
.obiektywny. / 81.190.63.* / 2015-02-12 12:49

po amputacji obu nóg jestem osobą o lekkim stopniu niepełnosprawności i karta parkingowa mi nie przysługuje.

Mój znajomy chodzi na dwóch nogach porusza się wyjątkowo sprawnie,nie kuleje, ponoć coś tam ma z dwunastnicą i jest inwalidą II stopnia. Kartę parkingowa też posiada.
dare321987 / 31.61.138.* / 2014-11-30 14:19
Co z tymi u których ewidentnie widać niepełnosprawność to jeszcze mają płacić za durne 5 lat jak dzierżawę czy podatek od miejsca jakby nie mieli co z pieniędzmi robić przy darmowych aptekach jakich nie ma?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
naiwna rencistka / 89.79.120.* / 2014-11-30 13:23
Zastosowałam się do nowego rozporządzenia, wniosek złożyłam w terminie no i .......wyszłam na tym jak Zabłocki na mydle. Nową kartę mam ważną przez 5 lat czyli do listopada 2019. Gdybym nie była taka "praworządna" to mogłabym się nadal posługiwać starą kartą, a nową załatwić później i mieć ją ważną o 7 miesięcy dłużej. Będę też musiała wcześniej zapłacić za kolejną nową kartę. Wniosek - nie warto przestrzegać prawa
krasnopiura1 / 31.1.166.* / 2014-11-30 09:21
Kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych jest duzo,ale w tym dwie trzecie to lipa i oszustwo,tak że trzeba to towarzystwo przesiać i to przez gęste sito i szczegółowe kontrole,kto je wystawia za oknem samochodu.
milczenie owiec / 178.36.247.* / 2014-11-29 09:48
Prawo drogowe powinni kierowcy ustalać, żeby bezpieczniej i miło jeździć a nie zdziercy na nich pożywiający się.
Waniek / 2014-11-29 09:11 / Bywalec forum
Jak sama nazwa wskazuje pani wiceminister!!!! To są ludzie niepełnosprawni i wygadywanie bzdur o zostawianiu w ich przypadku czegoś na ostatnią chwile jest nie na miejscu!!!!
Waniek / 2014-11-29 09:42 / Bywalec forum
Żeby nie było uważam że w dobie informatyzacji urzędy mogły by przestać robić z siebie kalekie i zacząć używać komputerów. Po co wydawanie kart parkingowych???
Waniek / 2014-11-29 10:23 / Bywalec forum
Dodatkowo jedynym powodem dla którego ten świstek jest jest straż miejska. Którą u mnie zlikwidowano. Policja ma możliwość weryfikacji osoby niepełnosprawnej i nie potrzebuje tego świstka.

Niech go sobie pani minister naklei na czoło i pokazuje czym się zajmuje.

Najnowsze wpisy