Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowelizacja ustawy o lasach. Lasy Państwowe będą miały prawo pierwokupu prywatnych gruntów

Nowelizacja ustawy o lasach. Lasy Państwowe będą miały prawo pierwokupu prywatnych gruntów

Wyświetlaj:
Gość444112 / 87.116.228.* / 2016-04-06 09:22
Ach to wybieranie komentarzy przez Wp.pl
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-06 08:21
Niech udowodnią ponad wszelką wątpliwość że ta ustawa jest dobra.Tak jak sąd mnie karze ze jestem winny ponad wszelka wątpliwosć Niech kler udowodni że bóg istnieje pona wszelka wątpliwość.Choćby swoim przykładnym życiem Nawet tego nie potrafią?
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-06 08:09
Po co Policja sądy ?każdy ma prawo żyć jak oni -kler Udało sie gościowi na wnuczka wyłudzić to czemu się go karze? Klerykowi dają jak kłamie i nie sprawdza się go czy mówi prawdę czy nie.Niech udowodni że Bóg istnieje.Tak samo nie sprawdza oszukany czy wnuczek chce pomocy czy nie.Więc daje swoje Co ma Poicja do tego i sąd.Kleryka też można osądzić za to że kłamie i wyłudza kaskę czy nie można
skok2 / 213.192.72.* / 2016-04-06 08:09
Może wpierw niech lasy państwowe przestana wycinać lasy które sa w ich posiadaniu Trójmiejskiego Parku krajobrazowego prawie już nie widać.
Ateis / 83.11.86.* / 2016-04-06 08:04
Tak tak a potem oddać biednemu kościołowi który tak dzielnie znosił krucjaty jakie zgotowała mu komuna!!!!!!
Xenek / 31.61.136.* / 2016-04-06 08:01
Dlaczego media nie zajmują się prawdziwym problemem tej ustawy. Wszystkie działki oznaczone "R" czyli rola, będzie ograniczona sprzedaż. Prawdziwym problemem to działki miejskie bez planu zagospodarowania. W wielu miastach plany te nie powstają ponieważ samożądy nie mają na nie środków a często te które powstają posiadają licznewady które uniemożliwiają realizacje inwestycji. Rada miejska która taki plan uchwala często ich nie czyta. Zablokuje to rynek nieruchomości dla deweloperów co będzie związane z załamaniem rynku.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-06 08:01
Niech nawet kościół dostanie połowe ziem w Polsce ,Bedzie ołacił podatki i uprawiał .Czy wierzący za kromke chleba? Widzimy jaki kler ma apetyt.Tez jestem wierzący ae nie w tych oszustów powołujących sie za nad ludzi bo to zwykły Wojtek był który znalazł sposób na życie
myślący / 77.252.23.* / 2016-04-06 07:47
Do "lesistości kraju" wlicza się także lasy prywatne. Zmiana właściciela nie spowoduje zmniejszenia lub zwiększenia ilości lasów w Polsce. Argumenty "Nie dla idiotów" ?
inny cynik / 83.5.59.* / 2016-04-06 07:41
"Po ujawnieniu tak zwanych Panama Papers minister sprawiedliwości Niemiec zagroził konsekwencjami niemieckim bankom." - cytat z informacji na tej witrynie!!! W Niemczech ... można grozić bankom??? W Polsce to byłoby zapewne łamanie demokracji, prawa własności i czegoś tam jeszcze co wymyśliłyby półgłówki przeciwne rządowi PiS-u jakich wpisy tu widzę!!!
myślący / 77.252.23.* / 2016-04-06 07:49
Co to ma do rzeczy ? Chodzi o to żeby cos napisać chwaląc PiS ???
tom1977 / 83.29.77.* / 2016-04-06 07:25
bardzo dobra ustawa brawo PIS w końcu coś się robi dla tego kraju nie jak za PO!!!!!!!!!!
Pagi / 78.8.164.* / 2016-04-06 01:55
Znowu ustawa NIEZGODNA Z KONSTYTUCJĄ!!!!
Ale przecież o to chodziło pisowi, kiedy blokował TK???
Prawo własności jest chronione konstytucyjnie, ale....nie ma w Polsce instytucji, która by tego pilnowała....zostają tylko sądy unijne...ale podobno to nie będzie skarga na łamanie konstytucji w Polsce? To będą donosy????

Żal mi Cię, Polsko!
inny cynik / 83.5.59.* / 2016-04-06 07:30
Kolejny idiota zabiera głos w temacie o którym pojęcia nie ma. A co ma prawo pierwokupu do prawa własności? Skoro właściciel chce sprzedać to nie rozumiem dlaczego po przyzwoitej, rynkowej cenie miałby nie chcieć sprzedać państwu??? No chyba, że z tym państwem nic go nie wiąże zatem rodzi się pytanie co w nim robi??? Zastanów się co i Ty robisz w Polsce, może powinieneś mieszkać ... ???
Realista / 83.22.132.* / 2016-04-06 05:24
Czy Ty człowieku rozumiesz pojęcie, prawo pierwokupu? Zdaje się że nie bardzo. Otóż , prawo pierwokupu, dotyczy tylko i wyłącznie nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Dopóki dotychczasowy właściciel nie planuje sprzedaży, nie grozi mu jakiekolwiek wywłaszczenie. A jak chce sprzedać, to co jemu za różnica, kto od niego kupi. Skarb państwa, czy ktoś inny. Rozwiązanie jest słuszne, a co do ceny, to nie żaden przetarg, tylko średnia cena rynkowa, nie dopuścić do nabijania kasy cwaniakom.
majstersztyk / 89.65.84.* / 2016-04-06 07:13
bzdury piszesz Realista( chyba realista Pisowski) ,bo średnia cena jaką proponuję "skarb Państwa " jest co najmniej niższa o 20-25% od tej jaką mógł by właściciel wziąć od prywatnego inwestora i wiem to ponieważ to miałem już REALNY taki przykład . Natomiast Panie Realisto podejrzewam,że tu o to chodzi żeby kupic za tzw.drobne i wręczyć np. Kosciołowi ( czego nie potepiam ponieważ jestem osobą wierzącą ) natomiast taki pewnie jest układ pomiędzy PISem ,który wystepuje w tym cyrku jako proszący o pomoc w przejęciu władzy i poparcia i Kościołem jako pomocnikowi w uzyskaniu wyborców czyli uregulowanie długu z okresu wyborów.
Ja-z / 46.151.136.* / 2016-04-05 23:42
"Rozwiązanie ma chronić lasy PRYWATNE przed NIEKONTROLOWANYM wykupem", mają właściciela lasu za debila? Co to znaczy ten niekontrolowany wykup? Prywatna własność znowu jest ograniczana przez państwo wbrew Konstytucji. Spadnie wartość tych lasów, czyli własność prywatna. Walczyłem z komuną, a ona dalej kwacze...
Papi684 / 81.190.59.* / 2016-04-05 23:28
Jeżeli Lasy Państwowe będą kupowały po cenie rynkowej to dlaczego nie przystąpią po prostu do przetargu?
Jeżeli będą miały prawo pierwokupu, to rozumiem, że nie będzie aukcji/przetargu, kto w takim razie i na jakich zasadach będzie ustalał cenę?
tak to wygląda / 83.144.81.* / 2016-04-06 08:08
No jakby miało być po cenie rynkowej to byłoby cacy, ale jest haczyk. Jak LP będą chciały kupić las i cena będzie im nie odpowiadać, to przeprowadzają rzeczoznawcę który wyceni Twój las (czytaj zaniży wartość) i wtedy masz wybór, nie sprzedajesz swojego lasu, albo sprzedasz po zaniżonej wartości dla LP
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
as440 / 95.160.159.* / 2016-04-06 01:19
Dlaczego ma nie być aukcji? Może być. Tylko po aukcji dla ważności umowy sprzedaży trzeba uzyskać adnotację "ANR nie skorzysta z prawa pierwokupu". W inny wypadku ANR płaci cenę i skarb państwa przejmuje nieruchomość. Oczywiście musi być zapis o cenie rynkowej, bo inaczej na sfingowanych licytacjach padałyby kosmiczne, nierealne ceny.
Xenek / 31.61.136.* / 2016-04-05 23:08
Dlaczego nikt nie piszę o prawdziwym problemie związanego z tą ustawą a mianowicie sprzedaży terenów na terenie miast , ujętych w ewidencji gruntów jako R czyli rolna. Wszyscy wiedzą że tych działek nikt nie uprawia, przez co produkcja rolna nie istnieje. Oznacza to że o urbanistyce miast będą się decydować rolnicy. Po 30 kwietnia właściciel nie sprzeda terenu oznaczonego "R" bez zgody ANR. Poseł Ardanowski czyli odpowiedzialny za wprowadzenie tej ustawy , nie widzi problemu w tym że grozi nam załamanie rynku nieruchomości. Tak to jest jak rolnik weźmie się za kreowanie rynku którym na całym świecie rządzi popyt. Budżet Polski straci w 2017 roku około 100 miliardów złotych. Mam nadzieje że Ardanowski znajdzie odwagę żeby przeprosić po tym jak zobaczy skutki.
eerreess / 95.40.143.* / 2016-04-05 22:52
Ludzie czy nie widzicie jak robią z Was dojne bydło? Gruntami pohandluje Kościół i państwo. Lasami Państwo... Czyli teraz trzeba dać leśniczemu w łapę gdy chcę kupić od Ziutka grunt. Jeżeli Ziutek będzie chciał sprzedać to cena rynkowa będzie wynosiła 5 zł a obok kolega rynkowo dostanie 50... Dobra Zmiana Szanowni Wyborcy! O to Wam chodziło?
myslecinaczej / 178.42.237.* / 2016-04-05 23:40
Twoja nienawisc do Kosciola cie zaslepia! Nie nakrecaj sie tak!
Poza tym, ja wole, zeby polska ziemia byla w rekach Polakow i Kosciola niz byla wyprzedawana za nic w obce nam rece mafijnej finansjery!
luke2015 / 89.229.45.* / 2016-04-05 23:43
mafijnej finansjery = Kościoła :) gdyż KK to nie Polska i nigdy nie była. Popatrz sobie co robił KK w czasie zaborów, pierwszy kolaborował z okupantami, bo widział w zmianie władzy ZYSK. Teraz tak samo, kasa się liczy i tyle!

Najnowsze wpisy