Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowelizacja ustawy o lasach. Lasy Państwowe będą miały prawo pierwokupu prywatnych gruntów

Nowelizacja ustawy o lasach. Lasy Państwowe będą miały prawo pierwokupu prywatnych gruntów

Wyświetlaj:
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-05 20:20
Nie wiesz o czym piszesz Za Józka Stalina biurokrata urzędnik zarabiali najmniej.Zobacz z jakim Majątkiem odeszli Gomułka Gierek .Oni to biedaki byli w stosunku do tych co teraz siedzą przy władzy.Dlatego że uczciwi byli.Możecie przeklinać ich od ostatnich.Ale fakty są za nimi.To jest namacalne.Nic nie macie im do zarzucenia.Nie kradli na potęgę jak teraz,po prostu nic.I Złość wasz dusi .Wierzycie tym sprzedawczyką klerowi który na was też donosił jak żydzi na swoich.Rzygać się chce jak widzę taką głupotę Zeby nie komuna to wasze podpisy by były +++++
rębacz / 88.156.21.* / 2016-04-05 20:07
brawo pisowcy, bierut ze stalinem sie kłaniają
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-05 20:01
Za moją ziemie mam prawo rządać ile bede chciał Za kasę mogę wykupić nawet podróż dookoła świata.A ci co kradną mogą sobie jezdzić gdzie chcą ?Za to ze ukradli nagrode jeszcze mają
Normals / 73.74.248.* / 2016-04-05 19:46
Ceny lasow spadna i beda kupowane za grosze a potem wyrznie sie tak jak puszcze bialowieska i sprzeda drewno.Czysty biznes.
Ja504 / 31.175.56.* / 2016-04-05 19:46
No to juz widzę jak idzie lesniczy oglada drzewa , działke szacuje ile zarobi na pocietym drzewie i tyle w temacie !! teraz wycinke lasów nikt w Beskidzie Niskim nie kontroluje , a co dopiero pózniej !!!
chichot dona / 109.243.172.* / 2016-04-05 20:26
Łomatko .. już chyba nie możesz spać z powodu tych wizji!?
Mogę cię uspokoić .. leśniczy a nawet nadleśniczy nie będzie nic wyceniał.
Wyceniał będzie rzeczoznawca , biegły sądowy na wniosek nadleśnictwa.
Wycena taka będzie dokonywana tylko wtedy kiedy będzie żądana cena rażąco inna od ceny rynkowej.
Zresztą podobną zasadę stosują Urzędy Skarbowe kiedy mają jakiekolwiek wątpliwości.
Z tym, że urzędnicy US nie bawią się w rzeczoznawców ale stosują gotowe taryfikatory, a rzeczoznawcy uruchamiani są dopiero na późniejszym etapie np. kiedy podatnik odwoła się od decyzji US.
Na dodatek nie rozumiem tego hejterskiego lamentu?
Wątpię aby ktokolwiek za las chciał płacić powyżej cen rynkowych, na dodatek prawo pierwokupu to nie wywłaszczanie, Sprzedający tak czy siak dostanie cenę rynkową. A jeżeli się rozmyśli i nie będzie chciał sprzedawać , to nikt mu siłą nie odbierze i dalej będzie się cieszył swoja własnością.
Podobnie jest ze wszystkim, kupujący chce kupić jak najtaniej , sprzedający chce sprzedać jak najdrożej.
Ustala się cena równowagi , określana jako cena rynkowa. Znam wiele przykładów, ofert gdzie sprzedający życzą sobie dużo więcej niż daje rynek. Oferty takie trwają od lat i jakoś nie ma nabywców.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-05 19:34
I kupią te lasy ci co teraz wyprowadzili kasę do rajów podatkowych .Co im zrobicie nic Tymi wpisami robicie im reklame nie szkode
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-05 19:21
Jeszcze nie dotarło Trzeba będzie oddać ziemie zabraną przez komunę.Powiesz ja chce 40 tys za hektar ,A Rząd i ustawa powie ci damy ci 10tys lub 5.Bo to zabrana ziemia Przez komunę Wierzycie wy w jakieś traktaty podpisane? Lub wpadną bandziory w nocy podpiszesz co ci dadzą. Bedziesz siedzia cicho
wiiz,air / 89.75.179.* / 2016-04-05 19:16

lasy należące do prywatnych właścicieli będą kupowane po cenach rynkowych. "Rozwiązanie to zabezpiecza wykonanie zadania polegającego na zwiększaniu lesistości w ramach "Krajowego programu zwiększania lesistości""

No a jak to będzie w drugą stronę? Przecież te wykupione jako pierwokup lasy od rolników nie będą po wsze czasy własnością państwa, czyli Lasów Państwowych i kiedyś będą je sprzedawać - to czy też po cenach rynkowych, czy wolnorynkowych, czy może w ramach licytacji.
wojtowok / 89.239.72.* / 2016-04-05 19:00
Istnieje spora grupa uczciwych obywateli – nie spekulantów czy „słupów” – którzy nabyli ziemię rolną nie będąc rolnikami. Dla nich jest to lokata kapitału, która była zgodna z poprzednim reżimem prawnym. Dzisiaj ich prawo dysponowania własnością zostało odebrane lub mocno ograniczone w myśl zasady „ziemia rolna jest do uprawy, a nie lokowania kapitału”.
Część rolników chciałaby sprzedać swoją ziemię po jak najwyższej cenie. Chcą spieniężyć swój dorobek życiowy, chcą się przenieść do miasta, potrzebują gotówki, chcą wyjechać za granicę, wyruszyć w podróż dookoła świata, etc. Ustawa o ochronie ziemi będzie powodem ich rozczarowania ze względu na zaniżoną cenę tegoż dorobku życiowego. Prawo pierwokupu będzie miała ANR, ale nawet jeśli od niego odstąpi to i tak cena jaką uzyska od innego rolnika będzie o wiele niższa niż byłaby na wolnym rynku.
Część rolników wzięła kredyt pod zastaw ziemi. Wartość ich gruntów spadła i teraz mogą mieć problem z dodatkowymi formami zabezpieczenia kredytu wymaganego przez bank. A co jeśli nie będą mieli takiej możliwości?
Zanim przejdę do ostatniego, najbardziej kontrowersyjnego punktu, chciałbym się odnieść do tego co napisałem powyżej. ANR ma prawo pierwokupu. Ziemia zaś zgodnie z „widzimisię” urzędników będzie skupowana lub nie. Jaką mamy pewność, że na ich decyzję nie będą wpływały łapówki? W ustawie nie ma nawet wzmianki o sposobie kontroli urzędników podejmujących decyzje. Ziemia będzie skupowana za państwowe pieniądze, państwowe czyli zabrane podatnikom. A co jeśli za kilka lat zmieni się rząd i dojdzie do wniosku, że ziemię trzeba sprzedawać „na gwałt” i zrobi to tak samo jak zrobiły to rządy poprzednie z prywatyzacją przedsiębiorstw w Polsce? Nastąpi niekontrolowana wyprzedaż polskiej ziemi za bezcen?Furtka dla potężnej korupcji i ogromnych przekrętów została otwarta. Proszę sobie wyobrazić falę wniosków o rejestrację związków wyznaniowych, których jedynym celem będzie obracanie ziemią. Ze szkodą, rzecz jasna, dla zwykłych obywateli. Poprawka wywołała burzę medialną. Większość mediów zaczęła się rozpisywać nad niesprawiedliwością jaką znów wykazał się „PiS-lam” co mnie osobiście nie tyle już bawi co zaczyna przerażać. Nagłówki „krzyczą” o wielkiej niesprawiedliwości wynikającej z tego, że Kościół Katolicki może, a zwykły Kowalski już nie. I tutaj pojawia się ten iluzjonistyczny trik o którym wspomniałem na wstępie. Odruch stadny nakazał skrytykować PiS za kolejny ukłon w stronę Kościoła, gdy tymczasem jeszcze niższy ukłon został zrobiony w kierunku tych, którzy na polską ziemię oraz lasy „czają” się od dawna. Mnie osobiście przeraża bardziej fakt, że prawo do nabycia polskiej ziemi rolnej posiada np. Związek Gmin Żydowskich.
stanislavus / 188.146.70.* / 2016-04-05 18:55
POLSKIE LASY DLA KAŻDEGO POLAKA !!! A NIE TYLKO DLA CWANIAKÓW, KOLESIÓW I OSZUSTÓW !!! SADZIŁ JE PAN BÓG I CAŁY NARÓD !!!
literki cyferki / 91.198.177.* / 2016-04-05 18:55
i wszystko po to by zniszczyć kraj ...
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-05 18:54
Przecież pisałem juz kiedyś dostai wasi rodzice ziemię od komuny Czyli zagrabiła komuna dla obszarników ziemskich Dla kościoła oddali choc to nie rolnicy.Zaraz znajdą się właściciele waszych gruntów z zachodu.Będą oddawać waszą ziemie .Już nie takie przekręty w Polsce były.Pod płaszczem prawa
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-05 18:41
Dzięki im więcej minusu tym bardziej to prawda.To takie pytanie od przyjaciół psychologów było.Tzn od takich co wykonywało takie podpalenia na zmówienia kościoła.Pozdrawiam i stawiajcie więcej - To przecież widać po klerykach że kasa dla nich najważniejsza.Bo z tym co głoszą a co jest w Biblli nie ma nic wspónego Przecież w Kościele Boga nie ma.Tylko diabły tam pouczają boją sie odkrytej przestrzeni jak Jezus
103545 / 5.172.237.* / 2016-04-05 18:40
To już nie ciemnogród. To już rozbój w biały dzień. Nie będę mógł sprzedać własnej ziemi komu chcę i za ile chcę. Cenę podyktuje sołtys z pisu. Alle jaja.
irek182 / 176.116.206.* / 2016-04-05 19:06
I dlatego takie ćwoki jak ty były słupami niemieckimi jeśli wogóle kumasz o czym mówie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy