Forum Polityka, aktualnościKraj

Nowelizacja ustawy refundacyjnej. Pośpiech niewskazany

Nowelizacja ustawy refundacyjnej. Pośpiech niewskazany

Wyświetlaj:
natalllliaa / 79.173.3.* / 2012-01-24 18:23
Moja mama choruje na moczówkę prostą mam 18 lat i w tym roku mam maturę. Jeśli nie zmienią ceny na lek Minirin Melt to będę musiała zrezygnować ze studiów na które chciałam iść aby iść do pracy aby ratować mamie życie jeśli ma ona 500 zł niecałe renty a leki kosztują ja ponad 300 zł to za co ona ma żyć !!!!. Czy w ogóle oprócz ludzi ,którzy na to chorują i ich rodziny to interesuje??
PAullincia / 79.173.3.* / 2012-01-24 18:19
po prostu ta lista leków jest nie poważna. Miało być lepiej ale dla kogo ?. Jak wiele ludzi bez leku na moczówkę prostą umrze jeśli lek Minirin Melt nie wróci w cenie refundowanej czyli 3,20 zł a teraz 4 opakowania za 12,80 zł zamieniają się na 337,40 zł. Kogo stać na tak drogie leki jeśli średnio renta, którą dostają chorzy to 500 zł ?
Jacek Hoza / 81.190.254.* / 2012-01-24 17:38
21 lat temu przeszedłem operację przysadki mózgowej muszę zażywać ten tek a nie stać mnie na jego wykupienie jeśli nie zostanie on refundowany. W imieniu swoim i wszystkich chorych proszę o przywrócenie leku MINIRIN MELT do kwoty 3,20zł
tato99 / 89.73.45.* / 2012-01-24 16:38
Natalia lat 13 od 10 lat niewidoma,od 10 lat moczowka prosta,niedoczynnosc tarczycy,po operacji goza mozgu, 6 opakowan miesiecznie przy zasilku 570 miesiecznie.to jest skorwysynstwo ,wyrznac wszystkich ministrow,zrobic 2 smolensk niech zdychaja!
chora / 83.4.208.* / 2012-01-19 14:15
Choruję na moczówkę prostą już 24 lata, pojawiła się nagle w wieku 8 lat. Jest to choroba bardzo uciążliwa a przyjmowanie leków jest niezbędne!!! Organizmu nie da się oszukać o koszt miesięczny leczenia około 300 zł przekracza moje możliwości finansowe!!!
Proszę w imieniu swoim i chorych na moczówkę prostą o nowelizację ustawy zwiększającą poziom dopłaty Państwa do
Minirinu Melt i odpowiedź czy podjęte zostaną działania legislacyjne w tym
kierunku.
moczówka prosta / 83.4.208.* / 2012-01-19 14:01
Mam 32 lata, choruję na moczówkę prostą od 8 roku życia. Na samym początku przyjmował adiuretin a od kilku lat minirin melt.
Bardzo proszę w imienniu swoim i chorym na tę chorobę o przywrócenie minirinu melt to kwoty 3,2 zł!!!
Dajcie nam żyć!!!
benowak1 / 2012-01-17 16:52
Moja córka ma 9 lat, kiedy miała 2 latka wykryto guza mózgu,była operowana dwukrotnie ,miała chemioterapie ,straciła wzrok ,jest niewidoma ma wielohormonalną niedoczynnośc przysadki bierze dużo leków, Teraz jeszcze utraciła refundacje na minirin meld ,który wcześniej był w cenie ryczałtowej 3,20.a bierze go od 6 lat.W imieniu ,córki i innych chorujących na moczówkę prostą prosze o
przywrócenie ceny ryczałtowej czyli 3.20 zł za opakowanie. Prosimy o nowelizację ustawy zwiększającą poziom dopłaty Państwa do
Minirinu Melt i odpowiedź czy podjęte zostaną działania legislacyjne w tym kierunku.
Rodzice
reniaw / 31.175.34.* / 2012-01-17 16:51
od 13 lat corka ma moczowke..jest po operacji guza mozgu...sa inne leki,koszty leczenia,a do tego wzieli refundacjie,koszty duze tym bardziej jak bierze sie 5 opak. miesiecznie a gdzie reszta???
areozol to nie to samo,inne dzialanie i nie kazdy moze brac Minirin donosowo
beatka.2509 / 89.230.141.* / 2012-01-16 11:11
mam 20lat, od 2003 roku jestem bez przysadki mózgowej, non stop na lekach. własnie jednym z ich jest minirin melt60 mikrogramów.
biore ok 9-10 opakowań na miesiąc co bedzie mnie wynosic ok. 500 zł na tylko ten jeden lek.
a gdzie reszta?

w imieniu swoim i innych chorujących na to schorzenie prosze o przywrócenie ceny ryczałtowej czyli 3.20 zł za opakowanie.



Prosimy o nowelizację ustawy zwiększającą poziom dopłaty Państwa do Minirinu Melt i odpowiedź czy podjęte zostaną działania legislacyjne w tym kierunku.
janusz22_02 / 2012-01-15 00:10
Moczówka prosta.
POMOCY!
Jesteśmy Rodzicami 5-cio letniej Natalki u której w wieku 1,5 roku stwierdzono ostrą postać Hiscjocytozy z ogniskami m.in. w kośćcu, tarczycy, przysadce mózgowej oraz powiązaną z tym moczówkę prostą. Na szczęście zaordynowana chemioterapia dała pozytywny efekt, ale zmiana umiejscowiona na przysadce spowodowała trwałą jej dysfunkcję co wymaga podawania min. 3 dawek Minirinu Melt 60 ug na dobę co miesięcznie daje 3 opakowania. Do końca ub. roku dopłata wynosiła 3,2 zł/op. w tej chwili po zmianach na liście leków refundowanych jedno opakowanie kosztuje 84,33zł. Daje to 26 krotny wzrost kosztu zakupu opakowania leku, którego stosowanie jest dla naszej Córeczki życiodajną koniecznością (mamy półroczne doświadczenie z życia bez właściwej diagnozy moczówki), prawdopodobnie do końca życia. W imieniu swoim, innych osób z tym schorzeniem i przede wszystkim Natalki prosimy Pana Panie Ministrze o znaczne zwiększenie dopłaty Państwa do przedmiotowego leku do poziomu zbliżonego do poprzedniego. Stosowanie tej terapii uwzględniając aktualny poziom refundacji w znaczący sposób obciążać będzie nasz domowy budżet a w naszej ocenie stopień uciążliwości moczówki prostej jest taki jak np. cukrzycy typu II a jak wiadomo poziom dopłat do leków na tę chorobę został zachowany.
Prosimy o nowelizację ustawy zwiększającą poziom dopłaty Państwa do Minirinu Melt i odpowiedź czy podjęte zostaną działania legislacyjne w tym kierunku.


Zrozpaczeni Rodzice
Wirkaa / 77.92.34.* / 2012-01-13 10:20
MOCZÓWKA PROSTA-/uszkodzony hormon tylny przysadki mózgowej/"POMOCY"lek wcześniej kosztował 3.20zł 120mg, obecnie 84,33zł,m-cznie biorę 3 opakowania koszt wynosi 252,99zł,zmiana ceny dla nas chorych jest szokująca,choroba jest bardzo poważna nie uleczalna,uciążliwa,zawsze musimy nosić tabletki przy sobie,objawy są bardzo przykre-bez tabletek nie funkcjonujemy a chcemy jeszcze żyć. Choruje ponad 13 lat.Choroba nie jest tak nagłośniona jak cukrzyca- mniej nas choruje - dlatego jesteśmy zostawieni bez pomocy.Gdzie mamy szukać ratunku.
Wirkaa / 2012-01-19 09:42
MOCZÓWKA PROSTA-lek MINIRIN MELT, nie wpisałam wcześniej w komentarzu .ryczałt był 3,20zł -obecnie 84,33zł chcemy zwrotu leku na listę refundowaną za 3,20zł.
POlandia&Belaruss / 94.42.189.* / 2012-01-12 07:24
spokojnie czekamy !

może podwyższą zasiłek POGRZEBOWY z tych lekowych oszczędności.

2 etapem wprowadzanej przez PO eutanazji ma być zdecydowana podwyżka cen lekarstw równoczesne z podatkiem katastralnym, ale to juz po Euro, abyście mogli WYKLASKAĆ premiera.
autor nieznany / 94.42.189.* / 2012-01-12 07:20
sądziłem , że po Kopacz już nie znajdzie się gorszy od niej szef resortu, okazało się, że w POlandii jest jeszcze sporo takich !
Od kilkunastu lat grzeją dupska w sejmie nie odizolowali sie od społeczeństwa, które im płaci pensje.

Jeszcze przed EURO będzie gorąco w Warszawce, oj będzie !!!
kaczorek ma motorek / 2012-01-11 23:25 / Tysiącznik na forum
Lekarze musieli być idiotami by zgodzić się na Abolicje. Przecież Abolicja to nic innego jak uznanie kogoś przestępcą i darowanie mu kary.
Lekarze nie popełnili przestępstwa. To minister Arułkowicz i mądra Kopacz tak fajnie się znali na rzeczy że lekarze ustawą byli by zmuszeni popełniać przestępstwo. Strajk protest jest dobrodziejstwem demokracji ,karanie za demokracje jest dyktaturą
lekarka / 83.142.222.* / 2012-01-11 22:43
jak znowu przepchną nowelę tak jak poprzednią ustawę, bez zwracania uwagi na protesty lekarzy to się zdziwią... ciekawe kto przestanie protestować???
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy