Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Nowi i doświadczeni forumowicze - jak nie zgubić wartości forum?

Nowi i doświadczeni forumowicze - jak nie zgubić wartości forum?

Wyświetlaj:
Wapniak / 84.60.112.* / 2006-05-31 18:28
Wartosc tego forum niestety sama spadla. Tzw. moderator robi swoje... Pisac o guzikach, nie widzac garnituru jest bez sensu....Portal stal sie zwykla pyskowka, taka swojska bez zadnych konkretnych wnioskow. Ot tak, aby bylo o czym pisac. Sztuka dla sztuki i tyle. Przykro mi, ale piszac co kolwiek, trzeba widziec caly proces przyczynowo skutkowy. Wyrywkowe pokrzykiwanie nie ma sensu.
kurde babka / 83.9.13.* / 2006-07-16 17:29
ależ z ciebie filozof ciut nie kant odpuść sobie takie aluzje przecierz to dyskusja na różne tematy i nie musisz brać udziału by się nadymać z tego powodu
Redakcja forum / 2006-06-01 10:14 / Administracja forum
Forum bez chamstwa - to nasz cel. Liczymy na Pana twórczy wkład w dyskusje, jednak o garniturach, nie guzikach...
Gizmo / 2006-02-13 08:49
Witam
Oczyszczenie forum? Jaknajbardziej TAK! Tylko czy Starszyzna będzie czytać inne wypowiedzi? Jeżeli nie to najakiej podstawie będzie można uzyskać rekomendacje.
Pozdrawiam.
MNIaniak / 2006-02-14 12:47 / Bywalec forum
Redakcja tak oczyszcza, ze zniknął wątek dzisiejszy... Pewnie stwierdzili, że jak "starzy" nie chcą pisać to i nikt nie będzie ;)
silver / 2006-02-22 14:12 / Bywalec forum
Jeśli komuś śni się Wielka Inkwizycja, to powinien zamknąć się w swojej celi i czytać książki. Do znudzenia mielić przedśmiertne wyznanie Tomasa de Torquemada i w żadnym razie nie włączać komputera.
Igor | Evil Empire / 80.53.192.* / 2006-02-13 06:42
Witam tak czytam i czytam i dochodzę do jednego wniosku, aby przy ewentualnym tworzeniu innego lub/i poprawy starego forum nie doszło do dyskriminacji "wiekowej" innych forumowiczów aczkolwiek jakiś porządek musi być dlatego warto by było aby był/li jacyś moderatorzy 2-3 wystarczy.

P.S. STF moim zdaniem ruszy troszkędo góry chyba że się mylę, już dawno to powinien zrobić, siłę ma tylko coś go ciągle blokuje.
Redakcja forum / 2006-02-12 21:02 / Administracja forum
Od Redakcji:
Szanowni Forumowicze, myślimy nad tym, by shierarchizować forum i Wasze argumenty bardzo rzeczowe utwierdzają nas w przekonaniu, że warto. Jest wielu nowych forumowiczów (jest dla nich Klub Pierwszego Kroku), ale są też zadomowieni forumowicze - gracze giełdowi (z myślą o nich powstał dział Klub Gracza Giełdowego). Forum się rozwija, ale nie może stracić swojej wartości.
Zanim wprowadzimy zmiany techniczne, prosimy o wyważone podejście do forum - wszystko się tu może zdarzyć, ale starajmy się trzymać poziom i przede wszystkim dbać, żeby było przydatne.
Pozdrawiamy
ravdrab / 2006-02-14 21:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Was,
uważam, że zamieszcane tu posty są cenne i w dodatku trzymają dobrą formę (w odróżnieniu np. do bankier.pl).
Ostatnie patyczkowanie się kilku osób (również moderatora, ze względu na to, że nie wszedł w spór "na czas") prowadzi do obniżenia wysokich lotów. Poleciały słowa, które oczywiście każdy może napisać, ale "wciągnęło" to również inne osoby.
A w efekcie końcowym to forma świadczy o klasie. Ciekawe i profesjonalne wypowiedzi są na każdym portalu, ale zmieszane innymi chamskimi odzywkami. Nie chce mi się "przesiadywać" na takich portalach.
Chyba innym również.

Pozdrawiam, życząc wszystkiego ........................ w ten Walentynkowy wieczór.
patataj / 2006-02-14 12:47
obseruje Wasze Forum od dluzszego czasu. Coz tu duzo mowic jet tak, ze postanowilem sie zarejestrowac (nic dodac nic ujac) Choc pomysl "hierarchizacji" chyba nie jest zbyt dobry -obawa o ucieczke wartosciowych "wypowiedzi/uzytkownikow" w tematy niedostepne dla poczatkujacych. Przypadki taki juz niejednokroc rejestrowaly niektore Fora na nich po takim zabiegu w "wyzszej Hierarchi" nastal : marazm, monotonia, i....brak swiezej krwi - to zniechecalo "mlodziez" - Pozdrawiam
janusz / 83.19.40.* / 2006-02-13 00:47
No- nareszcie znikają posty ,powiedzmy złe(patrz inwestor93)
A2 / 2006-02-12 18:02 / Spekulantka
Łzy cisna mi sie do oczu albo oczów, bo ostatni raz dobrowolnie. zabieram glos na tym forum. Widze , ze panuje tutaj odlam nieomylnych))))).Serdecznie pozdrawiam.
MNIaniak / 193.189.116.* / 2006-02-12 21:27
A ja myślałem że tu nie o nieomylność chodzi tylko o chamstwo ;) brak zrozumienia ... a to z nieumiejętności czy z ignorancji wynika ?
pilot / 2006-02-12 16:17
Propozycja dotycząca selekcji zabierających głos na forum - wspaniała.
Jestem jak wielu na tym forum nowicjuszem. Zawsze szukam konkretnych informacji ( które nie zawsze muszą mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości) które pobudzają do refleksji i pozwalają korygować moje i tylko moje decyzje.
W ostatnim czasie spotykam się z wypowiedziami nie mającymi nic wspólnego z tym co jest istotne dla inwestora, nie zależnie od jego wielkości .
Pozdrawiam
henrykus / 2006-02-12 17:47
Witaj Inwestorze!!
Pecunia non olet-
-Nie wszyscy purpuraci są czystych rąk i czystych gaci-
pozdrawiam
Jeck / 2006-02-12 15:22 / "Poławiacz perełek"
Nie ma jak klasyka literatury :)

podrawiam wszystkich
dżeju / 2006-02-12 10:24 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Cze, All
Wykorzystałem miejsce, gdzie nikt jeszcze nie napisał, żeby podzielić się paroma refleksjami natury ogólnej:
1. To forum przestaje mi się podobać. Mnóstwo nowych sprawia, że po pierwsze primo - trudno się czyta, po drugie primo - wyłowić coś wartościowego niepodobna, po trzecie - poziom sięga bruku. Pojawiło się chamstwo i zawiść, a tego nie toleruję.
2. Z tego względu rzadko czytam, jeszcze rzadziej piszę. Inni "starzy" forumowicze chyba tak samo.
3. Apeluję w związku z tym do Redakcji Money: stwórzcie nam, starym forumowiczom, inne forum, gdzie uprawnienia do pisania będą miały tylko osoby ze starej gwardii. Osoby te mogłyby z kolei rekomendować innych użytkowników (taki Amway :) W końcu jesteście nam to winni :) Czytać mogliby wszyscy, ale wypowiadać się tylko uprawnieni. W ten sposób wrócilibyśmy do merytorycznej i praktycznej formy foruma. Oczywiście, aktualne forum też by istniało, choćby po to, by "wyławiać" nowych i dokooptowywać ich do starych.

What do ya fink?

Wszelkie prawa zastrzeżone...
cichy / 2006-02-13 14:08 / portfel / Bywalec forum
Trochę to wygląda jak tworzenie kasty, ale rozumiem intencje. Czytam to forum dłużej, niz umieszczam tu swoje wypowiedzi i niezbyt podoba mi sie perspektywa utraty mozliwości wypowiedzi i dyskusji z tymi, którzy są tu od dawna, zyskali pewną renomę. Z drugiej strony - chamstwu mówimy zdecydowane NIE!
zbygro / 80.55.103.* / 2006-02-13 07:53
Ciekawe, czy ja bym się też załapał do "starych"? Sądząc po mojej aktywności przez pół roku, chyba nie, ale warto by było poczytać komentarze, które (tak można zakładać) miałyby niemałą wartość.
jujo / 83.22.195.* / 2006-02-12 20:48
Rzeczywiscie szczerze musze przyznac ze z uwagi na to co dzieje sie ostatnio na forum zagladam tu rzadziej a jeszcze rzadziej probuje wrzucic tu swoje trzy litery, na szczescie sa komunikatory przez ktore wymieniam poglady ze stara gwardia, szkoda tylko ze to co zostalo stworzone przez pare osob moze stracic swoj smak, przychylam sie do stworzenia prosby Dzeja aby stworzyc mozliwosc rekomedancji dla osob, ktore cos tu staraja sie wniesc a nie zasmiejaca i zabieraja sporo miejsca
anna. / 83.24.214.* / 2006-02-12 19:20
zgadzam się z Dżiejem, to co ostatnio dzieje się na forum zniechęca to czytania i pisania :(
janusz / 83.19.40.* / 2006-02-12 17:00
Proponuję nazwać to forum ,,WYŻSZĄ GAŁĘZIĄ" ,a dostęp do zabierania głosu można ,by uzyskać za zgodą redakcji lub rekomendacji ( w/g dżeja) innych użytkowników .
Proponuję do wyższej gałązki: Orzeł,Dżeju,Jujo,Pablo,Anna,Strokuś.
janusz / 83.19.40.* / 2006-02-12 18:17
Dodając do mojej wcześniejszej wypowiedzi ,korzyści byłyby zarówno dla piszących ( spokojną wymianą informacji),a dla początkujących rodzaj wskazówek jaką przykładowo spółką się zainteresować,jak postępować przy analizach itd. W drugim (przykładowo )dziale wszyscy pozostali zamieszczają swoje posty z uwagami ,spostrzeżeniami lub pytaniami do wprawionych kolegów(sam korzystałem z pomocy i podpowiedzi strokuśa,dżeja,orła). Forum to jest jedyne w swoim rodzaju , coraz częściej zaśmiecane obelgami,wypowiedziami obrażliwymi,lub poprostu zawalane grochem z kapustą(wszystko i nic) .Pozatym redakcja powinna zadziałać ,aby tygo typu post się nie ukazał.Myślę, że redakcja wypowie się na temat który wielokrotnie pojawia się na forum.
pozdrawiam
bob_leszcz / 2006-02-12 13:44
Prawo glosu strace ,ale fakt bedzie bardziej przejrzyscie,zreszta czytalem to forum duzo wczesniej niz sie zarejestrowalem wiec brak glosu mi nie doskwiera.
Pozdrawiam
hajdi / 83.9.14.* / 2006-02-12 13:07
Wg mnie nie zasmiecaja tego forum przypadkowe osoby. Ja juz mam pare typow za jakis czas napisze kto to jest .Ale forum tylko dla osob ktore byly tu przed pazdziernikiem 2005 to niezly pomysl
koki / 2006-02-12 17:12 / Bywalec forum
ja nie byłm przed pazdziernikiem 2005r.>(((((
Robbi / 2006-02-12 21:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja również przyłączam się do dyskusji, oczywiście z poparciem propozycji przedstawionych przez Dzejka. Co prawda byłem uczestnikiem forum przed październikiem 2005, lecz jak już kiedyś pisałem do starej gwardii sam się nie zaliczam bo rok jeszcze nie minął od pierwszego postu, dlatego też z pokorą przyjmę opinię innych czy należy mi się prawo wypowiedzi czy też nie.
Niezależnie od tego i tak będę uczestnikiem tego forum, choćby poto by łatwiej znaleźć to co może mnie zainteresować. Z tesknotą wspominam czasy przed wakacjami 2005, gdzie średnio bywało 20-30 postów pod artykułem, za to z samymi konkretami, a ktoś przy liczbie 60 napisał nawet że robi się ciasno i chyba bijemy rekard. Teraz nikogo nie dziwi 100, 200 a nawet 240 jak ostatnio. Lecz gdyby je przefiltrowć to okazało by się że tych z konkretnymi informacjami nie ma wcale więcej niż kiedyś.
Dlatego też przyłączam się do apelu Dżejka o stworzenie NOWEGO FORUM Z UPRAWNIENIAMI !!!
avers / 2006-02-12 12:35 / Bywalec forum
Zdecydowanie popieram - nawet za cenę utraty
możliwości zabrania głosu (na początku ) .
Pozdrawiam wszystkich i redakcję!.
Pablo / 2006-02-12 11:33 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ten trzeci punkt bardzo mi się podoba. Byłby porządek tak jak kiedyś.
Kajot / 213.134.160.* / 2006-02-12 11:14
To prawda, że forum jest zaśmiecanie nieprzydatnymi komentarzami albo wygłupami. A czasu jest tak mało a napływ informacji ogromny i brakuje na wyławianie treści istotnych komentarzy.
Leonardo / 62.29.133.* / 2006-02-12 13:06
w pełni popieram. mimo wolności słowa nie na miejscu są raczej komentarze- opowiastki jak powyżej u "inwestora 93". Ja pierwsze zlecenie składałem w 92 roku jak byłem jeszcze niepełnoletni ale nie ma sie czym chwalić.
Szacunek dla staro-gwardzistów
Kajot / 213.134.160.* / 2006-02-12 16:41
LEONARDO W NIEDZIELĘ TO ZAPOMNIJ O GIEŁDZIE - W TEN DZIEŃ REFLEKSJA JEST JAK NAJBARDZIEJ NA MIEJSCU - TYLKO W NIEDZIELĘ.
Berni / 83.26.228.* / 2006-02-12 13:23
Ja też jestem za, pomimo tego że nie bede miał prawa pisania. Zostanie mi jednak szybki dostęp do kluczowych i ciekawych informacji.
Dopóki pozwolicie czytać wasze przemyślenia bedzie OK.
Cansas / 2006-02-12 17:59
Wydaje mi sie, ze odrobine przesadzacie. Sledze od dlugiego czasu to forum, jak rowniez forum Bankiera i Parkietu. Jesli narzekacie, ze tutaj jest zbyt niski poziom wypowiedzi oraz ze forum jest zasmiecane i malo rzeczowe, zapraszam do poogladania smietnika na innych forach.

Ciekawszym rozwiazaniem byloby moim zdaniem wyroznienie wypowiedzi osob najwiecej wnoszacych pogrubiona czcionka.

Ogolnie uwazam to forum za najbardziej konstruktywne, ale smuci mnie niewielka liczba toczacych sie dyskusji. Ograniczenie dostepu tylko dla poszczegolnych osob zmniejszy aktywnosc uzytkownikow jeszcze bardziej...
pitt / 217.99.241.* / 2006-02-13 08:22
Cos w tym jest co napisales - toczy sie tu malo konstruktywnych dyskusji. Ja sam czesto tu zagladam, zeby porownac swoje przemyslenia z przemysleniami innych, lecz takich postow jest coraz mniej.
Mysle takze, ze operatorzy money mogliby nie umieszczac postow, ktore nie maja nic wspolnego z gielda a tylko obrazaja.
Do starej gwardii mam jedna uwage, nie zaciesniajcie zbyt mocno sowich szeregow, bo doplyw nowych forumnowiczow z ich uwagami moze ozywiac to forum.
akfe / 2006-02-13 19:05
Witam, czytam forum dość długo.Od niedawna trochę tu piszę, ale nie bardzo rozumiem pitta. Wydaje mi się, że forum to nie tylko informacje giełdowe. Jest przecież klub gospodarczy, bankowy, podatnika jak również graczy giełdowych. Choć fakt pozostaje faktem, że pojawiły się ostatnio nawet wypowiedzi bardzo wulgarne. Można je przeczytać do dziś, nie zotały usunięte. I nad tym powinno się zapanować.
MNIaniak / 193.189.116.* / 2006-02-12 21:25
Moim zdaniem rzecz w tym żeby nie równać do gorszego! Warto dbać o coś co ma wartość zwłaszcza że nie jest zbyt późno. To dziś dość popularny i trochę przez polityków wyświechtany slogan ale uważam, że pomysł z odrębnym forum dla "starej gwardii" to byłaby zupełnie NOWA JAKOŚĆ, a ja bardzo chętnie bym z tej nowej jakości czerpał, tak jak dotąd z tego forum i wskazówek starych bywalców. W pełni popieram pomysł Dżeja i liczę na to że redakcja szybko i sprawnie zadziała
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy