Forum Polityka, aktualnościPolityka

NowoczesnaPL: Ryszard Petru formuje nowe ugrupowanie i ujawnia program

NowoczesnaPL: Ryszard Petru formuje nowe ugrupowanie i ujawnia program

Wyświetlaj:
MS1952 / 31.178.171.* / 2015-06-01 04:45
Ludzie pokroju R. Petru nie mają szans na polskiej scenie politycznej,to błazny za którymi nikt nie stoi i stac nie będzie bo sa niewiarygodni, a co najważniejsze żyją ideami fix.Pokażcie mnie dzisiaj w Europie zamożne państwo,które prowadzi neoliberalną politykę gospodarczą i społeczną.Takim państwem nie jest nawet USA.Umowy śmieciowe nazywają się tak dlatego,że pracodawcy traktują pracowników jak "śmiecie",nie ubezpieczają,stosują głodowe stawki godzinowe,nie mają poprostu żadnych przywilejów pracowniczych typu urlop,chorobowe itd.Stosowanie umów śmieciowych w Polsce to plaga,która zagraża stabilności gospodarki bo i pracownicy traktują przedsiębiorców jak śmiecie nagminie zrywają te umowy,systemowi społecznego bezpieczeństwa jakie gwarantował polakom dotychczas ZUS bowiem miliardy nie wpływają ze składek do ZUS-u,są frustrujące i prowadzą do wielu indywidualnych ludzkich tragedii życiowych.W przyszłości stworzą potężną armię ludzi,którzy nie będą mieli żadnych świadczeń emerytalnych i obciążą dodatkowo ludzi,którzy mieli szczęście pracowac na podstawie normalnych umów o pracę.Ocenia się ,że obecnie w gospodarce kilka milionów ludzi jest zatrudnionych na nieoskładkowanych umowach śmieciowych,którzy pracuja w: sklepach,firmach sprzątających,ochroniarskich,w małych firmach rodzinnych,świadczą różnego typu usługi itd...Jednym słowem ludzie ci pracują nawet bardzo ciężko,niekiedy dwa razy dłużej od zwykłaego pracownika, a w polskim systemie prawa nie są traktowani jako pracownicy ,tylko jako niewolnicza siła robocza.
ave-ja / 77.253.6.* / 2015-06-01 20:53
Doucz się przepisów o ZUS, wszystko co opisałeś jest o-zusowane. Poz tym załóż własną firmę i bedziesz sobie ten ZUS płacił, miał urlop i co tam jeszcze. Zobaczysz ile musisz tyrać, żeby zarobić na podatki. Wtedy umowa śmieciowa stanie się dla Ciebie wzorem doskonałości
P0P1S / 178.19.187.* / 2015-06-01 07:43
Ciekaw jestem czy znacie osobiście takich ludzi… bo ja znam. Sam też kiedyś zmuszony byłem do pracy na umowę o dzieło, umowę zlecenie itp. Zdarzyło mi się też pracować w firmie, która stosowała tę formę zatrudnienia choć tylko w sytuacjach kiedy trzeba było zostać dłużej w pracy lub pracować w weekend. Ta forma była dla chętnych i chętni byli. Oczywiście świetnie by było pracować w nadgodzinach z pełnym ZUS itp. ale firma swoje wyroby musiałaby sprzedawać trochę drożej a to już było niemożliwe bo wtedy chińska konkurencja była tańsza i nikt by tego nie kupił. Wybór był prosty albo ludzie przyjdą do pracy na umowę zlecenie i będzie można zrealizować zamówienie albo trzeba będzie zrezygnować z zamówienia i niech zarobi Chińczyk. Wiele firm działa na progu rentowności i upadnie jeśli koszty pracy gwałtownie wzrosną. Może ich upadek będzie czymś dobrym a może nie. Niestety nie wszyscy mamy ten przywilej pracować w KGHM albo Lotos i nie wszyscy jesteśmy górnikami.
Co powiecie o ludziach, którzy nie chcą nigdzie pracować. Wolą być bezrobotni bo państwo opłaca im ubezpieczenie a oni szmuglują ze wschodu paliwo i papierosy. Żyją jak pączki w maśle i śmieją się z frajerów, którzy o 7:00 meldują się na stanowisku pracy do dyspozycji szefa.
całoprawda / 164.126.162.* / 2015-06-01 06:03
dokładnie tak jest kolego - polskie obozy pracy. Oto czego dorobiliśmy się przez lata demokracji. I nie jest to jęczenie niezadowolonego z życia. Ja akurat się nie skarżę, ale jak znajomi opowiadają co się dzieje w "ich" prywatnych zakładach w małych miastach w Polsce dzisiaj! w XXI wieku, to włos się jeży. Normalne niewolnictwo, a jak nie pasuje to wypad - na ulicy czekają następni do golenia.
ur6ygj / 92.18.233.* / 2015-06-01 04:38
petru buduje tratwe ratunkową dla oszustów i złodzieji z PO-PSL... to nowa nazwa z ludźmi z Unii Wolności... ale pamiętamy dobrze tych ludzi którzy przyczynili się do wyprzedaży majątku narodowego za bezcen i zniszczenia Polskiej gospodarki...
Marian Rzeszotek / 79.184.27.* / 2015-06-01 04:35
Sądziłem, że nie doczekam takiej chwili w moim życiu. Jest Pan Pierwszy, który otwarcie mówi, to o czym myślą tysiące , a może i miliony Polaków. Tak.Czas na działanie. Na obudzenie się z tego ,,letargu,,. Muszą powstać struktury Stowarzyszenia w każdej wsi, w każdej gminie jak Polska długa i szeroka. Jestem z Panem całym sercem. Pozdr. Marian Rzeszotek.
rembert2 / 2015-06-01 03:46 / Tysiącznik na forum
He he he -wolnosc gospodarcza nasi pracodawcy rozumieja ze mozna zatrudniac za miske zupy plus wekeendy pracujace za dni wolne kiedy sie firmie spodoba.Dajmy finansistom jeszcze wladze polityczna to juz nam zostanie tylko kolor sznura do wyboru.
Willy / 80.111.238.* / 2015-06-01 02:26
Rysiek...nie wygłupiaj sie...Polacy juz was znają. Zmiana szyldu nic nie POmoże.
gg1234 / 83.26.221.* / 2015-06-01 01:52
niech jadą do Afryki banany prostować. Precz z PO.
WARSZAWA111 / 62.69.231.* / 2015-06-01 01:38
Uczen Balcerowicza ? Dobry kawal Balcerowicz to nieudany uczen Sorosa a przedtem ekonomi Marksa i Engelsa wiec dziekujemy i jemu i jego uczniowi juz dziesiec razy nie z nami te numery Bruner !
myślący / 83.5.123.* / 2015-06-01 00:51
proszę zrobić aby ZUS był np. 100zł i Polska się odbuduje
misza1042 / 83.22.167.* / 2015-06-01 00:49
Nie dajcie się nabrać!Ojciec polskiej biedy ,starszy brat Balcerowicz zachowuje się jak stary szczur.Zanim wyjdzie na żer wysyła młodzika,który próbuje ,a stary przychodzi i się obżera.Myślę,że Polacy nie dadzą się nabrać,a w końcu starszych braci nie jest w Polsce aż tak wielu,żeby mogli Polakom zagrozić i wejść do sejmu.A tego Petru,co za nazwisko,tylko kopnąć poniżej pleców i zatrudnić w wodociągach i kanalizacji.A Balcerowicz niech zostanie na Ukrainie,Poroszenko da mu honorowe obywatelstwo i mianuje gubernatorem lwowskiej obłasti.Będzie odzyskiwał mienie pożydowskie!
bzdurnik / 83.25.254.* / 2015-06-01 00:20
Balcerowicz profesor a potrzebował doradcy? Kto tu komu powinien doradzać? Bez sensu.
dundas / 83.11.169.* / 2015-06-01 00:18
Te obietnice które składa pan Petru, są pisane na wodzie i tak właściwie nie wiele mówią.Na razie to jest takie tylko luźne gadanie i nic konkretnego nie wiadomo o programie tego ugrupowania. Ja nie mam zaufania do ekonomistów, ponieważ teoretycznie można opracować wiele planów gospodarczych, ale w praktyce nie zawsze da się te plany zrealizować. Ja mam większe zaufanie do praktyków, którzy w swoim życiu coś konkretnego zrobili i mają jakieś konkretne osiągnięcia. Pan Petru być może jest wysokiej klasy ekonomistą, ale chciałbym wiedzieć, co on w swoim życiu zrobił konkretnego. Czy był menadżerem jakiegoś większego zespołu produkcyjnego, czy może prowadził jakąś korporację przemysłową, czy też może był naczelnym dyrektorem jakieś wielkiej kompani produkującej urządzenia elektroniczne, czy inne wysokiej klasy produkty. Takie doświadczenia w jego pracy dawałyby gwarancję jego wartości jako menadżera i specjalisty od spraw gospodarczych. Ja kilkakrotnie słyszałem wypowiedzi publiczne pana Petru i muszę przyznać, że jest to człowiek inteligentny i prawdopodobnie dobrze wykształcony, ale to jeszcze za mało aby on mógł rządzić krajem i przeprowadzać zmiany. Do tego oprócz wykształcenia trzeba mieć jeszcze praktykę w zarządzaniu.
ave-ja / 77.253.6.* / 2015-06-01 21:02
Ja mam doświadczenie w zarządzaniu cudzymi pieniędzmi i to z sukcesem, własnymi pieniędzmi - mam firmę i pracowników.Zagłosujesz na mnie ?
Totekk / 83.26.208.* / 2015-06-01 05:48
To może zadaj to pytanie wszystkim politykom
derok / 213.92.191.* / 2015-06-01 00:14
Szalupa ratunkowa dla PO.Balcerowicz i stopy procentowe +20% tego chcecie ?? Zapytajcie rodziców co to za jeden ten Balcerowicz .Potwór .
Edward1200 / 213.49.235.* / 2015-06-01 00:03
Rysio, twoja partia to upudrowany trup Unii wolnsci, koszernej partii ktora ma byc szalupa ratunkowa PO, nikogo nie nabierzesz ze jest inaczej :) nikogo :) Wy juz smierdzicie trupem :) A na ograniczenie do 2 kadecji tez sie nikt nie nabierze, bo zaden posel za tym nie zaglosuje :) nigdy
Olaff / 89.79.4.* / 2015-06-01 00:47
Ale nie tylko posłowie głosują w wyborach...

Najnowsze wpisy