Forum Polityka, aktualnościPolityka

NowoczesnaPL: Ryszard Petru formuje nowe ugrupowanie i ujawnia program

NowoczesnaPL: Ryszard Petru formuje nowe ugrupowanie i ujawnia program

Wyświetlaj:
andrzej K73 / 89.73.194.* / 2015-06-01 10:23
Wszyscy plują na Balcerka bo pamiętają że prywatyzował ale nie pamiętają że to nie Balcerek rozpi...ł kasę kasę z prywatyzacji, nie pamiętają że to Balcerek żądał likwidacji przywilejów za co wyleciał z polityki. Na koniec, czy pamiętacie że to on sprawił że wasz pieniądz jest wymienialny i nie macie 300% inflacji.Faktycznie Balcerek to łobuz. Nie jestem fanem Balcerowicza ale bądźmy troszkę obiektywni.
KamiL118 / 87.119.23.* / 2015-06-01 10:23
Zastanawiające jakie ma plany do podstawowych problemów :
-zus (bankrut)
-podatki (bandyctwo w biały dzień)
-co 5 osoba w budżetówce, wszystko nierentowne
-wolność obywatelska
-polityka zagraniczna (z Rosją i białorusia trzeba robić interesy nie wojny)
Jak odpowie na te pytania to będzie można się dopiero zastanawiać, co dalej. Na dzień dzisiejszy nic nie wiem i mi pan Petru przypomina rządzącą klikę która mydli oczy jakimiś p*********
Cavalerro / 83.10.96.* / 2015-06-01 10:18
Panie Ryszardzie niech Pan przy swoim pomyśle na odrodzenie polskiej gospodarki "broń Boże" nie powołuje się na to, że był uczniem i co gorsza współpracownikiem Leszka Balcerowicza, bo to dla Pana "pocałunek śmierci" !Facet, który był realizatorem w III RP idei gospodarczej Miltona Friedmana i kolegą Sorosa i Sachsa, autorów programu "uzdrowienia" naszego państwa po roku 1989 jest jednym z grabarzy kondycji społecznej i ekonomicznej naszego społeczeństwa! Proszę realizować swoje pomysły bez jakichkolwiek odwołań do tego pseudo ekonomisty, bo padnie Pan już na starcie!
sprawca 160 / 178.183.178.* / 2015-06-01 10:16
Petru byl doradcą Balcerowicza, a ten wielu ludzi i przedsiebiorcow posiągnął na dno.
teraz za Petru czai się Balcerowicz i innii. Z tego dla Polakow nic dobrego nie wyniknie.
Dla tych panow stawiam - NIE.
Cyrk / 78.11.25.* / 2015-06-01 10:15
Wiecie czemu w szkołach nie uczą podstaw ekonomii? Bo populistyczne partie takie jak PO, PiS i SLD istnieją wyłącznie dlatego, że "lud jest ciemny". Jakby ludzie się orientowali w ekonomii to by na programy gospodarcze tych partii reagowali spojrzeniami pełnymi politowania i ew. szczerym rozbawieniem...
KRISS58 / 93.105.58.* / 2015-06-01 10:15
Wszyscy jadem ziejący !!!
Wsłuchajcie się uważnie w propozycje pana Petru.
To ma być ruch oddolny.Ta propozycja jest skierowana także do Was, byście się zaangażowali i razem dokonali zmian. Pójdźcie więc na spotkania, zabierzcie głos, posłuchajcie o czym mówią inni, co proponują, sformułujcie swoje propozycje i poglądy, przedstawcie i uzasadnijcie, przekonajcie do nich innych, zaangażujcie się w działalność Stowarzyszenie i po kilku miesiącach Waszej działalności ponownie zabierzcie głos. Tylko wówczas trzeba występować pod własnym nazwiskiem i mieć odwagę przy wypowiadaniu jadowitych komentarzy.
MAca / 83.3.105.* / 2015-06-01 10:12
Największym paradoksem jest to, że urzędnik wykonujący swoje obowiązki za moje pieniądze (sąd) skazuje mnie na wniosek innego urzędnika (US) za niezapłacenie podatku od faktury za którą jakiś złodziej mi nie zapłacił.
czyli wedle mnie publiczne pieniądze są wykorzystywane na niszczenie małych by sankcjonować bezprawie większych. próbowałem wyegzekwować swoje pieniążki sądownie - poszedłem do prawnika nawet nic nie wziął ale powiedział " Panie niech Pan nie liczy na cuda" nie ma pan umowy pisemnej - bo dwa egzemplarze trzyma do początku Zleceniodawca
ma pan na opłacenie kosztów sądowych do 10 % - nie mam no to oc chce pan walczyć? - swoje; a to żeś Pan teraz po bandzie poszedł. Ja swoje dostanę Skarb też ale Czy Pan to nie dam Panu gwarancji poza tym że może deklarację bedzie Pan mógł zmienić ale karę i tak Pan musi zapłacicc bo to nakazówka.
no nic tylko dalej na naszych wspaniałych mężów głosować
Kacha217 / 46.228.91.* / 2015-06-01 10:10
Mówisz Balcerowicz - myślisz Petru
Mówisz Petru myślisz - Balcerowicz.
Gal / 83.8.174.* / 2015-06-01 10:08
Dla przypomnienia doradca Balcerowicza ,schladzali gospodarke w latach 1997-2000. Wspolzalozyciele Uni Wolnosci. Jak zwykle kolejna wolta, nie dajmy sie nabrac.
mkrl / 185.12.191.* / 2015-06-01 10:05
Polacy nie daj cie sie nabrac na zadnego petru to balcerowicz nr 2, a nasz kochany balcerowicz jest winny wielu milionów nieszczesc i powinien byc rozliczony
andrzej K73 / 89.73.194.* / 2015-06-01 10:00
Prawdą jest że PRL w ogóle się nie skończył. Wmówiono nam że żyjemy w wolnej gospodarce z demokracją, tylko dla czego wzrosły podatki a instytucje utworzone za PRLu tylko się rozrosły.Dlaczego nie powrócono do ZUSu sprzed II w.ś. dlaczego O.C. komunikacyjne funkcjonuje jak sprzed 89'? Polacy zachowują się troszkę shizofrenicznie, chcą wolności w której się zniewala innych podatkami i przepisami ograniczającymi wolność w imię przywilejów.Młodzież ucieka a starzy ciągle swoje, wybierają oprawców do sejmu i liczą że oni zabiorą innym na ich rzecz.Jakiś obłęd.
ccc... / 78.28.6.* / 2015-06-01 09:59
uczeń balcerowicza petru chce naprawiać Polske tzn. to co rozwalił w ostatnie 25 lat balcerowicz z koleżkami. bardzo ciekawe podejście....
R.R. / 77.252.115.* / 2015-06-01 10:00
Nie tylko uczeń, ale i doradca. Nie zapominaj o tym.
życzliwy / 79.189.214.* / 2015-06-01 09:49
Żałosne te komentarze. Zamiast dyskutować nad propozycjami to zaczyna rzucanie pustych sloganów. Najmądrzejsze co niektórzy potrafią to przykleić do Petru Balcerowicza (bo się źle kojarzy), sukces finansowy (bo się źle kojarzy), paskudnych bankierów i korporacje (bo się źle kojarzy). Nieważne, że Petru przedstawia konkretne propozycje, że deklaruje brak polityków w NowoczesnejPL. Widać Polacy wolą polityków z ich pustymi obietnicami i przekrętami lub obietnice rozwalenia tego co obecnie funkcjonuje bez jakichkolwiek konstruktywnych propozycji.
Petru od zawsze wypowiadając się w telewizji, czy w prasie nie miał w zwyczaju włazić komuś w d..., zawsze starał się wszystko rzetelnie oceniać pokazując wszelkie konsekwencje. no niestety to nie jest człowiek na Polskę. My wolimy polityków oszukujących na kilometrówkach, kochających luksusowe zegarki, bawiących się w ministrów, czy premierów, lub takowych udających.
egon1103 / 89.228.248.* / 2015-06-01 10:03
...jestem tu co prawda od nie dawna, ale dużo komentarzy przeczytałem i stwierdzam z zadowoleniem, że jest to jeden z najmądrzejszych wpisów, a zarazem czuję się zawstydzony gdyż dałem wciągnąć się w tą bezsensowną paplaninę...tak masz rację, to są wszystko bezpodstawne uprzedzenia...lecz gdzieś jest podłoże tej zbiorowej ideologii nienawiści i absurdu...
Fujara / 83.31.148.* / 2015-06-01 09:59
Bardzo dobrze to ująłeś( bo się źle kojarzą ),
a dlaczego ?
życzliwy / 79.189.214.* / 2015-06-01 10:13
Lepiej Ci się kojarzy politycy od Madrytu, czy zegarków? Jeżeli źle ci się kojarzy Petru to powiedz dlaczego. Ale nie na zasadzie przyklejania łatki. Odpowiem ci dlaczego Balcerowicz się źle kojarzy. Bo pod ponad 20 lat politycy w imię swoich własnych politycznych interesów przykleili Balcerowiczowi łatkę winowajcy za bezrobocie i biedę. Prawda jest taka, że winę za to ponosi ponad 40 lat komunizmu. Wszyscy chcieli kapitalizm, ale bez jego ciemnych stron. Niestety gospodarka w 1989 roku była tak zrujnowana przez socjalizm, że wtedy dopiero odsłonił się prawdziwy obraz gospodarki. Gospodarki niewydolnej. Transformacja niestety musiała wszystko obnażyć. Dziś wszyscy chętnie przypisują sobie zasługi za jeden z najwyższych wzrostów w Europie i na świecie. Podwaliny i grunt przygotował m.in. Balcerowicz. A dużo winy w tym ze nie udało się sprawić by wszyscy Polacy mogli korzystać z tego wysokiego wzrostu leży w politykach - kolejnych parlamentarzystach, ministrach, czy szefach rządów. No ale nie ma co się przejmować. Dobrze, że jest ten zły - Balcerowicz. Teraz na dodatek Balcerowicza się mocno przyklei od Petru i problem NowoczesnejPL z głowy. Nie będzie Petru burzył nam tego co tak wygodnie mamy już poukładane...A ciemny lud wszystko kupi... (cytując klasyka)
R.R. / 77.252.115.* / 2015-06-01 09:59
Konkretne propozycje to ma JKM, ale każdy z niego wariata robi, bo facet chce prawdziwej wolności gospodarczej. Tymczasem bajania Petru przyjmujesz jako coś normalnego. Powiedz mi jedną rzecz. To ugrupowanie wspiera Balcerowicz, na razie nieoficjalnie, ale Kidawa-Błońska też zarzekała się, że do rządu nie wróci - pokusa jednak silniejsza. Skoro tak, dlaczego Balcerowicz nie zrealizował tych założeń kiedy miał ku temu okazję?
piotych / 31.0.3.* / 2015-06-01 10:08
No tak veta Kwaśniewskiego do reformy podatkowej Balcerowicza, to już ludzie nie raczą pamiętać. Wszystkiemu Balcerowicz winien. Jasne.
R.R. / 77.252.115.* / 2015-06-01 10:14
Ludzie nie pamiętają, że Balcerowicz był wicepremierem i ministrem finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego (1989–1991), Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991) i Jerzego Buzka (1997–2000). Zatem nie tylko Kwaśny tu winien, choć go nie trawię.
waea / 78.28.6.* / 2015-06-01 09:47
ANtypetru to nowe hasło każdego Polaka
Wiesław 59 / 93.174.31.* / 2015-06-01 09:45
Najwyższy czas zmienić ludzi w Sejmie , Senacie i rządzie. Czas najwyższy.

Najnowsze wpisy