Forum Polityka, aktualnościKraj

Nowy bat na piratów. Fotoradar zrobi zdjęcie od tyłu

Nowy bat na piratów. Fotoradar zrobi zdjęcie od tyłu

Wyświetlaj:
mały piracik / 83.8.216.* / 2008-12-10 21:15
Właśnie dziś na drodze krajowej nr 1 północ-południe na odcinku od Świecia do Torunia tj. około 50 km zamontowano 11 fotoradarów. Średnio jeden przypada na 5km. Gratulacje dla pomysłodawców ale będzie kasy do przep............. Pozdro dla wszystkich "piratów" którzy niszczą swe auta na rozwalonych drogach szybkiego ruchu gdzie zawieszenia siadają po 20 tys.km np. w pasacie 2005 r.
sb / 83.238.240.* / 2008-12-10 21:01
po jasną cholere jakieś radary-skoro maksymalnie wg. kodeksu mozna jechać np. 9okm/h to robić takie samochody ,a w istniejących na przymus wstawiać układy ograniczające autom. prędkość do dopuszczalnej i kłopot z głowy(ale posłom też!)
RYP / 83.21.55.* / 2008-12-10 20:18
No to kopmy wilcze doły. Mieszkowi zdały egzamin.
Moher STOP!! / 195.150.48.* / 2008-12-10 19:53
A ja proponuję aby mandaty zaczęli płacić również PANY (P)OSŁY a nie ścigali się z konwojami policyjnymi i wyśmiewali z policjantów, wówczas zaczęliby używać mózgów a nie tworzyć durne przepisy. Na kilkudziesięciu km drogi krajowej kilkaset ograniczeń to chyba lekka przesada jak na cywilizowany kraj. Popieram wspaniałych kierowców jeżdżących w terenie "zabudowanym" 50km/h których wyprzedzają tiry i ciężarówki ale oni przecież jadą przepisowo, więc tylko zwiększają bezpieczeństwo a policjanci cieszą d**py. Na szczęście za parę stówek można kupić dobry antyradar więc nie jest tak źle. Pozdrawiam was wspaniałomyślni politycy. Szkoda że w PO również zdarzają się takie głąby ale co na to poradzić. Chociaż Ziobro już nie robi burdelu w tym kraju. Szerokiej drogi dla normalnych. Dziękuję
??? / 89.74.166.* / 2008-12-10 19:50
najwyższe mandaty w europie w stosunku do najniższych zarobków a więc preferuje się rozwiązania uderzające w najuboższych, bogaci mają kierowcó
mp333 / 83.17.143.* / 2008-12-10 18:34
niedlugo to juz samo posiadanie samochodu bedzie podejrzane welcom to poland
bat na psy / 193.0.95.* / 2008-12-10 17:28
fiuta niedlugo nam beda fotografowali
derewer / 213.77.116.* / 2008-12-10 12:04
A kiedy marchewka? Ponoć miało to być państwo ludzkie, a jest dalej totalitarne. Wszystko staramy się załatwić metodą karania. Popatrzył taki poseł na ulicę przed Sejmem i już przepis żeby nie parkowac na chodniku. Tak mogę mysleć ja, ale nie poseł. To tak jakby gospodarz powiedział, od dzisiaj nie załatwiamy się w domu, a w szalecie miejskim. Ten jeszcze podał gdzie, a poseł tylko bzdurę wymyślił. Rozumiem, obok jest pusty, piętrowy i darmowy parking, ale gdzież by. Gospodarz nie zadbał. Tak samo z prędkościami na drodze, jechał młodzian do dziewczyny 130 km/h, dzisiaj jest tam krzyż i ograniczenie do 60 km/h. Samorządowcom w miejscowości B ubzdurało się, że będzie bespieczniej jeśli na terenie ich miejscowości będzie 40 km/h i jest. Nikt nie zastanawia się dlaczego drogi są dziurawe, dlaczego młodzi piją i jeżdżą, dlaczego nie ma możliwości z cywilizowanymi prędkościami przejechać np. z Wrocławia do Białegostoku, a kazdy zastanawia się jak tu karać (mandaty w górę), jak mierzyć prędkość i karać. Masz nawigację, sprawdzą ci mapę i masz wozić rachunek, bo podejrzewają, że jestweś złodziejem. Ciekawe, że mam radio Sony w aucie, wycieraczki pozłacane, wysokorozdzielczą kamerę cofania za 1000 zł i nikt mi nie każe wozić rachunków i jeszcze kilka innych rzeczy, które warte są dużo więcej niż ta mapa Tomtoma, która z wersji na wersję zmienia się głównie ceną, i każą mi ją kupować od nowa, a zmiany są kosmetyczne. To ma być to państwo o które walczyliśmy?
T. / 81.190.5.* / 2008-12-10 13:27
Drgogi powinny być dziurawe , bo wówczas wolniej jeżdżą i nie ma wypadków śmiertelnych! Niedługo "GPS"-y będą w tel.kom. i każdy będzie rewidowany i poddawany kontroli osobistej . Rachunki za radio "Sony" i kamerę należy wozić ze sobą , bo może zajść podejrzenie o kradzież lub przywłaszczenie , ewentualnie paserstwo. Prędkość na drogach należy maksymalnie ograniczać , co by to , co jeźdźi nie pozabijało nam się. Najlepiej byłoby , gdyby pchali swoje samochody . - A więc , dostosujmy się do owych ograniczeń prędkości na obszarze zabudowanym - 50km/godz. i wówczas zobaczymy co będzie działo się na drogach. - Proponuję od jutra.
Ogryzek / 84.10.10.* / 2008-12-10 17:31
Zgoda. Od jutra będę jeździł PONIZEJ prędkości dopuszczalnej. TYlko będę musiał wozić ze sobą termos z kawą aby nie usnąć przy tak wielkiej prędkości... z nudów.
T. / 81.190.5.* / 2008-12-11 15:12
LEPSZA BĘDZIE PASAŻERKA ...
nhx / 85.222.86.* / 2008-12-10 11:07
kilkaset metrow,trzeba wiec PRZED i PO jechac spokojnie przez kilkaset metrow.I tyle.
A poztym jesli jest ograniczenie,to je przestrzegac,NIE jechac przez wioske 12- lub wiecej tylko dlatego,ze szosa idzie na wprost i wydaje sie ,ze jest pusto.
Myslec ludzie i nie bedzie problemow.
Cruse / 217.153.87.* / 2008-12-10 10:43
Dopóki ograniczenia prędkości będą durnie restrykcyjne, fotoszmaty w kolorze szarym (a nie jasno-pomarańczowym) to nowe urzadzenia nie zwiększą bezpieczeństwa ruchu, a będą tylko maszynkami do zarabiania kasy dla Państwa i pozbawiania ludzi pracy przez utratę prawa jazdy! Głupota! Opamiętajcie się ludzie z tymi radarami - zacznijcie budować autostrady!

Ja tez jestem piratem. Jak KAŻDY kierowca, ktory jedzie w miescie 70kmh zamiast 50...
DSA / 2008-12-10 17:23
Ja też jestem piratem bo jadę na trzypasmówce 70km/h która jest wylotem z miasta z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami i brakiem pasów dla pieszych.

A jestem tylko dla tego 50 bo przyłączyli ten odcinek kilka lat temu do miasta i pojawił się super zbawienie dla policji teren zabudowy!!!!!
T. / 81.190.5.* / 2008-12-11 15:15
A NIE STOJĄ TAM TERAZ , PRZED 'ŚWIĘTAMI ' Z RADAREM ???
DSA / 2008-12-11 15:43
oczywiście że stoją to ich ulubione miejsce. Bo nikt nie będzie przestrzegał absurdu (ale ja do absurdów mam CB)

A najlepsze wzięcie ma straż miejska która pożycza przenośny fotoradar żeby podreperować budżet miasta i swój bo przecież kasa z mandatów ląduje do miasta a straż podlega miastu.
nhx / 85.222.86.* / 2008-12-10 11:04
Gdyby kazdy jechal 50/godzine,miasta stalyby sie nieprzejezdne.
A poziom stresu i agresji wielokrotnie zwiekszylby ilosc stluczek i powaznych wypadkow.
viti44 / 83.21.241.* / 2008-12-10 09:48
Ostatnio dostałem zdjecie "od tyłu"na wiosce gdzie psy dupami szczekają było 40 jechałem 54 km dostałem z urzedu gminy 100 zł i 2 pkt. taniej i wygodniej jest stawiac znaki niz łatac dziury !!
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-12-10 09:19
Zamiast budować drogi będą strzelać w plecy... to będzie jak gwałt od tyłu na środku ulicy... paskudna sprawa...
KAP / 2008-12-10 09:06 / Tysiącznik na forum
jasne , jasne. proponuje w ogóle zamknac drogi pamietajac ile osob ginelo w szmochodach w w XV w na przyklad ...
wolny człowiek / 83.27.33.* / 2008-12-10 09:49
Jest jeszcze jeden sprawdzony sposób na poprawienie bezpieczeństwa na drogach stosowany był u zarania motoryzacji i dziwię się że dotychczas z niego kolejne światłe inaczej ekipy nie skorzystały.
Jeden z pierwszych przepisów ruchu drogowego nakazywał aby przed pojazdem samochodowym biegł człowiek, ostrzegający o zbliżaniu się samochodu. Może należałoby wrócić do źródeł. Z całą pewnością podniesie to bezpieczeństwo, a już na pewno ograniczy prędkość.
ekgl / 193.111.166.* / 2008-12-10 14:32
Brawo, popieram pomysł, sprawa załatwi od razu problem autostrad- już przestaną być potrzebne, jednocześnie nastąpi poważny spadek bezrobocia - nowy zawód ostrzegacze. Pozdrawiam
DSA / 2008-12-10 09:03

Eksperci podkreślają, że rozwiązania te są obecnie w większości krajów Europy Zachodniej.


Karać będą nas jak w Europie zachodniej a autostrad, skrzyżowań bezkolizyjnych itp jak nie było tak nie będzie...

Policja nie maj co robić z pieniędzmi. Może niech się zajmą tym żeby zamiast wstawiać głupie ograniczenia albo fotoradary zmienić przebieg drogi w danym punkcie...
asior / 84.38.160.* / 2008-12-10 08:12
przecież już robią, co to za nowość? aha tytuł daliście skandaliczny, niby jak jadę 70km/h na durnym ograniczeniu do 50km/h to już jestem pirat drogowy? żenada, przestaję czytać money.pl do odwołania

Najnowsze wpisy