Forum Forum inwestycyjneFundusze

Nowy i zaniepokojony

Nowy i zaniepokojony

david8585 / 2010-05-06 17:56
Witam wszystkich
Zakupiłem jednostki dwóch funduszy inwestycyjnych 26.04.2010
ING Subfundusz Stabilnego Wzrostu Plus , oraz
ING Subfundusz Obligacji Plus jednak od daty kupna dość sporo spadły i jeszcze ta nieszczęsna sytuacja w Grecji, niepewna w Portugalii i Hiszpanii, zbliżające się wybory prezydenckie. Nie wiem czy to wszytko ma wypław na te spadki.
Jestem troszkę zaniepokojony tą sytuacją, czy wycofać pieniądze z funduszy i przerzucić na je lokatę, czy odczekać może się wszystko za niedługi czas odbije?
Wyświetlaj:
Pilsener / 2010-05-06 20:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Fundusze średnio nadają się do spekulacji (zwłaszcza mało agresywne), jak się kupuje to chociaż na pół roku (po takim czasie ja rozważam zamianę funduszu na inny z tego samego segmentu), zaraz się okaże, że kupiłeś na górce a sprzedasz w dołku, fundusz obligacji to okres inwestycji minimum rok a akcyjny 3-5 lat.
2. Dywersyfikuje się portfel, minimum 3 fundusze z jednego segmentu i różnych TFI (ja jeszcze niedawno miałem aż 5 polskich funduszy obligacji).
3. Unikamy funduszy zrównoważonych i stabilnego wzrostu o stabilnej strukturze portfela, raptem 30% akcji a prowizja aż 2,5%, lepiej kupić fundusz akcji (30%) a resztę przeznaczyć na obligacje, będzie dokładnie to samo a zaoszczędzimy na prowizji.
4. I staramy się wybierać fundusze, których wyniki są powyżej średniej, tymczasem ING Obligacji Plus wypada bardzo źle, nie wiem skąd decyzja, że właśnie ten fundusz? Wyniki ma słabe zarówno za krótki, jak i długi termin, oczywiście nie gwarantuje to jaki będzie miał wynik w przyszłości, jednak kupując fundusz, który historyczne wyniki miał dobre mamy na to wyraźnie większą szansę.
przemek98 / 89.228.240.* / 2010-05-07 00:29
Podłącze się do dyskusji. Kupiłem w tym tygodniu dwa fundusze pieniężne: Unikoronę oraz Amplico Pieniężny Plus oraz jeden fundusz obligacji Uniobligacje Nowej Europy. Na razie mam 50/50. Pozostało mi jeszcze troszkę gotówki i się zastanawiam, czy jeszcze coś dokupić, może Unidolar?? Ja myślicie da radę jeszcze coś zarobić na obligacjach?? A może troszkę zaryzykować i jakiś akcyjny?
david8585 / 2010-05-06 22:00
Czyli co radzisz? Poczekać min. pół roku?
Przepraszam, że tak truje, ale jestem nowicjuszem w tym temacie.
Dlaczego ING obligacji. Ponieważ mam tam konto OKO i babka z tego banku namówiła mnie na te fundusze.
kornik77 / 2010-05-07 15:41
Ja swoje j.u nabyłem w połowie grudnia.Od tego czasu obserwuje totalną chuśtawkę notowań(co dojdzie do 12%,to znowusz spada) i też sie nie mogę zdecydować
na to czy sprzedać czy nie.
A jeżeli chodzi o to co powiedziała ta kobieta,to niczego się niedziw "ona ma płaconą premie za każdą sprzedaż".
david8585 / 2010-05-07 21:44
Poczekam, aż oby daw fundusze dojdą do poziomu z 26.04.2010 i wtedy pomyśle o ewentualnej sprzedaży tak aby na całej tej przygodzie nie stracić.
A jakich innych funduszach myślisz?
kornik77 / 2010-05-09 00:22
Poczekaj,aż skończy sie zamieszanie wokół giełdy to fundusze spowrotem zaczną zarabiać.
david8585 / 2010-05-09 14:46
Dziękuje bardzo za informacje:)

Pozdrawiam
max1224 / 2010-05-06 22:21 / Tysiącznik na forum
a to menda sorry ale jak słyszę takie teksty to mnie trafia ostatnio teść zamknął lokatę w łaśnie w ING oczywiście nie chcieli mu wykonać przelewu do mbanku się wkurzył wybrał gotówkęi zlikwidował rachunek a tę kasę wpłacił do pkobp żeby stamtą przetransferować i sdam nie wie jak go babsko omotało że cała ta kasa poszła na kolejną i to gorszą lokatę się teściowa wpieniła zjechała tę z pko bp i dopiero kasę zainwestowali fakt że szczęśliwie bo zaczęła się zwałka ale nerwów trochę stracili (kasa ocalona)
Zeus52 / 2010-05-09 03:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu...ostatnio mam ubaw,bo babka chce mi coś wcisnąć...tak,dla jaj powiedziałem:No dobra,pogadajmy. I opowiada mi bajeczki...jakich doradców mają,jak wszystko rośnie...i jeszcze ho,ho! Ciekawe,czy ma pojęcie,co to piątka wzrostowa,kończąca 15-miesięczne wzrosty. I czy domyśla się,że po piątce następuje długa i uciążliwa korekta A,B,C...która może trwać 3 miesiące,a równie dobrze pół roku,czy rok. I może zabrać minimum 38,2%,a bardzo możliwe,że 50%,lub 61,8%wzrostów z tego okresu. I to są optymistyczne wersje. Bo nie ma pewności,czy spadkowa korekta A,B,C nie okażę się powrotem do bessy,1-5 w dół? Korekta,to tylko na razie najbardziej uprawniona w tej chwiłi,optymistyczna wersja...nie wiemy na razie,czy tylko na tym się skończy. Pamiętasz...tak,jak rok temu nie można było z góry założyć,że wchodzimy w hossę. Wstępnie zakładaliśmy korektę bessy...czyli to,co później działo się aż do stycznia. Dopiero pod koniec roku można było mówić,że to już nie korekta bessy,ale 1-5 hossy,i że nastąpi piątka. Teraz jest odwrotnie. Nie mam pewności,czy na pewno już piątka dobiegła końca,bo jak wiesz,mam wyższe poziomy,które nie zostały jeszcze osiągnięte. Ale upierał się nie będę. Jednak jeśli nawet piątka jeszcze potrwa i osiągniemy następne szczyty(takie były moje założenia),to i tak korekta jest nieuchronna. To normalna kolej rzeczy. I to korekta olbrzymia w wartości,jak i czasie. Jak wzrost trwał 15 miesięcy,tak też korektę będziemy liczyć w miesiącach. Jeśli już mamy jej początek,to możn w miarę krótko potrwać,miesiąc,dwa. Ale jeśli pójdziemy na szczyty,jak pierwotnie przypuszczałem,to korekta potrwa minimum całe drugie półrocze. A może i do następnej wiosny. A tymczasem babka żeni mi kit(próbuje),że nic,tylko wchodzić. "Bo tak ładnie rośnie. I będzie nadal...teraz jest okazja,bo za parę miesięcy będzie jeszcze drożej"...spada...to nic...w funduszach inwestuje się w dłuższym terminie. Wejdzie Pan w to. Może chwiłę spadać,ale to w funduszach się nie liczy. Jak Pan potrzyma,to po 3...4 miesiącach na pewno będą efekty". Max,mówię Ci...bawię się setnie. Tzn początkowo potraktowałem to,jako żart. A taki dowcip jej zrobię. Tak myślałem początkowo,żeby na następnym spotkaniu tak jej ostro wygarnąć...ale nie wiem,czy to coś da. Głupoty to i tak nie uleczy...bo tak czuję,że ona celowo nie kłamie. Kłamie nieumyślnie,bo takie pranie mózgu zrobili jej na "szkoleniach"...tak próbowałem ją podpytać...kompletnie zielona!
david8585 / 2010-05-07 21:46
Ostatni raz posłuchałem tych bab z ING
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy