Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowy pomysł na drogi. Da spore oszczędności

Nowy pomysł na drogi. Da spore oszczędności

Money.pl / 2009-02-03 23:47
Wyświetlaj:
studentMIM / 2009-02-03 23:47 / Tysiącznik na forum
Może ktoś mi wytłumaczyć na czym polega meritum tych zmian?
marek 19.53 / 83.24.32.* / 2009-02-04 02:25
Inżynieria księgowa i propaganda sukcesu.
Meritum????? Euro, Euro2012, słupki, prezydentura, kasa dla znajomych królika.
Spieszę wyjaśnić:

- budżet przestaje finansować drogi (mniej wydaje, nazywa się to oszczędnością),
- BGK (państwowy, ale księgowo nie obciąża to budżetu) zaciąga kredyt np. w EBI i przekazuje go dla KFD. Ten a ramach PPP (np. do spółki z Kulczykiem) modernizuje (lub nie) np. gierkostradę (fragment oczywiście, przejazdu przez Częstochowę już nie) Oczywiście stawia bramki (nie futbolowe ale poboru opłat). Budowę współfinansuje Unia (z naszych składek, oczywiście). Za przejazd płacimy my osobiście a jak nie jeździmy "straty" pokrywa budżet (też my). Oczywiste, mam nadzieję.

Konkluzja:
- kredyt zaciągnięty przez BGK w końcu ktoś kiedyś musi spłacić (czyli my),
- biznes np. Kulczyka dofinansujemy my i Unia (też my)
- kasę zgarnie np. Kulczyk,
- Tuskowi za troskę o budżet i oszczędności i kawałek autostrady odwdzięczą się głosami pryszczaci wyborcy (i np. Kulczyk wspierający kampanię prezydencką)

P.S.
O G Ł O S Z E N I E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kupię pilnie 10 m gierkostrady . Chętnie między Jankami a Raszynem. Oferuję 100 mln za 1 km.

Wyjaśniam.
Na moich 10 m. stawiam bramki i pobieram zryczałtowaną opłatę (kopytkowe) złotówkę od łebka. Niby nie wiele, ale w dwa miesiące inwestycja mi się zwraca.
Za kolejne dwa miesiące kupuję za żywą gotówkę kawałek pod Radomiem, potem pod Mszczonowem, Płońskiem i w Błoniach i Radzyminie.
W ciągu pięciu lat jestem właścicielem wszystkich strategicznych punktów drogowych. Włącznie z kawałkiem zakopianki i przejściami granicznymi. I ciągle, nie jestem pazerny, złotówka od łebka.
W istocie idzie to znacznie szybciej, bo wspomaga mnie BGK i Unia (teraz już wy, a nie my).

Rozmarzyłem się. Zapomniałem, że nie jestem kumplem prezydenta (???) Tuska (idei Tuska) i Pawlaka. I wielu innych. Nazwiska chyba potrafisz dopisać sobie sam. Te widoczne, bo trzymających Tuska w cuglach prędko nie poznamy.

Pobudka. Dzwoni budzik. Czas wstawać do roboty.
studentMIM / 2009-02-04 08:02 / Tysiącznik na forum
Dziękuję za bardzo "precyzyjne" wyjaśnienie:/
a szkoda gadać / 83.28.47.* / 2009-02-04 13:15
Ja też dziekuję na wszelki wypadek też skopiuję

Najnowsze wpisy