Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowy prezes ZUS. Jedyna kandydatka nie przeszła ostatniego etapu konkursu

Nowy prezes ZUS. Jedyna kandydatka nie przeszła ostatniego etapu konkursu

Wyświetlaj:
Yasió / 178.235.55.* / 2015-04-15 07:13
Nie "nie zdała" jeno ją uwalili, bo byłaby niewygodna... A tam już IIIRP umoczyła co nieco pieniążków swoich obywateli..
Robo 346 / 178.235.234.* / 2015-04-15 07:13
Nie zdała ? Raczej bym zapytał komu ten stołek jest już obiecany! i nie ma znaczenia która opcja rządzi takie posadki rozdaje się w nagrodę usłużnym poplecznikom a nie prawdziwym fachowcom
Taka nasza Polaka tradycja A szkoda ?
pułkownik617 / 193.0.68.* / 2015-04-15 07:11
Pani Katarzyno,
trzymam kciuki za Panią.
Nich się Pani nie podaje. Można zaskarżyć decyzje MPiPS za dyskryminacje ze względu na wiek. Tak brzmi prawo UE.
Lyngsoe / 178.213.123.* / 2015-04-15 07:09
Katarzyna Kalata, która jako jedyna osoba zdała test pisemny w konkursie na prezesa ZUS, nie przebrnęła przez egzamin ustny przed specjalną komisją. Oznacza to, że nie zostanie nowym prezesem tej instytucji. Na razie.

Przypomnijmy, iż pochodząca z Warszawy 31-latka jest doktorem nauk prawnych. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. Jej praca doktorska nosi tytuł „Przepisy ubezpieczeń społecznych w świetle konstytucyjnej zasady równości”. Katarzyna Kalata napisała kilkaset artykułów dotykających tematyki ubezpieczeń społecznych. Jest szefową firmy doradczo-szkoleniowej i outsourcingowej Helpdesk Kadrowy.

Jak sama mówi – stara się pomagać ludziom, którzy zostali skrzywdzeni przez ZUS. Od początku zastrzegała, że ma w głowie ułożoną wizję tej instytucji. Czy zapowiedzi radykalnych zmian i „wietrzenia trupów z szafy” mogły wydać się niektórym osobom zbyt mocne i dlatego Kalata nie przeszła pomyślnie części ustnej? To na razie sfera domysłów i różnych teorii. Jak sama powiedziała – „Komisja na każdym kroku próbowała mi udowodnić, że nie mam kompetencji. Od początku było wiadomo, że mam nie zdać”. Atmosfera miała być nerwowa. Jeden z członków komisji miał podważać wartość jej pracy doktorskiej. Kolejny kwiatek – komisja pytała ją o to czy zna nazwiska wiceprezesów.

Mogą podnieść się głosy, iż kiedy do dymisji podawał się poprzedni prezes ZUSu (Zbigniew Derdziuk), prawdziwy następca był już wyznaczony – dlatego Kalata nie mogła pozytywnie przejść rozmowy. Faktem jest to, iż najwięcej do powiedzenia w kwestii wyboru prezesa ZUSu ma minister pracy i premier. Część komentatorów twierdzi, że minister Kosiniak-Kamysz i premier Kopacz mogli mieć już wcześniej ustalony plan.

Jednak Kalata się nie poddaje i mówi, że wystartuje w kolejnym konkursie. Oczywiście jeżeli taki będzie miał miejsce. Jak mówi jej rzeczniczka – „Wystąpimy o protokół z egzaminu, żeby sprawdzić, czy dane potrzebne do udzielenia odpowiedzi na pytania nie były objęte tajemnicą”.

To nie koniec emocji związanych z wyborem nowego szefa ZUS. Czy zostanie rozpisany nowy konkurs? O tym przekonamy się niebawem.
wwwwwwwwwwwwwww / 82.177.130.* / 2015-04-15 07:07
Przed egzaminem zapomniała zapisać się do PO .....
karbon / 83.21.90.* / 2015-04-15 07:03
Kto dobierał , egzminował członków " komisji " !!?? Dlaczego członkowie komisji nie przedstawią się : imieniem , nazwiskiem , stanowiskiem , z czyjego nadania robią to co robią oraz swoje ... kwalifikacje !!??
frania111 / 217.99.88.* / 2015-04-15 06:57
Nie pasowała bo nie była niczyją protegowaną i faktycznie mogła wprowadzić zmiany, które mogłyby wiele poprawić w tym kraju, ale... to nie pasuje tym którym teraz jest dobrze a obywatele? Ja np jako obywatel coraz częściej myślę o wyjeździe za granicę choć jeszcze 5 lat temu nawet by mi to do głowy nie przyszło ale jestem coraz starsza, mam male dziecko i tracę nadzieję, którą miałam po studiach że jeszcze się w kraju ułoży. Zmiany nadejdą ale za 50 lat o ile nie będzie wojny.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dziadek599 / 46.112.41.* / 2015-04-15 06:55
Wierny ale bierny o to tu chodzi.Nie rozumiem jak można nie zdać egzaminu pisemnego i dalej przystępowac do ustnego,nie zdałem,koniec,kropka,co na to szkoły?A komisja jakie posiada kwalifikacje,wykształcenie?Pani Premier Pan Bóg na to patrzy a Twardowski ze śmiechu mało z księżyca nie spadł.
luc8 / 176.32.162.* / 2015-04-15 06:45
Autorytetu potrzeba i to mówi ekspert. Co za bzdura, pokaż ekspercie jednego członka rządu który byłby autorytetem. Chyba nie znasz znaczenia tego słowa. Jeżeli ktoś mataczy i nie dotrzymuje własnego słowa, jeżeli działa na szkodę społeczeństwa, wręcz działa na zasadzie układów to to ma być autorytet. Chyba ekspertowi płacą za takie lizanie tyłka, zresztą nie jemu jednemu.
Dlaczego kandydatka nie przeszła ostatniego konkursu mimo iż dwa poprzednie zaliczyła - bo nie była w "układzie".
A co do ZUS-u to musi być "nowa" miotła która zrobiła by tam porządek anie jakiś " stary" autorytet- pędzelek który coś "podpicuje".
ali100 / 213.199.214.* / 2015-04-15 06:39
nie przeszła bo nie była koleżanką Kopacz ale nie martwcie się jakaś przyjaciółka się znajdzie, może jakaś katechetka?
junkhead / 62.92.237.* / 2015-04-15 06:30
Taaa, problem polegał na tym że mówiła o deficycie w milionach zamiast w miliardach.... TO BYŁO NAJWAŻNIEJSZE KRYTERIUM...
Wg, komisji ma potężne dziury w wiedzy
pracującyna3 / 79.185.24.* / 2015-04-15 06:29
Olbratowski w swoim felietonie dokładnie to przewidział. Co teraz kumotry wymyślą, aby własna miernota została Prezesem?
k9 / 178.42.194.* / 2015-04-15 06:21
Dopiero po wyborach. Mamy jasne. Kobieta przechodzi JEDYNA!!! pierwszy etap i dopiero rozmowa z AUTORYTETAMI I ZNAWCAMI pozwala poznać, że nie nadaje się. Pokazała i skomentowała ogrom zła, marnotrawienia pieniędzy, łapownictwo?! Mówi się o Providencie, Chwilówkach, Skokach czy nawet Amber Gold. Te firmy w porównanie z ZUS są krystalicznie czyste. Z Anber Gold przynajmniej siedzą
Tuniek / 37.248.255.* / 2015-04-15 06:15
Egzamin na takie stanowisko zdaje ten kto ma zdać, czyli swój. I tyle w temacie.
lola494 / 89.68.224.* / 2015-04-15 05:53
Pewni ludzie są nie doruszenia.....Układ i przynależność do partii rządzącej........

Najnowsze wpisy