Forum Polityka, aktualnościPolityka

Nowy program PiS zostanie przyjęty na kongresie partii

Nowy program PiS zostanie przyjęty na kongresie partii

Wyświetlaj:
straight / 128.197.132.* / 2014-02-15 18:01
Ratujcie swoja przyszlosc I swoich dzieci I glosujcie na Korwina. Wystarczy, ze wprowadzi kilku poslow. Mozna bedzie sie z nim nie zgadzac ale nie przejdzie sie obojetnie kolo jego zdrowej logiki.
dgen / 2014-02-15 17:44 / Tysiącznik na forum
Ostatnio przez przypadek włączyłem tefałen:
wypowiadał się jakiś dyżurny autorytet w fajnym garniturze z tytułem doktora ekonomii - przywołał statystyki, że 70% (!!!!!!!!!!) polskiej gospodarki to firmy zagraniczne, z których 60 % (!!!!!!!!) nie płaci w Polsce żadnych podatków.
Nie wiem dlaczego ale prowadzący redaktor od razu zaprosił widzów na przerwę reklamową...

Jeżeli źle liczę to mnie poprawcie - ale z tego wynika, że ok. 40 % firm w Polsce w ogóle nie płaci podatków !!!!!!
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2014-02-15 17:48
Z danych NBP wynika, że zagraniczne firmy mające w Polsce swoje spółki-córki, w 2013 roku wypompowały z naszego kraju olbrzymią kwotę pieniędzy. Według wstępnych wyników na zagraniczne konta z tytułu dywidend wpłynęło aż 7,9 mld euro (32 mld zł).

Łącznie z naszego kraju w ciągu 2013 roku uciekło z tytułu dywidend, odsetek od kredytów, dochodów z papierów wartościowych i papierów dłużnych aż 16,1 mld euro. Jednocześnie zmniejszyła się ochota zagranicznych właścicieli podmiotów działających na terytorium naszego kraju do inwestowania pieniędzy w Polsce. Do spółek-córek powróciło jedynie 2,2 mld euro - co jest o blisko połowę mniejszą kwotą niż w 2012 roku i jednocześnie najgorszym wynikiem od 2008
mno_1966 / 77.255.33.* / 2014-02-15 19:08

2013 roku uciekło z tytułu dywidend, odsetek od kredytów, dochodów z papierów wartościowych i papierów dłużnych aż 16,1 mld euro.

I tu wychodzi wielki błąd w postaci najpierw okrojenia a teraz likwidacji OFE.
Gdyby te przedsiębiorstwa (poprzez OFE) były przynajmniej w części własnością naszych emerytów te pieniądze zostałyby w Polsce i przynajmniej częściowo by finansowały emerytury.
A tak to nadal będą wypływać za granicę i nie ma na to rady.
No chyba że Kaczyński zrobi nacjonalizację i wystąpi z Unii.
103545 / 37.31.83.* / 2014-02-15 17:33
A może by tak im wszystkim dać kopa w zadek. Ani PiS ani PO ani SLD ani PSL nam nie polepszą życia. Oni polepsza swój byt i swojej rodzinie. Alle jaja.
Tradycja taka / 178.36.245.* / 2014-02-15 17:29
Ostatni ,który stanowcze Nie powiedział globalowi to chyba Kadafi się nazywał.Złośliwi zaś przebąkują,że władcy PRL byli bardziej spolegliwi niż samo CCCP sobie życzyło.
witti / 89.77.204.* / 2014-02-15 17:25
może są i trochę lepsi od PO (czyli bezideowych socjalistów), ale to jednak wciąż socjaliści :-(
Jarosław Kaczyński ma chyba Polaków za idiotów; podczas gdy w Polsce kwota wolna od podatku wynosi trochę ponad 3000 zł, to w Wielkiej Brytanii ok. 400000 zł i to m.in. dlatego Polacy jadą pracować do Anglii, a nie Anglicy do Polski. Pan Kaczyński chce zwiększać płacę minimalną (jakim prawem??, niech sam założy firmę i płaci pracownikom po 5000 zł netto, ale ze swojego), zamiast doprowadzić do tego żeby urzędy skarbowe mniej łupiły - kogo? no właśnie najbiedniejszych. Nazywanie PiS prawicą jest nieporozumieniem, powinni się nazywać "Prawo i socjalizm". Tylko Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke!
ola5577 / 80.54.193.* / 2014-02-15 17:38
Mikke to ignorant i cynik dbający o swoj własny zadek.
TwojSasiad / 181.95.86.* / 2014-02-15 18:00
Hipokryzja w czystej formie...
było to zrobić już dawno / 79.185.170.* / 2014-02-15 17:15
Przecież Kaczyński już w 2007 roku mógł opodatkować hipermarkety i zlikwidować NFZ. Miał pełnie władzy. Nawet Lepper namawiał go do opodatkowania hipermarketów.Gdyby to zrobił już od 6 lat płaciłyby podatek do dziurawego budżetu. Ale nie zrobił tego działając na niekorzyść Polski. Teraz będzie to samo.
MłodaPolka / 80.54.193.* / 2014-02-15 16:45
W poprzednich latach głosowałam na PO i szczerze tego żałuję. Każdy z polityków mydli wyborcom oczy przed wyborami, jednakże ponowne zagłosowanie na PO nie zwiastuje poprawy sytuacji przeciętnego Kowalskiego w Polsce. Po jakiego kija wprowadzać Karty dla rodzin wielodzietnych na ulgi m.in. na baseny, restauracje itp. Przecież Ci ludzie nie mają co do gara włożyć, więc juz widzę jak wybierają posłanie dziecka na basen za 1/2 ceny, zamiast zapewnienia mu zwyczajnego posiłku w domowym zaciszu... Poza tym zwiększyliby fundusze socjalne dla poprawy sytuacji materialnej takich osób, bo to właśnie przez słabą politykę prorodzinną wiele młodych ludzi/ małżeństw ucieka do innych państw w poszukiwaniu godnego życia (np. do Niemiec, Szkocji, Norwegii gdzie z zasiłków dla dzieciaków potrafi przez mIesiąc wyżyć cała rodzina). Owszem PiS w swojej karierze też nie poszalał, jednak zastanówmy się czy ich projekty i ustawy były aż takie złe? "Rodzina na swoim" był trafem w 10-tkę, nie wspominając o programie PO -"Mieszkanie dla Młodych", który osobiście uważam za wielki niewypał. Nie jestem zwolenniczką, żadnej konkretnej partii jednak jeśli mam być szczera to nie widzę by politycy PO zrobili coś dla ludzi, nie licząc ich samych bo nagrabili niesamowicie dużo pieniędzy, dlatego w tym roku mój głos trafi do PiS z nadzieją, że nastaną lepsze czasy zarówno dla mnie jak i moich bliskich
Lysy 25 / 213.158.217.* / 2014-02-15 16:42
Gdyby tak z połowę tego co napisali zrobili to miejsce na Wawelu może by się i należało.
Ale nie czarujmy się, skończy się *wielką polityką*, wyższymi podatkami dla klasy średniej (bo ci tzw najbogatsi jakiś sposób na Kaczora znajdą), dalszą ruiną polskich firm i postępującym upadkiem państwa.
I może jeszcze kataster dowala.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
crystaldragon / 83.4.80.* / 2014-02-15 16:02
Aha czyli nic się nie zmieni : ( jedyna sensowna propozycja do likwidacja gimnazjów które są niewypałem reszta to socjalizm.
Nie ma sensu zmniejszać vatu jednocześnie zwiększając opodatkowanie supermarketów (które i tak unikają płacenia podatków), ceny produktów zostaną wyrównane albo będą wyższe. Dawanie 500 zł na dziecko to szczyt głupoty ludzie zaczną życ na koszt państwa. Te zmiany to kolejne próby przyklejania plasterka na zmasakrowany system jaki mamy w polsce. Jedynie idee wolnorynkowe są w stanie ruszyć ten kraj do przody
Oszolomowaty / 84.25.226.* / 2014-02-15 16:05
Niemcy daja 186 EURO na dzeicko, od 3 wiecej progresywnie. To mi wychodzi cos okolo 700 zł. Tam to dopiero glupole rzadza, nieprawda?
mno_1966 / 77.255.33.* / 2014-02-15 19:17
No i co z tego?
Jak będziemy mieć dochód taki jak Niemcy to możemy tak płacić.
Ale jak już teraz będziemy rozdawać więcej niż nas stać to nigdy nie będziemy tak bogaci.
crystaldragon / 83.4.80.* / 2014-02-15 22:23
Porównujesz potęgę gospodarczą i przemysłową do kraju w którym politycy mają problem ze znalezieniem pieniędzy na budowę dróg. Niemcy 700zł a Polska 500zł ? dajemy prawie tyle samo a jesteśmy dziesięciokroć biedniejsi
macko24 / 89.72.103.* / 2014-02-15 15:08
wreszcie chcą ułatwić zakładanie firm. to będzie strzał w 10!
Srinagarindra / 77.45.44.* / 2014-02-15 14:48
Ja, wieloletni kretyn głosujący na PO chciałbym, żeby do władzy doszedł PiS - wielką przyjemność mi sprawi udowadnianie Tuskowi przez Macierewicza, że jest agentem pięcionogich krwiożerczych Marsjan albo potworów z Jowisza. Mam dosyć kłamstwa i harowania ponad miarę - mam dosyć zabijania małej przedsiębiorczości przez Platformę którą tworzą koneserzy drogich win, dalekich podróży i dyletanci gospodarczy. Nie widzę powodów zbrojenia polskiej armii po to aby Afgańczycy mogli przetestować nowe sposoby zwalczania kupionych za moje podatki broni. Afganistany, Iraki, supermarkety płacące podatki dochodowe za granicą, niegospodarność rządu i dyletanctwo zabija polskie firmy i tworzy dziurę w budżecie. Rząd ma to w dupie i podnosi całemu polskiemu społeczeństwu VAT aby uzupełnić braki.
Polacy muszą emigrować za pracą i są traktowani jak śmiecie i podludzie. Czas to zmienić - ekipa Tuska nic nie umie i pokazuje, że jedyne co potrafi to trwonienie unijnych pieniędzy na pseudoszkolenia itp. Dosyć tego - Polska ginie.Po 25 latach boję się o kondycję firmy i pracowników. Boję się mimo uczciwości i pracowitości bankructwa i nie stać mnie na nic - jeszcze 5 lat temu byłem kimś ! Moi kontrahenci bankrutują na potęgę - są i tacy co wpadają w choroby psychiczne. Tusku - PZPR zastąpiliśmy PO aby inna grupa mogła żyć w luksusie?
m-53 / 95.49.176.* / 2014-02-15 15:24

Polska ginie.Po 25 latach boję się o kondycję firmy i pracowników. Boję się mimo uczciwości i pracowitości bankructwa i nie stać mnie na nic - jeszcze 5 lat temu byłem kimś ! Moi kontrahenci bankrutują na potęgę

Jak widzę nie jestem osamotniony. Sam mógłbym to napisać. Kropka w kropkę. Tyrałem jak durny, inwestowałem w firmę jak głupi. A teraz zastanawiam się czy nie wyburzyć i nie zaorać, bo podatki zżerają wszystko.
Ale to żadna pociecha, że nie jestem sam.
efsfe / 79.184.235.* / 2014-02-15 14:41
Czyli PiS generalnie chce podnieś podatki nam wszystkim. Podatki na supermarkety to tak jakby zwiększyć ceny wszystkiego co oferują. Podatek dla najbogatszych = ich ucieczka w szarą strefę i mniejsze wpływy do budżetu. Podatek od banków - mniej korzystne kredyty. Jeżeli to jedyny pomysł na Polskę PIS to ja dziękuję. A gdzie zmniejszanie podatków? Gdzie zmniejszanie administracji, biurokracji, upraszczanie prawa? Mój głos należy do KNP.
ghm,ghkmghmn / 195.140.236.* / 2014-02-15 15:41
Poszukaj logiki.

Tym tokiem rozumowania należy zrobić 0 % podatków dla banków i supemarketów.

Wtedy ceny spadną???
Wątpię, ale na pewno wzrosną podatki dla szaraków.
Srinagarindra / 77.45.44.* / 2014-02-15 15:21
a pomyśl sobie człowieku tak: jakiej wielkości podatek dochodowy zapłaciłyby dziesiątki tysięcy polskich firm i sklepów gdyby wygenerowały obrót o wartości obrotów wszystkich supermarketów ??? Kiedyś to było 60 % całości wpływów do budżetu ... . Gdyby te dziesiątki tysięcy firmistniały nie miałyby rentowności bliskiej zera... . Jak pamiętam nieistniejące polskie sklepy nie płaciły podatków dochodowych za granicą. Jak zabrakło podatku dochodowego od polskich firm - bo nie istnieją - to rząd podniósł podatek VAT. Bo super i hipermarkety wykazują rentowność symboliczną i spora część płaci podatki dochodowe gdzie indziej ( ot kombinacje z udostępnianiem znaku firmowego... ) to każdy Kowalski kupując cokolwiek płaci w wyższym VAT ekwiwalent abyśmy mogli finansować administrację i polskie wojsko w Afganistanie bo to jest priorytet dla polskich emerytów !
Dziesiątki tysięcy polskich firm zatrudniały setki tysięcy Polaków i to nie na umowy śmieciowe bo ta zaraza przyszła z Zachodu ... . Teraz ci Polacy emigrują za chlebem i podcierają dupy na Zachodzie albo segregują śmieci u Albańczyków w Londynie.
Większość centr polskich miast jest pusta i dalej pustoszeje. Polscy producenci żywności muszą dostosować się do wymagań supermarketów bo nie mają już polskich sklepów odbiorców. Zaczynają zatrudniać na umowy śmieciowe i obniżają loty. Kupuj więc w supermarkecie tanio te 100 podstawowych produktów i ciesz się - za chwilę VAT pójdzie w górę - bo skąd wziąść kasę ??? Co tu jeszcze sprzedać aby nie podnieść VAT przed wyborami ! Popatrz na przepisy podatkowe - wzrost masy podatków wokoło... . Masa bezmyślnych przepisów zabijających czas tych przedsiębiorców, którzy jeszcze żyją. A może lepiej by było, żebyś płacił trochę więcej w polskim sklepie i miał lepszą emeryturę i opiekę zdrowotną a twoi rodacy mieli by prace w Polsce i kobiety chętniej by rodziły dzieci bo tak się dzieje w Anglii a Polska wymiera ! Żebyś nie myślał, że zwariowałem - zawsze głosowałem na PO a PiS mnie odrzuca. Tyle, że teraz jestem zdesperowany i mam już dość !!!
Jeżeli jesteś w służbach mundurowych lub administracji to mnie nie zrozumiesz - no ale zapewne nie będziesz wówczas wiedział nawet tego idzie pieniędzy z podatków idzie na twoje ubezpieczenie społeczne... .
Gul / 109.145.249.* / 2014-02-15 14:21
Kaczyński w swoim programie nic nie wspomina o Zwiększeniu Odpowiedzialności za Obietnice bez Pokrycia , Za Błędne Decyzje Rzadu.
Dość eksperymentów facecika bez prawa jazdy i karty kredytowej.
m-53 / 95.49.176.* / 2014-02-15 15:32

bez prawa jazdy i karty kredytowej.

To są kwalifikacje i atrybuty szofera i domokrążcy.
Pewnie takie masz - i żadnych więcej.
fdas / 78.30.123.* / 2014-02-15 14:23
brawo :) plus za spostrzegawczość i za trzeźwość myślenia :)

dodam ze to kolejne kłamstwa przedwyborcze.
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2014-02-15 14:38
" Lemingoza" bjawy są łatwe do zidentyfikowania - obsesyjna koncentracja na Jarosławie Kaczyńskim i jego partii uniemożliwiająca percepcje rzeczywistości. Skutkiem tego leming rozmowy na wszystkie tematy społeczne sprowadza do rozmowy o cechach osobowościowych polityków PiS.
fasd / 78.30.123.* / 2014-02-15 14:21
oorany komuna wraca bory abw cbś

może jeszcze miliocja :/
ahoj przygodo / 46.204.50.* / 2014-02-15 18:11
nie bój, tępi ziomale zakiblowali się w blokach i nic z tych miejsc ich nie ruszy nawet miliocja
SB-BILILU / 5.60.133.* / 2014-02-15 14:19
NIE JESTEM ZA PIS ,ALE TU MA RACJĘ !!!!!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy