Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowy projekt w sprawie kredytów. Czy poprze go PiS i prezydent Duda?

Nowy projekt w sprawie kredytów. Czy poprze go PiS i prezydent Duda?

Wyświetlaj:
Termizon / 158.75.47.* / 2015-11-04 10:56
A ja brałem kredyt w złotych choć usilnie mnie nakłaniali na franki i EUR. Trzeba się było kierować starą dobrą zasadą - "Zarabiasz w zł to bierz kredyt w zł a nie w obcej walucie". Co z tego że na papierze na początku wszystko wygląda pięknie jak po roku możesz płacić 3 razy więcej. Chytry dwa razy traci. Wszyscy wiedzą że banki to pazerne instytucje i łakome tylko na zysk, ale i tak idą i biorą kredyty. Wpienia mnie tylko to , że jak mnie się noga z kredytem złotówkowym podwinie i nie będę miał na ratę, to kto będzie go spłacał. Jakoś nie widzę tego by państwo czy bank pomogło w spłacie. A frankowicze traktowani są jak święte krowy. To mnie wkurza.
Andu / 31.11.228.* / 2015-11-04 11:08
Ja swój kredyt złotowkowy spłacałam uczciwie, chociaż łoił mój budżet niemiłosiernie. Wtedy frankowicze śmiali się nam w twarz bo mieli mniejsze koszty porownywalnego kredytu. Ciekawa jestem czy teraz prezydent odda mnie i innym złotowkowiczom różnicę poniesionych kosztów kredytu złotówkowego w stosunku do frankowego (z tamtego okresu- na dzień podpisania umowy)? Mnie kredytu we frankach odmówiła mądra dyrektor banku. Pozdrawiam. A frankowiczom powiem tylko widziały grały co brały. Jak ktoś jest chytry to tak ma.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
buk / 78.8.165.* / 2015-11-04 10:53
Jasne. Wiezieli co brali, podpisywali klauzule ostrzegająca o ryzyku walutowym, cwanakowali jakie to niższe raty mają - a teraz trzeba im dopłacać. Za co?
Chory kraj....
WTF32 / 87.204.150.* / 2015-11-04 10:52
Ten projekt niewiele zmieni, a właściwie spowoduje, że wszyscy będą niezadowoleni - banki będą krzyczeć, ze to rozbój, kredytobiorcom (większości) nie będzie się dalej kalkulować przewalutowanie kredytu (po przewalutowaniu będzie do spłaty więcej niż się brało, plus wyższa rata) a na forach naród będzie na siebie nawzajem ujadał. Ot, Polska po wyborach.
soter 1 / 193.27.6.* / 2015-11-04 10:50
Jeżeli frankowicze zostali oszukani, to tak samo było z klientami PKO BP, którzy brali kredyt złotówkowy "Alicja". Konstrukcja kredytu była idealnie taka sama jak u frankowiczów. Wzrost stóp procentowych spowodował, że ten kto wziął np. 200.000 zł po trzech latach (mimo wpłacania rat) miał do spłaty 230.000 zł. Jeżeli uda się stworzyć precedens dla frankowiczów to ci co wzięli "Alicję" będą mogli także powalczyć o swoje.
imperator777 / 94.40.24.* / 2015-11-04 10:44
Co za naród !(*#&$%^# Czyli jak ktoś palił pety i zachorował to nie należy mu pomagać bo świadomie to robił licząc się z konsekwencjami zachorowania? Czy jak ktoś lazł do wyra świadomie narobił dzieci bo nie potrafił pohamować się lub zastosować zabezpieczenie to nie należy mu pomagać? Dziś pomogą frankowiczom a jutro innym......... ale nie JA POLAK KATOLIK, skoro ja nic z tego nie będę miał to wała.
Darekfsfsfs / 83.29.182.* / 2015-11-04 11:12
Pomóc tak ale nie dać wszystko na tacy. Prawda jest taka że liczyli się z ryzykiem. Wiesz ja dzisiaj zagram na giełdzie ale jak wtopię to Ty pokryjesz straty. Powinni mieć rozłożone raty na dłuższy czas a w momencie gdy kurs trochę spadnie przewalutowane. Ten dłuższy czas powinien być bez odsetek powinno pomóc Państwo. Ale nie rozumiem z jakiego podowdu miłby placić za to bank. To tak jakbym sprzedał komuś ławkę a Państwo do mnie przyszło i powiedziało oddaj im pieniądze bo oni popełnili błąd a ławka już by spalona była.
as182 / 193.0.193.* / 2015-11-04 10:58
Racja. Nie dla pomocy frankowiczom. Nie dla palaczy którzy świadomie palą i domagają sie pomocy w leczeniu. Nie dla wszystkich pozostałych przypadków które wymieniłeś. Prezentujesz podejście do życia typowego pasożyta. Gdybyś żył i podejmował decyzje rozważnie, na miarę swoich możliwości, nie byłbyś w takiej sytuacji.
jojko / 94.40.24.* / 2015-11-04 11:49
widze że jesteś chodzącym ideałem...... no chyba nie do końca bo inaczej nie pisałbyś na forum nie związanym z tak zacna osobistością!!! pewnie nie mieszkasz w polsce tylko na prywatnej wyspie, przecież nie dałbyś się okradać politykom TY taki rozważny : )
!@# / 217.153.72.* / 2015-11-04 11:06
Bo tylko TY płacisz w tym kraju podatki a pozostałe 38 mln Polaków nie płaci i wszyscy żyją na twój koszt.
fffkhk / 217.67.194.* / 2015-11-04 10:41
Teraz porządni ,ludzie będą spłacać za krętaczy i kombinatorów kredyty oraz płacić na patologię, co za chory kraj.
lipa222222222222222 / 89.75.123.* / 2015-11-04 10:36
Rozumiem że ludzie biorący kredyty we frankach mają problem ale kto was okradł ??? Nie mieliście świadomości że kurs może się za 5, 10 , 15 lat zmienić ? Jak płaciliście mniej niż Ci co brali w złotówkach to było dobrze a jak poszło w górę to już jest źle i ktoś was okrada. Nie trzeba było brać we frankach a jak nie chcieli dac w złotówkach to nie trzeba był w ogóle brać kredytu tylko wynająć mieszkanie. Trzeba niestety przewidywać takie rzeczy,
zawiedziony / 46.230.130.* / 2015-11-04 10:32
Jak można dogadywać się z kimś kto cię oszukał i beszczelnie z premedytacją okradł że oto teraz może łaskawie złodzieju oddasz jakąś część kasy może a że zaplanowałeś sobie kupno mercedesa z rozboju więc nie możesz oddać nam całości zrabowanej bo będziesz miał straty,więc podzielmy twoje straty na nas w takich proporcjach 70/30,ok?Właśnie nie ok!!!!Złodziej powinien siedzieć w więzieniu za takie działanie a nie wyciągać dalej kasę od ludzi i państwa z pseudo programów pomocowych zaoferowanych przez P O,które są ewidentnie dla banków a nie dla ludzi.Wszystko to jest mydleniem oczu ludziom bo chodzi o gigantyczną kasę,więc przykro patrzeć jak pan profesor Modzel nas sprzedał.Ciekaw jestem tylko ile kosztuje ludzka krzywda panie prof?Przynieśli w walizkach sianko czy przelali do wybranego banku poza krajem?Tragedia do czego ludzie są zdolni za srebrniki..Judasz!!!!
ksia / 193.46.187.* / 2015-11-04 10:47
Panie Zawiedziony profesor Modzelewski to nie PO a PIS.
To się będzie działo
lipa222222222222222 / 89.75.123.* / 2015-11-04 10:29
Tak pis psioczy na po a za ich rządów udzielono najwięcej kredytów we frankach. Takie sztucznie kierowaniem wszystkim w kraju śmierdzi mi PRLem. Kredytobiorcom ulżą za co zapłacą Ci co nie mają kredytów. Super posunięcie.
Hellen725 / 178.42.117.* / 2015-11-04 10:29
do ssaa: A co z ludźmi takimi jak ja, którzy wykazując zdrowy rozsądek i widząc jaka jest koniunktura sami przewalutowali własny kredyt. Wykazaliśmy zdrowy rozsądek a teraz mamy finansować wasze bezczynne czekanie i łudzenie się, że jakoś tam będzie??? Czy to jest uczciwe wobec nas???
ssaa / 83.19.162.* / 2015-11-04 14:24
Kolejny matoł który nie czyta co się pisze a komentuje... Gdzie napisałem że macie coś finansować? Napisałem jeszcze powiększonymi literami że ta ustawa to wał i że nie chcę, żeby mi się państwo wpierniczało w kredyt. No ale skoro czytanie ze zrozumieniem sprawia ci problem to o czym w ogóle rozmawiamy....
A co do bycia uczciwym wobec was -> A Rodzinke na Swoim albo MdM z moich pieniędzy masz? Masz... to przestań p****... głupoty.

Wszystkich pozostałych czytających przepraszam za język, ale niestety jak się do niektórych napisze kulturalnie, to jak widać powyżej nawet nie przeczytają. Trzeba się zniżyć do ich poziomu, żeby coś do nich trafiło.
Andrzej Gmsaxz / 46.171.182.* / 2015-11-04 10:25
Pietraszkiewicz, hipokryto, a co z klauzulami abuzywnymi? A co z rolą banku jako społecznej instytucji zaufania? A co z kredytami 130% wartości nieruchomości bez wkładu własnego? Siwe włosy a taki totalny brak samokrytycyzmu. Banki stabilizatorami? Czego? Chyba ciągłego zagrożenia kryzysem:-) Jaja sobie robisz razem z mocodawcami, ale PiS zrobi z wami porządek i zaczniecie wspierac gospodarke a nie ja minować
ssaa / 83.19.162.* / 2015-11-04 10:14
Takie rozwiązanie nic nie daje - nikt z niego nie skorzysta, tak jak ludzie nie chcieli korzystać z tych rozwiązań gdzie bank pokrywał 90%, ponieważ te 20% czy 40% to żadna różnica. Problem polega na tym, że marże na kredyty złotówkowe wynosiły 1% rocznie a na frankowe 2-4%. Dopiero jeżeli to się uwzględni to można liczyć podział kosztów.
Np w moim przypadku marża wynosi 4,55%. Wziąłem kredyt na 270 tys zł, który po 5latach spłacania wynosi 360 tys.
Jeżeli wziąłbym faktycznie kredyt w PLN z marżą 1% taką jakie wtedy udzielano, to w tym momencie do spłacenia zostałoby mi jeszcze ok 230 tys, czyli 130 tys różnicy - umarzamy połowę (czy wg Prezydenta 70%) i zostaje 275-295 tys, czyli jestem 5-10 lat spłacania w plecy. Spoko mógłbym na to przystać, żeby nie mieć problemów z kursem, ale bank tego tak nie liczy. Róznica w moim zysku z LIBOR 0 + 4% marży = 4% do WIBORu 4% z 1% marzą oznacza, że musiałbym im dopłacić jeszcze z 5 tys. I też jestem wstanie na to przystać.

Tyle, że bank liczy wg tych ustaw propozycji i prezydenta i PO, ile bym spłacił jakbym miał marżę taką jak teraz + WIBOR, co w sumie daje prawie 8%. Oznacza to, że z 270 tys przez 5 lat spłaciłem jakieś... 10 tys zł (płacąc po 1900zł miesięcznie). czyli 260, a mam 360, więc umożyli by 50-70%, czyli 290-310 tys, a do tego wyliczają że moja różnica w zysku to prawie 30 tys zł, więc tyle powinienem im dopłacić, czyli w sumie zamiast kredytu 360tys zł we frankach teraz, miałbym 340tys zł w PLN z 2 razy wyższą marżą, czyli po takim przewalutowaniu moja rata z 1900zł rośnie do 2400zł i to przy założeniu że WIBOR jest najniższy w historii - jak wzrośnie to zaraz będę płącił 3000zł.

USTAWA W TAKIEJ FORMIE TO KOLEJNY SPOSÓB JAK WYDOIĆ KREDYTOBIORCÓW. Banki dość, że zyskają masę darmowej kasy, a kredytobiorcy będą mieli wyższe rady i więcej będą płacić bankom, to jeszcze wszystkie te "przewalutowania" odpiszą sobie od podatku CIT.
USTAWA W TAKIEJ FORMIE JEST SZKODLIWA I DLA PAŃSTWA I DLA KREDYTOBIORCÓW.

Lepiej niech się politycy w ogóle mojego kredytu nie czepiają, a najlepiej to niech pozwolą mi wziąć kredyt w CHF, wtedy przeniose go do innego banku gdzie marża jest niższa i to mi pomoże spłacać raty bez jakiejkolwiek straty dla sektora bankowego.
buk / 78.8.165.* / 2015-11-04 10:56
To trzeba był wziąć w ZŁOTÓWKACH, a nie biadolić. A jak Ci mówili, że Cie nie stać - to znaczy, że Cie nie było stać. po prostu.
ssaa / 83.19.162.* / 2015-11-04 14:20
Czy ja biadole? Czy ja się dopraszam żeby mi przewalutowali? Przeczytałeś do końca w ogóle co napisałem? Może przeczytaj zamiast pisać p******* -> jasno napisałem, że cała ta ustawa to tylko dalsze dojenie kredytobiorców i robienie ich w balona, i żeby się odczepili całkowicie odczepili od mojego kredytu. Jedyne co, to niech cofną te chore dyspozycje i ustawy, które zakazały mi przenieść kredyt frankowy do innego banku, bo bankowi nie wolno udzielić mi kredytu we frankach.
lipa222222222222222 / 89.75.123.* / 2015-11-04 10:32
A co z tymi co nie chcieli mieć problemu z kursem i brali pln ? Dlaczego teraz Ci będą częściowo finansować wasze kredyty ? Bo przecież nikt tak naiwny chyba nie jest żeby liczyć że banki nie przeniosą kosztów na resztę klientów.
kawinus / 188.146.71.* / 2015-11-04 10:13
Zawsze byc lepiej w grupie wpływowej i bogatej zawsze się na tym dobrze wyjdzie.Ręka rękę myje.
kasia179 / 91.208.250.* / 2015-11-04 10:13
A może farnkowcy nie mieli wyjścia? Biorąc kredyt w 2008r powiedziano mi że w złotówkach nie mam zdolności kredytowej - kredyt hipoteczny mogę dostać TYLKO WE FRANAKCH !
kataklizm / 195.116.108.* / 2015-11-04 10:44
Kasiu zapewne powiedziano Tobie, że kredytu w pln w takiej KWOCIE dostać nie możesz a to już spora różnica.
78965 / 89.67.39.* / 2015-11-04 10:11
Wiedzieli i świadomie podpisywali kredyty walutowe teraz niech się z nimi bujają nie powinno być żadnej pomocy. Jeżeli dla nich będzie pomoc to dla tych którzy mają kredyty w złotych to też powinni otrzymać zmniejszenie o 70%. Świadomi byli tego jakie konsekwencje będą ponosić przy podpisywaniu kredytu walutowego to teraz niech spłacają sami, a nie liczą na pomoc biednych i z naszych podatków.

Najnowsze wpisy