Nowy rekord WIG20

Money.pl / 2009-07-23 16:48
Komentarze do wiadomości: Nowy rekord WIG20.
Wyświetlaj:
Amigo11 / 2009-07-23 21:35 / SAMA PRAWDA
T***** P***** chce sprzedawać gotowe projekty farm wiatrowych
ISB - Biznes
23 Lip 2009, 14:34


Warszawa, 23.07.2009 (ISB) - Spółka T****** P*****, która zaangażowała się ostatnio w firmę Eco-Wind Construction, prowadzącą inwestycje w sektorze elektrowni wiatrowych obejmując za 30 mln zł ok. 41% jej akcji, wbrew wcześniejszym planom, będzie sprzedawać gotowe projekty farm wiatrowych inwestorom docelowym, a nie samodzielnie finansować budowę, poinformował w wywiadzie dla agencji ISB wiceprezes i dyrektor finansowy firmy Tadeusz Kozaczyński. Dodał, że transakcja jest modyfikacją umowy dotyczącej farm wiatrowych z marca 2008 roku.

"Nie chcemy samodzielnie prowadzić kosztownej budowy, tylko sprzedawać gotowe projekty inwestorom docelowym, którzy ją sfinansują" - powiedział ISB Kozaczyński. Dodał, że T***** jest natomiast gotowa prowadzić usługowo budowę farm, oprócz części turbinowych stanowiących ok. 3/4 kosztów.

Obecnie 1 MW mocy elektrowni wiatrowej kosztuje ok. 1,5 mln euro, a jedna farma ma najczęściej moc kilkudziesięciu MW.

W wywiadzie dla ISB Kozaczyński poinformował, że pierwsze projekty powinny być sprzedane w pierwszym półroczu 2010 roku. "Wtedy pojawią się pierwsze przychody i zyski" - powiedział, zaznaczając że spółka liczy, iż z tej działalności będzie mieć profity w ciągu kilku najbliższych lat.

Ostatnio T***** nabyła 41% kapitału spółki Eco-Wind Construction SA, prowadzącej inwestycje w sektorze elektrowni wiatrowych za 30 mln zł. Pakiet 9% tego podmiotu nabył główny inwestor Trakcji - Comsa, a 50% walorów należy do Precordia Sarl z Luksemburga.

Spółka prowadzi projekty inwestycyjne ponad 10 farm wiatrowych na różnym stopniu zaawansowania, o mocy ok. 650 MW.

W marcu 2008 roku, jeszcze przed debiutem giełdowym, T***** P***** i hiszpańska grupa Comsa (kontrolująca wówczas 62,31% kapitału Trakcji) podpisały list intencyjny ze spółkami Precordia Sarl i CEMF Sarl, który zakładał, że obejmą wspólnie 50% udziałów w tych spółkach za łącznie 20,4 mln euro. Po due diligence ostateczna struktura inwestycji została zmodyfikowana. (ISB)
szymon / 2009-07-23 21:37 / Uznany Gracz Giełdowy
mam kumpla w Eco wind :)
b a r a k u d a / 2009-07-23 21:34 / Pogromca mitów giełdowych
2009-07-23 19:48:49 | 83.5.240.* | Ke nobi
Znowu swoje bla-bla bla, oderwane od rzeczywistości, tak
jak te naciagane wzosty dla idiotów. Nikt Ci głąbie nie
każe czytać, bo i tak nie zrozumiesz.

Z pewnym wstrętem ...., ale odpowiem:
1. jeśli moje posty są oderwane od rzeczywistości , to co powiedzieć o twoich powielaczowych opisach armagedonu ???
2. jeśli ludzie kupujący 3-4 miesiące temu zarobili po kilkadziesiąt i więcej % z zainwestowanego kapitału , to jak można nazwać te wzrosty naciąganymi...?
SKOK-i dały lepszy zwrot ????
3 jeśli te wzrosty były dla idiotów , to ja chcę się tak nazywać ...na 3 papierach zarobiłem grubo ponad 100%..
powiedz coś o swoich sukcesach w tym względzie...
4. jeśli ja jestem nic nie rozumiejącym głąbem , to kim jest facet ,na którego plują przez lata , a on otrzepuje się jak gęś po deszczu...???
Mieczyslaw / 2009-07-23 21:29 / Uznany Gracz Giełdowy
ze tak zapytam czy dzis juz tapnelo ? teraz police niech wracaja na 18 :)
Mieczyslaw / 2009-07-23 21:29 / Uznany Gracz Giełdowy
widac jak na dloni ze komus zalezy zeby trzymac wig20 powyzej 2000 , widacto ewidentnie pokoncowce i obrotach
brydzia / 2009-07-23 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mieciu ale żebyś ty na swoich spółkach wyszedł na zero to one muszą rosnąć jeszcze tak z rok po 20% miesięcznie
Mieczyslaw / 2009-07-23 21:38 / Uznany Gracz Giełdowy
:))) Brydziu , ja inwestuje nie tylko w akcje, mialem sporo dolara i euro , certyfikaty na zloto i czysty kruszec , po sprzedazy ( oprocz akcji) bylem na zero ( pisalem o tym z miesiac temu) , ostatnie zakupy akcji tydzien temu , przedostatnie przed marcowymi wiedzmami , widzisz trudno w to uwierzyc ale mimo ze pierwsze zakupy w styczniu 2008 , mam zysk
brydzia / 2009-07-23 21:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
bo Ty pewnie jak większość bajkopisarzy , pisałeś że kupujesz po hossianych cenach a pewnie tylko tak pisałeś
Mieczyslaw / 2009-07-23 21:50 / Uznany Gracz Giełdowy
alez mi nie zalezy co sobie ktos o mnie mysli , przeciez pisalem ze kupowalem dolary po 2zl ( dzieki warrenowi = naganial :0 ) , ze kupielm zloto , ze je sprzedalem , srednia na pko 32 , w jakie spolki sie najbardziej zaangazowalem

nie musze tu brylowac
warren buffet / 2009-07-23 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mieciu, to piwko wisisz za tego dolara :))

ja jak zwykle dupska dalem z dolcem
Mieczyslaw / 2009-07-23 21:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu , mozemy sie spotkac w realu :) to mnie poznasz :)))

wtedy zobaczysz czy jestem bajkopisarzem :)
brydzia / 2009-07-23 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mietek ja pisałam o akcjach bo o ile pamiętam to masz ceny zakupu dużo wyższe
b a r a k u d a / 2009-07-23 21:53 / Pogromca mitów giełdowych
nie tłumacz się Mietek, bo Brydzia zagoni Cię w ciemny zaułek , a tam jest już u siebie...:-)
warren buffet / 2009-07-23 21:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
temu, co ma 40k pozycji na L
bolek77 / 2009-07-23 21:33 / portfel / Uparty Osiołek
A może ma 40k pozycji na S?
:)
warren buffet / 2009-07-23 21:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
albo 40% bo nawet nie wiem jaki jest LOP
Amigo11 / 2009-07-23 21:29 / SAMA PRAWDA
Nie naganiam

JX

b a r a k u d a / 2009-07-23 21:20 / Pogromca mitów giełdowych

Ken jest znakomitym, szybkim dostawcą informacji, często
niedostępnych dla wielu.
Nie doceniasz Kena!

Nie wiem czy masz żonę...., wiem natomiast , że gdybym swoją codziennie "informował " na modłę Kena , to po kilku dniach zostałbym wdowcem....lub rozwodnikiem.
O dzieciach nie wspominam przez litość...
szymon / 2009-07-23 21:23 / Uznany Gracz Giełdowy

Ken jest znakomitym, szybkim dostawcą informacji, często
niedostępnych dla wielu.

te informaje sa dostepne dla wszystkich, a do tego kazdy ma dostep tez do informacji pozytywnych dla rynku, a Ken wybiera tylko te zle.
To platny naganiacz.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-07-23 21:32
e tam, po prostu pokazuje drugą stronę medalu
b a r a k u d a / 2009-07-23 21:36 / Pogromca mitów giełdowych
on ma medal jednostronny...:-)
dociekliwy / 2009-07-23 22:05 / portfel / Tysiącznik na forum
medal w ksztalcie wstegi Mobiusa ?
jeszcze nie widzialem
Pzdr.
JX / 91.193.160.* / 2009-07-23 20:48
Ciekawy cytat, obrazujący aktualną sytuację:
"Najbardziej frustrującym wydarzeniem dla graczy, którzy przepuścili pierwszą zwyżkę, jest wyczekiwanie na poważniejszą zniżkę, w celu intratnego zakupu. Rynek jednak niestrudzenie pnie się do góry przez sześć, a czasami i więcej miesięcy, nie dając im żadnej szansy korzystnego zakupu".
Kto wie, skąd pochodzi cytat?
najcz / 2009-07-23 21:10 / Tysiącznik na forum
ciekawe są te rzuty na niektóre spółki w końcówce dziiejszej sesji,widocznie część graczy pomyślała ,że to odjazd z następnego przystanku.
brydzia / 2009-07-23 21:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale zobacz dax , Londyn i i nne rynki wszystkie w tym samym czasie pionowo 3 % do góry , chyba mają rację co co pisali że do jesieni wzrosty a PLN mocny jak nigdy a potem zjazd , a nasi pewnie się znów zabezpieczą przed mocnym PLNem na dołku


przechodzę na stronę optymistów , 2500 już niebawem , rynek jest bardzo mocny
najcz / 2009-07-23 21:40 / Tysiącznik na forum
coś jak dobrze pamiętam,już raz przechodziłaś.
szymon / 2009-07-23 21:35 / Uznany Gracz Giełdowy

przechodzę na stronę optymistów

to zawsze oznaczalo spadki :)

mi sie wydaje ze wzrosty sie koncza, za duzo ludzi mowi o tym ze grubas ma L-ki, pewnie zaczal juz powoli odwracac pozycje. Tak samo bylo przy 1300 jak JP mial S-ki, jak zaczeli wszyscy o tym gadac szybko odwrocili pozycje i po raz kolejny wszystkich wydymali.
brydzia / 2009-07-23 21:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja po prosty zauważyłam już dawno po sobie

jak jestem bardzo pesymistyczna i nie wierże że będzie rosło to rośnie jak głupie ,

jak tylko uwierzę że będzie rosło jest zjazd , czasem za późno to zauważę
szymon / 2009-07-23 21:49 / Uznany Gracz Giełdowy
tak ma ogromna wiekszosc... to oznacza ze jestes zdrowa :)

ale byloby za proste zby to sie realizowalo, zawsze ejst odwrotnie i to jest powod tego ze wiekszosc traci.
Troche czasu potrzebowalem aby to skumac, teraz juz mnie grubasy nie roluja.
I czaje sie powoli na S, bo wiem ze na tym bedzie teraz zarobek :)
zaraza / 78.8.10.* / 2009-07-23 21:49
to ty kobieto lepiej trzymaj sie od gieldy jak najdalej bo nigdy nic nie zarobisz
mari / 2009-07-23 21:52 / Achi
bzdury piszesz zarazo jedna.Wystarczy żeby brydzia robił odwrotnie niż czuje i kasa sama płynie
warren buffet / 2009-07-23 21:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bardzo dobry post..... co wiecej ! wydaje mi sie ze nasze barany zostaną skarmione powyzej 2000 pkt i znow ujrzymy krwawe rzezie..... oby tak nie bylo...

ale hossa jest faktem. w tym roku akcji trzeba miec na ful
janlew / 2009-07-23 21:39 / portfel / Tysiącznik na forum

to zawsze oznaczalo spadki :)


rzeź też już przeszedł do obozu bullsów a bessior zniknął. Został Ken i ja.
szymon / 2009-07-23 21:41 / Uznany Gracz Giełdowy

Ken i ja

daje 99% ze jestescie oplacani i bedziesz tu pewnie zawsze. Ken od zlych newsow a Ty od AT.
™ / 84.234.41.* / 2009-07-23 21:07
Kubuś Puchatek i Hefalumpy?
szymon / 2009-07-23 21:06 / Uznany Gracz Giełdowy
chyba Edler
anonim_03 / 2009-07-23 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Lenin, Dzieła wybrane ?
max303 / 2009-07-23 20:50 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
brzmi jak kenobi przed zwałą
JX / 91.193.160.* / 2009-07-23 21:10
Pytałem, kto wie, a zgłaszają się ci, którzy nie wiedzą.
"Sztuka spekulacji" - Zenon Komar.

Coś specjalnego dla Max303 i Anonima_03:
"Graj pieniędzmi, które możesz przegrać".
anonim_03 / 2009-07-23 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiemy, wiemy
do bardzo podobnych wniosków (jak powyższy cytat) doszedłem na podstawie studiowania wykresów i rozgrywania w głowie co się w takiej sytuacji myśli w:
http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,scenariusz;fabularny,23233.html
bolek77 / 2009-07-23 21:25 / portfel / Uparty Osiołek
Anonimie jak to jest z tymi walutami?
Już prawie rok czasu spekuła męczy się z malutką Łotwa i nie może sobie poradzic.
O co tu chodzi?
anonim_03 / 2009-07-23 21:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
EU powiedziała że Łotwy (Litwy i Estoni też) nie puści
niezależnie od kosztów.
bolek77 / 2009-07-23 21:36 / portfel / Uparty Osiołek
Aha.
I jak ci spekulanci spałcą teraz te kredyty w łatach i litach?
No szkoda mi ich.
:))
anonim_03 / 2009-07-23 21:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
łat i lit jest przywiązany do euro.
bolek77 / 2009-07-23 21:40 / portfel / Uparty Osiołek
No to w euro trzeba będzie spłacic.
TOMOK / 2009-07-23 20:46 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Idę do wozu bo jedna roślina grasuje po różnych miejscach...i takie bzdety opowiada nie mając pojęcie, że nie chcę się denerwować czytając je
Spokojnej nocy Mili
Pozdrawiam
szymon / 2009-07-23 20:42 / Uznany Gracz Giełdowy
wykaze odrobie dobre woli i przekaze Wam info dot spolki, ktora da zarobic krocie, jest to....
PEGAS, dzis MACD wyfenerowal silny sygnal kupna (po korekcie), spolka w trendzie wzrostowym OBV potwierdza ze bedzie on kontynuowany, w akcjonariacie 3 fundy (Templeton, ING i Aegon Hungary)

kto skorzysta z okazji ten zarobi.
anonim_03 / 2009-07-23 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
1. Na początku nowego cyklu oscylatory należy ignorować
2. Oscylatory MACD i OBV wystarczająco skompromitowały się na forum :-)))
3. Zakładam, że przyszłość należy do spółek, które teraz są powyżej konsolidacji sprzed Lehmana, wiec pegas się łapie.
szymon / 2009-07-23 20:47 / Uznany Gracz Giełdowy
ad 2. To nie wina oscylatorow tylko Janlewa, ktory nie potrafi sie nimi poslugiwac :)
ad. 3 Potwierdzam :)
janlew / 2009-07-23 20:53 / portfel / Tysiącznik na forum

ad 2. To nie wina oscylatorow tylko Janlewa, ktory nie
potrafi sie nimi poslugiwac :)


A możesz rozwinąć? Bo negatywne dywergencje cały czas widać od maja/kwietnia, chyba, że masz jakąś nową teorię obsługi tych wskaźników. Jak widzę, założyliście już NA PEWNO, że będzie już tylko rosnąć i te sygnały są anulowane. A czy to nastąpi wcale nie wiadomo, rozstrzygną o tym tak naprawdę dopiero przyszłe tygodnie/miesiące.

Po prostu najwyraźniej nie wiecie, że wedle AT nic nie jest pewne, jedynie bardzo prawdopodobne.
szymon / 2009-07-23 21:09 / Uznany Gracz Giełdowy

założyliście już NA PEWNO, że będzie już tylko rosnąć

zakladam realny scenariusz, niedawno zakladalem 1630, pomylilem sie RGR nie bylo, tuz po zanegowaniu nie upieralem sie przy swoim i zmienilem od razu zdanie.

Jesli chodzi o wskazniki, zdarza sie ze generuja przeciwne sygnaly, wtedy trzeba dopasowac je do innych czynnikow i wybrac te sluszne. Ty calyc czas pisales o tych ktore sugeruja SELL, blednie je wybierales. Czego dowodem jest obecny poziom indeksu, Tobie wychodzil spadek. Utwierdza mnie to w prekonaniu ze jestes platnym naaniaczem, troche podobny do Kena, tylko ze piszesz o AT. Starasz sie byc profesjonalista, byc moze i nim jestes ale krecisz.
janlew / 2009-07-23 21:33 / portfel / Tysiącznik na forum

Ty calyc czas
pisales o tych ktore sugeruja SELL, blednie je
wybierales. Czego dowodem jest obecny poziom
indeksu, Tobie wychodzil spadek.


Obecny poziom indexu nie jest dowodem na nic co piszesz ponieważ omawiane wskaźniki rozpatrywane w średnioterminowym zakresie nigdy nie mówią KIEDY sell. One nawet nie mówią sell. Oceniają tylko siłę i trwałość trendu, który wbrew ich ocenie może nawet jeszcze dość długi czas trwać, odwrócić się, zmienić w trend boczny, albo po długim czasie zmienić w nowy kolejny (co na tak spekulacyjnych rynkach jest mało realne, dlatego odwrócenie jest bardziej realne i dlatego ja pisałem o spadkach). Nie chcę być mentorski, po prostu sam sobie wyciągnij wnioski i zobacz jak wiele rzeczy źle tu interpretujesz. Tak jest właśnie z AT, trochę jak z antykoncepcją - wielu ją stosuje ale niewielu rozumie jej założenia.
szymon / 2009-07-23 21:37 / Uznany Gracz Giełdowy
a ta antykoncepcja to dowaliles :)
max303 / 2009-07-23 21:00 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"założyliście już NA PEWNO, że będzie już tylko rosnąć"

nieeeeeeeeee,to ty założyłeś że będzie spadać,a rynek dziś po prostu cię skopał
janlew / 2009-07-23 21:22 / portfel / Tysiącznik na forum

rynek dziś po prostu cię skopał


pitolisz i jak zwykle nie wiesz o czym.

ja inwestuję na long w 90% w segment małych i średnich. Tam nic mi nie ucieka, od miesięcy sobie dobieram powoli na denkach to co szoruje po dnie, zbytnio nie zostało zaatakowane przez speków i co cenię od dawna. I nawet w Żurawie zdążyłem jeszcze w czerwcu wpakować wszystko co miałem wpakować. generalnie moje zakupy są na finiszu. z resztą gotówki czekam do jesieni.

To co robią grubasy z w20 jest mi czysto obojętne. Z w20 mam tylko lotos i pokobp, które kupiłem jakoś przed zwałą do 1253. nie będę ściemniał, że trafiłem idealnie w dołek, bo i tak nie o to chodzi. Jedyne co mogłem zrobić to wpakować w lotos i pkobp nie kilkanaście k a kilkadziesiąt. ale nie przejmuję się, nie te papiery to inne, poza tym dużo się może jeszcze wydarzyć, wszystko przede mną. jestem cierpliwy w przeciwieństwie do dawców kapitału i naiwnych dzieci hossy twego i voxa pokroju.

i nie pisz "nieeeeeeeee", bo gdybyś nie zakładał, że nie spadnie to byś się nie zapakował po uszy jak to zrobiłeś i nie bronił jak idiota giełdy przed niedźwiedziami z tego forum. ja mam taką strategię, że jestem ustawiony pod obie opcje a pisząc o spadkach po prostu setnie się bawię, bo zaklinanie na wzrosty to raczej cecha ludzi słabych intelektualnie i zdesperowanych stratami tej bessy. wystarczy popatrzeć na ciebie i voxa. dzieci hossy w samym środku mega kryzysu to po prostu frajerzy.

ciesz się, że jeszcze dziś porosło, bo w przyszłym tygodniu koniec kreatywnej księgowości za Q2 i naprawdę nie będzie już pod co ciągnąć do góry. będziesz musiał trzymać jajka mocno w dłoniach. koniec drugiego Q i półrocza za fundami, seria czerwcowa zamknięta, kreatywna księgowość już w cenach i zaczyna się powrót do brutalnej rzeczywistości. a indexy wysoko, oj wysoko. tykająca bomba nowej odsłony kryzysu w postaci nieruchomości komercyjnych czeka. w lato produkcja i sprzedaż staje a więc następne wyniki już nie będą tak ładnie podrasowane. bajka powoli kończy się. nie da się rosnąć do nieba a potencjalny zysk na Skach coraz większy. tak więc trzymaj jajka na wodzy i nie szarogęś się.
max303 / 2009-07-23 21:26 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
jeszcze fikasz?,poczekam na nokaut
janlew / 2009-07-23 21:35 / portfel / Tysiącznik na forum

jeszcze fikasz?,poczekam na nokaut



no wiem, wierzysz w 2500 w licpu 2009, wiem, he he.

PS Uważaj, żona czai się ze ścierą bo znów się cał dnie opier... dalasz przed monitorem. Uskok! maxiu padnij! Uskok! Unik!
zaraza / 78.8.10.* / 2009-07-23 21:30

pitolisz i jak zwykle nie wiesz o czym.

to ulubiony tekst tego imbecyla
platna platna....
zaraza / 78.8.10.* / 2009-07-23 21:09
wsadzil mu kaktusa w dupe i wyjec nie chce
tak sie dyma janlewa pedala
najcz / 2009-07-23 20:35 / Tysiącznik na forum
wykresy dla tych co chcą ,aby było wyżej.
http://forum.mystock.pl/fw-20--2090-2100a-moze-wyzej-watek-107-32898/
topol2 / 2009-07-23 20:25 / Tysiącznik na forum
OFE mają 24% w akcjach. Przeważnie nie te co trzeba. TFI sprzedawały na dołku płynne papiery, a to co im zostało, to niepłynne bezwartościowe śmieci. Drobni gracze nie mają prawie nic. Przy przejściu przez 2040 nie miał kto sprzedawać. Ci co mają akcje, to nie są to fundamentalne papiery które teraz będą robić furorę, tylko jakieś Biotony, Bytomie, Polnordy i inne przewartościowane, oraz mnóstwo kontraktów na S.
Nic tylko usiąść i zapłakać nad losem Polaków.
Akcje nakupiły się tylko zagraniczne podmioty. Prawdopodobnie mają 90% kontraktów na L. Tylko jeden podmiot ma ich 40%.
W ostatnim czasie wiele spółek zapakowało się w opcje na spadek euro. Tylko Energoinstal zabezpieczył roczną produkcję po 4,66/euro. Można policzyć ile już teraz zarobili na tym i ile zarobią. Tak jak dawniej tracili na opcjach, tak teraz zarabiają. Nie tylko waluty. Dzisiaj nakupiłem się akcji spółki, która weszła w marcu w kontrakty na towary. Zaczęła powoli rosnąć, więc kupiłem, bo bałem się, że się wybije i mi ucieknie.

Zawsze na początku hossy zagraniczne instytucje ustalają stopień zaangażowania w danym rynku. W 2003 roku ten rekomendowany poziom wynosił 1,7%, ale obroty na dnie na całym naszym rynku dochodziły do 20 mln dziennie.
Teraz nasz rynek będzie prawdopodobnie rekomendowany na minimum 3%, a prawdopodobnie znacznie więcej, ze względu na perspektywy i wielkość rynku.
3% to 1300 miliardów zł, czyli 3-krotna kapitalizacja GPW.
Muszą tyle kupić i kupią. Zaczynali kupować przy c/z na poziomie zbliżonym do 1. Skończą na poziomie 22.
A u nas wszyscy mówią o tąpaniu i apokalipsie i produkują się na blogach z szybkością karabinu maszynowego.
O Krystyno!, jaki ten swiat jest squrniały.
anonim_03 / 2009-07-23 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i w zenka, i w zenka :-))
zaraza / 78.8.10.* / 2009-07-23 20:36

A u nas wszyscy mówią o tąpaniu i apokalipsie i produkują się na blogach z szybkością
karabinu maszynowego.
O Krystyno!, jaki ten swiat jest squrniały.


!
xtx / 85.89.170.* / 2009-07-23 20:31
Ropczyce jeszcze zarobią w tym kwartale na opcjach,i to bardzo dużo.Stąd ostatnio pojawił się jako akcjpnariusz ISD.
grande vittorio / 2009-07-23 20:23
Miałem nosa z tym hardex'em. A na forum usłyszałem tylko: "mała kapitalizacja... nieznana firma... poczekaj aż zjedzie bardziej..."
Echhhhh, leszcze!
zbyś / 2009-07-23 20:31 / Tysiącznik na forum
a najśmieszniejsze jest to że poziom 40zł przebito jedną [sic] akcją
teoretyk-praktyk / 2009-07-23 20:00 / portfel / Toddler giełdowy
Mamy teoretycznie prawdopodobne dwa poziomy korekty indeksu WIG20 z których może nastąpić korekta: albo 2096-2100, albo 2133-2140. Wtedy to nawet poziom około 1450 na WIG20 jest możliwy. Chyba, że mamy drugi wierzchołek, o czym mogą świadczyć negatywne dywergencje na wskaźnikach technicznych i to w skali tygodniowej. Wtedy to już mogą być nawet piękne zniesienia w okolicach 450 punktów na WIG20. Może być tak w sytuacji przekroczenia deficytu i niemozności wyłapania silnych ruchów poniżej fundamentów obecnych, gdyż istnieje obawa, że wiele firm albo zbankrutuje, gdyż są za wysokie ceny surowców, mimo relatywnie niskiego kursu złotówki, albo padnie eksport a narastające bezrobocie osłabi popyt wewnętrzny napedzając spiralę spadku PKB, efekt sprzężenia zwrotnego.
teoretyk-praktyk / 2009-07-23 20:02 / portfel / Toddler giełdowy
Drugi wierzchołek lub ostatni szczyt.
warren buffet / 2009-07-23 20:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wszystko fajnie, ale AT mozna sobie w zad wsadzic, kiedy jeden gosciu ma caly parkiet w szachu.... ma L to zarobi na L. jak je pusci, bedzie ostateczna rzeź niewiniątek. wtedy 90% w akcjach i welcome hossa oficial.
teoretyk-praktyk / 2009-07-23 22:06 / portfel / Toddler giełdowy
Na razie działa nieźle. Zobaczymy jutro co będzie. Myślę, że pierwszy punkt zwrotny będzie około 2076 w drodze do 2100 lub 2133 na WIG20. Twierdzenie mocne, wyraziście sformułowane, można mieć tylko rację lub jej nie mieć. Niech giełda rozstrzygnie spór.
teoria spiskowa / 84.234.41.* / 2009-07-23 20:36
zachowanie naszej giełdy nie odbiega od innych... wiec na jakiej podstawie sądzisz że
jeden gosciu ma caly parkiet w szachu
chyba, że ma cały świt w szachu :)
JX / 91.193.160.* / 2009-07-23 20:28
Warren, taki świetny teoretyk ja Ty głosi tego rodzaju poglądy?!
"Inteligentny, pracowity i wytrwały gracz giełdowy ma narzędzie, które pozwoli mu odnosić sukcesy na giełdzie.
Tym narzędziem jest analiza techniczna".
Pamietasz, skąd ten cytat?
kwiatek... / 2009-07-23 19:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A jankesi jak zaczarowani:)))
szprotek nieteges / 95.49.191.* / 2009-07-23 20:07
Jak u Gałczyńskigo:
Zaczarowany Nasdaq, zaczarowany S-and-P, zaczarowany Dow.
:)
Ke nobi / 83.5.240.* / 2009-07-23 19:35
Fajne, jak udają, że nie zauważyli skoku bezrobocia o 30.000 osób. Coraz mniej kupujących\ w sklepach, bo coraz więcej przybywa teraz tych, którym kończy sie prawo do zasiłku, to już naprawdę zapowiada dramat. Nie maja już skąd brać na pokrywanie tych wszystkich dziur, i tak jest rekordowy deficyt, a wpływy podatkowe spadają, kiedy firmy jadą na stratach i rośnie bezrobocie. Do tego ogromne wydatki militarne, co jest wyrzuczaniem pieniędzym których coraz mniej..
pchelek / 2009-07-23 20:57 / Tysiącznik na forum
belkot kena idio ty
b a r a k u d a / 2009-07-23 19:46 / Pogromca mitów giełdowych
Wczoraj stuknęły 3 lata jak karmisz nas tymi samymi "analizami".....
Każdy zna je na pamięć, Nie zdarzyło się nic takiego ,co kazałoby je nadal kserować na forum...
Kiedy wydoroślejesz chłopie???
Nikt tego już nie czyta, "dzieci forumowe" śmieją się z ciebie w kułak.
Zachowujesz się jak staruszek, który zapomniał co mówił 10 min, temu i po raz n-ty powtarza historie z wojny rosyjsko-japońskiej...
Ja czasami boję się otworzyć lodówkę , bo a nuż stamtąd wyskoczysz...
Z okazji wczorajszej rocznicy wszystkim forumowiczom życzę jak najszybszego zniknięcia Kena (pod jakąkolwiek postacią)...
JX / 91.193.160.* / 2009-07-23 20:19
Niestety Barakuda, trudno zgodzić sie z tym, co napisałeś.
Ken jest znakomitym, szybkim dostawcą informacji, często niedostępnych dla wielu.
Nie doceniasz Kena!
max303 / 2009-07-23 20:41 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"Zachowujesz się jak staruszek, który zapomniał co mówił 10 min, temu i po raz n-ty
powtarza historie z wojny rosyjsko-japońskiej..."


trafniej bym tego nie określił
ururu / 2009-07-23 20:04 / Uznany Gracz Giełdowy
zdażyło się sporo, spółki mają wyniki lepsze, albo dużo lepsze od wyników anali,
to charakterystyczne dla końca bessy,
jednak te wyniki rynek JUŻ zdyskontował,
to co było 9 dni temu to nie korekta tylko korekcina,
nic nie potwierdza opcji wyjścia V, za dużo kłopotów, za dużo strat, za dużo długu
ale na razie jest spoko:-))
ururu / 2009-07-23 20:00 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale robimy korektę czy idziemy do nieba?
:-))) mnie tej korekty jakoś brakuje...
Bo, że bessa się skończyła to chyba nie ulega wątpliwości,
z tym, że może być 3 lata boczniaka +-30% od tego miejsca gdzie jesteśmy
:-))
no i Ken ma rację śmierdzące Jankesi pod dywan zamietli:-))
janlew / 2009-07-23 20:12 / portfel / Tysiącznik na forum
No to dołożę łyżkę dziegciu, żeby było ciekawiej.

To co nie gra w tym wszystkim to jest to, że była to najszybciej kończąca się bessa z bess w największym kryzysie stulecia.

Druga rzecz, która nie gra, to jest to, że ta bessa skończyła się gdy wielu się tego właśnie spodziewało. Tymczasem bessy kończą się w to, gdy już nikt nie wierzy w ich koniec.

Co do scenariuszy to może powtórzyć się ten z lat 30-tych, gdzie odbijali od dna po 50% kilkanaście razy, po czym zawsze wracali do dna. Ostatecznie bessa z lat 30-tych skończyła się dopiero w 1947 roku. Może być wiele scenariuszt, szybka pionowa prosta do nowego szczytu nowej hossy, jaką jakby próbują zrobić teraz speki, to nie będzie taki łatwy scenariusz. A przynajmniej wydaje się teraz zbyt oczywisty aby musiał być prawdziwy.
Ke nobi / 83.5.240.* / 2009-07-23 19:48
Znowu swoje bla-bla bla, oderwane od rzeczywistości, tak jak te naciagane wzosty dla idiotów. Nikt Ci głąbie nie każe czytać, bo i tak nie zrozumiesz.
warren buffet / 2009-07-23 19:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
szacunku synku
Marzyciel / 2009-07-23 19:36 / portfel / Weteran 07/08
pewnie ze fajnie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy