Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowy Sejm zacznie od zabrania nam 3 mld zł. A to początek

Nowy Sejm zacznie od zabrania nam 3 mld zł. A to początek

Wyświetlaj:
Max7676 / 178.183.194.* / 2011-11-08 08:45
Prawdziwe przyczyny kryzysu???
Na całym świecie ok. 15% osób zatrudnionych w produkcji, utrzymuje całą resztę. U nas zatrudnionych w produkcji jest 13% (to dzięki kapitalistycznym reformom), a reszta żyje na ich koszt!

Oto model gospodarczy, który miał być ciągnięty do góry przez małe przedsiębiorstwa czyli czeredę butików i sklepików. Liebrały zapomniały tylko , ze jest to niewydajne.
polskie sprawy / 194.181.88.* / 2011-11-08 08:55
odpowiednia pora aby niemcy wypłacili Polsce reparacje wojenne. Francji za pierwszą wojnę ostatnią ratę płacili jeszcze w tym roku !
Dwukrotnie spalili Warszawę , w 1944 doszczętnie ją zrujnowali, Pałac Saski , który przetrwał Powstanie wysadzili w grudniu 1944 roku.

co by to było gdyby Polacy podczas II WŚ zrównali z ziemia Berlin ?
forumowicz_ / 212.160.172.* / 2011-11-08 08:45
cytat: "Platforma stoi jednak na stanowisku, że mimo trudnej sytuacji nie należy obciążać za bardzo obywateli"
...a racja, racja, wiadomo, że trzeba dbać o niewolników aby nie zdechli z wycieńczenia, bo wtedy nie przyniosą żadnego dochodu...
pamieć / 77.252.127.* / 2011-11-08 08:35
Partia Obietnic obiecała zniesienie belki, a nie uszczelnienie systemu. Zresztą podatek belki miał być wprowadzony na krótko i przejściowo, kiedy była trudna sytuacja budżetu pod koniec lat 90-tych. Politycy nas bezczelnie okłamali!!!
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-11-08 08:32
Ja mam znacznie bardziej prosty i o wiele bardziej skuteczny system zapewnienia środków budżetowych:
1. Po pierwsze, odchudzenie liczby Ministerstw, które nie mogą być synekurami i bastionami wpływów partyjnych. Ich liczba i struktura musi wynikać z rzeczywistych potrzeb, a nie z faktu, że koalicjanci potrzebują resortów dla ulokowania swojego aparatu.
2. Po drugie, zasadnicza redukcja gabinetów politycznych w ministerstwach, oraz liczby vice ministrów i sekretarzy stanu
3. Po trzecie, likwidacja NFZ jak najbardziej kosztownej i niewydolnej instytucji zajmującej się jedynie trwonieniem publicznego grosza. W przeciętnym NFZ na poziomie województw pracuje ponad 300 osób, przy znanych płacach i kosztach;
4. Po czwarte, likwidacja dublujących się kompetencjami urzędów, których skuteczność w praktyce ma się nijak do ponoszonych kosztów [kluczowym przykładem urząd Pani Minister Pitery].
5. Po piąte wyjście z Afganistanu, gdzie na pewno nie leżą nasze narodowe interesy, a wojna ta kosztuje nas 3 - 4 mld zł rocznie!!!
6. Po szóste, uszczelnienie przywilejów branżowych [Karta Nauczyciela, wojsko,policja,szerzej cały aparat przymusu + aparat skarbowy]. Nie może być tak, że płace w tych sektorach indeksowane są z automatu, bez względu na stan budżetu państwa. Każdy pracujący w realnej gospodarce wie, że ewentualne podwyżki są skutkiem wyników ekonomicznych, a nie administracyjnych decyzji, o politycznym podłożu
7 Po siódme, wprowadzenie złotej zasady znanej z doświadczeń anglosaskich, że uchwalanie i zgłaszanie ustaw mających konsekwencje finansowe, wymaga wskazania źródła ich sfinansowania
8. Po ósme, wprowadzenie oficjalnych, transparentnych zasad opodatkowania Kościoła i związków wyznaniowych
9. Po dziewiąte, wprowadzenie zasady, że korzystający z wcześniejszych emerytur wynikających z przywilejów branżowych, nie mogą pracować w swoim dotychczasowym zawodzie. To przecież absurd, że nauczyciele i górnicy oraz wojsko i policja są tak wykończeni paca zawodową, że muszą odchodzić na wcześniejsze emerytury, po czym w cudowny sposób odzyskują zdrowie i siły witalne oraz podejmują zatrudnienie w tej samej profesji, nierzadko w tym samym miejscu pracy.
10 Po dziesiąte, więcej zdrowego rozsądku. Czasami mam wrażenie, ze klasa polityczna straciła instynkt samozachowawczy i po prostu nie wie czym żyją normalni ludzie. Warto bezwzględnie to zmienić.

Szerzej o polskiej partiokracji, jako podstawie patologii w rządzeniu na:

frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
b607 / 46.170.218.* / 2011-11-08 08:32
Czy tam banda idiotów nie rozumie , że kolejna podwyżka cen ropy wyhamuje gospodarkę czy to tak trudno dostrzec,
zxc12 / 83.31.183.* / 2011-11-08 08:09
Golenie społeczeństwa cd.?
Owcę można strzyc wiele razy ale zabić i zjeść tylko raz.

Golenie czy konsumpcja?
producent wideł / 31.174.102.* / 2011-11-08 07:59
najlepiej nie płacić nic za pracę .żywność wydzielać na kartki itp .a tak naprawdę to cały ten rząd i jakikolwiek inny nie będzie lepszym gospodarzem niż mój własny domowy budżet .i to jest lekarstwo na wszystkie bolączki budżetowe .nich płacą wszystkie pieniądze do mojej kieszeni a ja od nich nic nie oczekuje .i tak za wszystko trzeba płacić np służba zdrowia to fikcja itd.....
Mohber / 109.197.168.* / 2011-11-08 07:50
Zobaczycie !
deba / 192.193.116.* / 2011-11-08 09:52
Nie, no jasne że tak. Przecież tak wytrawna ekipa złozona z samych expertów musi być dobrze opłacana!
pomo dore / 2011-11-08 10:14 / Tysiącznik na forum
rząd PO już 5 lat temu miał składać się z samych wybitnych fachowców- np ministrem sprawiedliwości został gośc ścigany/karany w innym kraju za długi ;DDDDD
BinLaden / 212.160.111.* / 2011-11-08 07:46
dla tych złodziei. Pod sąd z nimi, dla posłów i senatorów wprowadzić tortury, dzieci i wnuki zaciągnąć do kołchozów. Bo nie wiem czemu to moje dzieci mają spłacać ich długi, wolę żeby odpowiedzialność spoczęła na ich rodziny i ścigać ich jak będę probowac uciec az do smierci.
romek22 / 194.1.153.* / 2011-11-08 07:42
Dziura budżetowe 800 MLD a oni chcą 380 ML - ponad 2000 razy mniej wyciagnac jeszcze z kieszeni tych którym cośtam udaje się odłożyc (tymbardziej że lokaty ledwo co pokrywają inflację a i to niekoniecznie). Dla mnei taki rząd i władza to jest poprostu żenada !!! Jakim trzeba było być głupcem aby na nich głosować.
Aporek / 82.160.253.* / 2011-11-08 07:36
sknocili, a najłatwiej "oskubać" ludzi. Smutne to...........
no-neneman / 188.47.11.* / 2011-11-08 07:23
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
bsf / 77.253.109.* / 2011-11-08 07:18
Pchła Szachrajka znowu mąci a Pinokio tuż tuż ze swoimi wyPOcinami wyuczonymi na pamięć.
dr Zaraza / 83.168.124.* / 2011-11-08 06:34
ukrasc pieniadze podatnikom i oddac do dyspozycji pawlaka i jego s-ki!
Kadaffi / 83.10.144.* / 2011-11-08 06:34
Rostkowski musi odejść!
deba / 192.193.116.* / 2011-11-08 09:35
podniesienie akcyzy gdzie wacha kosztuje juz około 6PLN - trzeba być totalnym kretynem
myślący / 46.204.16.* / 2011-11-08 07:35
Politycy żyją z okradania narodu.To powinno wystarczy za komentarz.
: Nowy Sejm zacznie od zabrania nam 3 mld zł. A to początek
Lorunia / 79.162.229.* / 2011-11-08 08:17
Cała energia tego rządu skierowana jest na to aby wydoić do ostatniej kropelki tych co mają najmniej ! szaraczków z tysiączkiem na rękę . Może być tak , że połowę z tego delikwent zapłaci za dojazd do pracy ! bo i tak bywa , że jedynym środkiem dojazdu do pracy to swój pojazd .
WUJEK S / 83.29.70.* / 2011-11-08 08:58
Szanowni Państwo!
Weszliśmy do UNI EUROPEJSKIEJ, musimy więc stosować się do jej przepisów.....na dalszą część wypowiedzi nie starczy mi powagi/sarkazmu i powiem co myślę.
- Akcyza wyrównywana do poziomów unijnych.... Leżę i płaczę ze złości. To podnosimy również uposażenia emertów, rencistów, budżetówki etc? Płacimy za paliwo (po podwyżce tyle co NIEMCY)
- Powiem Państwu tak, NIE WAŻNE CZY JESTEM ZA INVITRO, CZY KOCHAM KRZYŻ, CZY CHCIAŁEM DO UNII, CZY LUBIE KACZYŃSKIEGO, CZY JESTEM ZA ABORCJĄ, CZY COŚ TAM COŚ TAM, co nam włożyli do mediów politycy, co ukradli nasz kraj. Gdzie debata o akcyzie przed wyborami, gdzie debata o miejscach pracy, gdzie pomoc (jak to jest na zachodzie, szczególnie w Niemczech i Francji) dużym i małym pracodawcą by mogli płacić podatki.

PO CO wprowadzać unijne dyrektywy na ślepo, niszcząc firmy (upadek stoczni, której zabrano kasę bo PAŃSTWO NIE MOŻE POMAGAĆ FIRMĄ - A CO KURNA ROBI TERAZ CAŁA EUROPA, DAJĄC KASĘ BANKOM, KONCERNOM ETC.... :(......ALE naszej stoczni już nie ma :( :( :( )
PO CO było zdejmowanie i zakładanie zielonych strzałek na które wydano dziesiątki milionów?

Rany, objechałem pół świata i na prawdę, kraju, w którym rząd tak nie dba o obywateli nie widziałem. Byłem w Chinach, gdzie łamie się prawa człowieka, a potem pokazuje to w telewizji, byśmy widzieli jak tam jest źle..... TAM SIĘ BUDUJE 4 PASMOWE, BETONOWE DROGI, by firmy się rozwijały, by ludzie mogli w nich pracować, by było na chleb, paliwo i podatki. Tam państwo REGULUJE OFICJALNIE, NA CODZIEŃ ŻYCIE i nie udaje, że tego nie robi, jak rządy zachodnie mądry bądź co bądź państw. Niemcy, Francja, Anglia mówią jedno a robią drugie.

czy Angela powiedziała coś o SOLIDARNOŚCI???EUROPEJSKIEJ???, TAAAK ale w kontekście innych, oni muszą się martwić o siebie.

bla bla bla :( :( :(
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy