Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Nudna sesja z mocną końcówką

Nudna sesja z mocną końcówką

Money.pl / 2007-08-24 18:03
Komentarze do wiadomości: Nudna sesja z mocną końcówką.
Wyświetlaj:
brydzia / 2007-08-25 09:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
piątek, 24 sierpnia 2007
Na rynek powrócił optymizm

W piątek gracze w USA czekali na dane makro w dalszym ciągu niepokojąc się trochę o to, czy coś nowego nie pojawi się w sektorze finansów. Okazało się, że dane makro były bardzo dobre. Analitycy ostrzegali jednak przed zbytnim optymizmem zwracając (słusznie) uwagę na to, że dane pochodzą z okresu tuż przed wybuchem kryzysu, więc mogą nie odzwierciedlać obecnej sytuacji.

Indeksy giełdowe, po początkowym wahaniu, spokojnie rosły. Warto odnotować, że znowu rynki zlekceważyły złą informację z sektora finansowego. Rynek oszacował, że Merrill Lynch zapewne będzie musiał utworzyć rezerwy na straty, które powstały w wyniku kupna (w 1. kwartale) za 1,3 mld USD akcji First Franklin Financial (piąta co do wielkości firma udzielająca ryzykownych kredytów). Jeszcze tydzień temu taka informacja doprowadziłaby do ostrej przeceny całego rynku. Bykom pomagał raport kwartalny Gap (cieć sprzedaży detalicznej). Oprócz danych makro rynek nie dostał istotnych impulsów wzrostowych, ale zachowanie rynku walutowego tak mocno sygnalizowało, że strach prawie zniknął, że byki miały ułatwioną sytuację i indeksy musiały mocno wzrosnąć.

A GPW zachowywała się w piątek tak jak inne rynki europejskie. Początek sesji całkiem wyraźnie spadkowy poczym nastąpiło błyskawiczne odrobienie strat i WIG20 już po 30 minutach testował poziom czwartkowego zamknięcia. To był kolejny dzień, kiedy nie było widać nerwowych reakcji na słabość innych rynków. Duży plus dla byków. Od południa indeksy zaczęły rosnąć, a publikacja zaskakująco dobrych danych o amerykańskich zamówieniach na dobra trwałego użytku skalę tego wzrostu zwiększyła. Dobił obóz niedźwiedzi fixing i okazało się, że nasz rynek był zdecydowanie najmocniejszy w Europie.

Znaczenie tej zwyżki umniejsza bardzo mały obrót, co jest typowe dla wzrostowej korekty. Jednak na GPW takie zmniejszenie obrotu przed atakiem popytu jest częstym wydarzeniem. Najważniejsze jest to, że zdecydowanie powstały już sygnały kupna na wszystkich indeksach i na kontraktach. Trzeba jednak pamiętać, że bliskość poziomu 50% zniesienia spadku powinna w poniedziałek, w drugiej części sesji, wywołać do tablicy większą podaż.


No i co sprawdziły się prognozy na piątek pana Kuczyńskiego , a jeździli tu na forum po nim jak po dzikiej kobyle , mam wrażenie że forum pomyliłam , same kawały ,
up-and-up / 2007-08-25 12:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ktore konkretrnie,bardzo prosze o przyklady.Facet ma prawie zero trafnosci i kazdego dnia pisze dokladnie przeciwienstwo poprzedniego.
Wystarczy zreszta poczytac wpisy pod nim w kolejne dni.
Nie wspominam juz o zaszlosciach,bo to znaja wszyscy.
gdyby to bylo dawniej,strzelil by sobie w leb albo mialby zakaz wstepu "na salony"
Niestety,dzis honor jak widac i zwykla przyzwoitosc sa juz na wymarciu
wero / 83.24.120.* / 2007-08-25 12:34
sprawdziły się i sprawdzą się te kolejne - mniej optymistyczne.
_wookash_ / 2007-08-25 11:34 / Bywalec forum
odkupujesz akcje, brydzia, czy czekasz?

pozdróvka:)
KoP / 2007-08-25 07:47 / Bywalec forum
przychodzi Baba do lekarza z Żabą na głowie.
-lekarz pyta ,co Pani jest??
A Żaba odpowiada:
-coś mi się do dupy przykleiło.
najcz / 2007-08-25 06:36 / Tysiącznik na forum
Średni wzrost zysku netto dla spółek z indeksu S&P 500, które do tej pory opublikowały raporty kwartalne wyniósł +10,7 proc. wobec wyników sprzed roku. To ponad dwukrotnie więcej niż oczekiwali analitycy ankietowani przez Bloomberga przed rozpoczęciem sezonu publikacji wyników.
Q7 / 2007-08-25 01:26
-masz cos do murzynow?
-no co ty? kazdy powinien mic swojego:)
zbig$ / 2007-08-25 01:09 / Uznany gracz - weteran 93/94
koment z onetu:

smiechu warte

nieoczekiwany wzrost sprzedanych nowych domow w usa za lipiec przelozyl sie na wzrosty gieldowe,a czy wiecie ze balon z ryzykownymi kredytami pekl w polowie sierpnia i juz od dwoch tygodni nikt kto przebywa w stanach i ciezko jest mu udokumentowac dochod,ma nielegalny staus posiada slaba lub krotka historire kredytowa nie moze kupic domu chyba ze na 10-12% ,co od 250tys$ na 30 lat daje kwote do splaty ponad 900 tys $.jestem w stanach i wiem co sie dzieje od polowy sierpnia sprzedaz domow praktycznie nie istnieje deweloperzy oddaja kupione dzialki zeby pozbyc sie kredytow,po nastepnym raporcie we wrzesniu bedzie masakra na gieldach.zapamietacie date nastepnego raportu na zawsze jezeli w pore nie wyskoczycie z tego tytanica.
up-and-up / 2007-08-25 06:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
brednie: czyli komunikaty klamia???

a kto bierze te nowe kredyty???/ I dlaczego ich ilosc wzrosla o ponad 7 % ????
wero / 83.24.120.* / 2007-08-25 12:43
PS. ale JAKIE to są kredyty, tego już nie mówi nikt... Być może przejściowo (!) wzrosła ilość kredytów udzielanych ludziom o większej (!) zdolności kredytowej...
wero / 83.24.120.* / 2007-08-25 12:40
a ty zawsze wierzysz komunikatom? ;)
marlowe / 2007-08-25 01:08 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
no a teraz ja się posunę.... od komputera do łóżka..

Dobrej nocy i miłego weekendu dla wszystkich.
Doxon / 2007-08-25 01:01 / Tysiącznik na forum
I jeszcze taki ohydny dla nocnych marków ale uprzedzam jest mocny. ale juz późno więc chyba się nikt nie obrazi.

Posuwa brat siostrę a ona na to
- jesteś lepszy niż tata na co brat
-wiem mama mi mówiła.
wero / 83.24.120.* / 2007-08-25 12:47
Co chcesz, to jest nowoczesny związek partnerski, a "tata", "mama", "brat i "siostra" to archaizmy - terminy umowne.
marlowe / 2007-08-25 01:07 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ten akurat znam. Wcale nie taki mocny :) Jak znam życie inwestor1975 zna na pęczki dużo ostrzejsze dowcipy :P
Doxon / 2007-08-25 01:20 / Tysiącznik na forum
No mocny jak na to forum :)
Doxon / 2007-08-25 00:58 / Tysiącznik na forum
Typowa polska firma.Roboty w bród.Zmiany po 16 godzin.Pewnego dnia chłopaki patrzą a jeden z pracowników po 8 godzinach zbiera się do domu.Sytuacja się powtarza drugi i trzeci dzień w końcu chłopaki się zebrali i pytają
-bracie co sie z tobą dzieje my tu po 16 godzin robimy a ty co?
- ale panowie ja mam urlop !!!
Doxon / 2007-08-25 00:54 / Tysiącznik na forum
Przychodzi ojciec z synem do pośredniaka i mówi że pracy dla syna szuka.Syn po technikum to ojciec mówi że cokolwiek będzie dobre dla niego. Kobieta za biurkiem mówi że jest posada pomocnik na budowie za 1400 zł, a ojciec na to że to za dużo dla syna, jest młody poza tym nie chce żeby zarabiał więcej ode mnie.
- no to może portier za 1000?
na co ojciec
- a tak coś za osiemset?
- Panie żeby zarabiać osiemset to trzeba studia skonczyć!!!
Grag / 2007-08-25 01:18 / Bywalec forum
Za ten dowcip daję 5 :)
easy rider / 2007-08-25 00:40 / Bywalec forum
poszedł chłop do ZOO . Patrzy - lew mysli -lew , idzie dalej -patrzy tygrys mysli -tygrys , idzie dalej - patrzy - żyrafa - patrzy ,patrzy ,odwraca się i mówi ee takich zwierząt nie ma
marlowe / 2007-08-25 00:36 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Stary wędkarz postanowił połowić trochę pod lodem. Wybrał się więc na zamarznięte jezioro, wyciął przerębel, zarzucił wędkę i czeka. Mija godzina, dwie, żadnego brania. Zmarzł na kość, już miał wracać do domu gdy zauważył młodego chłopaka, który wybrał stanowisko obok. Wyciął przerębel, zarzucił wędkę i wyciągnął piękną sztukę. Po 5 min. następną, i następną.
-Słuchaj, jak ty to robisz? - zapytał zaskoczony weteran - ja tu cały dzień siedzę i nic nie złapałem, a ty w kwadrans wyciągnąłeś 3 piękne sztuki.
-Uoaki ucha yc euue.
-Co powiedziałeś?
-Uoaki ucha yc euue.
-Nic nie rozumiem chłopcze, powiedz to powoli.
Chłopak zniecierpliwiony wypluł cos na rękę i powiedział:
-Robaki muszą być ciepłe.
marlowe / 2007-08-25 00:32 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Milioner do swojego nowego szofera:
- Jak się nazywasz?
- Alfred
- Ja się pytam jak masz na nazwisko. Do szoferów zwracam się zawsze po nazwisku.
- Słodki
- Dobrze, to jedź dalej, Alfredzie.
marlowe / 2007-08-25 00:31 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Małe miasteczko w Alabamie. Na środku chodnika leży murzyn z pięcioma kulami w głowie i dziesięcioma w brzuchu i klatce piersiowej. Przechodzi szeryf, pochyla się nad trupem i mamrocze:
- Cholera, dwadzieścia lat szeryfowania, ale tak brutalnego samobójstwa jeszcze nie widziałem.
Ktoś / 208.186.134.* / 2007-08-25 05:33
Małe miesteczko w Alabamie. Z jeziora wyłowili Murzyna, całego oplątanego łańcuchami. Szeryf skomentował:
- Typowe dla ciemnych Murzynów z naszej okolicy: ukradł więcej, niż był w stanie unieść.
marlowe / 2007-08-25 00:27 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Rolnik wziął swoja żonę na wyprzedaż zwierząt hodowlanych. Pooglądali sobie trochę kur, świń, krów. Na sam koniec odwiedzili stoisko z bykami. Sprzedawca miał ze sobą z 10 byków. To rolnik z żona oglądają sobie te byczki. Oglądają pierwszego. Żona zauważyła ze byk miał na sobie tabliczke z napisem " Rozmnażał się 35 razy w tym roku".
PóĽniej przechodzą koło następnego na którym pisało 65 razy. Żona mówi do męża:
- Ty byś mógł wziąć z niego przykład.
Ale rolnik nic i idzie dalej. Przechodzą koło ostatniego. Na nim pisało "Rozmnażał się 365 razy" Żona zaskoczona mówi do męża
- Z niego to na pewno mógłbyś wziąć przykład.
Mąż nie wytrzymuje i mówi:
- Hej, panie sprzedawco, czy to była cały czas ta sama krowa?
marlowe / 2007-08-25 00:27 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Na lekcji Pani pyta dzieci:
- Jak spędziłyście rocznicę Rewolucji Pażdziernikowej?
Dzieci:
- U mnie na obiad były pierogi ruskie.
- U mnie był barszcz ukraiński.
Pytanie dochodzi do Jasia:
- Ty jak?
- Proszę Pani... wraz z moim tatą bawiliśmy się w radzieckich żołnierzy!
- Wspaniale Jasiu! Na czym ta zabawa polegała?
- Poszliśmy do sąsiadki , ojciec ją wydutkał, a ja jej zegarek ukradłem!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy