Forum Forum dla firmDotacje

O 116 tys. zł na minutę rośnie dług Polski. I tak nic nam nie zrobią

O 116 tys. zł na minutę rośnie dług Polski. I tak nic nam nie zrobią

Wyświetlaj:
Luki#@# / 46.175.234.* / 2012-01-31 11:36
Wg waszego zegara dług publiczny prawie 5-krotnie przekracza PKB. Coś nie tak, czy sie mylę?
Lipp / 79.190.156.* / 2012-01-31 11:17
O co w tym kryzysie chodzi w końcu? Gazeta Wyborcza opublikowała taki ciekawy artykuł o bezrobociu w Irlandii, która ponoć jest w dużo głębszym kryzysie niż my. To co tam jest napisane to jakaś bajka, a w Polsce gdzie jest wzrost PKB ponad 4% co mamy? O co tu do diabła chodzi w końcu, ktoś to wie bo ja nie, pogubiłem się totalnie.
artykuły w GW są przewidziane dla głupszych / 91.193.160.* / 2012-01-31 11:40
Do Lipp: "pogubiłem się totalnie".
To jest właściwa, oczekiwana reakcja myślącego człowieka, po skorzystaniu z tego źródła informacji.
Tu masz więcej:
http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12974&Itemid=4
A71 / 217.96.80.* / 2012-01-31 10:57
Vivat Tusk, vivat Sarkozy, HAIL MERKEL !
Pakt podpisany, będą kraść jeszcze więcej i przekazywać daninę Niemcom.
robert1966 / 83.0.180.* / 2012-01-31 10:48
patrze na ten rosnący dług i dochodze do wniosku że normalny człoweik by nie zasnął,ale polityce nikt nie powie ze sa normalni,sa to zwykłe świnie które do rwały sie do koryta
pajchiw / 2012-01-31 10:23 / Tysiącznik na forum
aj pitole - podpisujemy ostatnio same pakty itd, które "nic nie zmieniają".
Jak nic nie zmieniają, to po cholerę je podpisujemy?
Nie podpisujmy!
Pigalak 3 / 77.45.27.* / 2012-01-31 10:13
Te rządy to bandy nieudaczników i kretynów faktycznie w tym kraju jest potrzeba porządna rewolta żeby przewróciła ten system , zdominowany przez partyjniaków .
MN4 / 212.109.148.* / 2012-01-31 10:35
Młodziak, te rządy są takie jak obywatele - jak ty. Ani o jotę mądrzejsze czy głupsze.
Czytam te p******* poniżej i zastanawiam się skąd bierze się to oczekiwanie na Andersa na białym koniu. Kochani Andersa nie będzie. Będzie praca, niewdzięczna, słabo płatna ... i cieszmy się z tego bo mogło być jak kiedyś.
ewfefw / 83.26.95.* / 2012-01-31 10:12
Jestem za oszczędnościami:

1. Podatki podnieść żeby spłacić dług OK ale
2. Połowa urzędników na pysk
3. Lipni renciści na pysk
4. Złodzieje którzy drenują skarb państwa do paki.
5. Złodziejskie prywatyzacje tworzące bandę golfową - do paki/

Jak te warynki będą spełnine zgadzam się na podatki 3*30%.
A podwyższanie podatków bez w/w - to matrix
skrzypek na dachu / 94.42.189.* / 2012-01-31 10:26
podatki podniesie tusk żeby wywiązać się z DEKLARACJI PRASKIEJ. Przyobiecał Żydom wypłącić 65 miliardów USD !

a w LOTOS włożyli 6 miliardów żł aby go oddac putinowi za 2,1 miliarda.
kopacz - rewelacyjna minister zdrowia, Julkapitera wspaniały fachowiec od zwalczania korupcji, grad od inwestorów KATARSKICH, grabarczyk fenomen od dróg, autostrad i kolei i tak po kolei wszyscy z dyplomami PO do rządzenia.
MN4 / 212.109.148.* / 2012-01-31 10:43
Żydostwo, Putin, złodzieje. Hej, rozum śpi? Żydzi, Rosja, złodzieje zawsze byli i będą i bardzo dobrze. Nie ma co się obrażać na świat ... dodaj do tego Germanię, brudasów z południa, Cyganów, V kolumnę, Murzynów, Masonów i Cyklistów i tak se dodawaj tylko po co? Polacy też mają swoje za uszami. Polish jokes nie wzięły się z niczego.
qwrqwer / 83.26.95.* / 2012-01-31 10:14
A jak się wyczyści patologie ( urzędniczo, gorniczo, złodziejską ) to się nagle okaże że nie trzeba zwiększać podatków bo jeszcze "GÓRKA" zostaje.
arbuzy z plantacji PO / 94.42.189.* / 2012-01-31 10:29
oj biedaku zapomniałeś o dotacjach budżetowych tuska dla międzynarodowego biznesu i rodzimych firm prywtnych, tego sie uzbierało ponad 40 miliardów zł.
Tu ci pasuje ?
nabazazirr / 91.198.179.* / 2012-01-31 10:10
Ja również się nie poczuwam do tego długu - on nie jest mój. Ja pracuję i płacę podatki. To dług emerytów, rolników, górników, urzędników i polityków. Jeśli będą chcieli mnie obciążyć spłatami bardziej niż teraz, to ja wyjadę do innego kraju i tyle.
HUBERTVVV / 83.28.244.* / 2012-02-06 18:50
EMERYCI PRACOWALI I ODKŁADALI NA SWOJĄ EMERYTURĘ
ROLNICY TYRAJĄ W BŁOCIE I GUWNO Z TEGO MAJĄ
GÓRNICY RYJĄ POD ZIEMIĄ A HOLDING WĘGLOWY ROBI DOBRĄ KASE
URZĘDNICY SIEDZĄ CICH BO MUSZĄ
POLITYCY TO GRUPA KTÓRA WIE C JAK RZĄDZIĆ BY ŻYŁO NAM SIE GORZEJ
stan zagrożenia / 94.42.189.* / 2012-01-31 10:33
wyjedź człowieku, nie męcz się w POlandii.
emeryci skłądali się na swoją emeryturę pracując 40 lat ! tak samo sie składali na służbę zdrowia ! to że im złodziejskie państwo zabrało wszystko , to miej pretensje do państwa. Odwal sie od emerytów !
tusczybyk / 62.244.129.* / 2012-01-31 10:26
Pracujesz i płacisz podatki. Ale czy twoja praca przynosi zysk? Czy jest użyteczna?
Zapewniam cię, że praca górników, rolników jest użyteczna i przynosi zysk. Bo wydobyty węgiel wyhodowane zwierzęta czy rośliny to nowa wartość uzyskana przez tych ludzi. Oni wypracowali zysk dla społeczeństwa!
Ale nie jest zyskiem wystawianie faktur za usługi telekomunikacyjne, usługi bankowe nie mówiąc o pracy urzędniczej.
nabazazirr / 91.198.179.* / 2012-01-31 11:45
Ależ górnicy dostają wynagrodzenie i to niemałe. Ale ich emerytury nie są finansowane składkami tylko z pieniędzy innych podatników i nie mogę nad tym przejść do porządku dziennego.

Co do rolników to wszyscy ciągną dopłaty a 80% gospodarstw nic nie sprzedaje na rynek bo produkuje na własne potrzeby. Korzyść dla społeczeństwa zerowa. Podobnie jak finansowanie opieki zdrowotnej w sytuacji kiedy dostają dopłaty.

Emerytury gdyby były finansowane ze składek to ok. Ale z podatków dopłacamy kilkadziesiąt miliardów rocznie bo nikt nie ma odwagi powiedzieć że zmiany demograficzne muszą oznaczać niższe świadczenia. Zaciągamy dług żeby udobruchać emerytów. Pomijam fakt że kolejni emeryci dostaną dużo mniej i zostaną z długiem.

Czy moja praca jest użyteczna? Nawet zakładając że nie, to nie mam żadnych przywilejów i nie palę opon przed sejmem a nie nie wołam "dajcie mi i mam gdzieś kto za to zapłaci" - a tak robią przeze mnie wcześniej wymienieni.

Gdyby nie rolnicy, górnicy, nadmiar urzędasów i iluzja emerytalna to w 10-20 lat spłacilibyśmy cały dług publiczny - także z moich podatków. Dlatego z czystym sumieniem mówię: TO NIE MÓJ DŁUG i ani ja ani moje dzieci nie będziemy go spłacać jeśli ten kraj się nie zreformuje.
tusczybyk / 62.244.129.* / 2012-01-31 12:15
kto by spłacił dług gdyby nie było górników, rolników urzędników?
Wyobraź sobie taką sytuację. Na świecie jesteś tylko ty ze swoją pracą i twoja najbliższa rodzina. Czy jesteś w stanie przeżyć? Kto kupuje wytwór twojej pracy? Czy zarobisz na swoją emeryturę?
nabazazirr / 91.198.179.* / 2012-01-31 13:05
Ależ ja nie mówię że górników i rolników ma nie być! Twierdzę tylko, że nie musimy im dopłacać ponad to co zarobią - czyli dokładnie tak samo jak ma miejsce w przypadku większości z nas.

Generalnie potrzeba nam większego powiązania wynagrodzenia z pracą. A nie, że jedni żyją z dopłat na koszt podatnika, inni ze świadczeń na koszt podatnika a inni bo spalili opony i mają przywileje na koszt podatnika. Za dużo pieniędzy płynie dlatego "bo mi się należy" a za mało jako wynagrodzenia. Tylko tyle i aż tyle.

"kto by spłacił dług gdyby nie było górników, rolników urzędników?" Odpowiedź: pozostali z prawdziwą radością bo mniej by było darmozjadów (w odniesieniu do górników mam na myśli ich emerytury a nie wynagrodzenia żeby była jasność).

A kto by kupił wytwór mojej pracy gdybym był sam? Nikt. A ja bym nie robił tego co robię tylko gonił za jedzeniem i budował szałas z patyków. Na pewno nie czekałbym na pieniądze z nieba jak inni.
tusczybyk / 62.244.129.* / 2012-01-31 13:30
przede wszystkim patrz na siebie co robisz nie daj się manipulować bo napuszczanie to znana taktyka wszystkich rządów totalitarnych.Dziel i rządź.
Dlaczego drzazgę widzisz w oku brata?
nabazazirr / 91.198.179.* / 2012-01-31 13:46
Napuszczanie? Nie. Ja płacę podatki i nie mam żadnych przywilejów. Inni mają przywileje za moje podatki. To bardzo proste. Dlatego to nie mój dług.

Ogólnie nie jestem kryształowy. Ale w kwestii długu publicznego, dorwania się do koryta i socjalistycznych przywilejów akurat tak.

Zauważ, że ja wcale nie chcę żeby wymienione przeze mnie uprzywilejowane grupy były teraz dla równowagi gnębione (aczkolwiek byłoby zabawnie). Wystarczy mi koniec przywilejów. Czy to tak wiele?
tusczybyk / 62.244.129.* / 2012-01-31 14:24
najpierw zastanów się i sprawdź czy to co piszesz jest prawdą.To ty jesteś uprzywilejowany a nie ci którym chcesz zabierać. To oni ciężko pracują to oni płaca podatki to oni utrzymują nasz kraj to oni utrzymują ciebie. Ty żyjesz na ich koszt i jeszcze śmiesz pouczać. Kto ci płaci za to że winę rządzących nieudaczników starasz się zrzucić na społeczeństwo.
Wyjedź z tego kraju napisał ci poprzednik.
nabazazirr / 91.198.179.* / 2012-01-31 15:25
A w jaki sposób ja żyję na koszt emerytów, rolników nie sprzedających nic na rynek i górników pobierających emerytury wielokrotnie przekraczające składki? I dlaczego oni utrzymują mnie i jak jestem uprzywilejowany? Uzasadnij tak jak ja to zrobiłem.

Rząd to faktycznie nieudacznicy, ale potrzebuje głosów elektoratu roszczeniowego żeby rządzić - nie zapominajmy o tym.

Co do wyjazdu - żebyś się nie zdziwił.
Drwal01 / 2012-01-31 14:40 / Bywalec forum
Nasz dług publiczny i tak jest niższy niż dług Niemiec , czy Francji...więc generalnie kto , jak kto ale my nie powinniśmy marudzić, wręcz przeciwnie powiniśmy być z Siebie dumni!!
arbuzy z Zielonej Wyspy / 94.42.189.* / 2012-01-31 10:00
zacznijcie wreszcie kontrolować Tuska i resztę jego naprawiaczy
Coins / 109.173.143.* / 2012-01-31 09:51
Jak mozna zyc na kreche !! Korwin-Mikke pamietam, ze chcial zakazac zadluzania sie Panstwa. Oczywiscie nie udało sie. Ta sama banda juz od 20 lat pcha kraj na stracenie. Wy Polacy na to im pozwalacie. Do tego dług to jest pożyczka na procent !! A o ile wiecie procent rośnie z sumą...
cvnfg / 83.26.95.* / 2012-01-31 09:50
ŻYĆ NA KREDYT KAŻDA ŁAJZA POTRAFI.

Słusznie.... tylko nieszczęście polega na tym że wszyscy jesteśmy łajzami bo rząd nas zadłużą i nie pyta kto chce a kto nie chce.
sisley / 213.77.28.* / 2012-01-31 12:52
I to jest dramat. Ja nie głosowałem na PO.Ci ludzie są nieodpowiedzialni.
j.k.skała / 79.186.28.* / 2012-01-31 09:46
to chyba niemożliwe bo to daje ponad 62 mld.zł
na rok.a jeżely tak jest,to należy natychmiast przyjąć wielki program oszczędnościowy.
podnieść vat,obniżyć płace budżetowki o co najmniej 40%,wstrzymać wszelkie waloryzacje
i zlikwidować pomoc społeczną.
ubogimi niech się zajmie kosciół,jest bardzo bogaty.
Floyd / 2012-01-31 13:23 / Tysiącznik na forum
Musiałeś długo nad tym myśleć i tak kombinować aby inni musieli musieli oszczędzać tylko nie Ty. Nie jesteś jednak pod tym względem wyjątkiem. Coś mi się wydaje, że większość tak kombinuje. Na emerytach, budżetowce i ubogich chcesz dokonywać naprawy państwa? Coś mi się wydaje, że ci ubodzy zainteresowali by się przy okazji i Twoją szacowną osobą.
Ile Tyle pieniędzy oddajemy za darmo / 79.185.179.* / 2012-01-31 10:12
To prawda tyle to wynosi.W tym roku Polska wyda na odsetki od zadłużenia co najmniej 50 mld zł. W zaszłym roku to było 42mld zł. To tylko odsetki a sam dług ciągle rośnie.A program oszczędnościowy właśnie przyjmujemy. Podwyżki cen wszystkiego pójdą na spłatę długu. Żeby Polska nie miała zadłużenia to budżet zawsze byłby z dodatnim saldem. Problem w tym że znowu zatrudniono by więcej urzędników, premie, sobie podwyżki i pieniądze zostałyby przejedzone. Ale mamy za to piękne stadiony, opery, pływalnie, drogi.Nie stworzono natomiast innych miejsc pracy oprócz budów. Ale już te mega budowy po woli się kończą
hmvmnfg / 83.26.95.* / 2012-01-31 09:44
Nie dziadostwo tylko porażający brak mózgów obywateli...

Jak się ktoś pyta czy chcą autostrady, stadiony, orliki, renty, emerytury, 13-stki - to przeciętny obywatel odpowiada TAK IM WIĘCEJ NAOBIECUJĄ TYM LEPIEJ.

Zamiast zapytać po co??? Skoro i tak on sam zapłaci za swoje "przywileje" i gratisy.

Niesprawiedliwość polega na tym że teraz zadłużają Państwo zamiast refakturę wystawiać na obywateli w postaci podatków.

Każdy jakby dostał podatek 80% to by się zastanowił po cholerę mu stadion.

A tak żyjemy w błogim przekonaniu że to buduje UE, budzet, św. mikołaj - zamiast natychmiast pokrywać zobowiązania odłożymy je na przyszłość.

A w przyszłości zamiast 80% będzie 100% ( socjalizm w nieczystej formie ) bo obok kosztu stadionów trzeba będzie doliczyć odsetki od kredytów i dodatkowo stadion utrzymać, czego na razie nie robimy bo jest nowy.

ZEGAR TYKA jak zadzwoni to oddamy resztki majątku narodowego tym którzy dziś nam pożyczają kasę ( a kto to??? - się okaże )
misio-pysio / 62.87.248.* / 2012-01-31 09:39
powoduje, że w realu rząd produkuje kolejne BUBLE
Pilsener / 2012-01-31 09:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zarządzanie naszym krajem i UE przez polityków przypomina mi pewną firmę, w której dawno temu pracowałem. Było zebranie kierownictwa, kierownictwo ustaliło plan oszczędnościowy, zakaz brania kredytów, powiększania zobowiązań i tak dalej - ustalono też kary w postaci od utraty premii do zwolnienia za złamanie tych postanowień.

Gdy z zebrania wychodziliśmy w korytarzu czekało już dwóch miłych panów z banku, którzy przyjechali na spotkanie z kierownictwem w sprawie kredytu dla firmy! Połowa kredytu poszła natychmiast na wypłatę zaległych premii dla kierownictwa i nowe auto dla wiceprezesa, bo poprzednie rozbił.
sisley / 213.77.28.* / 2012-01-31 09:37
Żyć na kredyt potrafi każda łajza. Taką łajzą jest ten rząd-chełpi się budowa autostrad, stadionów robiąc to kosztem przyszłych pokoleń; na krechę

Najnowsze wpisy