Forum Polityka, aktualnościGospodarka

O co walczą "matki 17 zł"? Bardziej niż na pieniądzach, zależy im na sprawiedliwości

O co walczą "matki 17 zł"? Bardziej niż na pieniądzach, zależy im na sprawiedliwości

Wyświetlaj:
bbbb128 / 83.20.37.* / 2015-06-29 08:07
Jak przykro każdy dostanie tyle od ilu odprowadza składki wreszcie to naciąganie się skończy, jak można biadolić że dostanie się 17 zł. jak opłaca się składki łącznie ze zdrowotnym niecałe 500 zł. To ile by chciały na chorobowym i na macierzyńskim. Jak będą opłacać wysokie składki przez cały rok to dostaną więcej coś za coś. Na etacie też tylko tyle dostają od czego odprowadzone są składki i nieważne ze na przykład w ostatnim miesiącu zapłaci się bardzo wysokie i tak średnia liczona jest z roku. Wreszcie ktoś się wziął za naciągaczy.
Askotek / 78.8.47.* / 2015-06-29 08:27
Biedni etatowcy, pracodawca za nich płaci ZUS i nie musza sie martwić niczym!! Przychodzą do pracy,robią swoje i wracają do domu!!! Jak mozna porównywać etatowca z przedsiębiorca?!! Niewiedza naprawdę razi!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
exxxa / 82.160.156.* / 2015-06-29 08:16
a bezrobotne i studentki, które odprowadzają ZERO składek dostaną tysiąc i CO? Mądralo
ziom443 / 77.65.88.* / 2015-06-29 08:42
Na umowie o pracę po pełnym przepracowanym miesiącu pracy jak kobieta zajdzie w ciążę, to nie dość że jej nikt nie zwolni, to jeszcze dostanie pełne chorobowe i macierzyński...
jankoMuz / 194.181.164.* / 2015-06-29 08:06
Na rolników dopłacamy rocznie dziesiątki miliardów złotych. Dopłaty do produkcji kilkanaście miliardów, dopłaty do KRUS to już prawie dwadzieścia miliardów. Nie dziwne że brakuje dla naprawdę potrzebujących. Jest to niestety skutek tego że rządzą nami pozbawieni skrupułów złodzieje rozdysponowujący publiczne pieniądze swoim grupom interesów i dzielący Polaków na nadludzi którym się wszelkie przywileje należą i podludzi czyli tych którzy muszą na nich pracować. Dosłownie RASIZM.
seb902 / 94.78.185.* / 2015-06-29 08:00
Polak jak to Polak. Złodziej i kombinator. Ale ryba się psuje od głowy, więc wczesniej jakiś idiota zatwierdził przepisy, które pozwalały na nadużycia. NIestety jest tego więcej i Polak złodziej i kombinator dalej kradnie i kombinuje. Polska to piękny kraj. Tylko ludzie sk..syny.
Budżetówka która musi płacić podatki w 100% / 145.237.2.* / 2015-06-29 07:58
Dziecko to indywidualna decyzja każdej kobiety. Jak kogoś nie stać to nie funduje sobie tego rodzaju przyjemności. Państwo nie jest od rozdawnictwa i pomocy dla każdego niezależnie czy podjął właściwą i przemyślaną decyzję czy nie. Własna firma i dziecko ? OK. Jeśli ktoś może sobie na to pozwolić. Poza tym niech ci wszyscy przedsiębiorcy zaczną płacić uczciwie podatki to w kasie państwa znajdą się pieniądze na zasiłki. 90% przedsiębiorców mniej lub bardziej kantuje Państwo na podatkach. Patrioci którzy uważają że kantowanie Państwa to spryt a nie złodziejstwo. Państwowe znaczy dla nich niczyje. Spadek po poprzedniej epoce. za jakieś 50 lat może się to zmieni.
gość789 / 217.17.38.* / 2015-06-29 10:39
W świetle nowych przepisów, które wejdą od 1 stycznia (abstrahując od tej ustawy), bezrobotna dostanie 1000 zł miesięcznie z Twoich podatków przez rok :) Jak się z tym czujesz?
gosc309 / 78.11.55.* / 2015-06-29 08:46
Niestety proszę Pana, ale to nie tylko wina przedsiębiorców, że jest źle i jak oni przestaną kantować to niestety nic a nic się nie zmieni.
A zresztą proszę nam powiedzieć jakby się Pan czuł jakby zarabiał Pan 5000zł z czego 70% brałoby Państwo, tłumacząc Panu, że za coś trzeba pokryć wydatki Państwa?
Przypuszczam, że niezbyt fajnie, prawda?
I to nie jest tak, że wszyscy oszukują i że wszyscy przedsiębiorcy są bogaci. Proszę sobie poczytać w Internecie historię ludzi, którzy otwierali małą działalność, w pełni legalną, ale musieli ją zamykać przez koszty generowane przez Państwo.
Kasia1232 / 178.36.36.* / 2015-06-29 08:09
A ty nie rozumiesz ze nie chodzi o to czy, ktoś może sobie na to pozwolić czy nie? Tylko o to, żeby nie robić pod górę ludziom? Żebym właśnie nie musiała zastanawiać się nad tym czy mogę mieć dzieci czy nie mogę sobie na nie pozwolić. Żeby człowiek w tym kraju nie musiał podejmować takiego wyboru
Beata 123 / 217.99.109.* / 2015-06-29 08:33
A zdajesz sobie sprawe, ze ten budzet to nie jest worek bez dna? Chyba nie bo jakbys zdawala sobie sprawe to bys wiedziala, ze jak tam nie ma to sie nie znajda srodki. Jakby Polacy uczciwie wplacali daniny i podatki a nie kombinowali to srodki by byly, jakby ograniczyc przywileje to srodki tez by sie znalazly. Moze marzy Ci sie Grecja? Mi sie Grecja nie marzy a tam wlasnie bylo DAJ i rzad DAWAL.
kaalka / 46.113.16.* / 2015-06-29 08:52
Baeata nie zdaje sobie sprawy, że 70 % PKB w Polsce generują przedsiębiorcy i to małe i średnie firmy, bo korporacje - giganci swoje dochody wyprowadzają za granicę. To oni płacą podatki i inne "daniny". To pracodawcy uzupełniają ten worek bez dna, To pracodawca odprowadza połowę składek swojego pracownika. Ale o tym to już wszyscy zapominają.
Magga / 85.202.56.* / 2015-06-29 08:46
Jakby zwykły obywatel wpłacał więcej, to polityk rozkradł by więcej. Zawartość worka pozostałaby taka sama.
P459 / 83.25.144.* / 2015-06-29 08:41
GDYBY PAŃSTWO DAŁO SPRZYJAJĄCE WARUNKI NA ZAABIANIE NA WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI TO NIKT NIE MUSIAŁBY KANTOWAĆ. OBOWIĄZKIEM PAŃSTWA PRORODZINNEGO (A ZA TAKIE SIĘ UWAŻAMY) JEST POMOC MŁODYM MATKOM. NA CAŁYM ŚWIECIE TAK JEST BO INACZEJ WYMARLIBYŚMY JAK DINOZAURY. BUDZET TO NIE JEST WOREK BEZ DNA? ŚMIESZNE... A NA MILIONOWE ODPRAWY DLA PREZESÓW JAKIŚ ŚMIESZNYCH SPÓŁEK, POLITYKÓW (ICH ZŁODZIEJSTWO), WYJAZDY SŁUŻBOWE PO CAŁYM ŚWIECIE POLITYKÓW ZA NASZE I ŻYCIE W PRZEPYCHU TO JEST TYLKO DLA ZWYKŁYCH LUDZI BUDZET JEST ZA MAŁY?? POLSKA TO KRAJ ABSURDÓW I NIE DŁUGO NIE ZOSTANIE TU NIKT AMBITNY I NORMALNIE MYŚLĄCY...
lu-lu / 37.30.115.* / 2015-06-29 08:40
ale dla studentek i bezrobotnych to ma. tylko dla tych co odprowadzają składki nie bardzo
woja / 78.9.0.* / 2015-06-29 07:51
A szanowny tatuś nie weżmie na klatę finansowania?
państwo utrzymuje czyli państwowe / 84.40.213.* / 2015-06-29 07:53
przecież to nie jest dziecko "tatusia" tylko państwowe, a poźniej sie dziwia że odbierają...
Jozef758 / 83.9.162.* / 2015-06-29 07:50
No to miał byc taki dobrobyt,,,solidarnosc! Widzę że sami na siebie szczujemy się jak psy,,,,, o to tym z solidarnosci własnie chodziło,skłućic naród,wygnać za żebry za chlebem. Śmieją się z Rosji i Putina ale tam kobieta za urodzenie dziecka otrzyma 14 tyś pisze w złotych w rublach to mniej wiecej gdieś około 200000 tys rubli. To nie reklama, a szczera prawda.Za Jelcyna nie dostawali nic.
forstel / 91.231.93.* / 2015-06-29 07:46
Wreszcie zrobili z tym porządek. W końcu "matki złodziejki" nie będą "okradać państwa". Ja wiem że u nas jest mentalność by włożyć trochę a wyciągnąć jak najwięcej ale to jest kosztem wszystkich (tych najbardziej potrzebujących). To że wykorzystywały lukę w prawie to też się nie dziwię bo to polska specjalność (w Anglii jest podobnie więc nie dziwię sią im że chcą pozmieniać przepisy). Ale dobrze że to zmienili bo nie oszukujmy się większość z tych Pań (pewnie z 99%) z chwilą jak się dowiedziały że są w ciąży automatycznie z np. 1000 zł jakie płaciły do tej pory w ramach składek zaczęły płacić maksymalna składkę przez okres nakazany ustawa by dostać świadczenie na poziomie 3 tys. (więc jak to można nazwać). Podobnie jest z osobami zatrudnionymi. Bo np. ojciec, kuzyn lub znajomy zatrudnia przyszłą matke na fikcyjną umowę, płaci maksymalną składkę (często to te matki pożyczają pieniądze od rodziny lub z banku by opłacić składki za siebie)a potem już mogą korzystać przez rok z zasiłku. Polak potrafi!!!!!
Matka na DG / 89.74.28.* / 2015-06-29 09:50
A nie pomyślałeś, że gdyby zabezpieczenie socjalne w tym państwie było na normalnym poziomie to nikt nie musiałby"oszukiwac"?Po pierwsze te matki to nie zlodziejki- prawo od 16 lat daje możliwość podniesienia składek i nie jest to luka a przywilej każdej osoby prowadzącej działalność, nie tylko kobiety w ciąży.To, że Ty jesteś starym,nieszczęśliwym, samotnym, kawalerem na etacie nie znaczy, że każdy chce tak żyć. Niektórzy jednak chcą mieć dzieci, rodzinę, ale trzeba mieć też te dzieci za co utrzymać. Biorąc pod uwagę, że moje dziecko za 20 lat będzie zapieprzało również na Twoja emeryturę nie uważasz, że teraz należy mu się wsparcie od tego państwa?
xxccvb / 83.25.144.* / 2015-06-29 08:48
to może utrzymaj siebie i dziecko za 17 zł mc- to raz, dwa- płacąc wysokie składki przez całe funkcjonowanie firmy umarłabym z głodu... więc widzę drogi etatowcu, że pojęcia nie masz o żuciu i utrzymaniu rodziny za najniższą krajową o zawrotnej kwocie 1200 zł. każdy chce życ a tu w PL nie da się po prostu...
Anik679 / 78.8.47.* / 2015-06-29 08:24
Według ciebie za 1000 zł. Mozna utrzymać firmę podczas kiedy matka zostaje z Dzieckiem w domu? W Polsce średnia krajowa nie wynosi nawet 1000 zł. ,a tyle chcą dać tym kobietom. Składka wynosząca ponad 1000 zł. to ne małe pieniądze, wiecej wkładamy kasy do ZUS niz nie jeden etatowiec, ktory w każdej chwili moze iść na l4 i macierzynski nie martwiąc sie za co utrzyma firmę!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
buła477 / 89.230.248.* / 2015-06-29 07:45
i bardzo dobrze bo zakładają firmy tylko po to żeby zajść szybko w ciąże i brać kase niech płacą 2 lata duże składki a potem z nich kożystają
lu-lu / 37.30.115.* / 2015-06-29 08:45
ale po co? zgodnie z aktualnym stanem prawnym wystarczy zatrudnić się na miesiąc w firmie znajomego z odpowiednio wysoką pensją a po miesiącu już przysługuje macieżyński "etatowca".
krakow619 / 83.7.51.* / 2015-06-29 07:41
Zapewne 30% kobiet prowadzących działalność nie robi tego z myślą o tym aby wydobyć kasę za macierzyński ale skoro była taka możliwość to tak robią natomiast pozostałe biznes woman tylko w tym celu prowadzą firmę typu sprzedaż zabawek na allegro
Sprawa jest prosta do rozwiązania jeśli przez cały okres ciąży czyli 9 miesięcy odprowadzają by maksymalne składki ok niech dostanie te 5000 ale nie miesiąc przed
Rząd jest nieudolny i nie potrafi zwalczyć prostych oszust wiec lepiej wbić klina każdemu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
SOCJALIZM TO PATOLOGIA / 84.40.213.* / 2015-06-29 07:47
"socjalizm bohatersko walczy z problemami, które nigdzie indziej nie występują".
Jan III / 78.28.22.* / 2015-06-29 07:39
Można podziękować tym wszystkim mamusiom - cwaniarkom, które zapłaciły kilka razy po kilka tysięcy składki ZUS, a odebrały dziesięć razy więcej...ja bym odebrał połowę kasy takim szmatom jak Tomuś...15 latek obijania, a emeryturka ponad 3500 zł...Polska...dziwnie to brzmi patrząc na tę polską sprawiedliwość społeczną
SOCJALIZM TO PATOLOGIA / 84.40.213.* / 2015-06-29 07:44
tak niestety wygląda socjalizm w praktyce to nie wina ludzi że to wykorzystują, największy problem bo nie każdego stać każdego żeby sobie takiego loda ukręcić...
Majka285 / 188.95.27.* / 2015-06-29 07:36
Moja decyzja - nie mam dzieci, kto ma dzieci ten ma śmieci....niechaj rząd robi dzieci.
dorabianie ideologii / 84.40.213.* / 2015-06-29 07:52
czy to aby nie dorabianie ideologii do swojej sytuacji? kogo chcesz oszukać? samej siebie nie oszukasz...
liku / 91.146.203.* / 2015-06-29 07:26
Kobieta ma chorego syna, nie ma za co żyć i zachodzi w kolejną ciążę, do tego pretensje do kogoś? Ja haruję na dwa etaty, bo żona nie mam pracy i dziecko urodziło nam sie dopiero przed 40-tką, bo wcześniej nie było nas stać, od Panstwa nie dostałem nic, mam jeszcze do tych lekkoduchów dopłacać? niby dlaczego?
gosc769 / 31.61.129.* / 2015-06-29 07:37
te lekkoduchy same za siebie placa mistrzu rozrachunkow
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
liku / 91.146.203.* / 2015-06-29 07:41
Taaaaa, a ja nie płacę wcale składek i podatków, zostałem honorowo zwolniony. Tylko matki które prowadzą działalność płacą w Polsce, reszta jest z opłat zwolniona.
hjklpo / 83.25.144.* / 2015-06-29 08:58
ale to matka musi wychować to dziecko!! za co? za 17 zł?? brawo dla ludzi w naszym kraju. jak ktoś jest ambitny i pracuje na swoim to ludzie mysla ze mu z nieba leci i ciesza się z niepowodzenia... nie sądziłam, że w Polsce są tacy podli ludzie
G. / 95.50.199.* / 2015-06-29 07:21
Wreszcie skończyła się ta chora sytuacja, w której za jednokrotne wpłacenie 3500 do ZUS można było przy urodzeniu dziecka zgarnąć od ZUS-u 70000. W poprzedniej sytuacji też planowałam, że w razie zajścia w ciążę tak wykorzystam państwo polskie, które do tej pory tylko ściąga pieniądze ze mnie - założę fikcyjną firmę, wpłacę najwyższą składkę i dostanę najwyższe macierzyńskie. Ale mimo,że sama chciałam z tego skorzystać, to z gruntu widziałam bezsens takiego systemu. I jak to zawsze bywa, kiedy odbiera się jakiś przywilej, ktoś się skarży. Ale drodzy Państwo, obudźcie się i spójrzcie, jak to wyglądało od podszewki.
gosc583 / 93.180.180.* / 2015-06-29 07:56
Aż mnie trześie jak czytam takie komentarze. Właśnie przez takie cwaniary wszystkie uczciwe kobiety stracą firmy i możliwość godnego życia. ZUS ma możliwość weryfikacji i to robi. Jak pisze boskamatka.pl "W ciągu ostatnich 3 lat (czyli od początku wypłacania zasiłku samozatrudnionym) maksymalne kwoty wypłacono łącznie 6615 osobom (źródło: analizy sejmowe). Nie wypłacono (na razie)-bo z różnych powodów zakwestionowano ok. 3 tysiące takich zasiłków (źródło: ZUS). Czyli „wątpliwość” – zasadna lub nie- dotyczy ok. 3 tys. osób (co do tych 6 K zastrzeżeń nie ma nawet ZUS). A nowe prawo obejmie ponad 1,5 mln kobiet prowadzących w PL firmy." A no niech że te 1,5 mln kobiet zamknie frimy, zwolni pracowników i pójdzie na bezrobocie.
Zetka30 / 88.156.114.* / 2015-06-29 07:42
Najlepiej jest wrzucic do jednego wora... Ja prowadze dzialalnosc od 6 lat. Wlozylam wiecej do Panstwa i przydałoby sie wsparcie na macierzynskim w prorodzinnej Polsce. Postulujemy o pomoc przedsiebiorcom nie oszustkom. Mozna to rozgraniczyc!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gosc780 / 31.61.129.* / 2015-06-29 07:41
fikcyjna dzialalnosc? Gratuluje! Malo brakowalo skoro rozwazalas. I dla takich wlasnie naciagaczek jest ustawa. Tylko ze naciagaczka nie jest kobieta ktora prowadzi od kilku lat firme i do systemu wlozyla tyle pieniedzy, ze nalezy jej sie godny zasilek.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
otak / 195.150.190.* / 2015-06-29 07:16
Trochę bez sensu ten artykuł. Te panie, które są na niskim zusie i tak by nie dostały jakiś kokosów. Ja dostałam 450 zł ;p czyli odliczając składkę zdrowotną i tak nie jestem w stanie się utrzymać.
Można to rozwiązać inaczej ... po pierwsze rozdzielić firmy zatrudniające pracowników od tych co nie zatrudniają. Wiadomo, że te kobiety, które mają pracowników, raczej tej firmy nie zamkną i nie otworzyły jej dla niskiego zusu. Po 2 kobiety nie zamykające działalności też nie są oszustkami.
Wystarczy wprowadzić limit ubezpieczenia na początku działalności, a nie karać kobiety, które coś chcą robić.
Ja płacę około 5tys zł zusu i co jak co nie stać mnie, aby jeszcze podwższyć swoją składkę ..
o urzednikach / 78.154.64.* / 2015-06-29 07:16
Polski urzędnik to pasożyt. Nic nie umie a na dodatek jest strasznie leniwy, gdy dochodzi mu jakiś nowy obowiązek zaczyna marudzić i narzekać jaka to mu się wielka krzywda dzieje. Mama/ciocia/wujek itp. jak załatwiali mu kiedyś pracę to obiecywali że nic nie będzie musiał robić a polski urzędnik że głupi to w to wierzy. A jak go kto zmusi to zrobi złośliwie tak żeby go nikt więcej nigdy o nic nie prosił.

Najnowsze wpisy