Forum Polityka, aktualnościGospodarka

O gospodarkę bądźmy spokojni - relacja z debaty Money.pl

O gospodarkę bądźmy spokojni - relacja z debaty Money.pl

Wyświetlaj:
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-05-28 20:54
Dotarłem do ostatniego postu i popieram.
Proszę o publikację całości.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-05-28 19:59
MIło mi, że akurat moja wypowiedź została przez prowadzącego przywołana w zagajeniu dyskusji. Ale przywołana została trochę opacznie, aczkolwiek prowadzący miał prawo wyboru i oceny poglądu także w oparciu o inne jemu znane wypowiedzi.

Oczywiście nie żal mi wcale generała Kiszczaka. Gry i gierki polityczne zupełnie mnie nie interesują. Działania obecnego UKŁADU oceniam pod kątem perspektywy mojego i moich dzieci bytu ekonomicznego w Polsce bardziej za dziesięć lat niż za trzy do pięciu.

I jeśli widzę że po półrocznym rządzeniu obecny UKŁAD ma wyniki w grach i gierkach politycznych pod hasłem "łapaj złodzieja" zamiast w działanach napędzających rowój gospodarczy i OBNIŻAJĄCYCH KOSZT PAŃSTWA, to oceniam, że mniej więcej za dziesięć lat, kiedy dla mnie przyjdzie czas na emeryturę, a dla moich dzieci przyjdzie czas na zwiększone wydatki związane z ich własnymi dziećmi, to po prostu dla mojego pokolenia wyżu demograficznego zabraknie pieniędzy na emerytury i rządzący będą zmuszeni zabrać pokoleniu moich dzieci, żeby dać mojemu pokoleniu emerytów.

I obawiam się ponadto, że mniej więcej w tym czasie zakończy się wzrostowy cykl gospodarki światowej, skończą się transfery z Unii Europejskiej i w rezultacie znaczne skurczy się baza podatkjowa zarówno podatków dochodowych od przedsiebiorstw i osobistych jak i od podatków obrotowych.

Dlatego doradzam dzieciom wyjazd z Polski. I nie w kierunku londyńskim - ten kierunek jest dobry dla Polaków skłonnych do pracy na niższych stanowiskach (i tu przykład: dwójka dzieci mojego sąsiada po maturach w szkołach "ze średniej półki" od kilku miesięcy przebywa w Wielkiej Brytanii i pracuje w fabryce obuwia na stanowiskach w kontroli jakości, i chyba nawet "wyrejestrowali" się z Polski ze względu na PIT).
Oceniam, że przy wiedzy, umiejętnościach i ambicji moich dzieci dobrym kierunkiem jest Szwajcaria, kraje półwyspu skandynawskiego, ale nie Szwecja, na pewno nie Francja ani Niemcy.

A z krajów "nowej Unii" lepsze perpektywy niż w Polsce widzę dla krajów bałtyckich. Mają szanse stać się czymś w rodzaju Szwajcarii, bo tamte społeczeństwa mają większą determinację od nas. Po prostu zdają sobie sobie sprawę, że jako "mali" mogą liczyć tylko na własną pracę, a nie na zasługi w obaleniu muru berlińskiego.
Beskowicz / 66.3.122.* / 2006-05-28 18:50
Regulamin forum
Obserwator / 212.2.100.* / 2006-05-28 18:00
Przepraszam ale nie rozumiem tego. Jak Zawisza, który sam brał udział w przekrętach i wyprowadzaniu pieniędzy z państwowej firmy mówi teraz o walce z korupcją, łapaniu aferzystów itd. Jak redakcja poważnego portalu może zapraszać do dyskusji osobę niewiarygodną dla każdego uczciwego i ciężko pracującego Polaka. Czy naprawdę nikt inny z PiSu nie chciał z Wami rozmawiać. To się nazywa schizofrenia. Co Redakcja Money na to ?
jk_14 / 62.111.137.* / 2006-05-28 15:37
Co mądrego p.Zawisza powiedział nt wprowadzenia Ustawy o informowaniu pracowników?
Chyba że te spotkania służą portalowi Money jedynie do "bicia piany" i propagowania demagogii oraz populizmu, z czym jak widać poniżej - zgadzają się wszyscy
ALI / 83.6.231.* / 2006-05-28 00:01
Poseł Zawisza zamiast odpowiedzieć na wcześniej wpisane obawy forumowiczów (również moje) zaatakował człowieka, który w dobrej wierze boi się, że jak tak dalej pódzie to jego pracowite dzieci nie dadzą rady i nie zapłacą rachunków wystawionych przez "państwo solidarne". W/w poseł poprosił o rozmowę o konkretach i jako przykład przytoczył jakieś mydlane plany Gilowskiej. W moich oczach się ośmieszył pomimo tego, że nie jestem z PO.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-05-28 20:15
W wypowidzi pana posła Zawiszy nie znalazłem ataków na moją osobę.

Ale niestety w demokratycznym cyklu czteroletnich kadencji politycy nie myślą w perspektywie dziesięciu i więcej lat. Do takiego myślenia potrzeba meżów stanu, takich jak na przykład Kennedy, który przekownał Amerykanów do programu Apollo, jak Adenauer z Erhardem, którzy po nazistowskiej katastrofie przebudowali świadomość Niemców i wyprowadzili gospodarkę niemiecką na pierwsze miejsce w Europie, czy w końcu takich jak nasz Balcerowicz.

Dla mnie na przykład nigdy nie będzie mężem stanu osoba, która po ponad dwudziestu latach od naprawdę dramatycznych wydarzeń popiera i uczestniczy w politycznych igrzyskach takich jak na przykład okarżenie Jaruzelskiego o zbrojny spisek.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-05-28 20:14
W wypowidzi pana posła Zawiszy nie znalazłem ataków na moją osobę.

Ale niestety w demokratycznym cyklu czteroletnich kadencji politycy nie myślą w perspektywie dziesięciu i więcej lat. Do takiego myślenia potrzeba meżów stanu, takich jak na przykład Kennedy, który przekownał Amerykanów do programu Apollo, jak Adenauer z Erhardem, którzy po nazistowskiej katastrofie przebudowali świadomość Niemców i wyprowadzili gospodarkę niemiecką na pierwsze miejsce w Europie, czy w końcu takich jak nasz Balcerowicz.

Dla mnie na przykład nigdy nie będzie mężem stanu osoba, która po ponad dwudziestu latach od naprawdę dramatycznych wydarzeń popiera i uczestniczy w politycznych igrzyskach takich jak na przykład okarżenie Jaruzelskiego o zbrojny spisek.
jacor / 83.27.33.* / 2006-05-28 12:56
Nie wiem po co wogóle zapraszają do dyskusji Zawiszę. Przecierz jest to chyba ostatnia osoba odpowiednia do takich spotkań. No chyba, że chce się coś komuś udowodnić lub nikt inny nie chciał przyjść.
Ja nigdy nie biorę na poważnie jego wypowiedzi ....
jacor / 83.27.9.* / 2006-05-26 23:58
Widzę, że bardzo wam nie pasuje teraźniejszy rząd a zwłaszcza bracia K. W takim razie skłaniam się ku stwierdzeniu, że w większości chcielibyście rządów PO.

W takim razie bardzo jestem ciekaw co sądzicie o liderach PO w kontekście ich wypowiedzi na konwencji w sprawie nawoływania do anarchii i nieposłuszeństwa osób prywatnych i urzędników państwowych wobec władzy jak również do wcześniejszejszego postulatu o społeczne nieposłuszeństwo zaraz po wyborach prezydenckich?
Czy wyobrażacie sobie tych niezrównoważonych typów na stanowisku prezydnta i premiera?
Czy powstanie rządu cieni czymś zaowocowało, czy było jedynie tanim, nędznym chwytem podważającym autorytet rządu?
Czy działania liderów tej partii zmierzają do poprawy sytuacji politycznej i gospodarczej lub innej w państwie, czy są jedynie heroicznym dążeniem do obalenia rządu i objęcia władzy w kraju?
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-05-28 20:34
Obecny rząd nie pasuje mi przede wszystkim dlatego, że do tej pory głośno krzyczy o łapaniu złodziei, zamiast podejmować kluczowe problemy gospodarcze.

Podstawowy problem dzisiaj to przebudowa świadomości Polaków, że to NIE RZĄD DAJE, ale osobista praca i przedsiębiorczość. A tymczasem obecny UKŁAD po prostu DAJE. I żeby dawać, musi zabierać. A zabiera takim jak ja - średniakom. I na dodatek zabiera dzisiaj to wypracują moje dzieci jutro. Bo jak dzisiaj obecny układ daje przyśpieszoen emerytury górnicze, to za te emerytury będę płacic moje dzieci jutro - czylki za dziesięć lat.

Obecny układ nie ma jak dotąd żadnych konkretnych sukcesów w OBNIŻANIU KOSZTÓW PAŃSTWA. Wskazanie przez pana posła Zawiszę na likwidację jakiegoś tam Centrum przy utworzeniu kliku nowych ministerstw na dowód sukcesu w obniżeniu kosztów funkcjonowania państwa po prostu mnie obraża.

Od łapania złodzieji nowych pieniędzy nie przybywa. Złodziejowi można co najwyżej pieniędze odebrać, jeśli ich nie wydał lub nie schował.

Pieniądze rodzą się z pracy, z działalności gospodarczej. A nowy UKŁAD jak na razie nic dla rozwoju gospodarczego nie zrobił.

Mnie wszystko jedno czy rządzą bracia Kaczyńscy czy Tusk. Mnie interesuje co rząd robi dla gospodarki.
jacor / 83.27.29.* / 2006-05-29 14:18
Szanowny MacMurphy .
Prawie w całości się z tobą zgadzam. Prawie, dlatego że od łapania złodzieji nowych pieniędzy przybywa. Chociażby ostatnie czystki w ministerstwie finansów. Wyleciały osoby, które przez ostatnich 12 lat umażały setki milionów podatków znajomym firmom. Podobnie jest z mafią, policją, urzędnikami, sędziami itd.
Ideałem było by odbieranie majątków przestępcom, ale na to chyba nie ma co liczyć.
Co do gospodarki jakieś zapowiedzi się pojawiają, lecz musimy poczekać na wersję p. Gilowskiej.
Sądząc po ostatnim twoim zdaniu nasze oczekiwania są podobne. Osobiście jestem trochę bardziej powściągliwy w ocenach ponieważ biorę pod uwagę problemy ze słynną wcześniejszą panią minister :) Niemniej nie mogę się już doczekać rozwiązań dla gospodarki.
Hugento / 87.99.32.* / 2006-05-27 10:34
Synku na tym forum dyskutują inteligentni lidzie, lektorat PiS to moherowa inteligencja, biegnij ucałować władze koscieolne w rękę a potem na forum dla inteligentnych inaczej, tam jest twoje miejsce.
jacor / 83.27.33.* / 2006-05-28 12:09
Hugento przecierz ty nawet nie zrozumiałeś co napisałem w moim komentarzu.
Jeżeli twierdzisz, że na tym forum dyskutują inteligentni ludzie to co ty tutaj robisz ? Swoją wypowiedzią zbłaźniłeś się wyjątkowo mocno. Skompromitowałeś właśnie siebie i myślących POprawnie. Z całym szacunkiem dla "ALI", faktycznie inteligentnej osoby w tym temacie.

Reszte inteligentów można osądzić po komentarzach w stylu "Synku...", "Ty też zamknij kaczy dziób", "A Ty nie wiesz? Biedactwo", "PISiaki", "szczyny..." itd. W moim słowniku nie występują takie określenia. Zwracanie się do kogoś w taki sposób jest zwyczajnie obaźliwe, a osoba używająca takich określeń jest niedouczona, nie wychowana, gburowata i obleśna. Coż, to co się wyniesie z domu pozozstaje na zawsze. Naprawdę współczuje słabej kondycji emocjonalnej połączonej z brakiem kultury osobistej i szacunku dla innych. Tak jest wychowywane nasze młode pokolenie Kasa-Chamstwo-Przebojowość. Nie ma już miejsca na honor, kulturę, ogładę i inne przymioty. Bardzo to przykre, ale zawsze będę starał się trzymać mojego syna z daleka od takich oszołomów...
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-05-28 21:05
Ejże jacor.
Twój post też nie był wersalski.
Zwrot: "czy wyobrażacie sobie TYCH NIEZRÓWNOWAŻONYCH TYPÓW" to nieładny epitet ad personam.
jacor / 83.27.29.* / 2006-05-29 10:31
"Ejże" również nie jest określeniem wysokich lotów :)
Rzeczywiście nie popisałem się wyjątkowymi zdolnościami twórczymi, ale i nie taki miałem zamiar :). Uważam, że takie karygodne zachowanie osób o wysokiej pozycji społecznej świadczy o ich ułomnościach tj. np. niezrównoważenie psychiczne.
Niezrównoważenie powyższe dotyka również osobników mniej rozgarniętych takich jak kolega Hugento. Ta przypadłość zaczyna powoli być problemem społecznym powodowanym często przez patologie (rodzinne i środowiskowe).
Hugento / 87.99.32.* / 2006-05-29 12:40
Lecz swoje komleksy przygłupi jacorze na tych którym dorównujesz, zeby mnei oceniać poprostu brakuje ci rozumu, więc daruj sobie ptasi móżdźku.
jacor / 83.27.29.* / 2006-05-29 14:00
Naprawde mam z ciebie wielki ubaw :)
Hugento / 87.99.32.* / 2006-05-29 14:37
Z czego masz ubaw? Nie potrafisz tchurzu stanąć twarzą w twarz tylko szkalujesz mnie na pobocznych wątkach...
jacor / 83.27.29.* / 2006-05-29 20:06
Ależ potrafię. Przecierz rozmawiam z tobą cały czas...Tak mnie ująłeś, że nie omieszkałem wspomnieć o tobie w tym wątku.
Hugento / 87.99.32.* / 2006-05-28 20:20
Nie dość , że jesteś ćwierć inteligentem to do tego jeszcze jesteś zniewieściały, boisz się używać trochę mocniejszych słów , które pasują jak ulał do opisania stanów kreowanych prze PiSuarczyków. Odważasz sie mówić o kims , ze jest niedouczony, jesli jestes jednym z przedstawicieli PIS to tam znajduje się najmniej inteligentnych ludzi zaraz po Samobronie, czego dowodem jest elektorat PIS, same ciemne stary baby , które słuchają Radia Maryja.Za mocne słowa panie delikatny ? Gdybym mówił do ciebie w kulturalny sposób to pewnie wstawiłbyś jaką zmanipulowaną populistyczną wersję PiSuarowskiej rzeczywistości , bo pewnie miałbyś trudności ze zrozumieniem logicznych argumentów ...a tak jesli napiszę , że program gospodraczy PiSu to szczyny to moze to jest łatwiejsze w odbiorze średnio inteligentnych ludzi, bo w rzeczywistości program PiSu to szczyny, które sami będa musieli za kilka lat wypić jesli nie wcześniej . O jakim autorytecie rządu ty mówisz "inteligencie" ten rząd moze mieć autorytet co najwyzej u średniointeligentnych emerytowanych starych bab i takich ludzi jak ty. Na szacunek to sobie musisz zasłużyć, komuś głupszemu przeważnie nie daję tego do zrozumienia ale z tekstami jakie wstawiasz w swoim głównym poście jestes prowokujący i żałosnie głupi . Naucz się trochę ekonomii zacznij mówić na temat, tym moze sobie zarobisz na szacunek a narazie to się jeszcze musisz uczyć dyskutować merytorycznie.
Zaznaczam , że nie jestem żadny zwolennikiem PO.
Hugento / 87.99.32.* / 2006-05-28 20:59
P.S. Do jacor.
Mogę ci jedynie życzyć, zeby twoje dzieci nie wdały się w ojca bo nigdy w życiu nie spotkają kogoś inteligentnego, tylko niestety niektóre cechy są genetycznie dziedziczne. Populizm, manipulacja i trudność w przytaczaniu racjonalnych argumentów moga na trwale obciążyć ich charaktery.
jacor / 83.27.29.* / 2006-05-29 11:40
Widzisz Hugento nie wszędzie używa się podwórkowego języka i to nie z powodu zniewieszczenia, ale nabytej lub wrodzonej kultury i szacunku do rozmówcy. W moim domu i pracy nie wolno posługiwać się twoim językiem więc go nie używam. Wulgaryzmami posługują się ludzie prości, nie wychowani, aroganccy, bez ogłady w większości związani ze środowiskami patologicznymi. Nie pozostaje mi mieć o tobie innego zdania w czym na pewno nie jestem odosobniony. Twoja wypowiedź jest nerwowym i agresywnym wylaniem epitetów i pomyj, którymi obdarzyli cię rodzice i znajomi. Nie znasz mnie a wypisujesz opinie jak by było inaczej. W cywilizowanym świecie tak się nie rozmawia, ale przecierz nie będę cię uczył ogłady. Z Chama nie zrobię Pana.
Odpowiadając ci powiem, że w najmniejszym nawet stopniu nie zależy mi na zarobieniu na twój szacunek ponieważ musiałbym zniżyć się do twojego przypodłogowego poziomu na co mnie nie stać. Wiem, że gdybym teraz obrzucił cie błotem, obraził matkę i zagroził śmiercią to uznałbyś mnie za kolesia z klasą. Nie robię tego bo jest to przedpotopowy styl zyskiwania szacunku kreowany przez bandytów, kiboli i środowiska patologiczne oraz zaobserwowany kiedyś przeze mnie na wiejskiej dyskotece.

Co do mojego syna to mam coraz mniej obaw. Wybiera tylko te dzieci, które coś sobą reprezentują i mają zainteresowania. Mając 6 lat napewno by z tobą nie rozmawiał. No cóż, poziomem i kulturą nie dorastasz mu do pięt.
Pozdrawiam
Hugento / 87.99.32.* / 2006-05-29 12:37
Masz za duże mniemanie o sobie mały człowieku a twoja analiza mego profilu psychologicznego potwierdza fakt , ze masz ptasi rozumek, gdyż nie jest za grosz celna. Mało mnie obchodzi , że w twoich zapyziałych środowiskach wstydzą się używać niektórych, wedłu ciebie zabronionych słów to tylko potwierdza zakłamnie i ograniczenie umysłowe tzw wg ciebie "elyty" , . Moja odpowiedź nie jest nerwowa, jest celna i trafia całkowicie w twój profil psychologiczny ograniczonego ćwierć inteligenta, który myśli, że jakaś może zdobyta przez niego pozycja społeczna dzieki układom nobilituje go do wygłaszaniach swoich umysłowych wypocin . Do mojego poziomu zebyś się zniżyc to w twoim przypadku musiałbyś odchylić do tyłu swoją marnie funkconująca łepetynkę i patrzyć trochę wyżej niż horyzont jaki zakreślasz swoimi tępymi oczami. Naucz się ćwierć inteligencie, ze swoje populistyczne gadki możesz wstawiać, starym babom w moherowych beretach to jest twój poziom a to forum nie jest na twoje mozliwości poznawcze, gdyż masz za mało oleju w swojej PiSuarowskiej socjalistycznie myslącej głowie. Chciałbym widziec takich ćwierć inteligentów jak ty w prawdziwej pracy, gdzieś w przedsiębiorstwach prywatnych , gdzie sie nie awansuje za układy tylko za umiejetności.W polityce każdy głąb moze zrobić karierę Lepper czy filozof Zawisza z zawodu filozof jako przewoniczący komisji zajmującej się gospodarką , ekonomią. O czym ja mam z tobą rozmawiać oszołomiony ćwierć inteligenciku chcący robić ludziom wodę z mózgu za pomocą argumentów mogacych przemówić jedynie starym babom w moherowych beretach. Nie umiesz nawet dyskutowac jak mężczyzna tylko jak zniewieściała baba, która boi się powiedzieć "do diabła".
jacor / 83.27.29.* / 2006-05-29 13:36
Parę uwag i odpowiedzi:
1. [..tzw wg ciebie "elyty"..] Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to nie przytaczałbyś nie moich słów.

2. Inteligent za jakiego się uważasz nie powinien pisać "patrzyć" tylko "patrzeć". I nie jest to literówka tylko niewiedza wynikająca z używania podwórkowego języka.

3. Co do mojej pracy do chętnie bym cię zaprosił abyś zobaczył jak się pracuje "w prawdziwej pracy,
w przedsiębiorstwie prywatnym" w dużej firmie, ale przy twoim poziomie to nie możliwe. Poprostu wstyd. Cała firma, w której pracuję składa się z takich jak ja, tzw. przez ciebie "ćwierć inteligentów" a jednak jesteśmy najwięksi w Polsce.
Rada na przyszłość: jak dorośniesz i będziesz szukał pracy to nie zachowuj się na rozmowie kwalifikacyjnej jak buc. Jeżeli już pracujesz to współczuję twoim współpracownikom. No, ale to napewno ludzie twojego pokroju czyli "Nowa Polska Inteligencja" :).

4. Przecierz znalazłem z tobą wspólny język. Dałem ci szanse wypowiedzi na tematy najbardziej ci bliskie. Rozumiem, że czasem musisz się wykrzyczeć. Rozmawiam z tobą tylko dlatego, że interesuje mnie twój światopogląd, który jest zdeterminowany jakimś żalem do wszystkich o wszystko. Jesteś beznadziejnym przypadkiem człowieka nie myślącego tylko wykrzykującego hasła zasłyszane w telewizji i na podwórku. Bardzo prosty model zachowań, łatwy do przewidzenia. Nie skomplikowana osobowość. Frustrat i choleryk. Monotematyczny. To twój wzór osobowości.

5. Z czego wnioskujesz, że mam o sobie za wysokie mniemanie? Po prostu przy tobie czuję się lepszy i cieszę się, że mój rozwój emocjonalny po osiągnięciu 14 roku życia do tej pory ewaluował.
Przypominam, że to nie ja uznałem się za "inteligecję na tym forum" i to nie ja zachowuję się jak niewychowany wyrostek.

6. Jeżeli zarzucasz mi populizm to przeczytaj swoje "inteligentne" posty :)

7. Jeżeli uważasz swój rodzaj wypowiedzi za "męską dyskusję" to bardzo ci współczuję domowych klimatów. Jeżeli tak z tobą w domu rozmawiają rodzice to zaczynam cie rozumieć.
Hugento / 87.99.32.* / 2006-05-29 14:25
Jednak jesteś ćwierć inteligentem , gdybyś nim nie był nie próbowałbyś stosować tanich sztuczek z ortografią w dodatku myląc się odnośnie poprawności pisowni używanej przez mnie. Świadczy to jedynie o jednotorowości i ułomności twego sposobu myślenia. Do twojej wiadomośći ćwierć inteligencie zarówno forma "patrzeć" i "patrzyć" są poprawne.
Czy aby przedsiebiąrstwo nie pomyliło ci się partią polityczną jaką jest PiSuar, bo zaraz pękne ze smiechu, jesli jesteś członkiem PiS to można ci jedynie pogratulowac pewności siebie a konretnie pewności co do swoich wątpliwych umiejętności, a co do tej inteligencji, którą iluminujecie całą Polskę jako partia to korzystacie z zewnętrznego źródła zasilania jakimi są osoby liberałów ukradzionych z innych partii , myślę tu o Gilowskiej i Relidze bez nich wasz obraz jako kmiotków nie znających się prawie na niczym i nie potrafiących niczego byłby wyraźniejszy w odbiorze społecznym. Daruj sobie te rady odnośnie mego zachowania się przy szukaniu pracy, gwarantuje ci, ze wiekszosci tzw "szefów" zabrakłoby finezji zeby dotrzymac mi kroku tobie napewno... Jesli chodzi o mój światopogląd to myslisz ,że juz go poznałeś musisz być niezwykle przenikliwy, nie masz bladego pojęcia o rzeczach których się wypowiadasz czyli o gospodarce a twierdzisz ,ze poznałeś mój światopogląd...prawdziwa cwierć inteligencja. Czujesz się przy mnie lepszy no brawo gratulacje... jesli jest czego gratulować ... taki stan emocjonalny świadczy , ze masz zaniżoną samoocenę, czyli, że faktycznie czujesz się głupszy. Jesli nie wierzysz to spytaj się psychologa.
Co zarzucasz moim postom, ze demaskuja twoj populistyczny PiSuarowski jazgot? Idź naucz się merytorycznej dyskusji , czy aby u ciebie w domu rodzicie nie stawiali cie w kącie jak powiedziałeś coś niestoswnego i stad ten brak jakichkolwiek celnych argumentów?
jacor / 83.27.29.* / 2006-05-29 19:58
Ty naprawde myślisz, że jestem związany z PIS-em? Załamujesz mnie.
Ale się uśmiałem z tego tekstu o finezji. LOL miesiąca :D. A to, że przy tobie mam lepsze samopoczucie to nie ukrywam. Każdy może się dowartościować.
Co do p. Gilowskiej to cieszę się, że przyłączyła się do lepszej partii. Wcale się jej nie dziwię.
Co do moich rodziców to prawda, że starali sie wpoić mi wartości i nauczyć kultury oraz pokory i szacunku do ludzi. Szkoda, że nie wszyscy starają się to robić a potem są tego efekty w postaci takich zachowań jak twoje. Wiem, że to nie twoja wina, ale powinieneś sobie z tego zdawać sprawę i starać się normalnie zachowywać chociarz w miejscach publicznych jakim jest niewątpliwie to forum.

A tekst "ćwierć inteligent" traktuję jako wyróżnienie, ponieważ chodź w jednej czwartej mogę być taki jak prawdziwa inteligencja w tym kraju.
Dziękuję za uznanie :D
Hugento / 87.99.32.* / 2006-05-29 20:31
Nie rozmieszaj mnie z tym brakiem kultury ćwierć inteligencie, jesli nie jesteś i związany z PiS to jesteś dobrym materiałem na oszołomionego ich lotnym programem zwolennika taniego katolicko-socjalistycznego państwa, pokornie chylącego głowę przed rządem i jego premirem, którego osobowość moze być źródłem niewyczerpanej energii umysłowo emocjonalnej dla żałośnie głupiego moherowego berata. Co przy obecnym poziomie umysłowym społeczeństwa polskiego nie moze dziwić. Normalnym zachowaniem wg ciebie byłoby głaskanie po głowach głupków i mówienie im , ze mają rację, tak?
nico / 84.10.103.* / 2006-05-27 07:09
Przestań kwakać, ..............bo to już jest nudne.
jacor / 83.27.33.* / 2006-05-28 12:22
Przepraszam, że pominąłem cię w moim komentarzu. Oczywiście twój komentarz także zaliczam do grona cytatów użytych w poście.
Tak na marginesie to spróbuj napisać jchociarz jeden komentarz, w którym użyjesz więcej niż jedno proste zdanie (zwłaszcza nie obraźliwe jeżeli potrafisz (?)).
nico / 84.10.103.* / 2006-05-29 21:48
A co do Ciebie można napisać? I tak nie zrozumiesz tego.
pisman / 83.27.9.* / 2006-05-26 23:19
Prawda jest taka, że co by tu nie napisali to i tak wam będzie źle. Trudno się nawet ustosunkować do waszych wypowiedzi ponieważ są w większości żenujące. Kiedyś rozpisywałem się na tym forum, ale szkoda słów i nerwów. Cieszcie się, że do władzy nie doszedł anarchistyczny maniak Tusk z Kapeluszem. Dopiero mieli byśmy Meksyk w kraju.
nico / 84.10.103.* / 2006-05-27 07:10
Ty też zamknij kaczy dziób.
T.W. / 83.31.58.* / 2006-05-26 17:18
Niech panowie z PIS wogóle nia wypowiadają się na temat gospodarki, bo słuchać (czytać ) hadko!
To tak jak ślepy o kolorach...
Hero / 83.27.9.* / 2006-05-26 23:22
A możesz zdefiniować słowo "hadko"? Bo cała twoja wypowiedź jest przez to bez sensu :/
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-05-28 20:50
Szanowny Hero.
Faktycznie wyszukiwarka Google nie znalazła słownikowego objaśnienia słowa "hadko". Ale jest klika odwołań do książki, w której większość używających tego slowa znalazła go po raz pierwszy. Jest to książka pod tytułem "Ogniem i mieczem" napisana przez Henryka Sienkiewicza, laureata nagrody Nobla z dziedziny literatury.
Z kontekstu znalezionych przez Google cytatów, w których użyte jest słowo "hadko" można się zorientować, że dotyczy sytuacji "lepiej tego nie słuchać, bo jest niedorzeczne aż przykro, że szkoda czasu na słuchanie tekoch rzeczy - jednym słowem jest to pejoratywna ocena słuchanej wypowiedzi
Hero / 83.27.29.* / 2006-05-29 20:13
Dzięki, teraz to ma sens. Szkoda że TW mi tego nie powiedział.
Andre / 212.244.100.* / 2006-05-25 19:51
polega na tym, że będąc prezydentem miasto walczył z korupcją tak skutecznie że za jego kadencji udało się zbudowac tylko muzeum. A za poprzednich ekip może i korupcja była, ale powstały też dwa mosty, tunel trochę dobrych dróg .. Bo wolę zapłacic podatkami za most i willę dla szeryfa niż płacić te same podatki i tłuc się dalej po wertepach dróg stolicy sporego europejskiego państwa ..
Tak samo jest z autostradami ..
BeMohair / 80.51.20.* / 2006-05-27 11:47
Czy ty przypadkiem nie należysz do tego klanu szeryfów, którzy od prawie sześciu misięcy nie mogą do siebie przyjść?
manolo / 83.22.201.* / 2006-05-25 19:30
Jestem zbudowany widokiem posła Zawiszy na ostatnim zdjęciu. Głowę spuścił niemy. Widać jakie ogromne brzemie dżwiga. A w obliczu jego ile troski o stan gospodarki.
Gibek Czesacz / 87.99.32.* / 2006-05-25 18:06
osiągnie wzrost gospodarczy 10% rocznie. Słowacy moga snuć takie perspektywy ich kwartalny PKB był bliski 7% i wykazuje tendencje rosnącą, w odniesieniu do polskiej gospodarki mówi się że bedzie to może 5 a może 6% jak Bóg da , a jak koniunktura światowa osłabnie to nie powinno być mniej niż 2 % , blado to wypada w porównaniu ze Słowacją...
T.W. / 83.31.58.* / 2006-05-26 17:22
Właśnie! Gdyby nie PISiaki to mogłoby być 10%.
Hero / 83.27.9.* / 2006-05-26 23:27
Jasne, nawet 20% jakby PO rządziło. A SLD to by nawet z 25 % zrobiło.
Gibek Czesacz / 87.99.32.* / 2006-05-27 10:21
Chcesz podyskutować o ekonomii tylko zebyś nie wyszedł na przygłupa, na wzór typowego niedouczonego członka PiSuaru, szczającego gdzie popadnie i nie mającego pojęcia gdzie jego szczyny spływają, bo chyba tak możan nazwac program gospodarczy PiS-u ....szczyny...
Marek53 / 83.24.53.* / 2006-05-27 00:02
A jak dodamy PO do SLD to wyjdzie nawet 45%. Ale przecież ten układ już rządził Warszawą - zatem nie bardzo wiem skąd takie dziurawe ulice (patrz powyżej - Andre).
Gibek Czesacz / 87.99.32.* / 2006-05-27 10:28
Do ludzi spod znaku Pisuaru nigd nie dotrze , ze inni mogą (Słowacja) a polska gospodarka pod rządami PiSuaru nie jest w stanie, bo czegoż można oczekiwać od expertów socjalistycznej gospodarki... tam tez ledwie na wszystko straczało.
nico / 84.10.103.* / 2006-05-27 07:14
Sam jesteś "układ"...................... Znajoma otrzymała ofertę pracy w CBA, ale pod warunkiem zapisania się do PiS. Oczywiście wyśmiała ofertę i składającego.
Jazon / 83.25.236.* / 2006-05-25 18:01
Sukcesem PiS-u ma być " załatwianie wszystkich spraw związanych z rejestracją w jednym okienku ".Tylko czy ktos będzie chciał rejestrować ?Niestety społeczeństwo oddało władzę ludziom wg.których ich główną zaletą było ,że niczego się w życiu nie dorobili i mimo 56 lat mieszkaja u Mamusi.Teraz zacznijmy szukać Mamus które wezmą Nas na utrzymanie.
jacor / 83.27.9.* / 2006-05-27 00:02
Fajnie, że jest ktoś obeznany z tematem. W takim razie powiedz kto 56 lat mieszka u mamusi?
anty Pis-uar / 198.155.189.* / 2006-05-25 16:05
Mam propozycje nazwania naszego rządu:

"Rząd straconej szansy"

To , że mówi się, że ma się chwilową dobrą koninkturę na rozwój gospodarczy nakłada na obecny rząd ogromną odpowiedzialność na to, żebyśmy poszybowali w niebo.

Nam się każą cieszyć że jak kaczki możemy człapać po ziemi.
anty PiS-uar / 198.155.189.* / 2006-05-25 15:57
Czy jest jakaś statuetka przyznawana za składanie obietnic przed- i powyborczych? Jeśli tak to PiS powinien już kilka dostać!

Herbata od mieszania będzie słodsza?

Objetnice składane na 2009 rok? Sprytne wtedy skończy się kadencja!

"Rząd za badzo nie przeszkadza gospodarce!" Takie oto optymistyczne głosy się słyszy. Czy po to ma się rząd w kraju żeby NIE przeszkadzał? Czy to ma mnie cieszyć? To jakaś paranoja! Chce się PiS-owi w twarz powiedzieć- DO ROBOTY! Ale on już twarzy nie ma.

Pan Orłowski pyta: "Czy leci z nami pilot?" A ja zapytam czy my w ogóle lecimy? A może to już swobodny spadek? Czy jestem fatalistą? Nie, na szczęście. Tylko trzeźwo myślącym i realistą.
jacor / 83.27.9.* / 2006-05-26 23:44
Za dużo oglądasz telewizji, a za małą masz wiedzę szczególową. Poza tym nie bierzesz pod uwagę całości rzeczywistości tylko drobne wycinki i to te, które podsuną ci pod nos media. Uważasz się za trzeźwo myślącego realiste - każdemu się tak wydaje. Lecz przetworzona przez ciebie informacja wyjściowa zależy od informacji wejściowej. Trochę merytoryki na początek dobrze ci zrobi.
Pozdrawiam
ALI / 83.6.231.* / 2006-05-28 00:55
Jacor czy możesz jeszcze raz, tylko spokojnie, napisać o co Ci chodzi?
Czy nie zauważasz, że PIS na sztandarach IV RP, taniego państwa, walki przeciw układom, ani nie zmienił RP, rozbudowuje administrację i w miejsce starych układów buduje nowe ale te dobre bo swoje. Gospodarka to koń, który ciągnie wóz, ale wóz jest coraz cięższy, a woźnica nie troszczy się o konia.
Można powiedzieć dobra niech robią swoje mają władzę a za 3 lata zobaczymy efekt. Ale niektórzy w trosce o Polskę alarmują, może ktoś tam na górze się opamięta. Ten biedny naród nie musi przerabiać przecież wszystkich możliwych katastrof, darujmy sobie bakructwo w stylu Argentyny.
jacor / 83.27.33.* / 2006-05-28 12:51
masz rację, że zapowiadana wielka naprawa RP idzie jak krew z nosa, ale to niestety za sprawą niedoszłych koalicjantów, bez których PIS nie może przepchnąć żadnej ustawy. Przez kilka misięcy zamiast pilnie pracować musieli szarpać się z innymi ugrupowaniami. Sytuacja jest nie dobra ponieważ wiążąc się z LPR i SO do rządu weszli krzykacze i populiści. Niestety takie są realia. Dopiero w tej chwili rząd jest prawie stabilny. Z drugiej strony są ugrupowania lewicowe i PO skrajnie odwrócone od rządu, nastawione na jego destrukcję. Na ich temat nie bede pisał bo wiadomo o co chodzi.
Tylko przez te kilka miesięcy zrobiono porządek z aferami, policją, sądami, urzędami skarbowymi itp. To ze spraw porządkowych... W sprawach gospodarki nie będzie już tak prosto, ale poczekajmy. Narazie idzie ustawa o przedsiębiorczości. Gilowska zapowiada zmiany - zobaczymy. Zaczęto tworzyć na gwałt projekty zagospodarowania przestrzennego w celach budowlanych. Postawiono na baczność samorządy w celu wykorzystywania środków unijnych. Jest mowa o uniezależnieniu energetycznym kraju... Itd itd itd... Nie mówiąc o indywidualnych "osiągnięciach" ministrów np. premier wynegocjował wysoki budżet unijny, Lepper załatwił mleko i przesunął termin składania deklaracji dla rolników. Nie będę pisał wszystkiego bo przecierz wszystkiego można dowiedzieć się z gazet, internetu, wywiadów itd.
Proponuję nie podniecać się wypowiedziami Tuska i innych anarchistów tylko wziąść pod uwagę fakty. Złotówka stoi wysoko, bezrobocie trochę spadło, mamy otwarte granice do pracy. Wszystko idzie w dobrym kierunku...
Każdy czeka na obniżenie podatków itp. Nie odrazu Kraków zbudowano. N awszystko przyjdzie pora.
Przez tyle lat kraj był grabiony przez post komunistów i złodziei. Kraj jest w ruinie. Trzeba trochę nad nim popracować, uporządkować a potem wymagać.
Odpowiadając na argument bankructwa w stylu Argentyny to każdy bardziej lub mniej zorientowany wie, że bez względu na to co się będzie teraz działo bankructwo nam nie grozi. To są tylko hasła wariatów w stylu Tuska :) Naprawde polecam lekturę wywiadów z ekonomistami z BCC lub Instytutu AS itp. a nie słuchanie wypowiedzi skrajnej popozycji, która nie ma za sobą żadnego dobrego doświadczenia w sprawach gospodarczych a jedynie oratoryjnych.
ALI / 193.110.99.* / 2006-05-29 16:18
Jacor, dziękuję za wyjaśnienie gratuluję dobrego samopoczucia, ja pozostanę na razie przy mojej podejrzliwości, oby moje obawy okazały się bezzasadne.
Równocześnie informuję, że nie słucham często Tuska bo nie oglądam telewizji, w czasie wolnym staram się "aktywnie bawić" z moją rodziną. W drodze do i z pracy słucham RMF Classic, a w gazetach i tygodnikach, które czytam, politykę pomijam o ile nie ma wpływu na tematy branżowe, które mnie interesują.
Wniosek: jeżeli jesteś jasnowidzem to musisz jeszcze trochę popracować, jeżeli "strzelałeś" to pudło.
Przestrzegam przed generalizowaniem i szufladkowaniem - zbyt duże ryzyko pomyłki.
Hugento i Jacor nie żebym chciał Was pogodzić, ale tyle emocji uwolnionych przy okazji rozmowy o gospodarce? A może Wy tak specjalnie żeby było "ciekawiej"?
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i życzę miłego dnia!
jacor / 83.27.29.* / 2006-05-29 19:20
Oh, faktycznie trochę się rozpędziłem .... Nie cały post jest skierowany do Ciebie. Tylko początek. Potem trochę się rozpisałem, ale ogólnie a nie personalnie.

A co do Hugento to nie potrzebnie zaczepił mnie tekstem:
"Synku na tym forum dyskutują inteligentni lidzie, lektorat PiS to moherowa
inteligencja, biegnij ucałować władze koscieolne w rękę a potem na forum dla
inteligentnych inaczej, tam jest twoje miejsce."
Bardzo tego nie lubię i nie toleruję takich zachowań. A teraz to mam z niego prawdziwy ubaw. Sam się błaźni publicznie. Mam nadzieję, że dotarło do niego, że to nie jego forum i nie powinien obrażać innych bez powodu.
Pozdrawiam
czytacz / 217.98.20.* / 2006-05-29 13:19
Przeczytałem to wszystko co P. napisał i powaliło mnie. Wszyscy winni - ci co nie weszli do koalicji i ci co weszli. Argumenty typu "A u Was dyskryminują "czarnych"" jako odpowiedź na większość zarzutów. Tak "babulą" w przedszkolu. Jedyne co muszę przyznać to troszkę "kulturalniejszy" to P. jest od swego oponenta. Za to zajadłości, zaślepienia i innych cech typowo ... ma P. aż za wiele.
jacor / 83.27.29.* / 2006-05-29 13:56
Dziękuję za uwagi. Pisałem ten post z nadzieją, że nie zostanie odczytany w ten sposób.
Staram się nie szukać winnych tylko trzeźwo spojrzeć dlaczego jest taka sytuacja w kraju a nie inna.
Nie jestem ani za PIS ani za PO. Właściwie to jestem za POPIS-em. Rzeczywistość okazała się inna i teraz mamy tego efekty.
Moją opinię napisałem pod impulsem komentarzy na tym forum. Czytam w nich jakąś nienawiść, niezrozumienie itd. tylko hasła anty rządowe. Za wcześnie jednak oceniać rząd. Jeżeli ktoś protestuje przeciwko rządowi to niech poda jakieś konkretne argumenty. Bardzo chętnie czytam merytoryczne wypowiedzi, z których można coś wnioskować. Każdy kometarz jest wartościowy jeżeli posiada treść bez względu na poglądy.
Ja poprostu odniosłem się do krzykaczy i małolatów wypisujących jakieś bzdury w stylu "Anty PIS-uara"
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy