Forum Polityka, aktualnościGospodarka

O współpracy gospodarczej z Amerykanami i o polskim winie

O współpracy gospodarczej z Amerykanami i o polskim winie

Wyświetlaj:
z NJ / 83.5.120.* / 2005-12-23 19:05
nie mogą tam występować pod własną marką. Taka jest rzeczywistość, czy nam sie to podoba czy nie. W lokalnym sklepie prowadzonym przez Hindusów kupiłem kiedyś Żywca i zapytałem co to za piwo. Ponieważ nie wiedzieli, powiedziałem że to polskie. I co?Natychmiast zniknęło, mimo że sklep nie był elitarny. Kolejny przykład - biurko; niedrogie, do samodzielnego złożenia. Niechlujnie opakowane, pełno luźnych wiórów, instrukcja montażu obrazkowa, ale jakby stworzona przez autystę. Jeden jedyny napis głosił "Made in Germany". Polacy nie mają wysokich notowań w Stanach i trudno się spodziewać, aby kupujący świadomie decydował się na obciach
bywalec / 83.5.115.* / 2005-12-24 07:09
Niestety - to prawda. Dowcipy o Polakach nie wzięły się znikąd - to zewnętrzny objaw solidnie zakorzenionego u Amerykanów stereotypu Polaka -- menela, głupka i pijaka. W polskich sklepach polskie wyroby kupują tylko Polacy.
U2 / 80.55.162.* / 2005-12-30 12:25
Mam w głębokim poważaniu co hamerykanie myślą o "polaczkach" w hameryce. A z umowy offsetowej jak się nie wywiążą, to trzeba szukać innego partnera strategicznego. Zdecydowanie bliżej nam do Europy niż do hameryki.

Najnowsze wpisy