Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Obama spotkał się z brytyjskimi politykami

Obama spotkał się z brytyjskimi politykami

Money.pl / 2008-07-26 22:46
Komentarze do wiadomości: Obama spotkał się z brytyjskimi politykami.
Wyświetlaj:
studentMIM / 2008-07-26 22:46 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieję, że Obama nie wygra, ale niestety ma duże szanse... chociażby dlatego, że amerykańskie media pokazują go 2 razy więcej niż McCaina.
Pajchiwo / 2008-07-26 23:18 / Tysiącznik na forum
Fakt - o wiele częściej go pokazują niż McCaina i to nie tylko w Europie. Niemniej, podobno głównym problemem McCaina nie jest część merytoryczna i marketing, tylko jego wiek - tam się nie tyje jak u nas jako Prezydent, tam się ciężko pracuje (jest prawdziwą głową państwa, z szerokimi uprawnieniami, które są wykorzystywane). Gdzieś czytałem, że traktują 5 lat kadencji jak 15 w normalnej pracy biznesowej (innych niż sprawdzonych w dużym biznesie ludzi do rządzenia też nie biorą - też ciekawy zwyczaj). A McCain jest stary...
studentMIM / 2008-07-26 23:45 / Tysiącznik na forum
Może dość stary już jest. Ale nie oznacza to, że by sobie nie poradził:)
Pajchiwo / 2008-07-27 10:15 / Tysiącznik na forum
To też prawda, mówiąc o jego wieku chciałem wskazać raczej trochę inne podejście do tematu wyborców krajowych i amerykanów. Oczywiście są też równice, ponieważ (jak napisałem) Prezydent USA ma większe kompetencje. Niemniej biorąc pod uwagę kompetencje Premiera i Prezydenta w Polsce i samego Prezydenta w USA można (lekko tylko upraszczając) powiedzieć, ze niewiele się przejmujemy ludźmi którzy nami rządzą w porównaniu do amerykanów.

Najnowsze wpisy