Forum Forum podatkowePIT

obciążenie podatkiem dochodowym os.fiz. od rachunków za media wysłanych do pracodawcy.

obciążenie podatkiem dochodowym os.fiz. od rachunków za media wysłanych do pracodawcy.

jowi468 / 31.11.230.* / 2012-07-10 18:48
Jestem zatrudniona na umowę o pracę w firmie medycznej. Pracę wykonuję w domu. W umowie z pracodawcą mam zapis, że wszelkie koszty związane z pracą tj. telefon i internet opłacam sama, a później opłacone rachunki wysyłam do księgowości firmy i firma zwraca mi przeze mnie poniesiony koszt. Ostatnio otrzymałam PIT z księgowości firmy, świadczący o tym że zwrot kosztów uznany został jako mój przychód. Nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej i uważam, że zwrot ten nie jest moim jakimś nadzwyczajnym przychodem. W poprzedniej firmie pracując na podobnym stanowisku, lecz również z takim samym zapisem dotyczących kosztów internetu i telefonu nikt nie wystawiał mi takiego pita, jako, że jest to mój przychód. Dodam jeszcze, że rachunki przychodzą na moje nazwisko (ja podpisałam umowę z telekomunikacją). Proszę o poradę i zapisy w aktach prawnych.
wiwan / 2012-07-10 22:06
Ekwiwalent taki ( z art. 67'11 par.3 Kodeksu Pracy ) korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego z art. 21, ust. 1 pkt. 13 Ustawy o PIT.

Więcej np. w
- Stanowisku Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 09.02.2009 r. nr IPPB2/415-1553/08-2/MK.

-Izba Skarbowa w Warszawie w interpretacji z 30 grudnia 2008 r. (IPPB2/415-142/08-2/MG).

http://e-prawnik.pl/porady-prawne/prawo-podatkowe/telepraca-internet-pracownika.html

Najnowsze wpisy