Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obietnice Andrzeja Dudy. Niższe emerytury i nieznaczne podwyżki w pensji

Obietnice Andrzeja Dudy. Niższe emerytury i nieznaczne podwyżki w pensji

Wyświetlaj:
fujarka / 89.230.50.* / 2015-06-04 18:23
mam gdzies koszty wiek emerytalny musi byc obnizony oszczednosci szukac gdzie indziej a jest gdzie
jfkdfjidf9494 / 31.63.204.* / 2015-06-05 15:42
ja tu wiem o innych oszczędnościach na starych ludziach, lekarze mają zysk, ze jeżeli ich więcej umrze to mają jakiś tam pieniądz.

np. wiedzą lekarze ze nie uleczą tego starego człowieka, ale za operację mają pieniądz i za śmierć mają pieniądz, dlatego biorą ich żeby ich dobić. mimo ze tak mogli by dłużej pożyć. starczy ludzie bójcie się, bo wam w szpitalu głupoty powiedzą żeby was operować
marta160 / 84.136.88.* / 2015-06-04 15:39
Pożyjemy zobaczymy.Nie wierzę w to co piszą teraz o Dudzie.Wszystko zależy od gospodarza. chociaz jestem agnostykiem to zaryzykuję głos na PIS,córka na Kukiza.Ja emeryturę już mam małą, bo małą ale przy wsparciu syna,który wyemigrował na stałe do Anglii i ma dobrą prace jako Pace Plc Senior Software Engineer od 04.2015 ,obiecał przy swoich dochodach wspomóc rodzinę kwotą 5000zl każdego miesiąca. Syn żałuje ,że wcześniej się nie zdecydował, ale lepiej późno jak wcale.no ale ja mam to szczęscie ,że mam zdolnego syna i dobrego.
ktossss / 82.160.43.* / 2015-06-02 13:51
kto wymyslił pomoc dla frankowiczow..inni frankowicze...czyli elita...nikt przy zdrowych zmysłach nie bierze kredytu w obcej walucie chyba ,ze sie oplaca:)jak ratka była mała to frankowicze byli w siodmym niebie ale jakos nie chcieli sie podzielic zyskiem z tymi ,którzy np stracili prace i nie mogli splacac kredytu..nie rozumiem jak mozna pomagac komus kto podjal ryzyko i wzial kredyt-jego problem...jego kredyt...mam nadzieje,ze Prezydent rozwazy te kwestie-frankowiczow jest mniej niz ludzi przeciwnych-nie zaszkodza mu ich opinie...to samo tyczy sie wieku emerytalnego-zadamy przywrocenia poprzedniego wieku emerytalnego bo nie wierzymy,ze jak popracujemy dłuzej to dostaniemy wiecej-chyba gwozdzi do trumny-oczekujemy ,ze Prezydent dotrzyma obietnicy i liczymy na jego zdrowy rozsadek a nie sentymenty z powodu garstki cwaniaczkow-frankowiczow ,którym nie starcza na rate-było myslec przed faktem albo odlozyc sobie jak rata była po waszej mysli!
kdkfdjf9449 / 83.9.225.* / 2015-06-03 17:51
jaka pomoc, tu trzeba ukarać bankierów, mają wypłacić tym ludziom odszkodowanie, a to co duda proponuje to kpina
xxx655 / 77.255.116.* / 2015-06-28 08:17
A może raczej ukarać tych, którzy sprzedali te banki obcemu kapitałowi. Przecież to widać jak na dłoni, że działali wbrew interesom państwa polskiego. Inwestorzy kupili, bo było tanio, a był biznes do zrobienia.Teraz kręcą lody.
Mari379 / 80.244.135.* / 2015-06-03 13:47
Jesteś zawistny i zazdrosny. Nie rozumiesz że w tym kraju rządzi mafia bankierów. Każdego oszukają.
A z jakiej strony żądasz obniżenia wieku emerytalnego?. Ja chcę pracować do śmierci bo mam dobrą pracę, a Tobie jak nie pasuje pracować to się zwolnij i leż. Frankowiczów krytykujesz, a pracować Ci się nie chce. Czy któryś z Frankowiczów prosił Cię o pomoc? Poyczałeś mu na ratę ?Pewnie masz znajomego zadłużonego we frankach i w oczy mu współczujesz i udajesz przyjaciela , a za jego plecami cieszysz się fałszywcze ! Pewnie siedzisz na garnuszku u rodziców fajtłapo!
styrana / 82.160.43.* / 2015-06-02 13:40
Panie Prezydencie błagamy niech Pan zrobi pozadek w tym kraju.Chcemy isc na emeryture tak jak nam to obiecano a nie przed smiercia...nie pozwoli zeby zalewała nas fala nierobow i kombinatorow,zlikwiduje kuroniowki i dotacje dla mnogich rodzin bo sie zaczna plenic jak mrowki tylko po to zeby nie pracowac i brac kase...i na Boga błagamy niech Pan nie pozwoli zeby kwiat naszego kraju w postaci mlodych zdrowych wykształconych ludzi uciekał za chlebem...trzeba zachecic młodych do pozostania w Polsce a nie uzupelniac niz demograficzny niechcianymi dziecmi ,,produkowanymi,, przez nierobow ktorzy potem te dzieci bija albo porzucaja w parku!
doro / 78.8.171.* / 2015-06-16 20:23
styrana masz rację jeśli chodzi o nasz kapitał intelektualny. Młodzi, bardzo dobrze wykształceni specjaliści nie mogą znaleźć pracę za godne wynagrodzenie. Wyjeżdżają z kraju w poszukiwaniu lepszej przyszłości.Szkoda, po prostu szkoda ... a nam przyszło pracować, pracować, pracować. Przerwa na życie będzie dla nas rarytasem. Zastanawiam się tylko, czy nie zabraknie dla nas balkoników.
wee-wil / 37.201.241.* / 2015-06-02 20:14
styrana- amen.Kobiety za aborcje i in vitro, za zdolnosc rodzenia dzieci na stos, mezczyzni do budowy katakumb,swiatyn,meczetow i kibucow zydopisu."raj,, dla szamanow i ich balwochwalcow - niechciane dzieciatka w ofierze wybranenu przez nich "wampirowi,,. Czy to jeszcze kraj nad Wisla?
MS1952 / 31.178.171.* / 2015-06-01 14:20
Większego szumu informacyjnego jak żyję jeszcze nie słyszałem.Kto tym ludziom nadaje tytuły naukowe ,kto ich zatrudnia?..Przecież niepolskie banki" koszą w Polsce takie zboże",że głowa boli.Kredyty najdroższe w Europie po to aby Polak finansował tanie kredyty tych samych banków udzielanych własnym obywatelom we Włoszech,Francji czy w Niemczech.Dotyczy ta uwaga wszystkich kredytów:hipotecznych,konsumpcyjnych inwestycyjnych,o dorażnych pozabankowych pożyczkach nie wspomnę bo to poprostu bandytyzm finansowy zalegalizowany przez Polski Rząd ,polskie prawo.Wyzysk niemiłosierny polaków,których nie stac na kredyty bankowe z uwagi na tzw.brak bankowej zdolności kredytowej.Gdzie tu zatem pomoc banków dla ludzi,nie wspomnę o przedsiębiorstwach,których banki "wycyckały" na opcjach i innych spekulacyjnych produktach finansowych oferowanych wyłącznie tylko polskim przedsiębiorcom.Dla ratowania tych niepolskich banków Rząd polski wymyśla od czasu do czasu różnego rodzaju profity np.MDM (mieszkania dla młodych)w sposób zakamuflowany wspierając ich działalnośc w Polsce.
T. / 81.190.59.* / 2015-06-01 14:35

Przecież niepolskie banki" koszą w Polsce takie zboże",że głowa boli.Kredyty najdroższe w Europie po to aby Polak finansował tanie kredyty tych samych banków udzielanych własnym obywatelom we Włoszech,Francji czy w Niemczech

Przecież początki tegoż nastały już w latach 80-tych, gdy nasz sławny "ekonomista" teoretyk,uhonorowany, nagradzany za innowacje ekonomiczne i ostatnio odznaczony medalami za osiągnięcia... zajął się bankami w Polsce.
MS1952 / 31.178.171.* / 2015-06-01 14:19
Większego szumu informacyjnego jak żyję jeszcze nie słyszałem.Kto tym ludziom nadaje tytuły naukowe ,kto ich zatrudnia?..Przecież niepolskie banki" koszą w Polsce takie zboże",że głowa boli.Kredyty najdroższe w Europie po to aby Polak finansował tanie kredyty tych samych banków udzielanych własnym obywatelom we Włoszech,Francji czy w Niemczech.Dotyczy ta uwaga wszystkich kredytów:hipotecznych,konsumpcyjnych inwestycyjnych,o dorażnych pozabankowych pożyczkach nie wspomnę bo to poprostu bandytyzm finansowy zalegalizowany przez Polski Rząd ,polskie prawo.Wyzysk niemiłosierny polaków,których nie stac na kredyty bankowe z uwagi na tzw.brak bankowej zdolności kredytowej.Gdzie tu zatem pomoc banków dla ludzi,nie wspomnę o przedsiębiorstwach,których banki "wycyckały" na opcjach i innych spekulacyjnych produktach finansowych oferowanych wyłącznie tylko polskim przedsiębiorcom.Dla ratowania tych niepolskich banków Rząd polski wymyśla od czasu do czasu różnego rodzaju profity np.MDM (mieszkania dla młodych)w sposób zakamuflowany wspierając ich działalnośc w Polsce.
emerytka915 / 89.238.22.* / 2015-06-01 08:27
Śmieszą mnie te wszystkie prognozy emerytalne. Skąd biorą się tak wysokie świadczenia jak czytam w tabelkach??? Przeciętna emerytura obecnie , to jakieś 1.500 zł. Są oczywiście emerytury "resortowe" , mundurowe i poselskie, ale to dotyczy "nielicznych wybrańców" Coroczna waloryzacja emerytur też jest niesprawiedliwa, powinna być kwotowa, a nie procentowa. Procentowa waloryzacja pozwala na tym co mają wysokie emerytury osiągać poziom jeszcze wyższy, a tym co maja niskie emerytury jeszcze bardziej biednieć !!!
T. / 81.190.59.* / 2015-06-01 14:41
Dokładnie. Tym bardziej ,że bieda-emerytury wyliczano w/g wskaźników PRL-owskich,gdzie UB-owcy mieli super wskaźniki i żyją dzisiaj jak "pączki w maśle"..
q100 / 95.51.224.* / 2015-06-01 09:19
Jest dokładnie odwrotnie jak mówisz.
Kwotowa waloryzacja wprowadzona jednorazowo zresztą przez rząd Tuska została zakwestionowana przez Trybunał Konstytucyjny jako niezgodna z Konstytucją. W dłuższym okresie czasu doprowadziłaby do wyrównania świadczeń emerytalnych. Trybunał wskazał że wysokość otrzymywanych świadczeń powinna być proporcjonalna do wkładu który powstał w okresie zatrudnienia.
obserw / 89.69.168.* / 2015-06-24 17:55
No, to wobec tego prokuratorzy, sędziowie, mundurowcy, w części górnicy i inni w ogóle NIE POWINNI otrzymywac ŻADNYCH emerytur, bo oni NIE PŁACĄ ŻADNYCH składek ZUS. Ich świadczenia pokrywane są przez inne, PŁACĄCE składki grupy zawodowe, którym z ICH POWODU wypłaca się BARDZO NISKIE EMERYTURY. Są OKRADANI. I GDZIE tu jest TRYBUNAŁ ?! TO KPINY, a NIE TRYBUNAŁ!
tomcio_paluch / 2015-06-10 13:57 / Bywalec forum

Trybunał wskazał że wysokość otrzymywanych świadczeń powinna być proporcjonalna do wkładu który powstał w okresie zatrudnienia.

Trybunał wskazał, a życie sobie. Są emeryci, którzy dzięki pracy przed 1999 rokiem mają świadczenia wyższe niemal o połowę od tych, którzy przechodzą na emeryturę bez zgromadzenia tzw. kapitału początkowego. Są emeryci, którym świadczenia naliczano z ostatniego roku pracy przed przejściem na emeryturę. Zatem obecny system faworyzuje starych komunistycznych działaczy, a deprecjonuje tych, którzy niby odkładają w ZUS.
Pompiarz / 188.246.159.* / 2015-06-01 07:38
Trzeba stworzyć warunki na powstawanie miejsc pracy we własnym kraju a nie propagować zakładanie firm u innych. Jak będzie praca, będą i wpływy do instytucji emerytalnej
a nie biadolić, że zwiększa się liczba emerytów a maleje ilość pracujących. Ilu jest ludzi jeszcze w Polsce, którzy mieli tą przyjemność pracować 40-ci i więcej lat. Więc niech mądrale, którzy nic nie robią ku temu aby była praca w Polsce a nie na saksach nie biadolą. Następnie trzeba wstrzymać wyprowadzanie zwłaszcza polskich firm do Azji bo z pracy Chinczyków korzystają ci nieliczni a nie całe społeczeństwo polskie. Mam dość kupowania produktów robionych przez Chinczyków, kiedy polski robotnik musi chodzić do Urzędu Pracy aby się odhaczyć, że jest bezrobotny lub pracować na czarno we własnym kraju.
Pyclik / 2015-06-01 12:58 / Tysiącznik na forum
Rozumiem, że Ty u Chińczyków nie kupujesz, Twoje prawo.
Teraz chcesz, aby inni także nie kupowali, choć oni też mają swoje prawa i poglądy.
W sumie chodzi Ci oto, aby kogoś innego pozbawić jego praw, żeby musiał małpować Twoje poglądy.
Dobrze myślę?
anna412 / 83.27.98.* / 2015-05-31 23:02
A ja wierzę w obietnice elekta Andrzeja Dudy. W/g mnie jest bardzo wiarygodny. Mamy już dość krytyki nowego Prezydenta.
micek / 88.151.141.* / 2015-06-13 00:29
Kolejny naiwniak.
Duda nie pierwszy który gruszki na wierzbie obiecał i rozdaje pieniądze których nie ma i nie będzie. Patrząc na jego poprzedników wystarczy trochę poczekać i zobaczymy jak nam się będzie dobrze działo i na pewno te obietnice spełni może nawet z nawiązką.
Wiem że to ironia z mojej strony ale
Pozdrawiam cały elektorat nowego Prezydenta.
Szkoda trochę że po raz kolejny dajecie się nabić w butelkę, ale że demokrację ponoć mamy to każdy robi jak uważa.
asdfgh12344 / 31.63.155.* / 2015-06-01 11:50
duda to aktor, nie możliwe żeby wykształcony człowiek głosił takie herezje, rzeczy sprzeczne ze sobą
q100 / 95.51.224.* / 2015-06-01 09:22
Co jest podstawą twojej wiary skoro matematyka i ekonomia temu przeczą?
Pyclik / 2015-06-01 13:01 / Tysiącznik na forum
Wiara - z definicji - nie musi być zgodna z matematyką, ekonomią czy inną nauką.
Anna5653 / 83.31.219.* / 2015-05-31 22:04
Może tych gomułków i te nogi odsunąć od doradzania ??? Widocznie sami kręcą i dlatego tak mówią bo wiedzą co to daje.
Anna 5655 / 83.31.219.* / 2015-05-31 21:58
Jeśli ktoś będzie chciał dalej pracować to niech pracuje. Lepiej mieć mniej i żyć niż obiecanki dla umarlaka.
Ingeborga / 84.201.217.* / 2015-06-02 13:49
Ja bym chciała dłużej pracować, ale moja nowa szefowa, trzydziestoparoletnia smarkula bez doświadczenia w branży, nie chce trzymać "geriatrii" i następnego dnia po uzyskaniu prawa do emerytury wręcza wypowiedzenie. Już się kilka moich koleżanek o tym boleśnie przekonało. Tak, że pan Duda wyświadcza mi iście niedźwiedzią przysługę. Niby dlaczego mam iść na emeryturę w wieku 60 lat, w pełni sił fizycznych i sprawności umysłowej?
aa-i / 37.201.241.* / 2015-06-02 18:27
Ingeborga- i masz racje.Powinien pozostac wybor a nie odgorny nakaz.Czasy babulek w chustach minely(niestety nie w zabobonnym zascianku wyborcow "wampira,,),kobiety sa cywilizowane i same podejmuja decyzje nie chcac byc zepchniete do roli wylacznie "sluzacych,, wlasnych dzieci czy wnukow.Jesli zdrowie pozwala-wolny wybor,plusem jest doswiadczenie tak potrzebne mlodym "komputerowcom,,.Mlodzi powinni sami nauczyc sie odpowiedzialnosci za zalozona rodzine,za stanowisko pracy-tego nie osiagna wylacznie przez internet.
odp11112 / 31.63.155.* / 2015-05-31 22:51
dlaczego ja mam mieć mniej, jak mi się należy życie, a nie śmieci
agusialusia / 83.28.228.* / 2015-05-31 20:03
Panie DUDA mam dość niewolnictwa i złodziejstwa w majestacie prawa . Liczę , ze PAN to zmieni z rządem PiS jesienią .
xx2xx2xx / 88.156.129.* / 2015-06-28 12:55
nie zmieni a zrobi gorzej dla was wszystkich
Pyclik / 2015-06-02 01:19 / Tysiącznik na forum
PAN=Polska Akademia Nauk.
Co oni mają do tego?
j.zielinski / 89.77.200.* / 2015-05-31 16:11
Nizsze emerytury to zafundowal nam rzad Tuska a nie szczekajcie juz teraz na Dude. Ukruci na pewno zarcie z koryt dla "grubych misiow" itp.
co898998 / 95.49.241.* / 2015-05-31 17:57
a nie jeżeli są tam grube misie, to ja się do jasnej nie zgadzam żeby oni tam byli i dostawali pensję. a jeżeli duda ma karmić misie to niech tez spi**ala
Poniał / 79.185.28.* / 2015-05-30 23:34
W tej prpozycji emerytalnej nie chodzi o to aby wszyscy szli na emeryturę w wieku 65 mężczyżni a 60 lat kobiety.
Nie , chodzi o możliwość taka a jak ktoś chce pracować do 80 lat a nawet do 90 to może jak go pracodawca "utrzyma" w tej pracy.
Przecież tak jest dzisiaj, prezesi, gł.ksiegowe chca pracować i ani myślą iść na emeryturę , tutaj chodzi o tych ludzi którzy sie bardzo eksploatują i nie dają dłużęj już wytrzymać tego wyzysku za 1500 zł.
Panimajecie?
pamietam / 95.49.241.* / 2015-05-31 13:42
kiedyś, dawno dawno temu ludzie żyli, każdy na swojej ziemi. wprowadzili wspólne ustawy. ze jeden weźmie ziemię, drugi będzie w tym świecie robił coś innego. te wspólne ustawy zostały złamane. są ciągle zmieniane. to doprowadziło do niewolnictwa. współczesny bezrobotny to nic innego jak starożytny rzymski niewolnik. tu nie ma co pie***ić o pojedynczych zmianach, tylko trzeba to naprawić i znieść niewolnictwo na nowo, wprowadzić ustawy godne życia, każdemu człowiekowi.

Mnie nie interesuje co zostanie wprowadzone, od tego mam rządzących, a jeżeli rządzący nie umie rządzić wybiorę rządzącego wg. swoich konstytucji, wsadzę obecnych rządzących do więzienia. Ile jest tych posłów? 460? Dlaczego 460 posłów złamało ustawę emerytalną i popełniło przestępstwo? Kto im pozwolił na popełnienie przestępstwa? Dlaczego 460 posłów dalej decyduje o nie cofnięciu przestępstwa, zamiast siedzieć za kratkami? Ja się z niewoli do jasnej cholery uwolnię, jeżeli urząd pracy nie znajdzie mi godnej pracy, zrobię z tym porządek
Alpacz42 / 79.184.198.* / 2015-05-30 20:50
Zastanawiam się co lepsze? Może ważniejsze jest utrzymanie wartości złotówki i cen na obecnym poziomie'
ahfdk / 95.49.241.* / 2015-05-30 22:12
nie myśl o tym bo, na polepszenie życia jakiejkolwiek zbioru ludzi w państwie wpływa zbyt dużo czynników, a ty przedstawiasz jakiś kawałek bazgrołów i o coś pytasz.

Najnowsze wpisy