Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obietnice wyborcze PiS. Szczurek: 500 zł na dziecko wymaga zmian w ustawie

Obietnice wyborcze PiS. Szczurek: 500 zł na dziecko wymaga zmian w ustawie

Wyświetlaj:
Janek206 / 185.18.140.* / 2015-11-02 22:51
Stać na dalsze zadłużanie ,to już 4 biliony zł !!! ,na 3 miliony urzędników i radnych ,na wyciekające pieniądze z pod vat ok 50 mld zł rocznie !!!,na kosztowne urzędy pracy ok 10 mld zł rocznie a może i więcej,na konkordat ok 10 mld zł rocznie na dotacje do KRUS,ZUS i kopalnie !!! Bardzo bogate to państwo !!! a kwota wolna od podatku dochodowego to 3091 zł rocznie (parlamentarzyści płacą pod doch po przekroczeniu 52000 zł !!) .Tak wygląda niby państwo prawa !! PRECZ Z KARĄ ZA PRACE (podatkiem dochodowym), PRECZ z przymusem ubezp społ !!!
Oczy / 91.114.248.* / 2015-11-02 22:49
Ta, stac nas na taka obietnice! Ale... niekoniecznie na jej realizacje. Zwolennicy wyciagania krolikow z kapelusza pewnie zaminusuja mnie na smierc, ale ja tego nie napisalem, zeby sie glupkom podobalo.
bialy murzyn / 37.47.9.* / 2015-11-02 22:45
Drogi sąsiedzie z burakowa, ja za swoje paliwo do pracy place z własnej kieszeni, jem za własne pieniądze a i zapomniał bym, zarabiam 3500 w ciężkich warunkach bez umowy..... A mam dziecko na utrzymaniu i kupę długów. Coprawda urząd pracy w Łomiankach zaproponował mi prace za 400 na miesiąc w lomiankowskim domu kultury ale odmowilem I co pan na to panie szczurek?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
aoeu / 92.29.34.* / 2015-11-02 22:43
A konkordat nadal 10 000 000 000 (10 miliardow) zlotych rocznie z budzetu bogatego panstwa... O darmowych prezentach dla Czarnej Mafii od radnych jak Polska dluga i szeroka nawet nie wspomne. Ale - jak wiadomo - dla ludzi kasy nigdy nie ma i nie bedzie.
Baca959 / 77.96.197.* / 2015-11-02 22:43
PO- do piachu. Krytykować tylko potraficie, i obywatelowi nic nie chcecie zwyczajnie "dać".
Dlatego was nie wybraliśmy.
Pio996 / 94.254.133.* / 2015-11-02 23:04
Państwo nie ma swoich pieniędzy zeby dawać, może jedynie dysponować tym co zabierze Tobie. Chcesz więcej, pracuj ciężej
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mox / 178.235.80.* / 2015-11-02 22:35
Program rodzina 500+ ożywi gospodarkę.
Pytanie: Dla czego ożywi gospodarkę?
Czechy górą / 193.239.144.* / 2015-11-02 22:34
Pierniczą jak potrzaskani!
W Czechach jest tak:
"Zasiłek rodzicielski" jest wypłacany bez względy na zarobki rodziców oraz wymiar czasu pracy. Wniosek należy złożyć w czeskim urzędzie pracy. Wysokość wypłacanej miesięcznej kwoty można zmienić, ale po upływie 3 miesięcy.


(wcześniej) Są trzy opcje pobierania zasiłku:

„szybkie wypłaty” - 11 400 CZK / miesiąc przez dwa lata ok. 1830 zł
„klasyczne wypłaty” - 7600 CZK / miesiąc przez trzy lata ok. 1220 zł
„powolne wypłaty” - do 9 mies. życia do 7600 CZK / miesiąc, a po 9 mies. do 4 lat, 3 800 CZK / miesiąc ok. 610 zł

Wybranej opcji nie można już zmienić.

Kobieta może wrócić do pracy i nie tracić zasiłku. Jeśli jej zarobki nie przekraczają pewnego progu dochodów, nadal będzie otrzymywać pieniądze od Państwa.

A Polacy nawet 500 zł! skąpią!!! I biadolenie że nas nie stać i biadolenie, ze za mało dzieci się rodzi. Jak mnie ten durnowaty, chamski, pazerny polski kraj wkurza! Jakoś ci Czesi 100 razy mądrzejsi i lepiej traktujący obywateli niż polacy...
Kulfon69 / 168.1.76.* / 2015-11-02 23:03
Stać ich, bo tam przeniosły się polskie firmy.
chris577 / 37.248.255.* / 2015-11-02 22:32
Szczurek , nie zabieraj głosu tylko walizki i wynocha. Dla siebie wszystko, dla ludzi figa , cała PO.
Marcin 333 / 83.145.153.* / 2015-11-02 22:31
Czy ktoś policzył ilu pasożytów czerpie ogromne pieniądze z Budżetu Państwa ? Gdyby oderwać ryje przyssane do koryta starczyłoby pieniędzy na realizację wielu pożytecznych planów.
Nie ma potrzeby zwiększać podatków. Wystarczy aby:
- sport był finansowany ze sprzedaży biletów na mecze i inne imprezy sportowe oraz z Totalizatora, a nie z budżetu,
- zredukować etaty urzędnicze o 50%. Proszę porównać liczbę urzędników kilkadziesiąt lat temu i dziś,
- zmniejszyć o połowę wynagrodzenia licznych ekspertów ekonomicznych i finansowych, m.in. powszechnie znanych, którzy wytykają górnikom wysokie zarobki albo wysłać ich do pracy w kopalni,
- zmniejszyć stan osobowy Sejmu do 200 osób, a Senat całkowicie zlikwidować
itd. itd. itd. Jest wiele, wiele możliwości oszczędzania.
Nauczyli się rządzący trwonić bezkarnie publiczne pieniądze, dlatego tak marną mamy gospodarkę. Gdyby ograniczyć wydatki z budżetu o połowę, to można by zmniejszyć podatki do minimum, a wtedy wzrosłyby wpływy do budżetu, bo skończyłaby się ucieczka przedsiębiorców do rajów podatkowych.
Kulfon69 / 168.1.76.* / 2015-11-02 22:56
Gdyby ograniczyć wydatki o połowę???
To musisz dalej pooszczędzać: służba zdrowia, szkolnictwo, wojsko? Z czego chcesz kroić?
Oszczędności w aparacie administracyjnym są wskazane, ale w związku z UE niestety siłą rzeczy urzędników przybywa. Jeśli nie wiecie po co, to spróbujcie pozyskać dotacje z Unii na odpowiedni cel bez pomocy urzędnika. Dla nie wtajemniczonych powiem tak, nie jest to łatwe... Ile gmin decyduje się na pozyskiwanie środków? Sporo. Nie traktujmy panią w urzędzie jak kosmitę, to też matka Polka, która nie chce na zasiłek. Ci z ministerstw pewnie znajdą pracę w przedsiębiorstwach, mali z miast, wyjadą do Anglii. Dziwi mnie czasem ludzka krótkowzroczność. Przykład ? W jednym z supermarketów w moim mieście zrobili 2 (na razie) kasy automatyczne. Oczywiście są one chętnie oblegane, a czy pomyślał ktoś, że to zagrożenie dla dziewczyn z kas, które boją się o utratę tej i tak nie najlepiej opłacanej pracy? Ja zawsze bojkotuję takie rozwiązania i Wam też polecam.
a660 / 37.47.36.* / 2015-11-03 00:29
Nie wiem, o ile można ograniczyć wydatki państwa (o połowę, ćwierć, 10% itp), ale na pewno można.
Stwierdzenia, polityków, ministrów , urzędników, że nie można świadczą wg mnie w pierwszej kolejności o ich totalnym egoizmie (pierwszy przykład z brzegu: czy swego czasu pani prezes zus musiała kupować bardzo drogie samochody? takich przykładów wygodnictwa, nie liczenia się z publicznym groszem znalazłoby się już nie setki, ale dziesiątki tysięcy). to są pieniądze do zaoszczędzenia. a spółki skarbu państwa, gdzie zarządy i rady nadzorcze w dużej części są wyborem państwa. spółki, w których są dziesiątki spółek-córek też z prezesami i tak dalej. oni nie pracują za 20 tys. złotych, oni pracują za nawet dwieście tysięcy złotych miesięcznie (oczywiście część tej kasy muszą odpalić do kasy partyjnej). a pendolino, pewnie ze dwa razy droższe od polskich produkcji (tu masz zatrudnienie dla matek-polek i ojców-polaków)? a ustawy i rozporządzenia ministerialne pisane w sposób niejednoznaczny, chyba po to, aby potem urzędnicy prowadzili wykłady wyjaśniające za cięzkie dziesiątki tysięcy złotych.
co do urzędów, to oprócz matek polek, które zazwyczaj ciężko w tych urzędach pracują, są też stanowiska i to często bardzo dobrze opłacane, które niekoniecznie są potrzebne (mozna się domyślać, kto na tych stanowiskach pracuje).
slawomirg11 / 87.205.44.* / 2015-11-02 22:25
a przecież obiecywali na każde dziecko, to już teraz to pierwsze jest inne ??? dyskryminowane ???
jano275 / 83.230.46.* / 2015-11-02 22:25
zapraszać skompromitowanego balcerowicza do obojętnie jakieś stacji świadczy o niecnych złych stosunkach względem Polski.
sara315 / 93.129.23.* / 2015-11-02 22:24
Nie ,nie starczy,poniewaz te pieniadze otrzymaja zydki w izraelu.Ustawa podpisana przez sejm.
matka362 / 37.47.0.* / 2015-11-02 22:21
bądźmy realistami jak kobieta, która ma małe dziecko lub dwoje małych dzieci ma się "aktywizować zawodowo" i pracować po 8 godz. a z dojazdami to 10 godz. dziennie, więc panie szczurek spadaj do kanału tam jest twoje miejsce
barabara / 188.146.72.* / 2015-11-02 22:15
Szczurek, twój czas minął, na śmietnik wraz z podłą sikorką, której płaciłeś bez słowa po 37 tysięcy zł, co miesiąc, za nigdy nie przejechane kilometrówki ! Po polsku to się nazywa współudział w złodziejstwie. To że lekko dziwna bilbordowa ... no nie wiem jak to nazwać inaczej, "damulka", czyli kopaczusia, uwielbiała wręcz sikoreczkę, i kazała mu płacić, nie zmienia faktu, że Pan Panie Szczurek był odpowiedzialny za przymykanie ślicznych oczek na zwykłe złodziejstwo - i to jako minister finansów ! Więc spływaj koleś do norki, i pomyśl o swej pracy, bo fakty pokazują że zbyt dobrze to nie pracowałeś. A kasę siedząc przy korycie to brałeś, oj brałeś.
kris2378543 / 93.105.132.* / 2015-11-02 22:12
PIS dodrukuje pieniadza i bedzie po pińcet złociszy dla menelstwa i roznej masci nierobow a do tego w prezencie inflacja w gore
Polak katolik / 95.41.82.* / 2015-11-02 22:55
Niekoniecznie. Co mi się dzisiaj śniło skad wziąć pieniadze można zabrać te pieniądze z dotacji państwowych na kościół, zlikwidować armię a jej funkcję może przejąć policja i obrona cywilna i zlikwidować urzędy pracy a na ich miejsce prywatni pośrednicy pracy, zlikwidować nfz i jak ktos nie ma pieniędzy gmina mu finansuje a gmina dostaje fundusze z budzetu ale juz nie obciaxone kosztami utrzymania nfz. I czy trzeba tasowac i usuwac ulgi?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy